Digitální stopa v podnikání: jak se o to postarat


Zejména pokud jste se narodili v devadesátých letech minulého století, vaše máma pravděpodobně (jako moje) neustále připomínala, abyste byli opatrní, co zveřejňujete online.. “Jednoho dne to váš šéf uvidí,” ona’d řekla, zavrtěla hlavou na vaše kachny tváří v tvář. “Na internetu nic nezmizí!”

Ona’není to špatně. Správa vaší digitální stopy jako jednotlivce je zásadní. Internet nikdy nezapomene, takže zajištění toho, aby byl obraz vymalovaný internetem pozitivní, je úkol, který stojí za to vzít. Pamatujte, že epizoda Black Mirror s hodnocením podle postav’ online přítomnost? To jo. Nikdo to nechce (ve skutečnosti pochybuji, že by někdo chtěl být v jakékoli epizodě Black Mirror, ale to’je to jiný příběh jindy).

To’Je snadné se tak chytit při udržování šumivé osobní digitální stopy, na kterou se zapomíná stejně důležitá stopa: vaše firma’. Didn’Nemyslíte si, že by podniky mohly mít digitální stopy? I když pracují trochu jinak než jednotlivci, podniky to naprosto dělají.

Co je digitální stopa v podnikání?

Stejně jako vaše osobní digitální stopa, i vaše firma je v podstatě portrétem vaší firmy vylíčeným všemi různými kousky informací o ní na internetu. Přestože existují podobné podobnosti mezi osobními a obchodními stopami (jako jsou příspěvky do sociálních médií a kontaktní informace), existují kategorie jedinečné pro obchodní svět (například hodnocení zákazníků, provozní doba a firemní blogové příspěvky)..

Chcete-li to shrnout do uklizené krabičky, vaše firma’ digitální stopa je každá část informací o ní, vašich zaměstnancích, vy jako vůdce a kdokoli nebo cokoli jiného, ​​co s tím souvisí. Zní to jako hodně, že? to je.

Proč je v mém podnikání důležitá moje digitální stopa?

Nechat’Vraťte se k příkladu kachny s selfie. Vaše máma se tak bála, že posíláte odpadky (omlouvám se), protože ne’Nechci, aby to, co jsi poslal, v budoucnu negativně ovlivnilo. Každý jednotlivý řetězec těch a nul, který existuje ve vztahu k vaší společnosti, říká světu něco pozitivního nebo negativního.

Ty negativní recenze z doby, než jste opravdu přibili dodávku zákazníků dolů? Ony’tam venku. Fotografie z vašeho firemního dobrovolnického dne v polévkové kuchyni? Jo, počítají. Blog zveřejňuje příspěvek, který nevěděl, co dělá, napsala? Získáte nápad.

Když ovládáte svou digitální stopu, ovládáte vyprávění o tom, jak vaše společnost (a, nechte)’buďte upřímní, jste rozšířeni) jste vnímáni veřejností. Potenciální klienti, investoři, novináři … ony’znovu všichni Googling. To, co najdou, když tak učiní, může určit osud vaší tvrdé práce.

Jak se mohu postarat o svou digitální stopu?

I když se to může zdát jako skličující úkol, opravdu to tak není’nemusím být. Zde je několik kroků, které vám pomohou vyřešit vaši digitální situaci.

Naplánujte požadovanou stopu

Abyste pochopili nejlepší způsob, jak se dostat tam, kam chcete, musíte mít cíl. Posaďte se a sestavte přehled digitální stopy, kterou chcete vytvořit pro své podnikání. Uveďte hodnoty, které chcete, aby vaše značka zobrazovala, hlas, který vy’chtěli byste, aby vaše média měla, a jakékoli další podrobnosti, které jsou pro vás a vaši zprávu jako společnost důležité.

Proveďte důkladné zametání vaší společnosti’obrázek

Google živých denních světel ze sebe jako podnikání, nebo opravdu kopat do zářezu, použijte monitor klíčových slov, jako je Brand24 hledat a shromažďovat pokaždé, když je vaše firma zmíněna online (to je také skvělá strategie pro generování potenciálních zákazníků, ale že’je to zcela nová plechovka červů).

Jakmile víš co’Je tam venku, můžete si naplánovat, jak se s tím vypořádat a napravit jej (pokud je to nutné). Nejdůležitějším prvkem pro udržení pozitivní digitální stopy je vyhnout se neznalosti-je-blaženost a aktivně se vypořádat s jakýmkoli dobrým nebo špatným předem.

Vyrovnejte se s tím vše přímo

Teď, když víte, co o vás lidé říkají, to’je čas to řešit. Reagujte na recenze pozitivní i negativní, jako například sdílejte výkřiky sociálních médií a shromažďujte odkazy tam, kde jste’v médiích je uveden odkaz na váš vlastní obsah a berte na vědomí vše, co jste (ano, všechno) vy’znovu se učit.

To’Je snadné zapomenout při podnikání, že i negativní zpětná vazba je užitečná. jestli ty’Opakovaně slyšíte stejnou frustrace, můžete to vědět’je oblast, na kterou se musíte zaměřit, což zlepší vaše podnikání i vaše zákazníky’ zkušenosti do budoucna.

Omyjte, opláchněte, opakujte

Don’• Stačí jednou zkontrolovat digitální stopu a zapomenout na ni. Mít plán na neustálé sledování a útoky, aby vaše společnost’obrázek nikdy není mimo vaši kontrolu. To ne’na tom nezáleží’s jednou týdně nebo jednou za čtvrtletí; sestavte si plán a ve skutečnosti si vyhrazte čas, abyste znovu prošli vaší digitální stopou, vypořádali se s případnými problémy a dělali si poznámky do budoucna.

Mít zabezpečený protokol

Používání jiného hesla než “Pa55w0rd” Měl by být dán z hlediska zdravého rozumu, ale mít silný zámek, který chrání účty, které vykreslují portrét vaší společnosti veřejným okem, by měl být nejvyšší prioritou pro ochranu vaší digitální stopy..

Silná hesla na účtech, jako jsou vaše sociální média, obchodní stránka Google, a dokonce i na vašem webu, může být rozdíl mezi tím, jak zvládnout zprávu vaší firemní projekty, a tím, že vás napadne, takže vám zůstane bez kontroly.

Zásadní je také zajištění přístupu pouze k těm správným lidem, kteří mají k vašim účtům přístup. Například ten stážista sociálních médií, který ano’neuvědomil si ho’Ve skutečnosti by se dalo očekávat, že bude fungovat a rozzlobeně se rozpadne za týden, což by velmi snadno znamenalo trapné nebo dokonce škodlivé obsahy, pokud by jeho pověření vycházely’odvolán poté, co odešel. Mít zavedený systém, který zajistí, že nikdo nebude mít přístup k účtům nebo webům, které by neměl mít’t vás chrání před nebezpečnými útoky na vaši digitální stopu.

Závěr

Velká část image vaší společnosti viděná veřejností je určována tím, co’s online. V mnoha případech je jedinou stopou, kterou má společnost, digitální. Ochrana a ovládání tohoto obrazu je možné pomocí několika pečlivých kroků a výsledek stojí za to.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 58 = 66