Jak odblokovat Facebook


Facebook je prostě masivní a pyšní se asi 2,41 miliardami aktivních uživatelů. Ale jak ukazují nedávné skandály s údaji, je to’Není to vždy bezpečný prostor. A uvalení zákazu sociálních médií v zemích, jako je Čína, zdůraznilo, jak může být přístup okamžitě přerušen.

S ohledem na to zde’je rychlý průvodce, jak odblokovat Facebook pomocí VPN a jak zůstat na Facebooku v bezpečí. Tato dvě témata se spojují jako strany mince. Jako my’Uvidíme, použití VPN má v obou případech dokonalý smysl.

Proč potřebujete odblokovat Facebook?

Pro mnoho z nás je Facebook nedílnou součástí každodenního života. Například, když cestujeme, děláme opatření, abychom všichni informovali prostřednictvím Facebooku. A pokud můžete’• Chcete-li získat přístup ke svému profilu, mohli by se vaši přátelé a rodina snadno obávat.

Lidé možná budou muset Facebook odblokovat z různých důvodů. Pro začátek je sociální síť v některých zemích, jako je Severní Korea, Čína a Írán, zakázána, zatímco země jako Bangladéš, Indie a Egypt zavedly dočasné nebo regionální zákazy.

Za druhé, existují případy, kdy budete potřebovat vědět, jak odblokovat profily webových stránek Facebooku. Například vaše vysokoškolská knihovna může provozovat zákaz služby Facebook prostřednictvím místní sítě.

Takže kdekoli jste na světě, tam’je to šance, že vy’Setkáte se s omezeními Facebooku. Naštěstí by vždy měl existovat způsob, jak překonat tyto překážky, což vám umožní využívat výhod vašeho profilu sociálních médií.

Jak vám může VPN pomoci odblokovat webové stránky Facebooku?

První metodou je použití VPN. Tyto nástroje vytvářejí šifrované “tunely” z vašeho počítače na servery umístěné kdekoli na světě. A také uživatelům poskytují anonymní IP adresy. Když přidáte obě dohromady, můžete se stát represivními vládami (nebo školními IT týmy) v podstatě neviditelnými..

Pokud narazíte na problémy s blokováním Facebooku, použití VPN je velmi snadné. Tady’jak na to:

  1. Najděte spolehlivou síť VPN ze seznamu nejlepších v okolí a stáhněte si svého klienta do svého smartphonu nebo počítače. Při výběru sítě VPN věnujte pozornost recenzi, zda funguje ve vaší lokalitě, protože některé sítě VPN mohou být skvělé v USA, ale mizerné na místech, jako je Čína. Doporučujeme NordVPN jako nejbezpečnější službu VPN.
  2. Po instalaci VPN jste vy’Pravděpodobně budete mít možnost zakoupit si předplatné nebo použít bezplatnou zkušební verzi. jestli ty’pokud používáte školní síť, vyzkoušejte bezplatnou verzi (ale ne’neočekávám zázraky). Ale pokud ano’v represivní jurisdikci má smysl koupit si dobře známé předplatné VPN, protože bezplatné verze zřídka fungují a mohou představovat bezpečnostní riziko.
  3. Vyberte server VPN, ke kterému se chcete přihlásit. jestli ty’Pokud používáte Facebook, mělo by to být v anglicky mluvící zemi (nebo někde, kde se mluví vaším preferovaným jazykem). Pokud zvolíte německý server, Facebook se pravděpodobně načte v němčině. Pamatujte, VPN vytvářejí novou anonymní identitu a Facebook může’neříkej, kde jsi’opravdu od.
  4. Po vás’znovu se přihlásíte na server, načtěte Facebook a zadejte své přihlašovací údaje. To’je to tak jednoduché.

Mohou proxy nástroje, které odblokují Facebook, být schůdnou alternativou?

Druhá možnost (kterou nemáme’To opravdu doporučuji) je použít proxy. Proxy jsou v zásadě svržené verze VPN. Anonymizují vaši IP adresu a obvykle šifrují přenos z vašeho prohlížeče, ale jsou mnohem omezenější než VPN. S VPN je pokryto vše, co děláte online. Naproti tomu servery proxy mají tendenci skrývat pouze jeden prohlížeč nebo P2P klienta a nechávají vše ostatní nechráněné.

Pokud však chcete odblokovat proxy server Facebooku, může to být lehké a uživatelsky přívětivé řešení. Například ProxFree tvrdí, že umožňuje uživatelům přístup na Facebook přes proxy obsažené zcela v jejich prohlížeči - takže tam’Není třeba kupovat předplatné ani stahovat klienty.

Pokud máte omezené systémové zdroje, může to být možnost, která stojí za zvážení, ale my’d radit uživatelům, aby se drželi bezpečnějších sítí VPN.

Proč používání VPN vám může pomoci bezpečně používat Facebook

Zatím jsme’Podívali jsme se, jak odblokovat Facebook, ať už to bylo’s kvůli zásahu vlády nebo podnikové / školní politice. Ale tam’s další stránkou používání VPN s Facebookem, a to se týká online bezpečnosti.

Když se zaregistrujete na sociální síti, nemusíte’t dostat mnoho pokynů o tom, jak zůstat v bezpečí na Facebooku. Ale pokud jste tak učinili, instalace VPN by byla na seznamu.

Za prvé, VPN vám umožní zveřejňovat a číst cokoli, co se vám líbí na Facebooku, aniž byste se museli bát identifikace snoopery. To může být užitečné pro politické aktivisty, ale to má obecné důsledky pro soukromí pro nás všechny, zejména vzhledem k odhalením podrobně Edwarda Snowdena o Národní bezpečnostní agentuře (NSA).

Za druhé, VPN zabraňují inzerentům sledovat vaše osobní preference. Když procházíte Facebook a Google, armáda cookies mohla analyzovat vše, co děláte. To je velmi znepokojivé, zejména když vás doporučované reklamy sledují po celém webu. Sítě VPN anonymizují vaši identitu, takže soubory cookie jsou bezmocné.

Zatřetí, počítačoví zločinci se často snaží získat údaje o jednotlivcích prostřednictvím své činnosti na Facebooku. Pokud používáte chytré telefony nebo notebooky v nezabezpečených sítích, je to možné’Není tak těžké se podívat na vaši aktivitu v sociálních médiích. Díky VPN však je mnohem obtížnější spojit informace do cílového profilu.

A konečně, Facebook sám má záznam špehování uživatelů a dosahování obrovských zisků z jejich dat. VPN může přerušit poskytování informací o tom, kdo jste.

Pokud používáte projekt Onavo pro bezpečné používání Facebooku?

Facebook ví všechno o bezpečnostních obavách uživatelů, což může být důvod, proč uvolnili svou VPN. Pojmenovaná Onavo, VPN si klade za cíl využít Facebook’s servery pro ochranu uživatelů’ provoz. Myšlenka je, že směrováním veškeré své webové aktivity přes Facebook’s servery, společnost může minimalizovat vaše vystavení malwaru a dohledu.

Zní to chytře? Techničtí komentátoři na Onavo zaokrouhlili obvinění “špehování” na uživatele a vytváření “psychologické profily” z dat, která daleko přesahují aktualizace na Facebooku. Také si můžete přečíst naše postřehy o tomto projektu v našem článku: Facebook Onavo Project VPN - Rotten Apple konečně vyhozen z obchodu.

Při výběru sítě VPN si toho tedy uvědomte. My’d Doporučuji dát Onavo slečnu, i když je’je k dispozici zdarma.

Co jiného můžete udělat, abyste zůstali v bezpečí na Facebooku?

Jako my’viděli jsme, že použití VPN může být velkou pomocí při odblokování Facebooku a porážce sběračů dat. Ale oni nejsou’• Jediné, co by uživatelé měli udělat, pokud chtějí zůstat v bezpečí.

Doladění nastavení ochrany osobních údajů na Facebooku je stejně důležité, a to’je něco, co dělá relativně málo lidí. Takže, abych věci uzavřel, tady’s rychlým průvodcem:

  1. Vraťte se na domovskou stránku Facebooku a klikněte na ikonu zámku.
  2. Vyber “Spusťte kontrolu soukromí” volba.
  3. Nyní přejděte do části Příspěvky a ujistěte se, že vaše příspěvky mohou vidět pouze lidé, které znáte.
  4. Přejděte do části Aplikace a ujistěte se, že vaše aplikace třetích stran nikdo neuvidí.
  5. Nakonec přejděte do sekce Profil a vyberte, kdo uvidí vaše údaje. Doporučujeme nastavení Přátelé nebo Pouze vy.

Když vás’Vyladili jste nastavení ochrany osobních údajů na Facebooku a nainstalovali VPN, měli byste mít přístup k sociální síti bezpečně, kdekoli a kdykoli budete chtít.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

89 + = 92