10 spôsobov ochrany osobných údajov online


Posledná aktualizácia: 06.21.2019

Všetci požadujeme osobnú bezpečnosť. že’to je dôvod, prečo sme odložili peniaze do budúcnosti, pridali brány ovládané klávesnicou do našich domovov a poistili naše cennosti proti krádeži. my’celkom dobre zvládate riziko fyzickej krádeže, ale väčšina ľudí nie je’t tak dobre informovaní o tom, ako chrániť svoje osobné informácie online.

V skutočnosti sú mnohí z nás celkom bezradní. Nemáme’Neviem, ako rozpoznať phishingový e-mail, používať VPN (Virtual Private Networks) iba na torrentovanie a udržiavať naše profily sociálnych médií čo najúplnejšie a najpresnejšie. Ale môžeme zaostriť.

Získajte to všetko s jednou z najlepších VPN v priemysleVyužite výhodu NordVPN’s obrovským zoznamom serverov, bezchybným záznamom o ochrane osobných údajov a vodotesnými bezpečnostnými funkciami - to všetko od 3,49 dolárov mesačne. Získajte NordVPN

V skutočnosti môžeme zaistiť naše osobné informácie pomocou týchto jednoduchých tipov.

Prečo to?’Je dôležité chrániť vaše súkromie online

Zachovanie vášho súkromia online nie je’t malý problém. S nárastom online nakupovania a sociálnych médií’Teraz je rozhodujúca životná zručnosť. Nevedenie, ako chrániť vaše osobné informácie online, môže stáť obrovské množstvo peňazí. Môže to tiež viesť k osobnému stresu alebo k horšiemu, ak zlí ľudia získajú vaše súkromné ​​fotografie alebo videá.

Podľa Inštitútu pre informácie o poistení v roku 2018 došlo k 1,4 miliónom prípadov podvodov s totožnosťou, keď spotrebitelia stratili 1,48 miliárd dolárov, čo je od roku 2017 nárast o 406 miliónov dolárov.

Či už ste jednotlivec doma alebo vlastník malej firmy, musíte vedieť, ako chrániť osobné údaje online. Nižšie sú uvedené najdôležitejšie tipy, ktoré by ste mali dodržiavať, ak chcete chrániť svoje osobné údaje a súkromné ​​časti pred vystavením online.

10 najlepších tipov na ochranu osobných údajov online

1. Vyberte silné a jedinečné heslá

10 spôsobov ochrany osobných údajov onlinePravidlo číslo jedna o tom, ako chrániť osobné informácie online, je správa hesiel ako profík. Príliš veľa ľudí si vyberá heslá, ktoré sa ľahko zapamätajú a sú zjavne spojené s ich osobným životom, namiesto slov, ktoré je takmer nemožné uhádnuť. A príliš veľa používa rovnaké alebo iba mierne odlišné heslá pre všetky stránky, ktoré používajú.

Don’Nebuď ako oni. Vyberte si silné heslá miešanie veľkých písmen, číslic a symbolov veľkými písmenami, a meniť svoje kódy koľko to len pôjde. Ak potrebujete, uschovajte výtlačok na bezpečnom mieste. Prípadne môžete pomocou správcu hesiel uložiť všetky svoje heslá online.

2. Pri výzve položte bezpečnostnú otázku pomocou hesla

10 spôsobov ochrany osobných údajov onlineMožno si myslíte, že nie je toľko ľudí, ktorí poznajú vašu matku’s rodným menom. Nanešťastie sa to môže ukázať ako opak, najmä po vykonaní nejakého výskumu.

Otázky súvisiace s bezpečnosťou hesla sa stávajú z módy a nahrádzajú sa prepracovanejšími možnosťami obnovenia hesla. Ale v prípade, že stále máte príliš veľa účtov na zapamätanie všetkých vašich klamstiev, použite radšej heslo správcu, než aby ste si ich všetky zapísali.

3. Použite VPN

10 spôsobov ochrany osobných údajov onlineDôvtipní používatelia internetu v súčasnosti využívajú virtuálne súkromné ​​siete na pridanie ďalšej vrstvy osobného súkromia na internete. Tieto nástroje šifrovať dáta ktoré opúšťajú počítač a smerujú ho cez servery tretích strán, ktoré zašifrovať svoju totožnosť. Nikto snooping o vašej činnosti nemôže povedať, čo čítate alebo sťahujete, čo zaručuje úplnú anonymitu. No, takmer kompletný.

Niektoré siete VPN sú lepšie ako iné, preto si vyberte renomovanú spoločnosť a pokúste sa vyhnúť podozrivým bezplatným službám, ktoré vytvárajú obrovské sľuby. Pravdepodobne zvíťazili’Nezasielajte v oddelení ochrany osobných údajov. Namiesto toho si vyberte jeden z nášho najlepšie hodnoteného zoznamu VPN a uistite sa, že je’Pomôžem chrániť vaše osobné informácie.

Alebo ak vy’v zhone, vždy môžete ísť s našou najlepšou voľbou, pokiaľ ide o online bezpečnosť:

NordVPN NordVPN 9.5 / 10 Bezchybné postupy ochrany osobných údajov, pokročilé bezpečnostné funkcie a spoľahlivé možnosti geografického odblokovania robia z NordVPN nepochybného lídra v tomto odvetví. Bez ohľadu na vaše potreby ste sa touto sieťou VPN zaoberali - všetko od 3,49 dolárov mesačne.

  • Vynikajúca bezpečnosť
  • Skvelý zoznam serverov
  • Úžasné pre Netflix
  • Dobré pre torrentovanie
  • Veľmi jednoduché použitie
  • Dostupné ceny

4. Vyhnite sa klikaniu na odkazy a prílohy v e-mailoch

10 spôsobov ochrany osobných údajov onlineE-mail phishing dosiahol úrovne epidémie, ktoré prekonal iba čierny mor. Zdá sa, že každý deň dostávame správy, ktoré nás žiadajú, aby sme verili príbehom o šťastí alebo klikali na podivne formulované odkazy. Čo’Čo je horšie, takéto útoky sa teraz rozširujú aj na textové správy, aplikácie na zasielanie správ a sociálne médiá.

Tieto správy často vyzerajú mimoriadne presvedčivo a môžu ľudí presvedčiť, že skutočne musia odovzdať svoje údaje do IRS alebo Amazonu. Renomované organizácie však tieto informácie zriedka požadujú prostredníctvom e-mailov. A ak správa pochádza od priateľa, tak’najlepšie ho najskôr kontaktovať, aby ste sa uistili, že skutočne našiel spôsob, ako zarobiť 100 000 dolárov ročne prácou z domu.

Kliknutím na tieto odkazy môžete otvoriť dvere všetkým druhom problémov, vrátane trójskych koní, ktoré unesú váš počítač. Preto skôr, ako tak urobíte’to je najlepšie kontaktujte odosielateľa naučiť sa, či túto správu odoslal. V prípade prílohy sa uistite, že ste tiež naskenujte ho pomocou antivírusového softvéru softvér ako prvý.

5. Odhláste sa z akejkoľvek webovej stránky správne

10 spôsobov ochrany osobných údajov onlineAk nie’• Ak sa odhlásite z webových stránok, môžete nechať dvere otvorené pre kohokoľvek iného, ​​aby ste mali prístup k svojim účtom. to’je to trochu ako nechať si peňaženku v obchode, do ktorého sa chcete zajtra vrátiť. A to môže byť rovnako nákladné.

Ak má niekto prístup k vášmu počítaču alebo identite, keď ste stále prihlásení, môže sa ľahko predstierať, že vlastní vašu totožnosť - konkrétny problém s platobnými webmi, ako je PayPal alebo akékoľvek online bankovníctvo..

To je obzvlášť dôležité pre používateľov prenosných počítačov, pretože ak dôjde k odcudzeniu počítača, môže zlodej ľahko získať prístup k súkromným údajom pomocou automatických prihlásení. Ak používate automatické prihlásenie, pretože môžete’t pamätať si všetky rôzne heslá, mali by ste namiesto toho použiť správcu hesiel.

6. Použite svoj prehliadač’s režim inkognito

10 spôsobov ochrany osobných údajov onlineAk môžeš’t používať VPN, aspoň zabezpečiť, aby ďalšie osoby, ktoré používajú tento počítač nevidí vašu históriu prehliadania zapnutím “režim inkognito.” To tiež vymaže súbory cookie a dočasné súbory ktoré môžu sledovať vašu online aktivitu. Napríklad môže byť užitočné, ak potrebujete používať koncové zariadenia alebo knižničné počítače.

Používanie režimu inkognito pravidelne zabraňuje zobrazovaniu zacielených reklám, ktoré vás omnoho lepšie prilákajú do pasce online marketingu. V opačnom prípade sa vaše demografické údaje a údaje o webových aktivitách sprístupnia nielen predajcovi produktu, ale aj spoločnostiam zhromažďujúcim informácie, ktoré ich môžu ďalej používať alebo predávať tretím stranám..

7. Udržujte svoj anti-malware aktuálny

10 spôsobov ochrany osobných údajov onlineTrójske kone a červy môžu infikovať váš počítač a kŕmiť všetko, čo píšete, priamo do rúk zločincov. Veľa času sa tomuto druhu infekcie môžete vyhnúť tým, že budete svoj softvér proti malvéru aktualizovať. A skúste to odolať potrebe spoliehať sa na bezplatné alebo znížené bezpečnostné nástroje. Ochrana pred škodlivým softvérom je niekde, kde získate to, za čo platíte, a to’je dôležitou súčasťou bezpečnosti osobných informácií.

8. Pri nákupe online skontrolujte bezpečnostné certifikáty

10 spôsobov ochrany osobných údajov onlineZdieľaniu vašich platobných údajov s webovými stránkami elektronického obchodu je ťažké sa vyhnúť, ale je to tak’Je to tiež skutočná slabina pri ochrane vášho súkromia na internete. Špatne prevádzkované weby môžu byť citlivé na hackerov, ktorí môžu bez problémov zbierať údaje o kreditnej karte.

Vždy sa chrániť, aby ste sa chránili hľadajte bezpečnostné certifikáty ako Verisign a časť zeleného panela s adresou pred adresou URL. Keď už hovoríme o tom, uistite sa, webové stránky’s adresa začína “https,” čo znamená bezpečné pripojenie. Nakoniec buďte na pozore pred predajcami, ktorí nie’t požiadať o svoju kreditnú kartu’s CVV, ktorý slúži na zabezpečenie toho, aby nákup uskutočňovala oprávnená osoba.

9. Buďte opatrní, čo zdieľate online

10 spôsobov ochrany osobných údajov onlineDnes sú sociálne médiá obrovskou súčasťou väčšiny ľudí’s online aktivita. Avšak popularita platforiem ako Instagram a Twitter z nich urobila hotspot pre phisherov a iných počítačových zločincov. Preto je nevyhnutné zamerať sa na ochranu vášho súkromia na sociálnych médiách.

tak buďte opatrní pri verejnom zdieľaní vašej totožnosti, polohy a dátumu narodenia. Nezabudnite, že osobné údaje sa dajú použiť na odcudzenie vašej identity a prístup k bankovým účtom’Nie je potrebné ich zverejňovať a voľne k dispozícii každému, kto zadá vaše meno do vyhľadávacieho nástroja.

Ak chcete zachovať súkromie vašej aktivity v sociálnej sieti, prejdite na nastavenia a sprístupnite ju iba svojim priateľom alebo sledujúcim. tiež, uistite sa, že nemáte’t mať zapnuté zdieľanie polohy po celú dobu, pretože získanie prístupu k takýmto informáciám sa zobrazí hackerovi, v ktorom bývate a pracujete alebo študujete.

10. Použite dvojfaktorové overenie

10 spôsobov ochrany osobných údajov onlineDvojfaktorová autentifikácia (2FA) je spôsob potvrdenia vašej identity pomocou dvoch z týchto troch faktorov - niečo, čo máte, niečo, čo poznáte, a niečo, čo ste. vy’Pravdepodobne používam 2FA dosť dlho, napríklad pri vyberaní hotovosti z bankomatu. Na tento účel musíte predložiť kreditnú kartu (niečo, čo máte) a tiež vytočiť PIN kód (niečo, čo poznáte).

S príchodom inteligentných telefónov sa dvojfaktorové overovanie stalo populárnym spôsobom prihlásenia sa do online bankovníctva a podobných systémov. Ale ak chcete, aby vaše osobné informácie boli v bezpečí online, odporúčame vám používať 2FA na prístup k vašim sociálnym sieťam a ďalšie dôležité účty. Je zrejmé, že táto metóda vyžaduje viac času, ale vyžaduje to’Je lepšie byť v bezpečí, ako nájsť nevedomky prevádzajúce peniaze na nejaký účet v Afganistane.

Poznáte nejaké ďalšie užitočné rady o tom, ako chrániť osobné údaje online? Don’Neváhajte a dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1