Ako poraziť algoritmus Google Play a získať 280 miliónov inštalácií


Podľa údajov Podobného webu, kľúčové slovo “vpn” patrí medzi 10 najpopulárnejších hľadaných výrazov v službe Google Play. Iba v treťom štvrťroku 2018 malo obchod s aplikáciami okolo 19,5 miliardy stiahnutí - 18 miliárd dolárov. Každá aplikácia, ktorá sa môže dostať medzi 10 najlepších výsledkov vyhľadávania, získa veľké množstvo inštalácií a používateľov, ako aj významný výnos z poplatkov za predplatné alebo reklám v aplikácii..

Náš výskum ukazuje, že 10 najlepších výsledkov vyhľadávania Google Play pre “vpn” dominujú aplikácie, ktoré sa zúčastňujú na potenciálne podvodných praktikách manipulácie.

Zistili sme tiež, že 7 z 10 najlepších aplikácií má sídlo v Hongkongu, čínskych riaditeľov alebo sa nachádza v Číne. Zostávajúce 3 aplikácie sú založené v USA a všetky si kúpil AnchorFree, tvorcovia Hotspot Shield. Tieto aplikácie VPN sme predtým zahrnuli do nášho prieskumu skutočného vlastníctva populárnych sietí VPN.

Vo všeobecnosti môžeme VPN z nášho výskumu rozdeliť do dvoch kategórií:

 • VPN VPN s lepšou klasifikáciou v službe Google Play: jedná sa o najlepšie VPN, ktoré sa nachádzajú v službe Google Play pri vyhľadávaní kľúčového slova “vpn”
 • Lídri trhu VPN: sú to vedúci predstavitelia spotrebiteľského odvetvia VPN, ako napríklad ExpressVPN, NordVPN, CyberGhost atď..

Vysoké hodnotenie týchto lepšie hodnotených aplikácií je prekvapujúce, pretože takmer všetky z nich majú obmedzenú popularitu mimo obchodu Google Play podľa Google Trends (bezplatná VPN nebola zahrnutá, pretože jej názov je príliš všeobecný):

1 - Trendy Google zadarmo, bezplatné aplikácie vpn a populárne značky

Vodca trhu VPN’Na druhej strane s aplikáciami pre Android sa v obchode Play zle hodnotia so značkami ako ExpressVPN na pozícii 34, CyberGhost na 49 a NordVPN na 104.

Zdá sa, že tieto lepšie hodnotené aplikácie našli v službe Google Play slabinu’s hodnotiaci algoritmus, pretože takmer každá aplikácia v top 10 používa podobnú stratégiu. To sa na Googli veľmi zle odráža’s Obchod Play, pretože umožňuje taktike čierneho klobúka vylepšiť hodnotenie tak populárneho kľúčového slova. Spoločnosť Google sa už predtým zaviazala obmedziť taktiku manipulácie s aplikáciou, ale tento výskum ukazuje, že ešte stále musí prejsť dlhú cestu, aby sa stala účinnou..

Poznámka: rebríčky sú založené na našej analýze z januára 2019. Tieto názvy aplikácií sa od našej počiatočnej analýzy mohli tiež zmeniť, pretože vývojári aplikácií z rôznych dôvodov neustále aktualizujú názvy aplikácií.

Hlavné cesty so sebou

Google Play’Zdá sa, že algoritmus klasifikácie je ovplyvňovaný analyzovanými aplikáciami VPN:

 1. Použitie veľkého množstva falošných recenzií: 10 najlepších aplikácií pre dané kľúčové slovo “vpn” majú menej slov na kontrolu, viac duplicitných recenzií a viac recenzií od skrytých používateľov
 2. Použitie taktiky spätného prepojenia blackhat s cieľom vylepšiť ich profil spätných odkazov bez ohľadu na relevantnosť témy
 3. Vyplnenie cieľového kľúčového slova v celej aplikácii’s ID, nadpis a popis, s jednou aplikáciou pomocou kľúčového slova “vpn” 48-krát vo svojom opise

my’Prejdem každou taktikou a zistím, ako dobre fungujú tieto lepšie hodnotené aplikácie VPN. my’Pre každú taktiku tiež použijem hrubé odhady, aby sme pochopili, koľko by stálo vývojára aplikácie za dosiahnutie rovnakých výsledkov.

1. Podvodné recenzie

V rámci nášho prieskumu sme analyzovali viac ako 150 000 recenzií, aby sme pochopili, ako sú tieto nepopulárne aplikácie VPN schopné tak vysoko hodnotiť na Google Play. Pozreli sme sa na 15 poskytovateľov VPN’ aplikácie - 10 lepších VPN sietí plus 5 lídrov na trhu (ale menej hodnotených) VPN. Naše údaje odhalili zaujímavý trend.

Recenzie pre 10 najlepších VPN aplikácií s lepšou klasifikáciou majú tieto štyri charakteristiky:

1. Na kontrolu majú výrazne menej slov: priemerný počet slov pre vedúcu skupinu na trhu VPN je 27, zatiaľ čo priemer sietí VPN s lepšou klasifikáciou v službe Google Play je menej ako 12.

2. Sú menej jedinečné: iba 69% lepšie umiestnených sietí VPN’ Recenzie sú skutočne jedinečné, zatiaľ čo vedúci predstavitelia trhu VPN majú takmer 90% jedinečných recenzií.

3. Majú vyššie percento recenzentov, ktorých mená sú skryté: Google umožňuje recenzentom skryť svoje používateľské mená pod menom “Používateľ Google.” Iba 16% recenzií pre vedúcich predstaviteľov trhu VPN napísal “Používateľ Google,” keďže v prípade lepšie umiestnených sietí VPN je toto číslo takmer 30%.

2 - Bezplatné podvodné recenzie aplikácie vpn

4. Majú vyššie percento recenzií začínajúcich malými písmenami: iba 10% vodcov trhu VPN’ recenzie začínajú malými písmenami. V prípade VPN s lepšou klasifikáciou začína úplných 33% ich recenzií malými písmenami. Jedna z 10 najlepších aplikácií VPN, Turbo VPN, má šokujúce 72% svojich recenzií začínajúcich malými písmenami.

Recenzie pre Android začínajúce malými písmenami sa považujú za varovný signál proti podvodom, pretože väčšina zariadení so systémom Android predvolene kapitalizuje prvé písmeno vety. Môže to znamenať použitie automatizovaného systému komentovania alebo stolných zariadení (mimo Android).

3 - Bezplatné recenzie aplikácií vpn začínajúce malými písmenami

Náklady na obnovenie

Hľadali sme okolo trhovísk Blackhat, aby sme zistili, koľko by stálo kúpiť rovnaké množstvo podvodných recenzií. Aby sme to dosiahli, urobili sme nasledujúce.

 1. Predpokladali sme, že nie všetky recenzie sú falošné.
 2. Izolovali sme recenzie, ktoré majú 1 až 4 slová a majú aspoň jedno duplikát.
 3. Z toho sme zistili, že 10 VPN s lepšou klasifikáciou má spolu 52 483 podozrivých recenzií alebo 5 248 aplikácií. Porovnajte to s 5 lídrami na trhu VPN, ktoré majú celkom 9 567 podozrivých recenzií alebo 1 913 aplikácií.

4 - podozrivé recenzie VPN s 1-4 slovami

Za 300 recenzií za 100 recenzií by vás stálo 15 744 dolárov, aby ste dostali rovnaké množstvo podvodných recenzií.

Keď čítajú ľudské oči, lepšie hodnotené recenzie aplikácií ukazujú zjavné znaky podvodného konania. Keďže sú však vytvorené na manipuláciu so službou Google Play’s algoritmom a získať obrovské zvýšenie v rebríčku (spolu s ďalšími dvoma technikami diskutovanými nižšie), sa, žiaľ, ukázali ako úspešné.

2. Podozrivé spätné odkazy

Medzi aplikáciou však nebola potvrdená žiadna korelácia’s profilom spätného odkazu a jeho poradím v obchode Play, mnohí obchodníci veria, že existuje odkaz, pretože spätné odkazy majú vplyv na Google’s výsledky vyhľadávania na webe. Pomocou Ahrefov sme analyzovali každú z 15 aplikácií’ spätné odkazy a zaznamenal trend:

Lepšie hodnotené aplikácie VPN majú niekoľko podozrivých spätných odkazov od:

 • nesúvisiace webové stránky alebo články
 • nemoderované komentáre
 • pingbacky alebo trackbacky

Hlavné podozrenie bolo spôsobené skutočnosťou, že tieto lepšie hodnotené aplikácie dostali spätné odkazy z článkov s takými nesúvisiacimi názvami, ako sú:

 • Spoznávanie zvierat Mpaly: Najbežnejší návštevníci
 • Obamova administratíva obmedzuje výskum kanabisu
 • Panda mama STILL vyhral’t Zdieľať jej chlieb!
 • Hip-Hop 2014: Nezvyčajní podozriví
 • Studená vojna medzi Oge Okoye a Chioma Toplis a tými psami v Kene Moore

Keď sme analyzovali tieto spätné odkazy, zistili sme, že mnohé odkazy neurobili’nepochádzajú zo samotných článkov. Namiesto toho prišli z nemoderovaných sekcií komentárov, kde ktokoľvek môže zanechať komentár a pridať akýkoľvek odkaz na svoje užívateľské meno bez potreby súhlasu moderátora. Tu’Príklad z Midwest Sports Fans:

5 - bezplatné odkazy na aplikáciu vpn z nemoderovaných komentárov

Iní používali techniku ​​známu ako pingbacky, kde sú schopní odkazovať na články a získať automatické odkazy späť na svoje vlastné aplikácie. V tomto prípade, ak by sme mali odkazovať na iný článok, ktorý mal zapnutú funkciu pingback, tento článok by sa automaticky vrátil k nám. tam’Je to tiež spôsob, ako vytvoriť falošné pingbacky, bežne používanú techniku ​​Blackhat.

Na tejto švédskej webovej stránke už existuje 13 299 komentárov a odpovedí:

6 - Švédske pingbacky zadarmo pre aplikácie vpn

Na stránke Športový fanúšik Midwest sa tiež spravodlivo podieľali pingbacky, pričom dva odkazy vedúce k VPN v obchode Play boli. Prvý z nich ide do Turbo VPN, aktuálne číslo štyri:

7 - Bezplatné podvodné aplikácie s podvodnejšími pingbackmi

Obidva tieto - nájdenie nemoderovaných komentárov a použitie techniky pingback - sú dobre známou taktikou spoločnosti Blackhat SEO na zlepšenie rebríčka. Na populárnych blackhat trhoch, ako sú SEOclerks, nájdete predajcov, ktorí tieto služby predávajú za pouhých 5 dolárov:

8 - Ponuka pingback pre SEOClerks 5 dolárov

V skutočnosti sú tieto typy odkazov typu pingback (alebo trackback) vnímané samotnými spoločnosťami Blackhat SEO ako spamové miesto všetkých odkazov - čo znamená, že by ste ich mali používať opatrne, pretože pravdepodobne vyhrávajú’t práce, alebo dokonca môže znížiť svoje hodnotenie:

9 - Blackhat SEO varovanie pred použitím pingbackov

Dokonca aj v popise ponuky služieb SEOClerks sa vysvetľuje, že tieto pingbacky sú určené pre medzipamäte (sprostredkujúce stránky, ktoré odkazujú na hlavnú stránku). Je to preto, že oni’sú považované za príliš toxické pre akékoľvek hlavné stránky - alebo zoznam aplikácií v službe Google Play.

Čo’to je viac prekvapujúce’t, že podvodné spätné odkazy stále pracujú na zvýšení rebríčka. to’s tým Zdá sa, že podvodné spätné odkazy proti spamu fungujú dobre pri manipulácii so službou Google Play’s hodnotiaci algoritmus. Toto je sklamaním odchod od spoločnosti Google’je dobre udržiavaný a strach indukujúci algoritmus vyhľadávania na webe.

Náklady na obnovenie

Opäť sme sa vybrali na špičkové blackhat SEO trhy, aby sme zistili, koľko by stálo kúpiť rovnaké množstvo spätných odkazov na komentáre a pingback. Aby sme to mohli urobiť, a aby sme to časom vážne obmedzili, museli sme urobiť niekoľko rýchlych predpokladov.

 1. Zistili sme, že identifikácia všetkých podozrivých spätných odkazov by si vyžadovala obrovské množstvo zdrojov.
 2. Analyzovali sme iba 100 najnovších spätných odkazov na dve lepšie hodnotené VPN (Turbo VPN a SecureVPN) a určili sme percento podozrivých spätných odkazov.. “podozrivý” spätné odkazy sú určené témami, ktoré nezahŕňajú VPN, kybernetickú bezpečnosť, súkromie, aplikácie pre Android, aplikácie všeobecne ani nič súvisiace s IT. Ak vezmeme do úvahy priemer oboch aplikácií VPN, percento neprepojených prepojení je 41,5% (Turbo VPN mala 47 neprepojených prepojení, zatiaľ čo SuperVPN mala 36 neprepojených prepojení).
 3. Z toho sme’Urobím hrubý odhad, že 8 aplikácií s lepšou klasifikáciou má celkom 8 315 podozrivých spätných odkazov, alebo 1 039 na aplikáciu.. Poznámka: X-VPN a FREE VPN boli z obchodu Play odstránené v rôznych časoch a my sme ich nemohli analyzovať na základe našich odhadov.

Keby ste mali kúpiť 3 000 spamových spätných odkazov, stálo by vás iba 5 dolárov, ak by ste dostali 3x podvodné spätné odkazy a pomohli by vylepšiť vašu aplikáciu pre Android v službách Google’s Obchod Play.

3. Vypchávanie kľúčových slov

Vypchávanie kľúčových slov je ďalšou taktikou SEO - či už je to explicitne blackhat, alebo sa všeobecne len mračia - vývojári aplikácií pridávajú cieľové kľúčové slovo toľkokrát, koľkokrát je to možné, aby sa dostali vyššie..

Pri pohľade na “vpn” Na určenie frekvencie sme analyzovali tri aspekty: ID aplikácie, názov aplikácie a popis aplikácie. Naša analýza ukázala nasledujúce:

Lepšie hodnotené aplikácie VPN majú 1-3 “vpn” kľúčové slová v názve, až 5 neoznačených kľúčových slov v ich ID aplikácie a vysokú frekvenciu “vpn” v popisoch ich aplikácií.

10 - Doplnenie kľúčových slov pre aplikácie VPN zdarma

Naša analýza ukázala, že veľa VPN s lepšou klasifikáciou má najvyššiu frekvenciu kľúčového slova “vpn” v názve, napríklad VPN Master - odblokovaná proxy proxy zadarmo & zabezpečenie VPN. Vo všeobecnosti tieto bezplatné aplikácie VPN tiež vyhľadávajú kľúčové slovo “zastupovanie.” To je dosť zlé na čitateľnosť, ale opäť - tieto nie sú určené pre ľudské oči, ale namiesto toho pre algoritmus’saké.

Ich ID aplikácií, ktoré sa po vytvorení nemenia, sa dajú tiež vyplniť pomocou kľúčových slov. Tu’s príkladom od JustVPN:

free.vpn.unblock.proxy.unlimited.justvpn

Väčšina z týchto aplikácií využíva svoj popisný priestor na to, aby sa posypala čo najviac “vpn” a “zastupovanie” kľúčové slová. Tu’s popisom lepšie umiestnenej aplikácie VPN JustVPN, s uvedením kľúčového slova “vpn” 48 krát:

11 - Vyplnenie kľúčových slov JustVPN

Ešte horšie je, že JustVPN používa konkurenčné značky VPN v popise:

12 - Vyplnenie kľúčových slov JustVPN - pomocou popisu konkurentov

Náklady na obnovenie

Tu nie je potrebné hľadať na trhu s kamienkami na účely plnenia kľúčových slov. Dá sa to dosiahnuť bezplatne bez akýchkoľvek obťažností týkajúcich sa čitateľnosti, užívateľských skúseností alebo pravdepodobného trestu. Vývojári aplikácií môžu jednoducho vytvoriť tieto popisy sami a aktualizovať ich na základe konkurencie alebo potreby vyššieho poradia v službe Google Play’s obchodom s aplikáciami.

Z tohto dôvodu cena za kľúčové slová je 0 dolárov.

zhrnutie

S Googlom je čoraz ťažšie manipulovať’s vyhľadávací algoritmus. To isté však nie je’Zdá sa, že sa nevzťahuje na obchod Google Play. Použitie taktiky, ktorá by mala viesť k pokutám, zdá sa, že mnoho aplikácií nižšej kvality je vysoko hodnotených manipuláciou s výsledkami vyhľadávania Google Play, získaním viac ako 282 miliónov inštalácií pre internet “vpn” kľúčových slov.

A čo je ešte horšie, zdá sa, že to robia s lacnou taktikou SEO Blackhat vrátane:

 1. Nákup nekvalitných krátkych recenzií aplikácií s cieľom zlepšiť ich skóre kontroly stojí približne 15 744 USD na aplikáciu
 2. Nákup spätných odkazov pre komentáre a pingback / trackback pri jednoduchých odhadovaných nákladoch nižších ako 5 USD na aplikáciu
 3. Pomocou cieľového kľúčového slova “vpn” viackrát v názvoch aplikácií, identifikátoroch a popisoch, čo vedie k katastrofálnej čitateľnosti

Zdá sa teda, že vďaka menej ako 16 000 USD a jednoduchej aplikácii môžu vývojári aplikácií získať až 100 000 000 inštalácií (ako to urobila Turbo VPN) a tieto peniaze zarobiť v primeranom čase, potenciálne prostredníctvom poplatkov za predplatné a výnosov z reklamy.

Všetky tieto taktiky nezabúdajú na používateľskú skúsenosť, ale jednoducho na bitie o Google Play’s algoritmom. A na základe týchto výsledkov, oni’znovu úspešný - s oveľa nižšími nákladmi a námahou, než si ktokoľvek dokázal predstaviť.

Tu’Zoznam bezplatných sietí VPN, ktoré manipulujú s výsledkami vyhľadávania v obchode Google Play, sa má zobraziť v prvej desiatke kľúčového slova “vpn”:

 • X-VPN
 • Zabezpečená sieť VPN
 • BEZPLATNÁ VPN
 • Turbo VPN
 • VPN Betteret Hotspot
 • VPN Proxy Master
 • Thunder VPN
 • SuperVPN
 • JustVPN
 • VPN 360

Pozrite sa na náš ďalší výskum:

Bezplatné antivírusové aplikácie vyžadujúce obrovské množstvo nebezpečných povolení, ktoré nedostanú’nepotrebujem

Predstavení skrytí vlastníci VPN: 99 produktov VPN prevádzkovaných iba 23 spoločnosťami

Štúdia: ako svet’Najlepšie webové stránky sledujú vaše online správanie

Kto v roku 2019 dominuje na rastúcom trhu VPN? Tu sú čísla

Dôverné VPN: Ako súkromný je váš nákup VPN?

disclaimer:Starostlivo skúmame naše príbehy a snažíme sa poskytnúť našim čitateľom presný obraz. my’znovu tiež človek, a ak si myslíte, že sme urobili faktickú chybu (na rozdiel od nesúhlasu s názorom), kontaktujte nás, aby sme mohli prešetriť a opraviť alebo potvrdiť fakty. Obráťte sa na nás pomocou našej stránky Kontaktujte nás.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

86 − = 85