Facebook vypne svoju onavo Protect VPN – aplikáciu zameranú na dospievajúcich


Aktualizované 02.27.2019

Minulý rok Facebook konečne odstránil svoju VPN na zhromažďovanie údajov (znie niečo ako “životodarné guľky”) s názvom Onavo Protect z obchodu Apple kvôli porušenie spoločnosti Apple’aktualizované zásady ochrany osobných údajov. Sieť VPN bola doteraz v službe Google Play stále k dispozícii, ale nejakú dobu bude fungovať ako sieť VPN.

Táto značka koniec jedného z najväčších projektov zameraných na dospievajúcich používa sa v aplikácii Facebook Research, ktorá je stále k dispozícii na Google Play. Gigant sociálnych médií tvrdí, že odteraz bude prevádzkovať iba platené užívateľské programy. Zostáva vidieť, či budú dodržiavať svoje slovo.

Výsadba zlého semena vo Svätej zemi

V roku 2013 bola spoločnosti Facebook predaná spoločnosť Onavo, mobilná analytická spoločnosť so sídlom v Tel Avive (zatiaľ nič o VPN) za nezverejnené množstvo, odhadované až na 200 miliónov, a stalo sa ich prvou kanceláriou v Izraeli. Dokonca ani po uzavretí obchodu neexistovali žiadne náznaky o vytvorení VPN alebo nejakého iného bezpečnostného riešenia - všetka komunikácia sa týkala pomoci klientom znížiť využitie mobilných dát, rozšíriť dosah mobilného internetu po celom svete a poskytnúť lepšie elektronické služby, skúsenosť.

onavo vpn

Napriek tomu sa Onavo Protect stalo, k lepšiemu alebo k horšiemu (pravdepodobne k horšiemu). Ukázalo sa, že táto aplikácia, predstierať, že je slušná VPN, bol je to spôsob, ako môže Facebook zhromažďovať údaje o všetkých aplikáciách na používateľovi’s telefónom. To im umožnilo zistiť, ktoré aplikácie sa darili lepšie ako iné, a mohli by sa použiť na získanie výhody oproti konkurentom a na pomoc pri rozhodovaní, ktoré spoločnosti by mali alebo nemali.’byť kúpený.

Iste, právne oddelenie Facebooku sa ubezpečilo, že to bolo spomenuté na konci podmienok a dohôd, ale málokto mal trpezlivosť na to, aby sa posunul nadol dosť ďaleko:

Onavo zbiera váš mobilný dátový prenos… Pretože my’V rámci Facebooku používame tieto informácie aj na zlepšenie produktov a služieb Facebooku, získanie prehľadu o produktoch a službách, ktoré si ľudia cenia, a získavania lepších skúseností..

Táto posledná veta Prekonáva celý účel služby Onavo Protect VPN - poskytovať bezpečnosť a súkromie svojho používateľa. Aj keď sieť Onavo VPN mohla zabiť občasné vyskakovacie okno alebo dve, určite to nebolo’Nerobím to, čo sa zaviazalo. Zatiaľ čo siete VPN šifrujú vaše údaje, takže môžete mať anonymné pripojenie, Aplikácia Onavo Protect riadi vašu komunikáciu cez server Facebook a dozviete sa presne, čo, kde, kedy a na ako dlho ste’robil som.

Šírenie semien po celom svete

Začiatkom roku 2018 začala táto sieť VPN na Facebooku zobrazovať reklamu pre svojich používateľov v systéme iOS, ktorú kritizovali odborníci aj používatelia. Dokonca sa to nazývalo spyware a správne. Je možné, že sa Facebook rozhodol spustiť live test so zhromaždenými údajmi o používateľoch Apple a skontrolovať, či ich predpovede o tom, kto klikne na to, čo bolo správne. Zber údajov zjavne nebol dostatočný a zobrazovanie reklám sa zdalo ako ďalší krok, obracajú používateľov z neochotných darcov na neochotných darcov / zajačikov.

Facebook tvrdil, že údaje od spoločnosti Onavo nie sú’nepoužíval sa na profilovanie jednotlivých používateľov, iba na zisťovanie, ktoré aplikácie sú populárne medzi jeho publikom, aby mohli vylepšiť svoje vlastné produkty.

Pri otázke z amerického kongresu v júni Facebook tvrdil, že údaje z Onavo VPN nie sú’nepoužíval sa na profilovanie jednotlivých používateľov, iba na zisťovanie, ktoré aplikácie sú populárne medzi jeho publikom, aby mohli vylepšiť svoje vlastné produkty.

Toto je jeden z odvetví’s najuznávanejšími tajomstvami - existujú nízkoúrovňové spameri a mizerní predajcovia e-mailových databáz, zatiaľ čo tí, ktorí majú viac peňazí, používajú škrabanie obsahu alebo dokonca predávajú “kvalita” databázy za veľké peniaze. Iróniou je, že sa to deje pomocou údajov zhromaždených tzv “nástroj na zabezpečenie a ochranu osobných údajov.”

V júly, Spoločnosť Apple aktualizovala svoje Zásady ochrany osobných údajov. Podľa toho sú aplikácie v ich obchode povinné výslovne objasniť, ktoré údaje sa budú zhromažďovať, a už nemôžu zhromažďovať údaje o iných aplikáciách na účely analýzy, reklamy alebo marketingu. To sa nestalo’Trvať dlho, kým sa Onavo Protect VPN nebude blížiť dodržiavaniu týchto predpisov, pretože na to nikdy nebolo určené. Apple to neurobil’• aplikáciu sami neodstráňte, Facebook ju však prinútil urobiť, zdôrazňujúc, že ​​nové pravidlá “obmedziť vývojárov’ schopnosť vytvárať databázy z užívateľských informácií a predávať ich tretím stranám.”

Nanešťastie pre menej informovaných používateľov budú môcť tí, ktorí už majú nainštalovanú aplikáciu, pokračovať v jej používaní.

22. augusta to Facebook urobil. Nanešťastie pre menej informovaných používateľov budú môcť tí, ktorí už majú nainštalovanú aplikáciu, pokračovať v jej používaní. Títo ľudia budú pravdepodobne musieť počkať, kým spoločnosť Apple uvedie iPhone novej generácie, aby si ho mohol kúpiť každý, a rozlúčiť sa s parazitom, ktorý’žije vo svojich smartfónoch tak dlho.

Onavo Protect a Google

Zhnité ovocie bolo vyhodené z obchodu Apple, napriek tomu ho existuje veľa, ktorí ho stále zjedia. A čo iné obchody, ako je Google Play? Na základe akumulovaného počtu zo začiatku roka 2018 to bolo viac ako 33 miliónov stiahnutí pre Android a iOS. V auguste 2018 služba Play Store vykázala 10 miliónov +, čo znamená väčšina škôd bola spôsobená používateľom Apple. Bolo len otázkou času, keď program Onavo Protect zmizne aj zo služby Google Play.

To znova upúšťa podozrenie nad spoločnosťou Google - existuje šanca, že používatelia systému Android boli tiež súčasťou podobnej databázovej hry? Už vieme, že spoločnosť Google mala v minulosti podobné problémy s ochranou súkromia. Predaj údajov tretím stranám je však menej pravdepodobný, pretože Spoločnosť Google zarába pomocou týchto údajov peniaze na zobrazovanie svojich reklám vo vašich aplikáciách. Nie’neznamená, že sa situácia zvíťazila’nezmenia sa, ale zatiaľ držia moc tým, že majú monopol - väčšina ľudí používa Vyhľadávanie Google, Gmail atď.

Onavo VPN už nie je v Obchode Google Play

Facebook onavo

Až do februára 2019 nebolo veľa šťastia o službe Onavo a obchode Google Play, kde polovica všetkých recenzií (a ich je 215 K +, hodnotenie aplikácie 4.4 / 5) je pozitívnych.

Pri kontrole tejto aplikácie v systéme Android 7.x (Nougat) vyzerali recenzie rovnako ako vo verzii pre počítače.

Ale bohužiaľ, Android 6.x namiesto toho zobrazoval Upozornenia na recenzie. A všetci sú pozitívni, čo bol veľký problém, pretože podľa verzie Statcounter.com túto verziu systému Android stále používa takmer 1 zo 4 používateľov na celom svete..

chrániť predn

Obchod Play prezentoval tohto parazita ako “Chráňte bezplatný správca údajov VPN +,” ktorý údajne šifruje údaje, ponúka bezplatnú sieť VPN (niekedy ste počuli o syroch zadarmo? Potom prejdite na pascu myši!) a informujte, kedy vaše aplikácie použili určité množstvo údajov.

Hoci spoločnosť Onavo hľadala spôsoby, ako maximalizovať výdrž batérie, najnovšie recenzie sa sťažovali na zníženie výdrže batérie čo, ak je to pravda, robí toto spojenie medzi VPN a správcom údajov skutočne nespravodlivým.

Čo je svetlé, 12. najužitočnejší komentár vyjadril znepokojenie v máji 2018, že táto aplikácia zhromažďovala údaje pre Facebook. Bohužiaľ, tento komentár bol 6. v auguste. A keď už hovoríme o alianciách, ďalšia poznámka poukazuje na to, že nemôžu používať Správcu údajov bez zapnutia siete VPN (pýtame sa, prečo?) - vyzerajú spolu ako kone a kočiaky..

facebook vpn

Najmenej Google Play informoval používateľov o údajoch, ktoré Facebook zhromažďuje hneď za zoznamom funkcií. Bohužiaľ to tak nebolo’t uviesť, že zhromaždené informácie môžu byť predané tretím stranám ako súčasť databázy (tvrdenie, ktoré bolo v Apple’s vyhlásenie).

Druhý najužitočnejší komentár vyšiel zo 7. minulého týždňa. Používateľ vyjadril svoje sklamanie z toho, že McAffee odkázal túto VPN. Nemáme’T o chvíli počuli o McAffee a Facebooku’s vzájomnými projektmi, ale v roku 2010 podnikali spoločne. Sieť sprostredkovania by teda mohla byť hlavným kanálom konverzie, pretože Onavo’Web a jeho účet na Facebooku určite nie sú’T.

fb vpn

Dve stránky, ktoré by ste nemali navštíviť

Aby som bol úprimný, keď sme na našich prenosných počítačoch načítali domovskú stránku, mysleli sme si, že web onavo.com je podvodom maskujúcim webovú stránku a strávili nejaký čas kontrolou WHOIS a odkazov, aby sme zistili, či je návšteva v bezpečí. Je smutné, že sa ukázalo, že je to všetko pravda’s oficiálnou webovou stránkou tohto crAPP s funkčným a nefunkčným odkazom na Google Play a Apple Store. Web.Archive.Org ukazuje, že situácia bola v júli lepšia, ale v žiadnom prípade nejde len o vstupnú stránku - informácie sú riedke a v slovníku by ste našli viac obrázkov..

Facebook sám určite tiež nebol’t vyzývanie všetkých, aby označili a zdieľali stránku VPN servera Onavo Protect a odkazy vo výsledkoch vyhľadávania “Chráňte bezplatný správca údajov VPN +” vedie priamo do služby Google Play. A správne, pretože hoci sa zdá, že webová stránka bola navrhnutá v škole v Ugly, na stránke Facebook sa starali odborníci z University of Disgusting. Úprimne dúfame, že prinajmenšom sa ukáže, že ide o podvod s praním špinavých peňazí.

záver

Pre Facebook bol Onavo Protect ako rozšírenie chápadiel. oni’Zhromažďoval som množstvo údajov o používateľoch Facebooku, ale chýbali mu informácie o tom, čo sa deje ďalej. A VPN Onavo to pomohlo prekonať. Začiatkom roku 2018 boli niektorí používatelia a médiá rozzúrení, že Facebook tento softvér inzeroval a nerobil’nespomeňme, že k nim patril. Ak znova kliknete “Čítaj viac,” môžete sa o tom dozvedieť, rovnako ako by ste vedeli, o čom je Onavo, ak ste sa posúvali až do konca.

Ako poznamenal jeden komentátor, Apple obviňujúci Facebook z ochrany súkromia je rovnaký ako bank, ktorý volá kanvicu čiernu. to’je ešte príliš skoro na to, aby som povedal, či išlo o skutočné obvinenie alebo iba o dohodu, aby sme dokázali, že sa robia veci v záujme ochrany súkromia a bezpečnosti..

Každý, kto čítal aspoň niečo o VPN a všeobecne o elektronickom zabezpečení, by mal vedieť, že Izrael je partnerom USA - krajiny 5 očí s jedným z najmodernejších rámcov na sledovanie na Zemi. Takže aj v prípade skutočnej siete VPN to nie je dobrá kombinácia. Pridajte do mixu Facebook a máte produkt súvisiaci so zabezpečením, ktorý’horšie ako lacné okuliare - Nielen, že vyzeráte zle, ale vaše oči horia ešte viac ako bez nich. Používajte ich dostatočne dlho a slnko pre vás už nikdy nemusí povstávať.

Našťastie poznáme miesto, kde nájdete lepšie alternatívy pre VPN VPN s Androidom.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 − 40 =