Facebook vypne svou síť Onavo Protect VPN – aplikaci pro teenagery


Aktualizováno 02.27.2019

V loňském roce Facebook konečně odstranil VPN sbírající data (zní podobně jako “životodárné kulky”) s názvem Onavo Protect z obchodu Apple kvůli porušení Apple’aktualizované zásady ochrany osobních údajů. VPN byla na Google Play dosud k dispozici, ale bude nějakou dobu fungovat jako VPN.

Tato značka konec jednoho z největších projektů zaměřených na teenagery používá se v aplikaci Facebook Research, která je stále k dispozici na Google Play. Gigant sociálních médií tvrdí, že od nynějška bude provozovat pouze placené uživatelské programy. Zůstane vidět, jestli budou dodržovat své slovo.

Výsadba zlého semene ve Svaté zemi

V roce 2013 byla na Facebooku prodána společnost Onavo, mobilní analytická společnost se sídlem v Tel Avivu (zatím nic o VPN) za nezveřejněnou částku, odhadovanou až na 200 milionů, a stala se jejich první kanceláří v Izraeli. Dokonce ani po uzavření obchodu neexistovaly žádné náznaky o vytvoření VPN nebo nějakého jiného bezpečnostního řešení - veškerá komunikace spočívala v tom, že pomohla klientům snížit využití mobilních dat, rozšířit dosah mobilního internetu po celém světě a poskytnout lepší e- Zkušenosti.

onavo vpn

Přesto se Onavo Protect stalo, k lepšímu nebo k horšímu (pravděpodobně k horšímu). Ukázalo se, že tato aplikace, předstírá, že je slušná VPN, byl způsob, jakým může Facebook shromažďovat data o všech aplikacích na uživateli’s telefonem. To jim umožnilo zjistit, které aplikace se daří lépe než ostatní, a bylo by možné je použít k získání výhody nad konkurencí a pomoci při rozhodování, které společnosti by měly’nelze koupit.

Jistě, právní oddělení Facebooku se ujistilo, že to bylo zmíněno na konci Podmínek a dohod, ale málokdo měl trpělivost na to, aby se posunul dolů dost daleko:

Onavo shromažďuje váš mobilní datový provoz… Protože my’v rámci Facebooku také používáme tyto informace ke zlepšování produktů a služeb Facebooku, získávání informací o produktech a službách, které si lidé cení, a získávání lepších zkušeností.

Tato poslední věta překonává celý účel služby Onavo Protect VPN - poskytovat zabezpečení a soukromí pro svého uživatele. Zatímco Onavo VPN mohla zabít občasné vyskakovací okno nebo dvě, rozhodně to nebylo’nedělal svou práci. Zatímco sítě VPN šifrují vaše data, takže můžete mít anonymní připojení, Onavo Protect řídí váš provoz prostřednictvím serveru Facebook a dozví se přesně, co, kde, kdy a na jak dlouho’dělal jsem.

Šíření semen po celém světě

Začátkem roku 2018 začala tato VPN VPN na Facebooku zobrazovat reklamu pro své uživatele iOS, což bylo silně kritizováno odborníky i uživateli. Říkalo se to dokonce spywaru, a to právem. Je možné, že se Facebook rozhodl provést živý test se shromážděnými údaji o uživatelích Apple a zkontrolovat, zda jejich předpovědi o tom, kdo klikne na to, co bylo správné. Sběr dat zřejmě nestačil a zobrazování reklam vypadalo jako další krok, obrátit uživatele z neochotných dárců na neochotné dárce / laboratorní zajíčky.

Facebook prohlašoval, že data od Onavo není’K profilování jednotlivých uživatelů používal pouze to, aby zjistil, které aplikace jsou populární mezi jeho publikem, aby mohli vylepšovat své vlastní produkty.

Na dotaz amerického kongresu v červnu Facebook tvrdil, že data z Onavo VPN nejsou’K profilování jednotlivých uživatelů používal pouze to, aby zjistil, které aplikace jsou populární mezi jeho publikem, aby mohli vylepšovat své vlastní produkty.

Toto je jeden z odvětví’nejzachovalejší tajemství - existují nízkoúrovňové spammery a mizerní prodejci e-mailové databáze, zatímco ti, kteří mají více peněz, používají škrábání obsahu nebo dokonce prodávají “kvalitní” databáze za velké peníze. Ironií je, že se to provádí pomocí dat shromážděných tzv “nástroj pro zabezpečení a ochranu soukromí.”

V červenci, Společnost Apple aktualizovala zásady ochrany osobních údajů. Podle toho jsou aplikace v jejich Obchodě povinny jasně stanovit, jaká data budou shromažďována, a již nemohou shromažďovat data o jiných aplikacích pro analytiku nebo reklamu / marketing. To se nestalo’Trvat dlouho, aby viděl, že Onavo Protect VPN nebyl nikde blízko splnění těchto předpisů, protože to pro to nikdy nebylo určeno. Apple to neudělal’t odstranit aplikaci sami, ale nutil Facebook, aby to udělal, citovat, že nová pravidla “omezit vývojáře’ schopnost vytvářet databáze z uživatelských informací a prodávat je třetím stranám.”

Bohužel pro méně informované uživatele budou ti, kteří již aplikaci mají nainstalovanou, moci ji nadále používat.

22. srpna to Facebook udělal. Bohužel pro méně informované uživatele budou ti, kteří již aplikaci mají nainstalovanou, moci ji nadále používat. Tito lidé budou pravděpodobně muset počkat, až Apple zavede iPhone nové generace, aby si ho mohl koupit každý a rozloučit se s parazitem, který’žije uvnitř jejich chytrých telefonů tak dlouho.

Onavo Protect a Google

Shnilé ovoce bylo vyhozeno z obchodu Apple, přesto existuje spousta lidí, kteří ho stále jedí. A co další obchody, jako je Google Play? Na základě kumulovaného počtu ze začátku roku 2018 došlo více než 33 milionů stažení pro Android a iOS. V srpnu 2018, Play Store ukázal 10M +, což znamená většina škod byla způsobena uživatelům Apple. Bylo jen otázkou času, kdy z aplikace Google Play zmizí i Onavo Protect.

To opět upouští podezření na Google - existuje šance, že uživatelé Androidu byli také součástí podobné databázové hry? Už víme, že Google měl v minulosti podobné problémy s ochranou soukromí. Ale prodej dat třetím stranám je méně pravděpodobný, protože Google pomocí těchto dat vydělává peníze na zobrazování svých reklam v aplikacích. To ne’neznamená, že situace vyhrála’t změnit, ale zatím drží moc monopolem - většina lidí používá Vyhledávání Google, Gmail atd.

VPN Onavo již není v Obchodě Google Play

Facebook onavo

Až do února 2019 nebylo o službě Onavo a obchodu Google Play moc štěstí, kde polovina všech recenzí (a jich je 215 K +, hodnocení aplikace 4.4 / 5) je pozitivní.

Při kontrole této aplikace v systému Android 7.x (Nougat) vypadaly recenze stejně jako ve verzi pro počítače.

Ale bohužel, Android 6.x místo toho zobrazoval přehled hodnocení. A všichni jsou pozitivní, což byl velký problém, protože tuto verzi operačního systému Android stále používalo téměř 1 ze 4 uživatelů na celém světě, podle webu Statcounter.com..

onavo chránit vpn

Obchod Play uvedl tohoto parazita jako “Chraňte bezplatný správce dat VPN +,” který údajně šifruje data, nabízí bezplatnou síť VPN (kdy jste někdy slyšeli o sýrech zdarma? Pak se podívejte na past na myš!) a informujte, kdy vaše aplikace používají určité množství dat.

Přestože společnost Onavo hledala způsoby, jak maximalizovat výdrž baterie, nejnovější recenze si stěžovaly na snížení výdrže baterie což, pokud je to pravda, činí toto spojenectví mezi VPN a Správcem dat skutečně nespravedlivým.

Na druhé straně, 12. nejužitečnější komentář vyjádřil obavy z cesty v květnu 2018, že tato aplikace shromažďovala data pro Facebook. Bohužel, tento komentář byl 6. v srpnu. A když už mluvíme o aliancích, další komentář upozorňuje na to, že nemohou používat Správce dat bez zapnutí VPN (uvažujeme proč?) - jdou spolu jako kůň a kočár to vypadá.

facebook vpn

Alespoň Google Play informoval uživatele o datech, která Facebook shromažďuje hned za seznamem funkcí. Bohužel to tak nebylo’t uvádět, že shromážděné informace mohou být prodány třetím stranám jako součást databáze (požadavek, který byl v Apple’s prohlášení).

Druhý nejužitečnější komentář vzrostl ze 7. minulého týdne. Uživatel vyjádřil své zklamání nad tím, že McAffee odkázal na tuto VPN. Nemáme’T o chvíli slyšeli o McAffee a Facebooku’s vzájemnými projekty, ale v roce 2010 obchodovali společně. Síť doporučení by proto mohla být primárním konverzním kanálem, protože Onavo’s web a jejich účet na Facebooku jistě nejsou’t.

fb vpn

Dvě stránky, které byste neměli navštívit

Abych byl upřímný, když jsme si domovskou stránku naložili do našich přenosných počítačů, mysleli jsme si, že onavo.com je web maskující podvod a strávili jsme nějaký čas kontrolou WHOIS a odkazů, abychom zjistili, zda je návštěva v bezpečí. Bohužel se ukázalo, že to všechno je pravda - to’s oficiálním webem tohoto crAPP s funkčním a nefunkčním odkazem na Google Play a Apple Store. Web.Archive.Org ukazuje, že situace byla v červenci lepší, ale v žádném případě to nebylo nic než vstupní stránka - informace jsou řídké a ve slovníku byste našli více obrázků..

Facebook sám rozhodně také nebyl’t Vyzývat všechny, aby označili a sdíleli stránku VPN Onavo Protect a odkazy ve výsledcích vyhledávání “Chraňte bezplatný správce dat VPN +” vést přímo na Google Play. A správně, protože i když se zdá, že web byl vytvořen ve škole Ugly, na stránce Facebooku se starali odborníci z University of Disgusting. Upřímně doufáme, že se ukáže, že přinejmenším tento druh je podvodem s praním špinavých peněz.

Závěr

Pro Facebook byl Onavo Protect jako rozšíření svých chapadel. Ony’Hromadil jsem spoustu dat o uživatelích Facebooku, ale chyběly nám informace o tom, co se dělo mimo to. A Onavo VPN to pomohlo překonat. Na začátku roku 2018 byli někteří uživatelé a média rozzuřeni, že Facebook tento software inzeroval a ne’Nemluvě o tom, že k nim patřil. Znovu, pokud kliknete “Přečtěte si více,” můžete se o tom dozvědět, stejně jako byste mohli vědět, o čem je Onavo, pokud jste se posouvali až do konce.

Jak poznamenal jeden komentátor, Apple obviňující Facebook z soukromí je stejný jako pot, který volá konvici černou. To’je ještě příliš brzy na to, abych řekl, zda se jednalo o skutečné obvinění nebo jen o dohodu prokazující, že se dějí věci kvůli našemu soukromí a bezpečnosti.

Každý, kdo četl alespoň něco o VPN a obecně o elektronickém zabezpečení, by měl vědět, že Izrael je partnerem USA - země 5 očí s jedním z nejdokonalejších dozorových rámců na Zemi. Takže i pro opravdovou VPN to není dobrá kombinace. Přidejte do mixu Facebook a máte produkt související se zabezpečením, který’s horší než levné brýle - nejenže vypadáte špatně, ale vaše oči pálí ještě víc, než bez nich. Používejte je dostatečně dlouho a slunce už pro vás nikdy nemusí vycházet.

Naštěstí známe místo, kde můžete najít lepší alternativy pro VPN VPN s Androidem.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

85 − = 80