Nezávislý audit zásad bez protokolu společnosti VyprVPN


Společnost VyprVPN, rozhodně jeden ze starších hráčů VPN na trhu, nechala prověřit svou politiku bez protokolu protokolem Leviathan Security. Je to skvělý úspěch a doufáme, že úlovky v odvětví VPN obecně obecně.

Společnost Golden Frog (tvůrce VyprVPN), založená v roce 2009, má ve skutečnosti zajímavou historii díky své politice bez protokolu. Ve skutečnosti tam nebylo’Opravdu ne-log zásady začít.

VyprVPN’s politika protokolování ano

Až donedávna - v létě 2018 - bylo její politikou protokolovat určitá uživatelská data, která potřebovala k poskytování nejlepších služeb. Když jsme si položili otázku: vede VyprVPN záznamy, odpověď byla vždy: dobře, jo.

Tato data byla zaznamenána po dobu 30 dnů a obsahovala následující informace:

  • uživatel’skutečná IP adresa
  • IP adresa VyperVPN přiřazená uživateli
  • časy zahájení a ukončení připojení
  • celkový počet použitých bytů

I když to byl docela průhledný pohled na to, jaká uživatelská data VyprVPN skutečně protokoloval, mnoho bylo odhalením odhaleno. Pro ně bylo jakékoli protokolování špatné a tato politika přinesla VyprVPN nějakou pravidelnou kritiku.

Vypr. Ve svém příspěvku na blogu, který ohlásil audit zásad bez protokolu, Vypr’s Sunday Yokubaitis vypíše zmeškané místo ve Wirecutteru’s žebříčku svých oblíbených VPN služeb kvůli Vypr’s politika uchovávání metadat.

Tam’Je s nimi hodně rád, ale jejich uchování metadat nebylo’• Ideální pro naše kritéria. Pravděpodobně nejjednodušší pokrytí jejich zásad ochrany osobních údajů je v této recenzi: https://t.co/gBwoakaXcc

- Mark Smirniotis (@marksmirniotis) 30. dubna 2018

Vypadalo to, že to byla poslední sláma, a Vypr pak získal Leviathan Security’s auditem jejich nové politiky bez protokolování.

Vede VyprVPN záznamy? Teď ne

Velmi svěží na patách NordVPN’vlastní audit bez protokolu společnosti PwC, společnost VyprVPN nechala provést kontrolu Leviathan Security “zajistit, aby nebyly shromažďovány žádné informace umožňující identifikaci osob (PII), pokud jde o využívání služby VyprVPN.”

Leviathan pracoval s VyprVPN’s tým inženýrů řešit a opravit chyby objevené během procesu auditu. Podle úplného auditu [pdf],

“Zatímco ostražitost proti protokolování je nezbytná pro dokončení procesu implementace “Žádný protokol”, máme pocit, že toto hodnocení dosáhlo svého cíle odhalit slabiny ve Zlaté žábě’s implementací. Projekt odhalil omezený počet problémů, které Zlatá žába rychle vyřešila. V důsledku toho může uživatelům VyprVPN poskytnout ujištění, že společnost neprovádí protokolování své VPN aktivity.”

Že’s velkou zárukou od nezávislé entity, že VyprVPN neprovádí přihlášení uživatelů’ Aktivita VPN. Leviathan pokračoval v práci, aby zajistil, že opravy skutečně opraví chyby. Zpráva se uvádí dále,

“Společnost Golden Frog souběžně s hodnocením pracovala na nápravě všech zjištění, která se netýkají protokolu. Jakmile to bylo dokončeno, provedli jsme znovu test a ověřili jsme, že všechny opravy byly účinné.”

Proč je audit zásad bez protokolu důležitý?

Již dříve jsme se zmínili o tom, jak jsme nadšeni novým trendem v odvětví VPN: nezávislý audit, včetně auditu protokolů VyprVPN..

Až do této chvíle bylo provedeno pouze 5 nezávislých auditů a pouze 2 z nich - NordVPN a VyprVPN - pokud to provedly v rámci své politiky bez protokolování..

To je přesto skvělý trend, protože nezávislé audity nám umožňují potvrdit, co téměř každá společnost VPN vždy říká: my’bezpečně, bezpečně, soukromě, a my jsme vyhráli’t vaše osobní údaje neprodávejte ani nevydávejte.

Zatímco to’je to hezké, můžeme’Opravdu nevím, jestli to’je pravda - a bohužel můžeme’Opravdu důvěřuji společnostem, aby nám řekly absolutní pravdu, zvláště když tato absolutní pravda může hluboce ovlivnit jejich zisky.

Z tohoto důvodu máme rádi skutečnost, že produkt VyprVPN se nejen změnil z minimálního protokolování na novou politiku bez protokolování, ale také postupovali a nechali jej nezávisle ověřit..

Doufáme, že bude následovat mnoho dalších služeb VPN.

Jaký je váš názor na nárůst nezávislých auditů? Dejte nám vědět v komentářích níže!

Doporučené čtení

VyprVPN Recenze

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

90 − 88 =