10 alternatív Plex, ktoré musíte vyskúšať, aby ste zažili bezproblémový zážitok


Spotreba multimediálneho obsahu je teraz na historicky vysokej úrovni a tento trend sa každým dňom zvyšuje. Preto je potrebné mať riešenie, ktoré môže preklenúť priepasť medzi mediálnymi súbormi uloženými v počítačovom systéme a systéme domáceho kina.

Plex Media Server s intuitívnym rozhraním poskytuje okamžitý prístup k širokému spektru mediálnych súborov, ako aj k online streamovacím portálom, ako sú napríklad Netflix, Hulu, YouTube, HBO Now, Sling TV a mnoho ďalších. Používatelia môžu tiež vysielať svoje vlastné živé programy, športové udalosti a hudobné súbory cez Plex.

Všestranná funkcia knižnice vám umožňuje usporiadať médiá do rôznych knižníc

Ďalšou obrovskou výhodou použitia Plexu je jeho univerzálna funkcia knižnice. Umožňuje vám usporiadať vaše médiá do rôznych knižníc, automaticky načítať metadáta z internetu a vizuálne príťažlivé zobrazenie knižníc pre ľahké vyhľadávanie. S mobilnou aplikáciou Plex môžete vzdialene streamovať hudbu a video do smartfónu cez wifi. Umožňuje vám tiež používať smartfón ako diaľkové ovládanie systému domáceho kina.

Pri používaní mediálneho softvéru buďte v bezpečí

Z veľkej časti to je’Pri používaní Plexu alebo niektorej z týchto 10 brilantných alternatív Plexu je dôležité precvičiť bezpečnosť. Mnoho používateľov nakoniec používa neoficiálne doplnky alebo aplikácie tretích strán, aby mohli bezplatne vysielať živé športy, pozerať filmy a televízne programy alebo počúvať hudbu..

V závislosti od toho, kde sa práve nachádzate, by to mohlo byť odradené alebo úplne nezákonné. V takom prípade vy’Aby ste boli v bezpečí, budete potrebovať virtuálnu súkromnú sieť (VPN). Koniec koncov, siete VPN zašifrujú vaše údaje (aby nikto neuvidel, čo máte’znova robíte) a presmerujte svoju prevádzku prostredníctvom svojich serverov (aby nikto nemohol vedieť, že to robíte). Pomáha to anonymizovať vás online, takže si môžete svoj obsah bezpečne vychutnať.

Mimochodom, je to tak’je tiež vynikajúci nástroj na obchádzanie geograficky blokovaného obsahu. Ak ste mimo USA, môžete použiť VPN na prístup k americkej verzii Netflix alebo Hulu. Pre vysoko kvalitné VPN, ktoré zvíťazili’Ak vás sklameme, dôrazne odporúčame našich dvoch najlepších poskytovateľov - NordVPN a ExpressVPN. Ak ty’Ak chcete získať ďalšie možnosti, prejdite na náš zoznam najlepších sietí VPN.

Prečo hľadať alternatívy spoločnosti Plex?

Aj keď je Plex nepochybne kompetentným riešením mediálneho centra, existujú zjavné nedostatky, ktoré môžu používateľov odradiť a prinútiť ich prejsť na alternatívy k Plex. Napríklad, používateľ musí ísť na prémiovú verziu, aby odomkol všetky skvelé funkcie, ako je mobilná synchronizácia a rodičovská kontrola - čo stojí peniaze.

Základná bezplatná verzia je do určitej miery oslabená

Základná bezplatná verzia je do určitej miery oslabená. Ak ste horlivý multimediálny spotrebiteľ, vyhrali ste’Nebudete úplne spokojní bez platenej verzie alebo pokiaľ nenájdete inú alternatívu spoločnosti Plex, ktorá ponúka tieto pokročilé funkcie bez ďalších poplatkov.

Okrem toho, obmedzené zdieľanie súborov môže byť ďalším platným problémom. Na streamovanie niektorých kanálov sa vzťahujú geografické obmedzenia, čo môže viesť k neuspokojivej používateľskej skúsenosti. Zložitá integrácia so systémom založeným na Linuxe je ďalším dôvodom, prečo niektorí používatelia majú sklon používať jednu z alternatív Plexu..

Top 10 alternatív spoločnosti Plex

Ak ty’tu hľadáte alternatívu k Plexu bohatú na funkcie’s zoznam 10 pôsobivých možností na výber. Zahŕňa alternatívy open source aj prémiové alternatívy spoločnosti Plex.

Logo Stremio

Stremio

to’je jednoduchá aplikácia na multimediálny prehrávač pre zariadenia Windows a Android, na ktorú sa vzťahuje licencia na jeden zdroj. Tento bezplatný softvér je možné použiť na streamovanie filmov a televíznych relácií z viacerých online zdrojov. Existujú oficiálne doplnky, ktoré vyžadujú platené predplatné, ale vždy sa môžete spoľahnúť na vývojárov tretích strán, ktorí vytvoria skvelé neoficiálne doplnky. Ak je vaším primárnym cieľom udržať organizáciu vašej mediálnej knižnice a zároveň si užívať slušnú skupinu online video streamov, Stremio môže tomuto účelu dobre slúžiť.

Logo Kodi

kodi

Kodi je na trhu už nejaký čas a má lojálnu používateľskú základňu. Tento úžasný mediálny server je alternatívou Plex s otvoreným zdrojom, ktorá vám umožní vychutnať si neobmedzené streamovanie bez platených predplatných. Kodi vám môže poskytnúť prístup k niektorým z najpopulárnejších zdrojov online streamingu pre najnovšie filmy a televízne programy. Podporuje tiež hudobné súbory všetkých formátov.

Logo Mezzmo

Mezzmo

Spoločnosť Mezzmo bola vyvinutá a predávaná spoločnosťou Conceiva v Austrálii. Spolieha sa predovšetkým na freemiový model, rovnako ako Plex, ale základná bezplatná verzia je vybavená niekoľkými pokročilými funkciami - robí z nej úžasnú alternatívu Plex. Zameriava sa predovšetkým na používateľov systému Windows, nedávno však došlo k vydaniu platenej verzie systému Android. Okrem streamovania online filmov a televíznych relácií Mezzmo’Integrovaný server digitálnych médií (DMS) umožňuje používateľom streamovať lokálne súbory uložené na samotnom zariadení.

MediaPortal

MediaPortal

MediaPortal je open source program s licenciou GPL, ktorý sa pomaly stáva hybnou silou ako kompetentná alternatíva k spoločnosti Plex. Okrem toho, aby bolo možné prehrávať mediálny obsah z viacerých online zdrojov, MediaPortal podporuje televízne karty, ktoré vám umožňujú sledovať televízne programy priamo prostredníctvom vášho mediálneho centra..

Okrem toho je možné túto bezplatnú alternatívu Plex použiť na prehrávanie rozhlasových staníc v pásme FM a internet. Ponúka tiež možnosť usporiadať vaše mediálne súbory pomocou intuitívneho používateľského rozhrania. Spolupráca Spoločenstva pri vývoji doplnkov sa premieta do skvelých doplnkových funkcií s väčším prístupom a novšími zdrojmi.

MediaPortal podporuje iba používateľov Windows a neexistuje žiadna podporovaná aplikácia pre Android alebo iOS - čo je jediná nevýhoda, ktorú by sme mohli nájsť v tomto inak komplexnom riešení mediálneho centra..

Logo Emby

Emby

Emby, predtým známa ako Media Browser, je jednou z najstarších a najpopulárnejších alternatív k spoločnosti Plex. to’v podstate riešenie na agregáciu médií, ktoré vám môže poskytnúť prístup k mnohým zdrojom online streamovania. Môže sa pochváliť ľahko použiteľným dynamickým rozhraním a ponúka podporu viacerých platforiem vrátane Windows, Android a iOS. Toto je mediálny server s otvoreným zdrojovým kódom, vyžaduje sa však predplatné, aby ste mohli využívať všetky funkcie.

Logo Popcorn Time

Popcorn Time

to’s úplne bezplatná aplikácia bez skrytých poplatkov. Ponúka jednoduché rozhranie, trochu podobné Netflixu, na získavanie mediálneho obsahu z rôznych online zdrojov. Všetko, čo streamujete cez Popcorn Time, je bezplatné a nevyžaduje sa žiadne predplatné. Umožňuje vám sťahovať a streamovať dostupný mediálny obsah v kvalite HD.

Logo GMediaServer

GMediaServer

to’s alternatívou Plex špecifickou pre Linux. GMediaServer slúži ako úložisko prehrávačov médií kompatibilných s UPnP. Okrem streamovania videoobsahu môžete pomocou tohto softvéru tiež počúvať svoje obľúbené hudobné knižnice online. Je kompatibilný s populárnymi online prehrávačmi médií založenými na Linuxe, ako je napríklad NETGEAR Wireless Digital Music Player a Linksys Wireless-B Music System.

Madsonické logo

Madsonic

Pokiaľ ide o alternatívy spoločnosti Plex, je to tak’Je to zločin, o ktorom sa nespomína Madsonic. to’s riešením multimediálneho centra kompatibilným pre rôzne platformy, ktoré podporuje zariadenia Windows, Mac, Linux a Android. Patrí medzi najvyhľadávanejšie alternatívy k Plexu, ktorý ponúka otvorenú mediálnu knižnicu s funkciou jukebox. Môže byť použitý na zachytenie živého vysielania filmov a televíznych relácií z viacerých bezplatných zdrojov bez toho, aby ste ako predplatné zaplatili desetník.

Logo MythTV

MythTV

Ak sa zaujímate predovšetkým o riešenie digitálneho záznamu videa a streamovania, MythTV vám môže dobre poslúžiť. Okrem streamovania vašich vlastných mediálnych súborov umožňuje tento program používateľom načítať živé televízne vysielanie z viacerých zdrojov. to’s open-source program, ktorý nemá’Nemáte žiadne platené predplatné.

Logo televízie

TVersity

to’s prémiovou alternatívou Plex, ktorá vyžaduje, aby ste si kúpili predplatné. Pomocou technológie DNLA / UPnP umožňuje mediálny server TVersity používateľom streamovať obsah z vlastných zariadení.

Túto alternatívu Plex môžete použiť na získanie bezplatných tokov videa, kanálov RSS a podcastov z niekoľkých online zdrojov. Výkon je jednoducho vynikajúci a získate skutočný zážitok zo sledovania v HD. TVersity je tiež veľmi schopný organizátor médií. Automaticky indexuje fotografie, hudobné súbory a videosúbory na pozadí a zabezpečuje, aby vaša zbierka zostala vždy aktuálna.

záver

Ak Plex nespĺňa vaše požiadavky dostatočne dobre, môžete sa postarať o všetky vaše potreby streamovania pomocou alternatív Plex, ktoré sme spomenuli vyššie..

Ktorý z nich je teda najlepším riešením? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Odporúčané čítanie:

Najlepšie VPN pre Plex

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 + = 43