Jak vám VPN mohou pomoci obejít článek 13 EU


Zpět 12. září 2018 hlasovalo 751 členů Evropského parlamentu o směrnici, která by mohla mít významný dopad na služby, jako je YouTube. Po třech dnech rozhovorů ve Francii již byla schválena konečná verze nesmírně kontroverzního nového autorského zákona EU a je největším otřesem autorských zákonů od roku 2001.

Jinak známá jako evropská směrnice o autorských právech nebo směrnice o autorských právech na jednotném digitálním trhu EU’s Článek 13 v poslední době ukradl pozornost a je nastaven tak, aby měl na mnoho lidí na celém světě zásadní vliv, pokud jde o právní předpisy o autorských právech..

Článek 13 vynucuje agresivní ochranu držitelů práv tím, že stanoví, že uživatelé hostující uživatelský obsah na platformách, jako je YouTube, porušují autorská práva. To v podstatě znamená, že budou implementovány mnohem přísnější filtry, než je současný systém Content ID na YouTube. Na oplátku to může mít přímý dopad na kohokoli, od majitelů kanálů meme až po herní streamery.

Ale o čem přesně je směrnice EU o autorských právech? Kdo přesně to ovlivňuje? To jsou jen některé z otázek, na které byste možná chtěli odpovědět, pokud jde o článek 13. Naštěstí, my’V následujícím článku se věnuji každému z těchto témat a podrobněji spolu s přehledem, proč byste měli používat VPN a vysvětlení, proč tvůrci YouTube, jako je Philip DeFranco, jsou silně proti pravidlům stanoveným v článku 13 Evropské unie. Tak ať’s odkládáním se dále nezdržujte a přejděte k detailům.

Co je EU článek 13?

Článek 13 je součástí takzvané nové směrnice EU o autorských právech a ukládá odpovědnost za porušení autorských práv na obsahových platformách, přičemž se zabývá tím, jak by se služby sdílení obsahu online měly zabývat televizními programy, filmy a jiným obsahem chráněným autorskými právy..

Konečný text derivátu je kombinací verzí, které byly sestaveny ze tří různých zdrojů - Evropského parlamentu, Rady EU a jednoho z Evropské komise..

Článek 13, který se týká zejména služeb, které poskytují veřejný přístup k materiálům chráněným autorskými právy prostřednictvím digitálních platforem, jako jsou Dailymotion, YouTube a Soundcloud, musí před nahráním materiálu získat povolení od držitelů autorských práv. V opačném případě může být společnost nebo uživatel, který video nahrál, odpovědný za porušení autorských práv.

To má potenciál ovlivnit tisíce lidí po celém světě, kteří nahrávají obsah, jako jsou videa a hudba. U menších společností a začínajících podniků se však může vývoj a implementace filtru ukázat jako nákladná záležitost. Co’chyby způsobené algoritmy navíc znamenají, že legitimně použitý obsah mohl být nespravedlivě odstraněn.

S ohledem na to se v další části ponoří hlouběji do toho, na koho bude mít článek 13 vliv, pokud by se v budoucnu v budoucnu dostal do hry. Pokračujte ve čtení a zjistěte vše, co potřebujete vědět.

Kdo bude ovlivněn EU’s Článek 13 Směrnice o autorských právech?

Od online hráčů, kteří streamují obsah přes YouTube, až po majitele kanálů meme, a vše mezi tím, bude spousta tvůrců obsahu na nesmírně populárních platformách, jako jsou například YouTube a Soundcloud, ovlivněna v budoucnu. Důvodem je, že článek 13 zavádí soubor nařízení, která je činí odpovědnými za porušení autorských práv.

Bude to mít dopad zejména na tyto dvě skupiny:

  • tvůrci obsahu: mohly by být blokovány v nahrávání obsahu, který jim během jejich kariéry získal velkou popularitu, včetně memů, parodií, herních videí a dalších. Přestože jsou z velké části vyňaty z článku 13, platforem’ rychle sestavené algoritmy vyhrály’t být schopen rozlišovat mezi parodiemi a obsahem chráněným autorskými právy.
  • Spotřebitel EU: to může mít potenciální dopad na obyvatele EU, kteří si chtějí online užívat různého obsahu. To’Je pravděpodobné, že obsahové platformy, jako jsou YouTube, Soundcloud a další, budou geo-omezovat obsah. YouTube to již do jisté míry provádí tak, že blokuje konkrétní videa na základě IP adres. Tímto způsobem, pokud platformy ne’• ukázat obsah chráněný autorskými právy obyvatelům EU, vyhráli’neporušuje článek 13.

Během přechodného období, kdy Spojené království opouští Evropskou unii, se musí Británie řídit směrnicí, pokud se stane zákonem. To by samozřejmě platilo pouze v případě, že Spojené království opustí EU dohodu. V opačném případě by se směrnice o autorských právech netýkala Spojeného království a místo toho by musela dodržovat své vlastní zákony o autorských právech.

Jak vám VPN mohou pomoci obejít článek 13

EU’s Článek 13 může mít dopad na uživatele dvěma způsoby a špičkové VPN (virtuální soukromé sítě) mohou uživatelům pomoci najít řešení, jak těmto dopadům zabránit..

1. Vyvarujte se nahrávání filtru

Vzhledem k tomu, že článek 13 ukládá odpovědnost za kontroly autorských práv na samotné platformy, a nikoli na uživatele (jak je tomu ve většině ostatních zemí), budou platformy muset najít způsob, jak zabránit tomu, aby byl obsah, který porušuje různá autorská práva, nahrán do první místo. To vyžaduje filtr pro nahrávání autorských práv, který blokuje uživatele v nahrávání písní, her, filmových klipů nebo jiných videí (nikoli však memů nebo GIF).

To se však bude týkat pouze EU, a to’Je vysoce pravděpodobné, že platformy jako YouTube použijí filtr na základě evropských adres IP. Pokud se chcete kolem tohoto filtru pro nahrávání obejít, změňte pomocí adresy VPN svou IP adresu na jiné místo, například USA.

2. Obejít geo-omezení obsahu

Druhým způsobem, jak má článek 13 dopad na uživatele, je rozšíření toho, co YouTube již dělá: geografické omezení určitého obsahu. V současné době jsou německá uživatelé zablokována různá videa, která jsou snadno dostupná pro americké uživatele.

S novým článkem 13 vidíme, že se rozšiřuje pouze tam, kde bude obsah chráněný autorskými právy dostupný pro zbytek světa, ale bude blokován obyvatelům EU. To znamená, že uživatelé si mohou nechat ujít spoustu populárních videí, vtipů a dalších.

VPN jsou samozřejmě skvělé pro obcházení geografických omezení, protože uživatelé mohou snadno změnit svou IP adresu z evropské na americkou..

Philip DeFranco a jeho postoj k Evropské unii Článek 13

Velmi populární tvůrci YouTube, jako je Philip DeFranco, vyjádřili své hlasy, pokud jde o směrnici EU o autorských právech. Zdůraznil, že tvůrci obsahu budou mít značný dopad, pokud jde o nahrávání jejich materiálů založených na streamování her, tvorbě meme a mnoha dalších kategoriích..

Často označované jako “zákaz meme,” Článek 13 by mohl mít obrovské důsledky, pokud jde o online cenzuru, a mohl by vyvolat konec kultury meme a obsahu vytvářeného uživateli. Proto je to’je bezpečné říci, že tvůrci obsahu na platformách, jako je YouTube, považují článek 13 za špatnou věc, která by mohla potenciálně změnit tvář internetu, jak ji známe navždy.

Závěr

V tomto bodě byste si měli být plně vědomi důsledků, které by vyplynuly ze směrnice EU o autorských právech (článek 13). To’Je jasné, že jakmile vstoupí v platnost právní úprava, změní se způsob, jakým používáme internet, navždy. Ale ty’Budu ráda vědět, že VPN vám může pomoci obejít omezení, jak je uvedeno v tomto článku.

Takže i kdyby článek 13’Pravidla se stávají skutečností, vy’Budu moci obejít cenzuru a těšit se ze stejného obsahu, jako byste předtím. Při nahrávání obsahu na platformách, jako je YouTube, si dejte pozor. My’jste si jisti, že poslední věcí, kterou chcete, je dostat se na špatnou stranu zákona!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1