Najlepšie 4 najlepšie alternatívy k Mapám Google


Mapy Google zmenili spôsob, akým uvažujeme o cestovaní. Prvýkrát sa nám podarilo získať prístup k globálnemu atlasu s obrázkami na uliciach a informáciami o podnikoch - s pridaním podrobných pokynov a recenzií. Napriek tomu však v skutočnosti môžu existovať dobré dôvody na nájdenie alternatívy k Mapám Google.

Mapy Google nie sú od problémov s použiteľnosťou po rýchlosť a hlavných otáznikov týkajúcich sa bezpečnosti’t perfektné. Tak nechaj’Pred vykonaním odporúčaní našich obľúbených alternatív k Mapám Google prebehli niektoré z najdôležitejších kritík zo strany majiteľov lodí.

Zostaňte pod kontrolou svojej bezpečnosti online. Chráňte svoj webový prenos pred zvedavými očami hackerov, spoločností a vlád pomocou VPN s najlepším hodnotením. Navštívte spoločnosť NordVPN

4 najlepšie alternatívy k Mapám Google

Keď dáte tieto dôvody dohromady, je to tak’je zrejmé, že tam’je potrebné zvoliť alternatívu Máp Google. Skutočný konkurent však prišiel pomaly.

Technické problémy spojené s presným mapovaním Zeme a integráciou týchto máp s technológiou GPS alebo webovým obsahom nie sú’t menšie. že’to je dôvod, prečo je Google v súčasnosti kráľom mapového sveta.

Dobrou správou však je, že prichádzajú alternatívy a niektoré z nich sú dosť pôsobivé. nechať’s pozrite sa na tie, ktoré smerujú správnym smerom.

1. Apple Maps

Mapy spoločnosti AppleZrejmou alternatívou je vyzdvihnúť iPhone a spustiť Apple Mapy. jablko’s Alternatíva Máp Google existuje už od roku 2012, keď priamo nahradila Google’s verzia na zariadeniach Apple.

Jeho prvé roky však neboli’nie je ľahké, s mnohými kritikmi tvrdia, že smery neboli’t presné. Režim 3D nadjazdu bol napriek tomu celkom elegantný.

Veci sa od roku 2017 zlepšili vďaka presným mapám a množstvu funkcií. Napríklad, Apple Maps sa synchronizuje so schémami zdieľania bicyklov, ako je Santander v Londýne, vďaka čomu je ľahké vidieť mesto pomocou pedálov. A na obzore je veľká aktualizácia, ktorá prináša Apple’s vizuálnymi detailmi v súlade so spoločnosťou Google.

2. MapQuest

  • Stiahnuť ▼ MapQuest pre Android alebo iOS

Najlepšie 4 najlepšie alternatívy k Mapám GoogleAmerická spoločnosť MapQuest existuje už od šesťdesiatych rokov a úspešne prešla na web. Po celé roky ponúka jednoduchý spôsob objednávania atlasov rôznych miest a regiónov, pričom chýba dynamická funkcia v štýle Máp Google..

MapQuest však teraz ponúka oveľa viac. to’Je to obzvlášť dobrá aplikácia na hľadanie smerov na veľké vzdialenosti, rýchle vytyčovanie viacerých trás a ich prezentáciu v priateľskom formáte SatNav.

Okrem toho si môžete naplánovať trasu okolo miest na stravovanie, kaviarní a - čo je dôležité pre vodičov - na čerpacích staniciach. Takže by to mohla byť najlepšia alternatíva k Mapám Google, ak tak urobíte’zamierili na výlet.

3. Mapy OS

  • Stiahnuť ▼ Mapy OS pre Android alebo iOS

Mapy OSPrieskum Ordnance je Spojené kráľovstvo’Oficiálna mapová služba a vytvára uznávanú sériu rozkladacích máp, ktoré pokrývajú celú krajinu. Menej ľudí si však uvedomuje, čo môžu jeho digitálne aplikácie urobiť - a v skutočnosti sú dosť výkonní.

Ak ty’pri návšteve národného parku na cyklistické alebo turistické dovolenky nebude žiadna aplikácia vhodnejšia na sledovanie chodníkov alebo horolezectiev. Môžete vyvolať zväčšiteľné verzie máp OS Landranger, prekrývať navrhované trasy, vyberať parkoviská a krčmy a tiež vyvolávať krásne 3D obrazy terénu..

to’nie je najlepšou alternatívou k Mapám Google pre navigáciu mestami, ale je to’je zábavné na použitie a je ideálne pre outdoorové aktivity.

4. Waze

  • Stiahnuť ▼ Waze pre Android alebo iOS

WazePravdepodobne najlepšia alternatíva k Mapám Google pre mobilné zariadenia, Waze sa rýchlo zlepšuje a je veľmi rýchly. to’je tiež celkom odlišná od spoločnosti Google’s spôsob, akým sa zhromažďujú informácie.

S Waze komunita generuje to, čo sa používateľom zobrazuje. Údaje od cestujúcich v reálnom čase sa zaznamenávajú do okamžitých aktualizácií o premávke, informácií o policajných zátkach alebo prácach na ceste.

Dokonca aj mapy sú editované komunitou - teoreticky ich robia oveľa dynamickejšími ako pomaly sa meniace, ale statické mapy ponúkané spoločnosťou Google..

Aj keď je táto aplikácia vynikajúca, cíti sa trochu ako nedokončená práca, ale Waze si nájde svoju cestu a má veľkú nádej. Takže si určite zaslúži miesto na našom zozname.

Čo’je problém s Mapami Google? Dôvody na premýšľanie

Mnoho ľudí bude trochu prekvapených možnosťou prechodu na alternatívu Máp Google. že’je to pochopiteľné. Mapy sa už viac ako desať rokov zapájajú do našej kultúry ako aplikácia na mapovanie a ťažili z toho, že sú súčasťou vesmíru Google, na ktorý sa všetci spoliehame..

Existujú však niektoré veci, na ktoré používatelia musia myslieť skôr, ako požiadajú o ďalšiu sadu pokynov.

  • Mapy sa podieľajú na sledovaní smartfónov - ochrana osobných údajov je hlavným problémom, pokiaľ ide o Mapy Google. V roku 2018 bolo hlásené, že spoločnosť Google používa svoju mapovaciu aplikáciu na sledovanie používateľov mobilných telefónov, nech idú kamkoľvek, napriek tomu, že používatelia si vybrali nastavenia ochrany osobných údajov v konzole Google. Iba otvorenie aplikácie Mapy spôsobí uloženie snímky vašej aktuálnej polohy, a ak ju nemáte’Ak si nemyslíte, že zmeníte nastavenie, Google odloží celú škálu informácií’s snoopers.
  • Nie je’V skutočnosti to nie je tak presné - Ak vy’Použil som Mapy Google, aby som obišiel mesto, ktoré dobre poznáš’Pravdepodobne som si uvedomil, že má vážne problémy s presnosťou. Ak hľadáte podniky pešo, je to tak’Je celkom bežné skončiť niekoľko sto metrov od cieľa. Toto nie je’nevyzerá to ako zo širšej perspektívy, záleží však na každodenných používateľoch, ktorí by mohli mať úžitok z alternatívy Máp Google.
  • Mapy Google môžu byť skutočne, skutočne pomalé - na starších smartfónoch a slabom internetovom pripojení môže byť používanie služby Mapy niekedy nepríjemné. Priblížením alebo oddialením môžete nechať čakať, kým sa grafická aktualizácia zobrazí, až kým’Mal som dosť a ty sa rozhodneš požiadať o pokyny od okoloidúceho.
  • vy’podpora spoločnosti Google - všeobecnejšie povedané, keď používate Mapy Google, ste prekvapení - pomáhate spoločnosti Google vylepšiť jej spodný riadok. Ak ty’znovu jeden z mnohých, ktorí nenávidia spôsob, akým spoločnosť Google zneužíva údaje a ovláda svet online, má zmysel nájsť najlepšiu alternatívu k Mapám Google, hneď ako to bude možné.
  • Svet je (nie) plochý - konečne (a nie úplne vážne), v roku 2018 urobili Mapy Google prechod na vykreslenie sveta ako gule, nie ako plochá projekcia. Ak teda’ste jedným z prekvapivo veľkého počtu plochých uší okolo vás’Musím hľadať alternatívu.
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

91 − 83 =