Digitálna stopa v podnikaní: ako sa o to postarať


Najmä ak ste sa narodili v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, vaša mama pravdepodobne (ako ja) neustále pripomínala, aby ste boli opatrní pri uverejňovaní príspevkov online.. “Jedného dňa to váš šéf uvidí,” ona’d, potriasla hlavou na svojich kačacích tvárí. “Na internete nič nezmizne!”

ona’nie je zlé. Spravovanie vašej digitálnej stopy ako jednotlivca je rozhodujúce. Internet nikdy nezabudne, takže zaistenie pozitívneho obrazu, ktorý vás vymaľuje, je úlohou, ktorú treba oplatiť. Pamätajte, že epizóda Black Mirror s hodnotením podľa postavičiek’ online prítomnosť? Jo. Nikto to nechce (v skutočnosti pochybujem, že by niekto chcel byť v akejkoľvek epizóde Čierneho zrkadla, ale to’s iným príbehom inokedy).

to’Ľahko sa dostanete tak rýchlo, že si zachováte šumivú osobnú digitálnu stopu, na ktorú zabudne rovnako dôležitá: vašu firmu’. Vari’Nemyslíte si, že by podniky mohli mať digitálne stopy? Aj keď pracujú trochu inak ako jednotlivci, podniky absolútne áno.

Čo je digitálna stopa v podnikaní?

Podobne ako vaša osobná digitálna stopa, aj vaša firma je v podstate portrétom vašej firmy, ktorú vykreslujú rôzne informácie o nej na internete. Aj keď existujú podobné črty medzi osobnými a obchodnými stopami (napríklad uverejňovanie príspevkov v sociálnych médiách a kontaktné informácie), existujú určité kategórie jedinečné pre podnikateľský svet (napríklad hodnotenie zákazníkov, prevádzková doba a firemné blogové príspevky)..

Aby som to zhrnul v upratanej malej krabici, vaša firma’ Digitálna stopa je každá časť informácií o nej, vašich zamestnancoch, vy ako vedúci a ktokoľvek alebo čokoľvek iné, čo s ňou súvisí. Znie to ako veľa, však? to je.

Prečo je udržanie mojej digitálnej stopy v podnikaní dôležité?

nechať’s vráťte sa k príkladu selfie s kačicami. Tvoja mama sa obávala, že budeš posielať tento odpad (prepáč), pretože to neurobila’Nechcem, aby to, čo ste vysielali, v budúcnosti negatívne ovplyvnilo vás. Každý jednotlivý reťazec núl a núl, ktorý existuje vo vzťahu k vašej spoločnosti, povie svetu niečo pozitívne alebo negatívne.

Tieto negatívne recenzie z obdobia predtým, ako ste skutočne pribili dodávku zákazníkov? oni’tam vonku. Fotografie z vášho firemného dobrovoľníckeho dňa v kuchyni polievky? Áno, počítajú. Blog uverejňuje príspevky pre tých, ktorí nemali tušenie, čo napísala? Získate nápad.

Keď ovládate svoju digitálnu stopu, ovládate príbeh o tom, ako vaša spoločnosť (a, nech’Buďte úprimní, v konečnom dôsledku) ste vnímaní verejnosťou. Potenciálni klienti, investori, novinári … oni’znova vás všetkých oslovím. To, čo zistia, keď tak urobia, môže určiť osud vašej tvrdej práce.

Ako sa môžem starať o svoju digitálnu stopu?

Aj keď sa to môže zdať ako skľučujúca úloha, v skutočnosti to tak nie je’nemusím byť. Tu je niekoľko krokov, ktoré vám pomôžu vyriešiť vašu digitálnu situáciu.

Naplánujte si požadovanú stopu

Aby ste pochopili najlepší spôsob, ako sa dostať kam chcete, musíte mať cieľ. Sadnite si a zostavte náčrt digitálnej stopy, ktorú chcete vytvoriť pre svoje podnikanie. Zahrňte hodnoty, ktoré má vaša značka vykresliť, hlas, ktorý vy’by som chcel mať vaše médiá a akékoľvek ďalšie podrobnosti, ktoré sú pre vás a vašu správu ako spoločnosť dôležité.

Vykonajte dôkladné zametanie vašej spoločnosti’s

Prežívajte denné svetlá od spoločnosti ako od firmy, alebo aby ste to skutočne vykopali, použite monitor kľúčových slov, ako je Brand24, aby ste vyhľadali a zhromaždili zakaždým, keď sa vaša firma zmieni online (to je tiež skvelá stratégia na generovanie potenciálnych zákazníkov, ale že’je to úplne nová plechovka červov).

Raz viete čo’s tam, môžete si vytvoriť plán na riešenie a samozrejme napraviť (v prípade potreby). Najdôležitejšou vecou na udržanie pozitívnej digitálnej stopy je vyhnúť sa nevedomosti a blaženosti a aktívne sa vysporiadať s akýmkoľvek dobrým alebo zlým vopred..

Vyrovnajte sa s tým všetko priamo

Teraz, keď viete, čo o vás ľudia hovoria, je to’je čas to vyriešiť. Reagujte na recenzie pozitívne i negatívne, zdieľajte výkriky sociálnych médií a zdieľajte odkazy tam, kde ste’v médiách sa odvolávajú na váš vlastný obsah a berú na vedomie všetko (áno, všetko), ktoré vy’učenie.

to’Je ľahké zabudnúť, keď podnikáte, že aj negatívna spätná väzba je užitočná. Ak ty’stále to isté frustrácie viete’s oblasťou, na ktorú sa musíte zamerať, čo zlepší vaše podnikanie aj vašich zákazníkov’ skúsenosti do budúcnosti.

Umyte, opláchnite, opakujte

Don’t stačí sa prihlásiť do digitálnej stopy a zabudnúť na ňu. Majte plán, ktorý bude sledovať a útočiť nepretržite, aby vaša spoločnosť’Obrázok nikdy nie je mimo vašej kontroly. Nie’na tom nezáleží’s raz týždenne alebo raz za štvrťrok; zostavte rozvrh a vyhradte si čas, aby ste si znova prešli svoju digitálnu stopu, riešili akékoľvek problémy a robili si poznámky do budúcnosti.

Majte zavedený bezpečnostný protokol

Používanie iného hesla ako “Pa55w0rd” mali by sa dať z hľadiska zdravého rozumu, ale mať silný zámok na ochranu účtov, ktoré maľujú portrét vašej spoločnosti na verejnosti, by mal byť najvyššou prioritou na ochranu vašej digitálnej stopy.

Silné heslá na účtoch, ako sú vaše sociálne médiá, firemná stránka Google, a dokonca aj na vašom webe, môžu byť rozdielom medzi tým, ako zvládnuť správu vašej spoločnosti, a hacknutím, čo vám ponecháva malú alebo žiadnu kontrolu..

Okrem toho je veľmi dôležité zaistiť prístup iba k tým správnym ľuďom, ktorí majú k vašim účtom prístup. Napríklad, že stážista sociálnych médií, ktorý áno’neuvedomil si to’V skutočnosti by sa dalo očakávať, že bude fungovať a rozčúlene sa rozbehne za týždeň, čo by mohlo veľmi ľahko postarať alebo dokonca poškodiť obsah, ak by jeho poverovacie listiny neexistovali’t odvolaný po odchode. Zavedenie systému na zabezpečenie toho, aby nikto nemal prístup k účtom alebo webom, ktoré by nemal mať’• Chráňte pred nebezpečnými útokmi na vašu digitálnu stopu.

záver

Veľká časť obrazu vašej spoločnosti, ktorý vidí verejnosť, je určená tým, čo’s online. V mnohých prípadoch je jedinou stopou, ktorú má spoločnosť, digitálna. Ochrana a kontrola tohto obrazu je možná niekoľkými starostlivými krokmi a výsledok sa oplatí.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 7 = 10