Nejlepší 4 nejlepší alternativy k Mapám Google


Mapy Google změnily způsob, jakým uvažujeme o cestování. Poprvé se nám podařilo získat přístup k globálnímu atlasu s obrázky na ulici a informacemi o firmách - s přidáním podrobných pokynů a recenzí. Ale i přes to mohou existovat dobré důvody k nalezení alternativy k Mapám Google.

Od otázek použitelnosti po rychlost a hlavních otázek o bezpečnosti nejsou Mapy Google k dispozici’t perfektní. Tak ať’Před provedením doporučení našich oblíbených alternativ k Mapám Google proběhla některá z nejdůležitějších kritik naysayerů.

Zůstaňte pod kontrolou své bezpečnosti online. Chraňte svůj webový provoz před zvědavými očima hackerů, korporací a vlád pomocí špičkové VPN. Navštivte NordVPN

4 nejlepší alternativy k Mapám Google

Když dáte tyto důvody dohromady, je to’je zřejmé, že tam’je třeba se rozhodnout pro volbu alternativy Map Google. Ale skutečný konkurent dorazil pomalu.

Technické problémy spojené s přesným mapováním Země a integrací těchto map s technologií GPS nebo webovým obsahem nejsou’t menší. Že’s Google je v současné době králem mapového světa.

Dobrou zprávou však je, že přicházejí alternativy a některé jsou docela působivé. Nechat’s podívejte se na některé, které směřují správným směrem.

1. Apple Maps

Mapy AppleZjevnou alternativou je vyzvednout iPhone a spustit Apple Mapy. Jablko’s Google Maps alternativa existuje již od roku 2012, kdy přímo nahradila Google’s verze na zařízeních Apple.

Jeho prvních několik let však nebylo’Snadno, s četnými kritiky tvrdí, že směry nebyly’t přesný. Přesto byl 3D Flyover Mode docela pěkný.

Věci se od roku 2017 zlepšily díky přesným mapám a mnoha funkcím. Například aplikace Apple Maps se synchronizuje se systémy sdílení kol, jako je Santander v Londýně, díky čemuž je snadné vidět město pomocí pedálu. A na obzoru je hlavní aktualizace, která přináší Apple’s vizuální detail do souladu s Google.

2. MapQuest

  • Stažení MapQuest pro Android nebo iOS

Nejlepší 4 nejlepší alternativy k Mapám GoogleAmerická společnost MapQuest existuje již od šedesátých let a úspěšně prošla na web. Po celá léta nabízel snadný způsob objednávání atlasů různých měst a regionů, zatímco postrádal dynamickou funkci ve stylu Map Google..

MapQuest však nyní nabízí mnohem více. To’Je to zvláště dobrá aplikace pro nalezení tras na velké vzdálenosti, velmi rychlého vyvolání více tras a jejich prezentace v přátelském formátu SatNav.

Navíc si můžete naplánovat trasu kolem stravovacích míst, kaváren a - hlavně pro řidiče - čerpacích stanic. Takže by to mohla být nejlepší alternativa k Mapám Google, pokud ano’zamířili na výlet.

3. Mapy OS

  • Stažení Mapy OS pro Android nebo iOS

Mapy OSOrdnance Survey je Spojené království’s oficiální mapovací služba a produkuje uznávanou řadu skládacích map, které pokrývají celou zemi. Méně lidí si však uvědomuje, co jeho digitální aplikace dokážou - a ve skutečnosti jsou docela výkonní.

jestli ty’Při návštěvě národního parku na cyklistické nebo turistické dovolené nebude žádná aplikace lépe vhodná pro pěší stezky nebo horolezectví. Můžete vyvolat zvětšitelné verze map OS Landranger, překrývat navrhované trasy, vybírat parkoviště a hospody a také vyvolávat krásné 3D obrazy terénu.

To’není to nejlepší alternativa k Mapám Google pro navigaci městy, ale je to’je zábavné použití a ideální pro venkovní pronásledování.

4. Waze

  • Stažení Waze pro Android nebo iOS

WazePravděpodobně nejlepší mobilní alternativou k Mapám Google, Waze se rychle zlepšuje a je velmi rychlý. To’je také docela odlišná od Googlu’Aplikace ve způsobu shromažďování informací.

S Waze komunita generuje to, co uživatelé vidí. Data od cestujících v reálném čase jsou ukládána do okamžitých aktualizací provozu, informací o policejních zátarasech nebo prací na silnici.

Dokonce i mapy jsou editovány komunitou - teoreticky je činí mnohem dynamičtějšími než pomalu se měnící, ale statické mapy nabízené společností Google.

I když je aplikace skvělá, cítí se trochu jako nedokončená práce, ale Waze si hledá cestu a drží velký slib. Takže si určitě zaslouží místo na našem seznamu.

Co’je problém s Mapami Google? Důvody k přemýšlení o změně

Mnoho lidí bude trochu překvapeno možností přechodu na alternativu Map Google. Že’je to pochopitelné. Mapy se více než deset let zakořenily v naší kultuře jako aplikace pro mapování a těží z toho, že jsou součástí vesmíru Google, na který se všichni všichni spoléháme..

Než však požádají o další směr, musí uživatelé přemýšlet o některých věcech.

  • Mapy byly zapojeny do sledování smartphonů - soukromí je v Mapách Google hlavním problémem. V roce 2018 bylo nahlášeno, že Google používá svou mapovací aplikaci ke sledování uživatelů mobilních telefonů, ať už jdou kamkoli, navzdory uživatelům, kteří si v konzoli Google volí nastavení ochrany osobních údajů. Pouhé otevření Map způsobí uložení snímku vaší aktuální polohy a pokud ano’Pokud si nemyslíte, že změníte nastavení, Google odloží celou řadu informací’s snoopers.
  • To není’ve skutečnosti, že přesné - Pokud jste’Už jste někdy použili Mapy Google k obcházení města, které dobře znáte, vy’Pravděpodobně jsem si uvědomil, že má vážné problémy s přesností. Když vyhledáváte podniky pěšky, je to’Je docela běžné skončit několik set metrů od vašeho cíle. Tohle ne’Vypadá to jako z mnohem širšího pohledu, ale záleží na každodenních uživatelích, kteří by mohli mít prospěch z alternativy Map Google.
  • Mapy Google mohou být opravdu, opravdu pomalé - na starších chytrých telefonech a špatném připojení k internetu může používání Mapy někdy připadat jako brodění se skrz melasu. Přiblížením nebo oddálením můžete nechat čekat, dokud se aktualizace grafiky neobjeví’Měl jsem dost a vy se rozhodnete požádat o pokyny od kolemjdoucího.
  • Vy’podpora společnosti Google - Zjednodušeně řečeno, pokud používáte Mapy Google, jste - překvapení - pomáháte Googlu zvýšit jeho spodní hranici. jestli ty’znovu jeden z mnoha lidí, kteří nenávidí způsob, jakým Google zneužívá data a ovládá svět online, má smysl najít nejlepší alternativu k Mapám Google, jakmile to bude možné.
  • Svět je (ne) plochý - konečně (a ne úplně vážně), v roce 2018 provedly Mapy Google přepínač, který vykreslil svět jako kouli, ne jako plochou projekci. Pokud tedy’znovu jeden z překvapivě velkého počtu plochých uší v okolí’Budu muset hledat alternativu.
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 + = 86