Jak porazit algoritmus Google Play a získat 280 milionů instalací


Podle údajů podobného webu, klíčového slova “vpn” patří mezi 10 nejoblíbenějších vyhledávacích dotazů na Google Play. Pouze ve třetím čtvrtletí roku 2018 měl obchod s aplikacemi přibližně 19,5 miliardy stažení - v hodnotě 18 miliard USD. Každá aplikace, která se může dostat mezi 10 nejlepších výsledků vyhledávání, získá velké množství instalací a uživatelů, jakož i značné příjmy z předplatného nebo reklam v aplikaci..

Náš výzkum ukazuje, že 10 nejlepších výsledků vyhledávání na Google Play “vpn” dominují aplikace, které se účastní potenciálně podvodných manipulačních praktik.

Zjistili jsme také, že 7 z 10 nejlepších aplikací má sídlo v Hongkongu, má čínské režiséry nebo se nachází v Číně. Zbývající 3 aplikace jsou umístěny v USA a všechny byly zakoupeny AnchorFree, tvůrci Hotspot Shield. Tyto aplikace VPN jsme dříve zahrnuli do našeho výzkumu skutečného vlastnictví populárních sítí VPN.

Obecně můžeme VPN z našeho výzkumu rozdělit do dvou kategorií:

 • VPN VPN s lepším hodnocením Google Play: jedná se o nejlépe hodnocené bezplatné VPN, které byly nalezeny ve službě Google Play při hledání klíčového slova “vpn”
 • Vedoucí postavení na trhu VPN: jedná se o přední výrobce v oblasti spotřebitelských VPN, jako jsou ExpressVPN, NordVPN, CyberGhost atd..

Vysoké hodnocení těchto lépe hodnocených aplikací je překvapivé, protože téměř všechny z nich mají omezenou popularitu mimo obchod Google Play, podle Google Trends (ZDARMA VPN nebyla zahrnuta, protože její název je příliš obecný):

1 - Google Trends zdarma vpn aplikace vs populární značky

Vedoucí postavení na trhu VPN’Aplikace pro Android se naopak v obchodě Play špatně řadí se značkami jako ExpressVPN na pozici 34, CyberGhost na 49 a NordVPN na 104.

Zdá se, že tyto lépe hodnocené aplikace našli na Google Play slabost’s hodnotící algoritmus, protože téměř každá aplikace v top 10 používá podobnou strategii. To se na Googlu velmi špatně odráží’s Obchod Play, protože umožňuje taktice black hat vylepšit hodnocení tak oblíbeného klíčového slova. Společnost Google se již dříve zavázala omezit taktiku manipulace s aplikacemi, ale tento výzkum ukazuje, že k tomu, aby se stala účinnou, musí ještě udělat dlouhou cestu..

Poznámka: žebříčky vycházejí z naší analýzy z ledna 2019. Tyto názvy aplikací se také od naší počáteční analýzy mohly změnit, protože vývojáři aplikací z různých důvodů neustále aktualizují názvy aplikací.

Hlavní jídlo s sebou

Google Play’Zdá se, že algoritmus klasifikace je manipulován s analyzovanými aplikacemi VPN:

 1. Použití velkého množství falešných recenzí: 10 nejlepších aplikací pro dané klíčové slovo “vpn” mají méně slov na recenzi, více duplicitních recenzí a více recenzí od skrytých uživatelů
 2. Používání taktiky zpětného odkazu blackhat za účelem posílení jejich profilu zpětného odkazu, bez ohledu na relevanci tématu
 3. Plnění cílového klíčového slova v celé aplikaci’s ID, název a popis, s jednou aplikací pomocí klíčového slova “vpn” 48krát ve svém popisu

My’Projdeme každou taktiku, abychom zjistili, jak tyto lepší VPN aplikace fungují tak dobře. My’Také použiji hrubé odhady pro každou taktiku, abychom pochopili, kolik by stálo vývojáře aplikace, aby dosáhl stejných výsledků.

1. Podvodné recenze

V rámci našeho výzkumu jsme analyzovali více než 150 000 recenzí, abychom pochopili, jak jsou tyto nepopulární aplikace VPN schopny tak vysoko hodnotit na Google Play. Podívali jsme se na 15 poskytovatelů VPN’ aplikace - 10 VPN VPN s lepším hodnocením a 5 značek VPN na trhu (ale s nižším hodnocením) VPN. Naše data odhalila zajímavý trend.

Recenze pro 10 nejlepších VPN aplikací s lepším hodnocením mají tyto čtyři vlastnosti:

1. Mají výrazně méně slov na recenzi: průměrný počet slov pro vedoucí skupinu na trhu VPN je 27, zatímco průměr pro VPN VPN s lepším hodnocením je menší než 12.

2. Jsou méně jedinečné: pouze 69% VPN s lepším hodnocením’ recenze jsou skutečně jedinečné, zatímco vedoucí trhu VPN mají téměř 90% jedinečných recenzí.

3. Mají vyšší procento recenzentů, jejichž jména jsou skrytá: Google umožňuje recenzentům skrýt jejich uživatelská jména pod přezdívkou “Uživatel Google.” Pouze 16% recenzí pro vedoucí představitele trhu VPN napsalo “Uživatel Google,” vzhledem k tomu, že u VPN s lepším hodnocením je toto číslo téměř 30%.

2 - podvodné recenze aplikace vpn zdarma

4. Mají vyšší procento recenzí začínajících malými písmeny: pouze 10% lídrů na trhu VPN’ recenze začínají malými písmeny. U VPN s lepším hodnocením začíná 33% jejich recenzí malými písmeny. Jedna top 10 aplikace VPN, Turbo VPN, má šokující 72% svých recenzí začínajících malými písmeny.

Recenze systému Android začínající malými písmeny se považují za varovný signál proti podvodům, protože většina zařízení se systémem Android ve výchozím nastavení kapitalizuje první písmeno věty. To může znamenat použití automatizovaného systému komentářů nebo stolních zařízení (mimo Android).

3 - Zdarma recenze aplikací vpn začínající malými písmeny

Náklady na opětovné vytvoření

Prohledali jsme tržiště Blackhat, abychom zjistili, kolik by stálo koupit stejné množství podvodných recenzí. Abychom toho dosáhli, udělali jsme následující.

 1. Předpokládali jsme, že ne všechny recenze jsou falešné.
 2. Izolovali jsme recenze, které mají mezi 1 a 4 slovy a mají alespoň jedno duplikát.
 3. Z toho jsme zjistili, že 10 VPN s lepším hodnocením má celkem 52 483 podezřelých recenzí, nebo 5 248 na aplikaci. Porovnejte to s 5 vůdci VPN trhu, kteří mají celkem 9 567 podezřelých recenzí, nebo 1 913 za aplikaci.

4 - Podezřelé recenze VPN s 1-4 slovy

Při 300 USD za 100 recenzí by vás stálo 15 744 USD, abyste získali stejné množství podvodných recenzí.

Při čtení lidskými očima vykazují hodnocení aplikací s lepším hodnocením zřejmé známky podvodného jednání. Protože jsou však vytvořeny za účelem manipulace s Google Play’s algoritmem a získat obrovské zvýšení hodnocení (spolu s dalšími dvěma technikami diskutovanými níže), se bohužel ukázaly jako úspěšné.

2. Podezřelé zpětné odkazy

Mezi aplikací však nebyla potvrzena žádná korelace’Pokud jde o profil zpětného odkazu a jeho hodnocení v obchodě Play, mnoho obchodníků se domnívá, že existuje odkaz, protože zpětné odkazy mají vliv na Google’s výsledky vyhledávání na webu. Pomocí Ahrefů jsme analyzovali každou z 15 aplikací’ zpětné odkazy a zaznamenal trend:

Lepší aplikace VPN mají několik podezřelých zpětných odkazů z:

 • nesouvisející webové stránky nebo články
 • nemoderované komentáře
 • pingbacky nebo trackbacky

Primární podezření vycházelo ze skutečnosti, že tyto lépe hodnocené aplikace obdržely zpětné odkazy z článků s nesouvisejícími tituly jako:

 • Seznámení se zvířaty z Mpaly: Nejběžnější návštěvníci
 • Obamova administrativa omezuje výtah konopí
 • Panda máma STILL vyhrál’t Sdílet její chléb!
 • Hip-Hop 2014: Neobvyklé podezřelé
 • Studená válka mezi Oge Okoye a Chioma Toplis a těmi psy v Keni Moore

Když jsme analyzovali tyto zpětné odkazy, zjistili jsme, že mnoho odkazů ne’nepocházejí ze samotných článků. Místo toho pocházely z nemoderovaných sekcí komentářů, kde kdokoli může zanechat komentář a přidat jakýkoli odkaz na své uživatelské jméno, aniž by musel být moderátorem schválen. Tady’Příklad z Midwest Sports Fans:

5 - Zdarma odkazy na aplikace vpn z nemoderovaných komentářů

Jiní používali techniku ​​známou jako pingbacky, kde jsou schopni odkazovat na články a získávat automatické odkazy zpět na své vlastní aplikace. Pokud bychom v této praxi měli odkazovat na jiný článek, který měl zapnutou funkci pingback, tento článek by se na nás automaticky odkazoval zpět. Tam’je také způsob, jak vytvořit falešné pingbacky, běžně používanou techniku ​​blackhat.

Na tomto švédském webu je již 13 299 komentářů a pingbacků:

6 - Zdarma vpn apps švédské pingbacky

Na stránce Midwest Sports Fan byla také spravedlivá část pingbacků, se dvěma odkazy vedoucími na VPN v obchodě Play. První z nich jde do Turbo VPN, aktuální číslo čtyři:

7 - Zdarma podvodné aplikace vpn podvodnější pingbacky

Oba tyto - nalezení nemoderovaných komentářů a použití techniky pingback - jsou dobře známými taktikami blackhat SEO pro zlepšení hodnocení. Na populárních blackhat trzích, jako jsou SEOclerks, najdete prodejce prodávající tyto služby za pouhých 5 $:

8 - SEOClerks nabídka pingback za 5 $

Ve skutečnosti jsou tyto typy pingback (nebo trackback) odkazů vnímány samotnými blackhat SEO jako spam spam všech odkazů - což znamená, že byste je měli používat opatrně, protože pravděpodobně vyhráli’t práce, nebo dokonce může snížit vaše hodnocení:

9 - Blackhat SEO varování před použitím pingbacků

I v popisu nabídky služeb SEOClerks je vysvětleno, že tyto pingbacky jsou určeny pro vyrovnávací servery (zprostředkující stránky, které odkazují na hlavní web). Je to proto, že oni’jsou považovány za příliš toxické pro jakýkoli hlavní web - nebo pro seznam aplikací Google Play.

Co’více překvapivé není’• že podvodné zpětné odkazy stále zvyšují hodnocení. To’je to Zdá se, že podvodné zpětné odkazy na spamu fungují dobře při manipulaci s Google Play’s hodnotící algoritmus. Toto je zklamáním od Googlu’s udržovaným algoritmem vyhledávání na webu a vyvolávajícím strach.

Náklady na opětovné vytvoření

Opět jsme šli na špičkový blackhat SEO marketplace, abychom zjistili, kolik by stálo koupit stejné množství komentářů a pingback zpětných odkazů. Abychom to mohli udělat, a abychom to vážně omezili, museli jsme udělat několik rychlých předpokladů.

 1. Zjistili jsme, že identifikace všech podezřelých zpětných odkazů by vyžadovala obrovské množství zdrojů.
 2. Analyzovali jsme pouze 100 nejnovějších zpětných odkazů pro dva lépe hodnocené VPN (Turbo VPN a SecureVPN) a určili procento podezřelých zpětných odkazů. “Podezřelý” zpětné odkazy jsou určeny tématy, které nezahrnují VPN, kybernetickou bezpečnost, soukromí, aplikace pro Android, aplikace obecně ani nic související s IT. Pokud vezmeme v úvahu průměr obou aplikací VPN, procento nesouvisejících odkazů je 41,5% (Turbo VPN měla 47 nesouvisejících odkazů, zatímco SuperVPN měla 36 nesouvisejících odkazů).
 3. Z toho jsme’Udělám hrubý odhad, že 8 lépe hodnocených aplikací má celkem 8 315 podezřelých zpětných odkazů nebo 1 039 na aplikaci. Poznámka: X-VPN a ZDARMA VPN byly z obchodu Play odebrány v různých časech a nemohli jsme je analyzovat z hlediska našich odhadů.

Pokud byste měli koupit 3 000 spamových zpětných odkazů, stálo by vás pouze 5 $, kdybyste dostali 3x podvodné zpětné odkazy a pomohli vylepšit vaši aplikaci pro Android v Googlu’s Obchod Play.

3. nádivka

Vycpávka klíčových slov je další taktika SEO - buď explicitně blackhat, nebo prostě obecně zamračená -, kdy vývojáři aplikací přidávají cílové klíčové slovo tolikrát, kolik je možné, aby se dostali na vyšší úroveň.

Při pohledu na “vpn” klíčové slovo za účelem stanovení frekvence jsme analyzovali tři aspekty: ID aplikace, název aplikace a popis aplikace. Naše analýza ukázala následující:

Kvalitnější aplikace VPN mají 1-3 “vpn” klíčová slova v názvu, až 5 neoznačených klíčových slov v jejich ID aplikace a vysokou frekvenci “vpn” v popisech jejich aplikací.

10 - Plnění klíčových slov pro aplikace VPN zdarma

Naše analýza ukázala, že mnoho lépe hodnocených sítí VPN má nejvyšší frekvenci klíčového slova “vpn” v názvu, například VPN Master - odblokování proxy proxy zdarma & bezpečnostní VPN. Obecně tyto bezplatné aplikace VPN také pronásledují klíčové slovo “proxy.” To je pro špatnou čitelnost docela špatné, ale znovu - ty nejsou určeny pro lidské oči, ale pro algoritmus’saké.

Jejich ID aplikací, které se po vytvoření nemění, lze také doplnit klíčovými slovy. Tady’Příklad z JustVPN:

free.vpn.unblock.proxy.unlimited.justvpn

Většina z těchto aplikací využívá svého popisu prostor k posypání tolik “vpn” a “proxy” klíčová slova, jak je to možné. Tady’s popis z lépe hodnocené VPN aplikace JustVPN, zmínit klíčové slovo “vpn” 48 krát:

11 - Plnění klíčových slov JustVPN

Ještě horší je, že JustVPN používá v popisu konkurenčních značek VPN:

12 - Vyplnění klíčových slov JustVPN - pomocí popisu konkurentů

Náklady na opětovné vytvoření

Zde není třeba hledat na trzích blackhat pro účely plnění klíčových slov. To lze dosáhnout zdarma bez jakýchkoli nuancí nebo starostí o čitelnost, uživatelský zážitek nebo pravděpodobný trest. Vývojáři aplikací mohou jednoduše vytvořit tyto popisy sami a aktualizovat je na základě konkurence nebo potřeby vyššího hodnocení na Google Play’s obchod s aplikacemi.

Z tohoto důvodu cena za klíčová slova je 0 $.

souhrn

Se společností Google je stále obtížnější manipulovat’s vyhledávací algoritmus. Totéž však ne’Zdá se, že se nevztahuje na obchod Google Play. Pomocí taktiky, která by měla vyvolat pokuty, Zdá se, že mnoho aplikací s nižší kvalitou je vysoce hodnoceno manipulací s výsledky vyhledávání Google Play, získávání více než 282 milionů instalací pro internet “vpn” klíčové slovo.

A co je ještě horší, zdá se, že to dělají s levnou blackhat SEO taktikou, včetně:

 1. Nákup nekvalitních krátkých recenzí aplikací za účelem zlepšení jejich skóre hodnocení stojí přibližně 15 744 $ na aplikaci
 2. Nákup zpětných odkazů pro komentáře a pingback / trackback, s jednoduchou odhadovanou cenou nižší než 5 $ na aplikaci
 3. Pomocí cílového klíčového slova “vpn” několikrát v názvech aplikací, ID a popisech, což vede k katastrofální čitelnosti

S méně než 16 000 $ a jednoduchou aplikací se tedy zdá, že vývojáři aplikací mohou získat až 100 000 000 instalací (jako Turbo VPN) a vydělat tyto peníze zpět v přiměřeném čase, potenciálně prostřednictvím předplatného a příjmů z reklamy.

Všechny tyto taktiky neberou v potaz uživatelské prostředí, ale jednoduše poráží Google Play’s algoritmus. A na základě těchto výsledků, oni’znovu uspět - za mnohem nižší náklady a úsilí, než si kdokoli dokázal představit.

Tady’Seznam bezplatných sítí VPN, které manipulují s výsledky vyhledávání v obchodě Google Play, se zobrazí v první desítce klíčového slova “vpn”:

 • X-VPN
 • Zabezpečená VPN
 • ZDARMA VPN
 • Turbo VPN
 • Betternet Hotspot VPN
 • VPN Proxy Master
 • Thunder VPN
 • SuperVPN
 • JustVPN
 • VPN 360

Podívejte se na náš další výzkum:

Zdarma antivirové aplikace vyžadující obrovské množství nebezpečných povolení, která nemají’nepotřebuji

Představení skrytých vlastníků VPN: 99 produktů VPN provozovaných pouze 23 společnostmi

Studie: jak svět’Nejlepší webové stránky sledují vaše online chování

Kdo v roce 2019 dominuje na rostoucím trhu VPN? Zde jsou čísla

Důvěrné VPN: Jak soukromý je váš nákup VPN?

Zřeknutí se odpovědnosti:Pečlivě zkoumáme naše příběhy a snažíme se poskytnout našim čtenářům přesný obrázek. My’znovu také člověk, a pokud se domníváte, že jsme udělali věcnou chybu (na rozdíl od nesouhlasu s názorem), kontaktujte nás, abychom mohli vyšetřovat a buď opravit nebo potvrdit fakta. Obraťte se na nás pomocí naší stránky Kontaktujte nás.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 3 =