Proč je skandál dolování dat NordVPN falešný


Před několika dny cítili žraloci VPN ve vodě krev: NordVPN byl jmenován v soudním řízení o technologii dolování dat. Stejně jako letní déšť začaly unstoried účty Twitter a Reddit spamovat pěnivá prohlášení a radovat se z možnosti zchladit vůdce v tomto odvětví.’s dobrou pověst. Jak se shromáždily vidle, ‘Existuje něco k tomu?’ rychle se stala dodatečnou myšlenkou. No, my’jako částečný drama jako další chlap - když tam je’je to důvod.

V tomto případě však, soud uvádí pouze NordVPN, aby ilustroval nesouvisející bod. A ani VPN není uvedena mezi kousky softwaru, které se na tom podílejí ‘skandál s těžbou dat’. Tak ať’Udělejte si čas na rozmotání tohoto nepořádku, budeme?

Soudní proces a technologie

Dotčený právní dokument byl podán společností Luminati Networks Ltd. (podíl ve výši 200 milionů dolarů, který mimochodem koupila společnost EMK Capital) u soudu pro východní okres v Texasu, který je v některých kruzích známý jako “Patent Troll Court”. Tento okres v podstatě získal pověst svými místními patentovými pravidly, která majitelům patentů zvláště usnadňují žalovat a vyhrávat peníze, často bez ohledu na sílu jejich případu.. Soudní dvůr tvrdí, že společnost OxyLabs, jedna ze společností vlastněných litevskou společností UAB Tesonet, porušuje společnost Luminati’s patenty. Co s tím vším souvisí NordVPN? Společnost Luminati Networks Ltd. byla kdysi známá jako Hola (slávy VPN VPN) a dříve obchodovala s Tesonet ve vztahu k NordVPN - údajně litevské společnosti’s produkt.

Soudní dvůr tvrdí, že společnost OxyLabs, jedna ze společností vlastněných litevskou společností UAB Tesonet, porušuje společnost Luminati’s patenty.

Pokud odkaz zní mírně, tak’s, protože to je. Kromě skutečnosti, že se zástupci společností Luminati a Tesonet navzájem znají kvůli společnosti NordVPN, soudní řízení nenabízí žádná relevantní fakta o službě VPN. Skutečným důvodem, proč mnozí využili této příležitosti k otázce NordVPN, je patentovaná technologie.

Někteří si budou pamatovat, že Hola VPN jednou zachytila ​​hodně flacku, když vyšlo najevo, že jejich služba prodává uživatele’ nečinná šířka pásma pro třetí strany. Jednoduše řečeno, pokud ano’Mám Hola VPN na vašem počítači a nedělá s tím nic, vaše internetové připojení místo toho používají bezejmenné třetí strany. Pravděpodobně by’Dostal jsem se s tím taky, pokud to nebylo’t pro ty vměšované hackery, kteří použili uvedenou šířku pásma k zahájení útoku botnetem na 8 kanálů.

Luminati’patenty odkazují na technologii, která to umožnila. To, co v podstatě dělá, je to, že používá kód vložený do nějakého nesouvisejícího softwaru, aby z vašeho domácího počítače udělal “rezidenční proxy” to stojí na rozmaru datových horníků, kteří by je použili k poškrábání sítě. Netřeba dodávat, že to není’přesně to, co očekáváme od špičkového nástroje pro ochranu soukromí / zabezpečení, jako je NordVPN. Jediným problémem je, že to má velmi málo společného s NordVPN.

Korporace, společnosti a TL; DR

Společnost, která údajně porušuje Luminati’patenty jsou OxyLabs. Podle soudního řízení je OxyLabs součástí Tesonetu - velké litevské korporace, která spolupracuje s celou řadou podniků po celém světě a nabízí mnoho různých typů služeb. Jedním takovým obchodem / službou se stane společnost NordVPN se sídlem v Panamě. Jaký je tedy vztah mezi OxyLabs a NordVPN? Vypadá to, že náš vztah s tím jedním chlapem, kterému někdy říkáme ahoj, čistě kvůli tomu, že jsme ho viděli.

Avšak podstata toho, co říkají všichni ti podvodníci a trollové v sociálních médiích, jde daleko za fakta a přímo do oblasti absurdních. Je tento botnetový kód OxyLabs vstřikován společností NordVPN? Nemůžeme ani potvrdit, ani popřít, eh?

Ve skutečnosti to tak není’• Velmi obtížné zkontrolovat, zda společnost NordVPN ve vašem systému dělá nějaké nejasné věci - stačí zkontrolovat, co si to vyžaduje’s odesíláním. I když je kontrola nedostatečná, stačí se podívat na soudní řízení - uvádí některé aplikace, které údajně obsahují kód:

“Na základě informací a přesvědčení byl výše uvedený kód OxyLabs integrován do alespoň následujících softwarových aplikací, které si může stáhnout kdokoli uživatel, který má kdekoli s přístupem na internet: AppAspect Technologies’ “Kalkulačka EMI” a “Automatický záznamník hovorů”; Birrastorming Ideas, S.L’s “IPTV Manager pro VL;” CC Soft’s “Sledovací nástroj pro Instagram;” Technologie Glidesoft’ “Vyhledávač tras;” ImaTechInnovations’ “Parallax 3D tapety 2018;” a Softmate a / k / a Toolbarstudio Inc.’s “AppGeyser” a “Toolbarstudio.”

Říkejte nám blázen, ale myslíme si, že společnost NordVPN by byla na prvním místě tohoto seznamu, pokud by existoval nějaký důkaz, že software byl odpovědný. Dokonce ani žalobce takové tvrzení neobjevuje! Ale my jsme to udělali’Neberou za to slovo - jsou to nakonec patentoví trollové. Namísto, zkontrolovali jsme aplikaci NordVPN pomocí tcpdump (který je volně k dispozici čtenářům tohoto článku) a nenašli jsme žádné podezřelé žádosti.

NordVPN’s Podmínky služby uvádějí následující:

Podmínky služby NordVPN

Každý soutěžící bude hledat způsoby, jak zaútočit na takové vysoké nároky, ale ne mnoho z nich uspělo. Prozatím se to nezdá jinak.

Je to tedy v pořádku a dandy?

NordVPN přichází stejně doporučeno jako dnes před měsícem. To’je to hvězdný produkt, proti kterému je jen velmi málo.

Se vším, co bylo řečeno, ‘dandy’ může to být trochu nadhodnoceno. Jako fanoušci etiky v online sféře jsme my’Rád bych, aby neexistovala absolutně žádná možnost, abychom slova dali “NordVPN” a “dolování dat” ve stejné větě. V současné podobě by se zdálo, že mezi těmito společnostmi existuje nějaké spojení, bez ohledu na to, jak nevýznamné. Proto je to’s potěšením slyším, že se společnost NordVPN rozhodla najmout nezávislou společnost, která provede nezávislý audit jejich služeb. My’Budu čekat na výsledky!

Doporučené čtení

Recenze NordVPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 − = 37