Prečo je škandál s ťažbou údajov NordVPN nepravdivý


Pred niekoľkými dňami žraloci VPN odvetvia pocítili vo vode krv: Spoločnosť NordVPN bola v súdnom konaní o technológii dolovania dát pomenovaná. Podobne ako letný dážď, aj nestabilné účty Twitter a Reddit začali spamovať vyhlásenia o penivosti a radovali sa z možnosti poškodenia vedúceho odvetvia’má dobrú povesť. Keď sa zhromaždili vidle, ‘Existuje niečo na to?’ rýchlo sa stala premyslenou. No, my’znovu ako čiastočný kúsok drámy ako ďalší chlap - keď tam bude’je to dôvod.

V tomto prípade však, súdny proces uvádza NordVPN iba na ilustráciu nesúvisiaceho bodu. A ani VPN nie je uvedená medzi kusmi softvéru implikovaného v tomto ‘škandál s ťažbou údajov’. Tak, nechaj’Urobte si čas, aby ste rozmotali tento neporiadok?

Súd a technológia

Predmetným právnym dokumentom bola spoločnosť Luminati Networks Ltd. (200 miliónov dolárov, v ktorej, mimochodom, kúpila spoločnosť EMK Capital), na Okresnom súde v Texase, ktorá je v niektorých kruhoch známa ako “Patentový súd Troll”. Tento okres v podstate získal povesť miestnych patentových pravidiel, ktoré majiteľom patentov uľahčili žalovanie a získanie peňazí, často bez ohľadu na silu ich prípadu.. Žaloba tvrdí, že spoločnosť OxyLabs, jedna zo spoločností, ktoré vlastní litovská spoločnosť UAB Tesonet, porušuje spoločnosť Luminati’s patentmi. Čo s tým má spoločné NordVPN? Spoločnosť Luminati Networks Ltd. bola kedysi známa ako Hola (slávy VPN spoločnosti Hola) a predtým mala nejaké obchodné vzťahy s spoločnosťou Tesonet vo vzťahu k spoločnosti NordVPN - údajne litovskej spoločnosti’s produktom.

Žaloba tvrdí, že spoločnosť OxyLabs, jedna zo spoločností, ktoré vlastní litovská spoločnosť UAB Tesonet, porušuje spoločnosť Luminati’s patentmi.

Ak odkaz znie mierne, to’s, pretože je. Okrem skutočnosti, že zástupcovia spoločností Luminati a Tesonet sa navzájom poznajú v dôsledku služby NordVPN, súdny spor neponúka žiadne relevantné skutočnosti o službe VPN. Skutočným dôvodom, prečo mnohí využili túto príležitosť na spochybnenie NordVPN, je patentovaná technológia.

Niektorí si budú pamätať, že Hola VPN raz chytila ​​veľa flacku, keď vyšlo najavo, že ich služba predáva používateľov’ nevyužitá šírka pásma pre tretie strany. Jednoducho povedané, ak ste’Mám na vašom počítači Hola VPN a nerobia s tým nič, vaše pripojenie na internet namiesto toho používajú bezmenné tretie strany. Pravdepodobne by’Dostal som sa s tým tiež, ak to nebolo’t pre tých zasahujúcich hackerov, ktorí použili uvedenú šírku pásma na spustenie útoku botnetom na 8 kanáloch.

Luminati’patenty sa vzťahujú na technológiu, ktorá to umožnila. To, čo v podstate robí, je to, že používa kód vložený do nejakého nesúvisiaceho softvéru na premenu vášho domáceho počítača na počítač “obytný zástupca” to je rozmar dátových baníkov, ktorí by ho použili na zoškrabanie siete. Netreba dodávať, že to nie je’presne to, čo očakávame od špičkového nástroja na ochranu súkromia / bezpečnosti, ako je NordVPN. Jediným problémom je, že to má veľmi málo spoločného s programom NordVPN.

Korporácie, spoločnosti a TL; DR

Spoločnosť, ktorá údajne porušuje spoločnosť Luminati’patenty sú OxyLabs. Podľa súdneho konania je spoločnosť OxyLabs súčasťou spoločnosti Tesonet - veľkej litovskej spoločnosti, ktorá spolupracuje so širokou škálou podnikov po celom svete a ponúka mnoho rôznych druhov služieb. Jedným z takýchto obchodov / služieb sa stáva spoločnosť NordVPN so sídlom v Paname. Aký je teda vzťah medzi OxyLabs a NordVPN? Vyzerá to, že náš vzťah s tým človekom, ktorého voláme občas, len preto, že sme ho videli.

Avšak podstata toho, čo hovoria všetci títo podvodníci a sociálni mediálni trollovia, presahuje rámec fakty a priamo do oblasti absurdných. Je tento kód botnetu OxyLabs injektovaný spoločnosťou NordVPN? Nemôžeme potvrdiť ani poprieť, eh?

V skutočnosti to tak nie je’• Je veľmi ťažké skontrolovať, či spoločnosť NordVPN vo vašom systéme robí nejaké tienisté veci - stačí skontrolovať, čo si to vyžaduje’s odosielaním. Aj napriek nedostatočnej kontrole sa však musíme iba oboznámiť so súdnym procesom - uvádza zoznam aplikácií, ktoré údajne obsahujú tento kód:

“Vyššie uvedený vnorený kód OxyLabs bol na základe informácií a presvedčenia integrovaný do aspoň nasledujúcich softvérových aplikácií, ktoré si môže stiahnuť ktorýkoľvek používateľ, ktorý sa nachádza kdekoľvek s prístupom na internet: AppAspect Technologies’ “Kalkulačka EMI” a “Automatický záznamník hovorov”; Birrastorming Ideas, S.L’s “IPTV Manager pre VL;” CC Soft’s “Nástroj pre sledovateľov pre Instagram;” Glidesoft Technologies’ “Vyhľadávač trás;” ImaTechInnovations’ “Parallax 3D tapety 2018;” a Softmate a / k / a Toolbarstudio Inc.’s “AppGeyser” a “Toolbarstudio.”

Zavolajte nám blázon, ale Domnievame sa, že spoločnosť NordVPN by bola na prvom mieste tohto zoznamu, ak by existoval akýkoľvek dôkaz o zodpovednosti softvéru. Ani žalobca takéto obvinenie neuskutočňuje! Ale dokázali sme to’Nechápu za to svoje slovo - sú to nakoniec patentoví trollovia. namiesto, skontrolovali sme aplikáciu NordVPN pomocou tcpdump (ktorý je pre čitateľov tohto článku voľne k dispozícii) a nenašli sme žiadne podozrivé žiadosti..

NordVPN’s Podmienky poskytovania služby uvádzajú nasledujúce:

Podmienky poskytovania služby NordVPN

Každý súťažiaci bude hľadať spôsoby, ako zaútočiť na takéto vysoké nároky, ale málo z nich uspelo. V súčasnosti sa to nezdá inak.

Je to všetko v poriadku a šikovný?

NordVPN prichádza rovnako odporúčané ako dnes pred mesiacom. to’je to hviezdny produkt, s ktorým sa veľmi málo stavia.

So všetkým, čo hovorilo, ‘sveták’ môže to trochu preceňovať. Ako fanúšikov etiky v online sfére sme’rád by som nemal absolútne žiaden spôsob, ako dať slová “NordVPN” a “dolovanie dát” v tej istej vete. V súčasnom stave by sa zdalo, že medzi týmito spoločnosťami existuje nejaká súvislosť, bez ohľadu na to, že sú zanedbateľné. Preto je to tak’s potešením, že spoločnosť NordVPN sa rozhodla najať nezávislú spoločnosť na vykonanie nezávislého auditu ich služieb. my’Budem čakať na výsledky!

Odporúčané čítanie

Recenzia NordVPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + = 27