Ako odblokovať Facebook


Facebook je jednoducho masívny a môže sa pochváliť približne 2,41 miliardami aktívnych používateľov. Ako však ukázali nedávne škandály s údajmi, ukázalo sa to’Nie vždy je to bezpečný priestor. A uvalenie zákazov sociálnych médií krajinami ako Čína zdôraznilo, ako je možné prístup okamžite prerušiť.

S týmto vedomím tu’je rýchly sprievodca, ako odblokovať Facebook pomocou VPN a ako zostať v bezpečí na Facebooku. Obidve témy sa spájajú ako strany mince. Ako my’Uvidíme, použitie VPN má v oboch prípadoch dokonalý zmysel.

Prečo by ste mali odblokovať Facebook?

Pre mnohých z nás je Facebook neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. Napríklad, keď cestujeme, robíme opatrenia, aby sme všetkých informovali prostredníctvom Facebooku. A ak môžete’• Ak chcete získať prístup k svojmu profilu, vaši priatelia a rodina sa môžu ľahko obávať.

Ľudia môžu pravdepodobne odblokovať Facebook z rôznych dôvodov. V niektorých krajinách, napríklad v Severnej Kórei, Číne a Iráne, je sociálna sieť pre začiatok zakázaná, zatiaľ čo krajiny ako Bangladéš, India a Egypt uvalili dočasné alebo regionálne zákazy..

Po druhé, existujú prípady, keď budete potrebovať vedieť, ako odblokovať profily webových stránok Facebooku. Napríklad vaša vysoká škola knižnica môže prevádzkovať zákaz služby Facebook prostredníctvom miestnej siete.

Takže kdekoľvek ste na svete, tam’je to šanca, že vy’Stretávam sa s obmedzeniami Facebooku. Našťastie by vždy mal existovať spôsob, ako prekonať tieto prekážky, ktorý vám umožní využívať výhody vášho profilu sociálnych médií.

Ako vám VPN môže pomôcť odblokovať webové stránky Facebooku?

Prvou metódou je použitie VPN. Tieto nástroje vytvárajú šifrované “tunely” z počítača na servery umiestnené kdekoľvek na svete. A tiež poskytujú používateľom anonymné IP adresy. Ak ich spojíte, môžete sa stať represívnou vládou (alebo školským tímom IT) neviditeľným..

Ak narazíte na problémy s blokovaním Facebooku, VPN sú veľmi ľahko použiteľné. Tu’s, ako to urobiť:

  1. Nájdite spoľahlivú sieť VPN zo zoznamu najlepších v okolí a stiahnite si svojho klienta do svojho smartfónu alebo počítača. Pri výbere siete VPN venujte pozornosť recenziám, či funguje vo vašej oblasti, pretože niektoré siete VPN môžu byť skvelé v USA, ale mizerné na miestach ako Čína. NordVPN odporúčame ako najbezpečnejšiu službu VPN.
  2. Po nainštalovaní VPN ste vy’Pravdepodobne budete mať možnosť kúpiť si predplatné alebo použiť bezplatnú skúšobnú verziu. Ak ty’ak používate školskú sieť, vyskúšajte bezplatnú verziu (ale nie’Neočakávam zázraky). Ale ak vy’v represívnej jurisdikcii má zmysel kúpiť si dobre známe predplatné VPN, pretože bezplatné verzie zriedka fungujú a môžu predstavovať bezpečnostné riziko.
  3. Vyberte server VPN, do ktorého sa chcete prihlásiť. Ak ty’Ak používate Facebook, malo by to byť v anglicky hovoriacej krajine (alebo niekde, kde sa hovorí vaším preferovaným jazykom). Ak zvolíte nemecký server, Facebook sa pravdepodobne načíta v nemčine. Pamätajte, že VPN vytvárajú novú anonymnú identitu a Facebook môže’nehovor, kde si’naozaj od.
  4. Po vás’znovu sa prihlásite na server, načítajte Facebook a zadajte svoje prihlasovacie údaje. to’je to také jednoduché.

Môže byť proxy nástroj, ktorý odblokuje Facebook, uskutočniteľnou alternatívou?

Druhá možnosť (ktorú nemáme’To naozaj odporúčam) je použitie proxy. Proxy sú v podstate stiahnuté verzie VPN. Anonymizujú vašu IP adresu a zvyčajne šifrujú prenos z vášho prehliadača, ale sú omnoho obmedzenejšie ako VPN. S VPN je pokryté všetko, čo robíte online. Na rozdiel od toho majú proxy sklon skryť iba jedného prehliadača alebo P2P klienta a nechávajú všetko ostatné nechránené.

Ak však chcete odblokovať proxy server Facebooku, môže byť ľahkým a ľahko použiteľným riešením. Napríklad spoločnosť ProxFree tvrdí, že umožňuje používateľom prístup na Facebook prostredníctvom servera proxy, ktorý sa nachádza úplne v ich prehľadávači - takže tam’nie je potrebné kupovať predplatné alebo sťahovať klientov.

Ak máte obmedzené systémové zdroje, možno by ste mali zvážiť túto možnosť, ale my’d radí používateľom, aby sa držali bezpečnejších sietí VPN.

Prečo používanie siete VPN vám môže pomôcť bezpečne používať Facebook

Zatiaľ sme’Pozrel som sa, ako odblokovať Facebook, či už to’s kvôli zásahu vlády alebo firemnej / školskej politike. Ale tam’je ďalšou stránkou používania VPN s Facebookom, a to sa týka online bezpečnosti.

Keď sa zaregistrujete na sociálnej sieti, nemusíte’t dostať veľa pokynov o tom, ako zostať v bezpečí na Facebooku. Ak by ste to však urobili, inštalácia VPN by bola na prvom mieste.

Po prvé, VPN vám umožňujú uverejňovať a čítať všetko, čo sa vám páči na Facebooku, bez obáv z identifikácie snoopers. Môže to byť užitočné pre politických aktivistov, má to však všeobecné dôsledky na súkromie pre nás všetkých, najmä vzhľadom na odhalenia, ktoré podrobne vypracoval Edward Snowden o Národnej bezpečnostnej agentúre (NSA)..

Po druhé, siete VPN bránia inzerentom sledovať vaše osobné preferencie. Keď surfujete na Facebooku a Google, armáda cookies mohla analyzovať všetko, čo robíte. Je to dosť znepokojujúce, najmä ak vás odporúčané reklamy sledujú po celom webe. VPN anonymizujú vašu identitu, čím robia cookies bezmocnými.

Po tretie, počítačoví zločinci sa často snažia získavať údaje o jednotlivcoch prostredníctvom svojej činnosti na Facebooku. Ak používate smartfóny alebo prenosné počítače v nezabezpečených sieťach, je to tak’nie je také ťažké pozrieť sa na svoju aktivitu v oblasti sociálnych médií. Sieť VPN však sťažuje spájanie informácií do cieľového profilu.

A konečne, Facebook sám má záznamy špehovania používateľov a dosahovania obrovských ziskov z ich údajov. VPN môže prerušiť poskytovanie informácií o tom, kto ste.

Ak používate projekt Onavo na bezpečné používanie Facebooku?

Facebook vie všetko o bezpečnostných obavách používateľov, čo môže byť dôvod, prečo vydali svoju sieť VPN. VPN s názvom Onavo sa snaží využiť Facebook’s servery na ochranu používateľov’ prevádzka. Myšlienka je, že smerovaním všetkých vašich webových aktivít cez Facebook’s servermi, môže spoločnosť minimalizovať vaše vystavenie malvéru a dohľadu.

Znie to dobre? Technickí komentátori obkľúčili Onavo a obviňovali ho “snooping” na používateľov a vytváranie “psychologické profily” z údajov, ktoré ďaleko presahujú aktualizácie Facebooku. Naše informácie o tomto projekte si môžete prečítať aj v našom článku: Facebook Onavo Project VPN - Rotten Apple konečne vyhodený z obchodu.

Pri výbere siete VPN to preto nezabudnite. my’d odporúčame nechať Onavo vynechať, aj keď je’je k dispozícii zadarmo.

Čo ešte môžete urobiť, aby ste boli na Facebooku v bezpečí?

Ako my’Už ste videli, použitie VPN môže byť veľkou pomocou pri odblokovaní Facebooku a porazení zberačov údajov. Ale oni nie sú’• Jediné, čo by používatelia mali urobiť, ak chcú zostať v bezpečí.

Doladenie nastavení ochrany osobných údajov na Facebooku je rovnako dôležité’je to niečo, čo robí relatívne málo ľudí. Takže aby som to všetko uzavrel, tu’s rýchlym sprievodcom:

  1. Choďte na svoju domovskú stránku Facebook a kliknite na ikonu zámku.
  2. Vyber “Spustite kontrolu súkromia” voľba.
  3. Teraz prejdite do časti Príspevky a uistite sa, že vaše príspevky môžu vidieť iba ľudia, ktorých poznáte.
  4. Prejdite do sekcie Aplikácie a ubezpečte sa, že nikto nevidí vaše použitie aplikácií tretích strán.
  5. Nakoniec prejdite do sekcie Profil a vyberte, komu sa zobrazia vaše podrobnosti. Odporúčajú sa nastavenia Priatelia alebo Iba vy.

Keď ty’Vylepšili ste svoje nastavenia ochrany osobných údajov na Facebooku a nainštalovali VPN, mali by ste byť schopní bezpečne pristupovať k sociálnej sieti kdekoľvek a kedykoľvek chcete.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 3 =