Sprievodca verejným zabezpečením wifi


Je verejné wifi bezpečné? to’je to otázka, ktorú my’všetci sa pýtali, keď sme’znovu von a snažte sa dostať online. Dnes existuje stále viac verejných wifi hotspotov - v konferenčných priestoroch, hotelových izbách, kaviarňach a knižniciach… dokonca aj vo vlakoch a v supermarketoch. Ale ako si môžeme byť istí, že nie sme’• Keď sme online, neúmyselne sme sa pripravili na útok proti krádeži údajov. Otázka verejnej bezpečnosti Wi-Fi stojí za to brať vážne - a my’Tu sa na to pozriem podrobnejšie.

Prečo môže byť verejné wifi nebezpečné?

Áno to’Je často zadarmo a obzvlášť lákavé používať, ale je verejné wifi bezpečné? Siete nájdete široko na všetkých verejných miestach a umožňujú vám zadarmo online pripojenie. Hotspoty sú natoľko dostupné a inzerované, že sú’Je lákavé pripojiť sa bez premýšľania dvakrát a zachovať vaše dáta. Dobrou správou je, že neexistuje’• toľko nebezpečenstva pri každodenných činnostiach prehliadania, napríklad pri čítaní správ alebo vyhľadávaní informácií online.

Akákoľvek činnosť, ktorá si vyžaduje prihlásenie, však vyvolá otázku verejnej bezpečnosti wifi. Ak chcete používať svoje účty sociálnych médií, skontrolovať svoje e-maily, prihlásiť sa do svojej banky alebo vykonávať transakcie akéhokoľvek druhu, potenciálne by ste sa mohli dostať do nebezpečenstva.

Aké sú hrozby používania verejnej siete wifi??

Faktom je, že verejné wifi zabezpečenie nie je nič podobné bezpečnosti, ktorú si užívate v kancelárii alebo dokonca doma pri súkromnom pripojení. Určite to nie je nič ako bezpečnosť a pokoj, ktorý zažijete pri pridávaní ďalšej bezpečnostnej vrstvy s VPN. Áno, má tendenciu byť zadarmo - ak sa však rozhodnete používať tieto siete, môžete sa otvoriť útokom na počítačovú kriminalitu bez pochopenia rizík.

Pri zvažovaní verejnej bezpečnosti wifi ponúkajú systémy Android a iOS istý stupeň ochrany, ale počítačoví zločinci sú inteligentní a motivovaní. Verejné zabezpečenie Wi-Fi Android a iOS by sa mali považovať za vašu prvú vrstvu ochrany a mali by sa ďalej podporovať pridaním zabezpečenej, anonymizovanej a šifrovanej služby, napríklad virtuálnej súkromnej siete alebo VPN. nechať’s pozrieť sa na bežné hrozby používania verejných wifi.

5 verejných hrozieb pre bezpečnosť wifi, ktoré je potrebné vedieť

Muž v strede útokov

Tieto útoky MitM sú jednou z najtypickejších hrozieb pre verejné wifi zabezpečenia a môžete si ich predstaviť ako digitálne odpočúvanie. Keď sa vaše zariadenie pripája na internet, prenášajú sa údaje na zvolenú webovú stránku. Tento prenos predstavuje bezpečnostné riziko, kde kybernetický zločinec má prístup k vašim dátovým prenosom a “čítať” obsah pomocou snoopingového softvéru. Zrazu vaše online aktivity už nie sú súkromné ​​a mohli by ste byť vystavení riziku krádeže údajov a krádeže identity.

Distribúcia škodlivého softvéru

Útočníci môžu do vášho zariadenia pridať aj škodlivé programy bez toho, aby ste si boli vedomí, že sa to deje. K tomu dochádza v dôsledku nedostatkov zabezpečenia alebo dier, ktoré sa nachádzajú v softvérových programoch alebo operačných systémoch. Áno, to znamená, že vstavané a predvolené zabezpečenie wifi systémov Android a iOS nie sú vždy dostatočné na to, aby vás ochránili. Hackeri kód napadnú známe zraniteľné miesta a potom pošlú škodlivý softvér, ktorý spôsobí na vašom zariadení katastrofu.

Odporúčané čítanie: Čo je to malware a dlh, ktorý proti nemu musíme chrániť

Nešifrované siete

Šifrovanie šifruje správy prenášané medzi zariadením a smerovačom a kóduje ich tak, aby hacker nemohol prečítať obsah bez potrebného kľúča. Routery sa obvykle dodávajú z výroby bez šifrovania a majitelia firiem, ktorí ich inštalujú, si neuvedomujú, že pri prvom nastavení siete sa musí šifrovacia funkcia manuálne zapnúť. Ak bol verejný wifi nainštalovaný odborníkom v oblasti IT, existuje oveľa väčšia pravdepodobnosť, že šifrovanie bolo nainštalované správne. Pamätajte však, že nie je zaručený spôsob, ako to zistiť, takže vy’Nebudete sa vystavovať nebezpečenstvu, ak vykonávate citlivé online aktivity pomocou verejnej siete Wi-Fi a nechajte to na náhodu!

Škodlivé hotspoty

Niekedy si môžete myslieť, že sa prihlasujete do legitímnej verejnej siete Wi-Fi, pretože má názov, ktorý znie “správny” a seriózny. Napríklad by to mohlo vyzerať ako názov hotela, v ktorom bývate, alebo reštaurácie, v ktorej jete. Hackeri sa však často pripravujú “tulák” verejné prístupové body wifi, ktoré naznačujú, že “mohol” mať pravdu - ale nie’t. Zrazu sa budete skutočne pripájať k falošnému hotspotu a vaše údaje budú vystavené počítačovým zločincom..

Čuchanie a snooping cez Wi-Fi

Ako to znie, tento typ narušenia verejnej wifi bezpečnosti je miesto, kde počítačoví zločinci investujú do zariadení a softvérových súprav, ktoré im umožňujú odpočúvanie a púšťanie sa na verejné wifi signály. Tým, ktorí majú myseľ na vykonávanie škodlivých útokov, môžu pristupovať ku každej jednej veci, ktorú by ste mohli robiť online. Zahŕňa to zobrazovanie navštívených webových stránok, vyplnené formuláre, stránky, do ktorých ste sa prihlásili - vrátane podrobností o prihlásení - a účty sociálnych médií. Potom môžu ukradnúť vaše účty. to’Je to desivá myšlienka, ale tiež veľmi reálna pre ľudí, ktorí sa stanú obeťami týchto útokov.

Ako môžete zostať v bezpečí, keď používate verejné wifi?

Použite sieť VPN

Pri používaní siete VPN sa verejné pripojenie Wi-Fi môže náhle stať bezpečným zážitkom. Virtuálna súkromná sieť (VPN) je bezpečná sieť, ktorá umožňuje niekoľko vecí.

 1. Skryje vašu identitu online
 2. Umožňuje vám pracovať online bez toho, aby bol odhalený
 3. Nasmeruje vaše údaje cez iný server, aby ich anonymizoval
 4. Šifruje vaše údaje, aby zabránil ich čitateľnosti hackerom.

Ak sa rozhodnete používať sieť VPN, verejné služby Wi-Fi sa môžu bezpečne používať. V ponuke je množstvo služieb VPN a podrobne sme ich venovali našim ďalším blogom.

Ďalšie opatrenia na bezpečné používanie verejných sietí Wi-Fi

Uistite sa, že

 1. Zakázať akýkoľvek typ zdieľania súborov
 2. Navštívte iba webové stránky, ktoré používajú protokol HTTPS
 3. Po použití sa odhláste z účtov
 4. Uistite sa, že nastavenia siete WiFi sú vždy “zabudnúť” sietí skôr ako umožnenie automatického pripojenia
 5. Pomocou siete VPN zabezpečte, aby boli všetky verejné pripojenia Wi-Fi šifrované a anonymizované, aby boli vaše pripojenia tunelované za bezpečnou vrstvou a zostali súkromné..

Okrem toho nikdy:

 1. Prihláste sa do účtov prostredníctvom aplikácií, ktoré majú súkromné ​​údaje. Prejdite priamo na webovú stránku a uistite sa, že je nainštalovaná bezpečnostná vrstva HTTPS
 2. Po dokončení nechajte Bluetooth alebo wifi zapnuté
 3. Použite verejné wifi na prístup k citlivým účtom alebo webom, ktoré obsahujú súkromné ​​údaje o vás
 4. Prihláste sa do akejkoľvek siete alebo účtu bez ochrany heslom (av prípade finančných inštitúcií dvojstupňový proces overovania.)

Na záver

Problémy s verejnou bezpečnosťou wifi znamenajú, že odvolanie voľného a okamžitého pripojenia na cestách sa musí starostlivo zvážiť! Pri prihlásení na cestách postupujte podľa vyššie uvedených krokov a buďte o krok pred počítačovými zločincami.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

74 − = 70

map