10 Plex alternativ, musíte se podívat na bezproblémový zážitek


Spotřeba multimediálního obsahu je nyní na historicky nejvyšší úrovni a tento trend neustále stoupá s každým dalším dnem. Proto je nutné mít řešení, které může překlenout propast mezi mediálními soubory uloženými v počítačovém systému a systému domácího kina.

Plex Media Server s intuitivním rozhraním poskytuje okamžitý přístup k široké škále mediálních souborů a online portálům pro streamování dat, jako jsou Netflix, Hulu, YouTube, HBO Now, Sling TV a mnoho dalších. Uživatelé mohou také streamovat své vlastní živé programy, sportovní události a hudební soubory přes Plex.

Univerzální funkce knihovny vám umožní uspořádat vaše média do různých knihoven

Další velkou výhodou používání Plexu je jeho univerzální funkce knihovny. Umožňuje organizovat vaše média do různých knihoven, automaticky stahovat metadata z internetu a zobrazovat knihovny vizuálně přitažlivým způsobem pro snadné vyhledávání. S mobilní aplikací Plex můžete vzdáleně streamovat hudbu a video do smartphonu přes wifi. Umožňuje také používat váš smartphone jako dálkové ovládání systému domácího kina.

Při používání mediálního softwaru procvičujte bezpečnost

Z velké části to’Je důležité procvičovat bezpečnost při používání Plexu nebo kterékoli z těchto 10 brilantních alternativ Plex. Mnoho uživatelů nakonec používá neoficiální doplňky nebo aplikace třetích stran, aby mohli streamovat živé sporty, sledovat filmy a televizní pořady nebo poslouchat hudbu - vše zdarma.

V závislosti na tom, kde se nacházíte, by to mohlo být zamračeno nebo zcela nezákonné. V tom případě vy’K zajištění bezpečnosti budete potřebovat virtuální privátní síť (VPN). VPN nakonec vaše data zašifruje (takže nikdo nemůže vidět, co vy’znovu děláte) a také přesměrujte svůj provoz prostřednictvím svých serverů (aby nikdo nemohl vědět, že to děláte). To vám pomůže anonymizovat vás online, abyste si mohli bezpečně užívat svůj obsah.

Mimochodem, to’je také skvělé pro obcházení geoblokovaného obsahu. Pokud jste mimo USA, můžete použít VPN pro přístup k americké verzi Netflix nebo Hulu. Pro vysoce kvalitní VPN, které vyhrály’Pokud vás zklameme, důrazně doporučujeme naše dva nejlepší poskytovatele - NordVPN a ExpressVPN. jestli ty’Chcete-li získat další možnosti, přejděte na náš seznam nejlepších sítí VPN.

Proč hledat alternativy Plex?

Přestože je Plex bezpochyby kompetentním řešením mediálního centra, existují zjevné nevýhody, které mohou uživatele odradit a nutit je přejít k alternativám k Plex. Například uživatel musí jít za prémiovou verzi, aby odemkl všechny skvělé funkce, jako je mobilní synchronizace a rodičovská kontrola - což stojí peníze.

Základní bezplatná verze je do určité míry zředěna

Základní bezplatná verze je do určité míry zředěna. Pokud jste horlivým multimediálním spotřebitelem, vyhráli jste’Nebudete zcela spokojeni bez placené verze nebo dokud nenajdete jinou alternativu Plex, která tyto pokročilé funkce nabízí bez dalších nákladů.

Kromě toho může být dalším platným problémem omezené sdílení souborů. Geo-omezení platí pro streamování některých kanálů - což může vést k neuspokojivému uživatelskému prostředí. Obtížná integrace se systémem založeným na Linuxu je dalším důvodem, proč někteří uživatelé mají sklon používat jednu z alternativ Plex.

Top 10 alternativ Plex

jestli ty’znovu hledám alternativu k Plexu bohatou na funkce’s seznam 10 působivých možností na výběr. Zahrnuje jak open source, tak prémiové alternativy Plex.

Logo Stremio

Stremio

To’Jedná se o jednoduchou aplikaci multimediálního přehrávače pro Windows a Android zařízení, která spadá pod licenci pro jeden zdroj. Tento bezplatný software lze použít k streamování filmů a televizních pořadů z více online zdrojů. Existují oficiální doplňky, které vyžadují placené předplatné, ale vždy můžete počítat s tím, že vývojáři třetích stran vytvoří skvělé neoficiální doplňky. Pokud je vaším primárním cílem udržovat knihovnu médií v pořádku a užívat si slušného množství online video streamů, Stremio může tomuto účelu dobře sloužit.

Logo Kodi

Kodi

Kodi je na trhu již nějakou dobu a má loajální uživatelskou základnu. Tento úžasný mediální server je alternativou Plex s otevřeným zdrojovým kódem, která vám umožní vychutnat neomezené streamování bez placeného předplatného. Společnost Kodi vám může poskytnout přístup k některým z nejpopulárnějších zdrojů online streamování nejnovějších filmů a televizních pořadů. Podporuje také hudební soubory všech formátů.

Logo Mezzmo

Mezzmo

Mezzmo bylo vyvinuto a prodáno v Austrálii se sídlem Conceiva. Spoléhá se hlavně na freemiový model stejně jako Plex, ale základní bezplatná verze je vybavena několika pokročilými funkcemi - což z něj činí úžasnou alternativu Plex. Zaměřuje se hlavně na uživatele Windows, avšak nedávno bylo vydáno vydání placené verze systému Android. Kromě streamování online filmů a televizních pořadů Mezzmo’Integrovaný server digitálních médií (DMS) umožňuje uživatelům streamovat místní soubory uložené na samotném zařízení.

MediaPortal

MediaPortal

MediaPortal je open source program s licencí GPL, který se pomalu stává hybnou silou jako kompetentní alternativa k Plex. Kromě toho, aby bylo možné streamovat mediální obsah z více online zdrojů, MediaPortal podporuje televizní karty, což vám umožní sledovat televizní programy přímo prostřednictvím vašeho mediálního centra.

Kromě toho lze tuto bezplatnou alternativu Plex použít k přehrávání FM a internetových rozhlasových stanic. Nabízí také možnost organizovat vaše mediální soubory prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. Spolupráce Společenství pro vývoj pluginů se promítá do skvělých doplňkových funkcí s větším přístupem a novějšími zdroji.

MediaPortal podporuje pouze uživatele Windows a neexistuje žádná podporovaná aplikace pro Android nebo iOS - což je jediná nevýhoda, kterou bychom mohli zjistit v tomto jinak komplexním řešení mediálního centra.

Logo Emby

Emby

Emby, dříve známá jako Media Browser, je jednou z nejstarších a nejpopulárnějších alternativ k Plexu. To’v zásadě řešení agregátoru médií, které vám může poskytnout přístup k celé řadě zdrojů online streamování. Může se pochlubit snadno použitelným dynamickým rozhraním a nabízí podporu pro více platforem včetně Windows, Android a iOS. Jedná se o mediální server s otevřeným zdrojovým kódem, ale k použití úplné funkčnosti je třeba předplatné.

Logo Popcorn Time

Popcorn Time

To’je zcela zdarma aplikace bez skrytých poplatků. Nabízí jednoduché rozhraní, poněkud podobné Netflixu, pro načítání mediálního obsahu z různých online zdrojů. Vše, co streamujete přes Popcorn Time, je zdarma a není vyžadováno žádné předplatné. Umožňuje stahovat a streamovat dostupný mediální obsah v kvalitě HD.

Logo GMediaServer

GMediaServer

To’je alternativa Plex specifická pro Linux. GMediaServer funguje jako úložiště přehrávačů médií kompatibilních s UPnP. Kromě streamování video obsahu můžete pomocí tohoto softwaru poslouchat také své oblíbené hudební knihovny online. Je kompatibilní s populárními on-line přehrávači médií založenými na Linuxu, jako je NETGEAR Wireless Digital Music Player a Linksys Wireless-B Music System.

Madsonické logo

Madsonic

Pokud jde o alternativy Plexu, tak’Je to zločin, o kterém nemluvě Madsonic. To’s řešením multimediálních center kompatibilních pro různé platformy, které podporuje zařízení Windows, Mac, Linux a Android. To je hodnoceno mezi nejvyhledávanějšími alternativami k Plexu, který nabízí otevřenou knihovnu médií s funkcí jukeboxu. Může být použit k zachycení živého vysílání filmů a televizních pořadů z více zdrojů zdarma, aniž by za předplatné zaplatil desetník.

Logo MythTV

MythTV

Pokud vás primárně zajímá řešení digitálního záznamu videa a streamování, MythTV vám může dobře posloužit. Kromě streamování vlastních mediálních souborů umožňuje tento program uživatelům načítat živé televizní vysílání z více zdrojů. To’s open-source program, který nemá’Nemám žádné placené předplatné.

Logo TVersity

TVersity

To’s prémiovou alternativou Plex, která vyžaduje, abyste si koupili placené předplatné. Pomocí technologie DNLA / UPnP umožňuje mediální server TVersity uživatelům streamovat obsah z vlastních zařízení.

Tuto alternativu Plex můžete použít k načtení bezplatných streamů videa, kanálů RSS a podcastů z několika online zdrojů. Výkon je prostě vynikající a získáte skutečný zážitek ze sledování HD. TVersity je také velmi schopný organizátor médií. Automaticky indexuje fotografie, hudební a video soubory na pozadí a zajišťuje, že vaše kolekce bude vždy aktuální.

Závěr

Pokud Plex nesplní vaše požadavky dostatečně dobře, můžete se postarat o všechny vaše potřeby streamování pomocí alternativ Plex, které jsme zmínili výše.

Který z nich je tedy nejlepší? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Doporučené čtení:

Nejlepší VPN pro Plex

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

36 − = 27