Je torrenting nezákonný? Nejbezpečnější země pro torrenting


Pochopení plného rozsahu, v jakém je torrentování nezákonné nebo ne, vám pomůže vyhnout se právním problémům vyplývajícím z používání torrentů ke sdílení souborů.

Je torrenting všude na světě nezákonný? Toto je jedna z nejčastěji kladených otázek, které zde dostáváme. Bohužel, tam’není jednoduchá odpověď na tuto otázku. Místo toho to záleží na tom, co vy’opakujte a ve které zemi žijete.

Zaprvé, samotné torrentování není nezákonné.

Sdílení souborů přes server peer-to-peer (P2P) je legální a vždy bylo v rámci vašich práv. Potenciální problémy však vznikají, když sdílené soubory obsahují informace chráněné autorskými právy, jako jsou filmy a hudba. Zde se zapojuje pirátství a věci se stávají trochu komplikovanější, stejně jako odpověď na otázku “jsou torrenty nezákonné nebo co”.

Buďte v bezpečí, zatímco torrentingGet začal s jednou z nejlepších VPN pro torrenting: ExpressVPN ▸

Nejvýkonnější VPN na trhu pokrývá všechny torrentery’s požadavky na rychlost a zabezpečení.

NordVPN ▸

Nejen nejrychlejší VPN v současnosti, ale také ta, která má pro uživatele nějaké skvělé nabídky.

CyberGhost ▸

Levné a uživatelsky přívětivé - CyberGhost nabízí skvělý seznam serverů a dobré funkce P2P.

Slovo ‘pirátství’ poprvé vznikl v 18. století. Lidé, kteří porušili autorská práva, byli obviněni podle zákona o pirátství. Protože torrenting je dnes úzce spjatý koncept, lidé často věří, že torrenting je také nezákonné. Pirátství je však obecně spácháno z finančních důvodů, a když sdílíte jeden z vašich oblíbených souborů na internetu, pravděpodobně to neděláte pro finanční zisk. Ale dovolte’s kopat tuto otázku “je torrenting nelegální” trochu hlouběji.

Jak bezpečně torrentovat

Soukromí se téměř stalo luxusem a ne něčím, co byste měli brát na lehkou váhu. Většina torrentů používá virtuální privátní sítě (VPN), které skrývají svou internetovou aktivitu před poskytovatelem internetových služeb (ISP).

Pokud ne’Nechcete, aby se váš ISP díval na vaše aktivity, měli byste si vybrat VPN, která je pro torrenting nejvhodnější.

Nemělo by to zaznamenávat vaši aktivitu a také by mělo být dostatečně rychlé, aby zvládlo tyto stahování.

Je to torrent jako pirátství?

Je to torrent jako pirátství?

Odpověď opět zní ‘Ne’. To lze zpracovat netechnickými termíny. Základy torrentingu lze vysvětlit jako sdílení souborů peer-to-peer. To se stane, když někdo nahraje nebo stáhne soubor, ke kterému mají přístup jiní lidé v síti, kteří jsou označováni jako vrstevníci.

Není nelegální načítat něco na flash disk a sdílet jej se svým přítelem; to je v podstatě to, co je torrenting.

Pokud však distribuujete materiál chráněný autorskými právy stažený z internetu za účelem finančního zisku, můžete narazit na problémy se zákonem.

To je rozdíl mezi torrentováním a pirátstvím. I když existuje několik zemí, které jsou mírnější než ostatní a umožňují jak torrentování, tak pirátství, pravda je taková pirátství bude vždycky zamračeno. Ujistěte se, že rozumíte potřebným požadavkům ve vašem regionu.

Nejbezpečnější země pro torrenting

nejbezpečnější země pro torrentování

Vzhledem k tomu, že sdílení digitálních souborů překonalo tradičnější způsoby poslechu hudby, filmů a mnoha dalších forem zábavy, prudce vzrostla obliba torrentingu. V tomto odvětví to vyvolalo rozruch, protože někteří vlastníci obsahu ze staré školy ještě nejsou připraveni se přizpůsobit novému způsobu podnikání. Existuje však několik zemí, které přijímají, nebo alespoň hledí opačně, pokud jde o používání torrentů..

Mexiko zavřela oči k torrenterům

Přestože mexická vláda má pravidla a zákony, které zakazují šíření, tyto zákony musí být ještě vymáhány. Nedávné studie to ukazují více než 90% všech uživatelů internetu v Mexiku stahuje hudbu pomocí torrentů každý den. I když nebyly hlášeny žádné případy zatčení za účelem torrentu’Je třeba si uvědomit, že je to technicky nezákonné.

Španělsko stanoví zákon

Bylo období, kdy se široce domnívalo, že Španělsko by omezilo přístup k internetu těm, kteří se pokusili stahovat nebo sdílet soubory pomocí torrentu.

Soudy v roce 2006 rozhodly, že pokud se nejedná o žádné finanční zisky, mohou se Španělové těšit z legálního stahování a sdílení souborů legálně.

Kromě toho lze adresy IP získat pouze vymáháním práva. Zdá se, že Španělsko vidělo les pro stromy a hlavně zcela legalizováno torrentování. Uznali však, že zákon nastoupí v případech pirátství. Tak, můžete sdílet tolik dat, kolik chcete, ale z toho nemůžete vydělat žádné peníze. Ačkoli tam byly námitky, je to nyní legální a můžete torrent, jak se vám líbí.

Švýcarové umožňují torrenting

O Švýcarech je známo, že jsou liberálnější, takže by nemělo být překvapením, že torrenting je ve Švýcarsku 100% legální.

Je naprosto normální a přijatelné stahovat cokoli, pokud jste vy přísně je používejte z osobních důvodů. Pokud neplánujete prodat práci, kterou stahujete, můžete si vychutnat torrenting stejně jako se vám líbí.

Nizozemsko sdílí umělecká díla

Nizozemsko má zajímavý přístup, díky němuž je ještě těžší pochopit, že se šíří nezákonně nebo ne. Země se rozhodla dovolit komukoli používat torrenting ke sdílení uměleckých děl. Lidé mají povoleno střídat umělecká díla pro osobní potřebu (nikoli pro osobní zisk).

Tento zákon se však nevztahuje na jiné věci, jako je software.

Holanďané jsou oprávněni stáhnout umění, ale ne sdílet to. Až příště budete v Nizozemsku, nezapomeňte, že je nezákonné nahrávat cokoli pomocí torrentu. Můžete si však jednoduše stáhnout torrent z jiných zemí. Co je docela matoucí, je způsob, jakým nizozemské orgány definovaly umění. Arene’t filmy, hudba a knihy také umělecká díla?

Je v USA nelegální torrenting?

Torrenting ve Spojených státech není technicky nezákonné - pokud stahujete materiály chráněné autorskými právy- ale vláda se stále snaží, aby na to zakročila.

Většina poskytovatelů internetových služeb omezuje veškerý tok torrentů, který je detekován v jejich síti.

Jinými slovy, stahování se stává velmi pomalým a snaží se lidi od toho odradit. Můžete to obejít pomocí dobré VPN a připojením k serverům mimo USA.

Je bezpečné používat torrenty?

Pokud si vezmete příklad Švýcarska, lze s jistotou říci, že jste do značné míry svobodní k tomu, abyste torrent, co chcete, kdykoli budete chtít. Pokud se však nacházíte v některé z výše uvedených zemí, vaše bezpečnost by mohla být mnohem nižší. V Nizozemsku by se vaše bezpečnost mohla stát problémem, jakmile něco sdílíte; v Mexiku může být vaše soukromí ovlivněno a to samo o sobě může být problémem.

Švýcarsko má zákony na ochranu soukromí, které třetím stranám zakazují špehovat IP adresy lidí, kteří stahují torrent. Ale ne všichni z nás mají to štěstí, že si můžeme takové požitky užít.

Takže zde se znovu ptáme, zda se šíří nezákonně nebo ne, a tady je odpověď, kterou si všichni tolik užíváme - záleží. Pokud chcete zůstat anonymní a chránit své soukromí po celou dobu, měli byste zvážit investice do využití virtuální soukromé sítě pro torrentování. Pokud tak učiníte, je pravděpodobné, že v důsledku sdílení materiálů chráněných autorskými právy zabráníte jakémukoli vniknutí nebo možnému právnímu jednání.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 1 =