Tlač cez VPN – prečo to môže byť výzva


S toľkými výhodami - od zvýšenej bezpečnosti po odblokovanie geoblokovaných webových stránok - VPN rozhodne zmení spôsob pripojenia k internetu k lepšiemu.

Keď však zmeníte spôsob pripojenia na internet, môžete’Musím zmeniť aj spôsob, akým počítač používate iným spôsobom. že’Je to preto, že keď začnete používať VPN, niektoré základné procesy, na ktoré sa spoliehate, zvíťazili’nefunguje presne ako predtým. Jedným príkladom je tlač fotografií a dokumentov.

Ak používate bezdrôtovú tlačiareň doma alebo v práci, možno ste si všimli, že vyhrala’• Pripojte sa k počítaču alebo dokončite tlačové úlohy, keď je vaša sieť VPN online. Mnoho nováčikov VPN predpokladá, že je to iba nepríjemná chyba alebo chyba, ktorú musí poskytovateľ opraviť. Avšak, to’s nevyhnutným dôsledkom používania VPN.

Keď sa pripájate k serveru VPN, všetka vaša prevádzka sa presmeruje cez vzdialenú sieť. Udržiavanie údajov mimo lokálnych sietí vás chráni pred poskytovateľom internetu a hackermi, a preto sú VPN takým dobrým bezpečnostným nástrojom. Nevýhodou pripojenia k internetu prostredníctvom vzdialenej siete je však to, že vaša bezdrôtová tlačiareň bude stále pripojená k vašej miestnej sieti. Výsledkom je, že keď sa pokúsite vytlačiť dokument, váš počítač sa nebude môcť pripojiť k tlačiarni - rovnako ako by to bolo, keby ste sa skutočne pokúsili tlačiť zo vzdialeného miesta..

Našťastie, hoci tento problém môže byť veľmi nepríjemný, existuje niekoľko riešení, ktoré môžete vyskúšať, ak môžete’• pri pripojení k sieti VPN tlačiť na lokálnej tlačiarni. Tu je našich šesť najlepších tipov na používanie bezdrôtovej tlačiarne s VPN.

Možnosť 1 - Zmeňte nastavenia VPN

Pri niektorých sieťach VPN je pripojenie počítača k bezdrôtovej tlačiarni také jednoduché ako zmena nastavení. Je to možné, ak má vaša VPN možnosť prepnúť použitie zdrojov lokálnej siete. Po povolení vám táto možnosť umožní pripojenie k tlačiarňam a iným zariadeniam vo vašej miestnej sieti bez deaktivácie vašej VPN.

Táto možnosť sa vo všeobecnosti nachádza v systéme Windows Preferencie alebo nastavenie kartu VPN. Pozrite sa na to pod názvom ako Povoliť prístup k miestnej sieti LAN, Povoliť prístup k zariadeniam miestnej siete, alebo niečo podobné. Ak môžeš’Ak chcete nájsť nastavenie, skontrolujte súbory pomoci od poskytovateľa VPN alebo ich kontaktujte, aby ste zistili, či je táto funkcia k dispozícii.

Možnosť 2 - Pripojte sa k tlačiarni pomocou protokolu IP

Ak ty’užívateľ Mac a vyššie uvedená možnosť nie’Ak pre vás nebude fungovať, je možné, že váš počítač bude pracovať s bezdrôtovou tlačiarňou tak, že sa k nej pripojíte priamo prostredníctvom svojej adresy IP. Ak chcete vyskúšať túto metódu, musíte najskôr nájsť tlačiareň’s IP adresa.

Ak má vaša tlačiareň obrazovku, často môžete vidieť IP adresu výberom tejto možnosti z ponuky. Ak nie, nájdete ho dočasným odpojením od siete VPN a postupujte podľa týchto pokynov:

 1. Raz ty’Po odpojení pripojte tlačiareň k počítaču obvyklým spôsobom.
 2. Prejdite do ponuky Apple a vyberte položku Predvoľby systému
 3. cvaknutie tlačiarne & skenery, potom vyberte tlačiareň zo zoznamu
 4. cvaknutie Otvorte tlačový front, potom vyberte Tlač testovacej stránky z tlačiareň v hornej časti obrazovky.
 5. Vyhľadajte identifikátor URI zariadenia na testovacej stránke a skenujte, kým sa nezobrazí ‘IP =’. IP adresa je číselný reťazec uvedený za týmito písmenami.

Po zadaní adresy IP je pripojenie tlačiarne pomocou adresy IP jednoduché.

 1. Prejdite do ponuky Apple a vyberte položku Predvoľby systému.
 2. cvaknutie tlačiarne & skenery.
 3. V zozname pripojených tlačiarní a skenerov ste vy’Uvidíme a ‘+’ Tlačidlo. Kliknutím na túto ikonu sa dostanete na stránku Pridať tlačiarne plátno.
 4. Vyberte kartu IP a zadajte adresu IP tlačiarne.
 5. cvaknutie pridať. Raz ty’Urobil som to, vaša tlačiareň by sa mala zobrazovať ako online, aj keď ste vy’Pripojte sa znova k svojej VPN.

Možnosť 3 - Použite aplikáciu smerovača

Pripájate sa k sieti VPN prostredníctvom svojho poskytovateľa’počítačový softvér? Aj keď títo štandardní klienti VPN sú pre väčšinu použití dostačujúci, oni’nie vždy ideálne, keď ide o používanie miestnych zariadení, ako sú tlačiarne. Prepínanie na VPN’Aplikácia smerovača namiesto toho vám môže pomôcť vyriešiť problémy s tlačiarňou.

Táto metóda funguje, pretože keď používate sieť VPN prostredníctvom smerovača, každé zariadenie v sieti sa pripojí k rovnakému vzdialenému serveru - vrátane vašej tlačiarne. S tlačiarňou aj počítačom pripojeným k rovnakej sieti by ste nemali mať problém odosielať tlačové úlohy obvyklým spôsobom.

Nie každá VPN má aplikáciu smerovača, ale nikdy neuškodí skontrolovať vášho poskytovateľa’s webom alebo ich kontaktujte, aby ste to zistili. Keďže aplikácie smerovača majú ďalšie výhody, napríklad zvýšené ľahšie používanie a možnosť používať vašu sieť VPN na zariadeniach, ktoré nie sú k dispozícii’Ak nemáte vyhradenú aplikáciu, môžete zvážiť inováciu na iného poskytovateľa, ak má iba počítačové a mobilné aplikácie.

Žiadna VPN nie je dokonalá, ale táto je prekliata rýchlosť blízkych svetiel, nerozbitná bezpečnosť, politika ochrany osobných údajov priateľská k P2P - ExpressVPN vyniká takmer vo všetkom. Získajte ExpressVPN

Možnosť 4 - Použite rozdelené tunelovanie

V predvolenom nastavení, keď’Po opätovnom pripojení k internetu prostredníctvom VPN bude všetka vaša prevádzka smerovaná cez VPN tunel. Aj keď je to vynikajúce pre bezpečnosť, odosielanie všetkých častí dát na vzdialený server je to, čo vám bráni v odosielaní úloh na miestnu bezdrôtovú tlačiareň. Niektoré siete VPN však majú špeciálnu funkciu, ktorá vám umožňuje odosielať údaje podľa vášho výberu prostredníctvom obvyklého miestneho pripojenia bez odpojenia od siete VPN. Táto funkcia sa nazýva rozdelené tunelovanie.

Ako už názov napovedá, rozdelené tunelovanie rozdeľuje vašu komunikáciu na súkromné ​​(smerované VPN) a verejné (lokálne smerované) údaje. Ak vaša sieť VPN rozdelila tunelovanie, vy’Budete si môcť vybrať, ktorý softvér vo vašom počítači môže odosielať údaje prostredníctvom VPN, buď vylúčením konkrétnych aplikácií alebo povolením iba konkrétnych aplikácií. Ak tlačíte napríklad často pomocou čítačky PDF alebo textového editora, môžete nastaviť svoju VPN tak, aby zakázala pripojenie tohto softvéru. Ak tieto aplikácie ponecháte v miestnom pripojení, umožní im to synchronizovať s tlačiarňou pripojenou na mieste.

Samozrejme, že’Je dôležité si uvedomiť, že obmedzenie určitých aplikácií na pripojenie k sieti VPN znamená, že váš poskytovateľ internetových služieb alebo ktokoľvek iný, kto sa pripojí k vášmu pripojeniu, môže vidieť všetky údaje, ktoré od nich odosielate..

Možnosť 5 - Použite službu Google Cloud Print

Ďalším skvelým spôsobom, ako obísť tieto obmedzenia VPN, je použitie metódy vzdialenej bezdrôtovej tlače, ktorá to nefunguje’t nevyžadujú pripojenie tlačiarne a počítača k rovnakej sieti. Dnes je k dispozícii veľa služieb vzdialenej tlače, ale služba Google Cloud Print je jednou z najpopulárnejších a najprístupnejších. Pomocou služby Google Cloud Print môžete dokument vytlačiť na tlačiarni umiestnenej v akejkoľvek sieti - či už je to tak’je na polceste po celom svete alebo vo vašej kancelárii.

to’Jednoduché nastavenie služby Google Cloud Print pomocou akejkoľvek bezdrôtovej tlačiarne:

 1. Otvorte prehliadač Chrome.
 2. Ísť do nastavenie, prejdite nadol na Pokročilé, a kliknite na tlačidlo OK Google Cloud Print pod tlač časť.

Prípadne do navigačného panela napíšte chrome: // setting / cloudPrinters.

 1. cvaknutie Spravujte zariadenia cloudovej tlače.
 2. Prihláste sa a potom podľa pokynov pridajte tlačiareň.

Raz ty’Po pripojení tlačiarne k cloudu je tlač dokumentov na diaľku jednoduchá. Musíte len prejsť na stránku google.com/cloudprint a nahrať svoj tlačový súbor. Používatelia Windows môžu ušetriť čas stiahnutím aplikácie Google Cloud Print, ktorá pridáva cloudovú tlač do vášho bežného okna tlače. Môžete tiež tlačiť priamo z aplikácie Gmail kliknutím na tlačidlo s 3 bodkami ponuky na ľubovoľnom e-maile a výberom Google Cloud Print.

Táto metóda má však jednu nevýhodu: ak chcete tlačiť, musíte mať počítač zapnutý a pripojený k miestnej sieti (bez siete VPN) kedykoľvek chcete tlačiť. Výsledkom je, že’je vhodnejšia pre kancelárie s viacerými počítačmi ako pre domácich používateľov VPN.

Našťastie existuje spôsob, ako to obísť, ak sa vám páči zvuk cloudovej tlače - inovujte na tlačiareň pripravenú na cloud. Tieto tlačiarne sú už nastavené na pripojenie k cloudovým tlačovým službám, takže sa tak nestanú’Nepotrebujete na pripojenie k počítaču žiadne pripojenie. Ak ty’Ak si nie ste istí, kde začať, na tento účel je vynikajúca linka HP ePrint.

Možnosť 6 - Pripojte tlačiareň pomocou kábla

Ak môžeš’Nepoužívajte vyššie uvedené možnosti z akéhokoľvek dôvodu’Je to jednoduché riešenie, ktoré môžete použiť v štipke, keď môžete’t tlačiť na lokálnej tlačiarni pri pripojení k VPN: pripojte tlačiareň k počítaču pomocou kábla. Ak sú tlačiareň a počítač pripojené priamo namiesto internetu, nemali by ste’t mať problémy s tlačou dokumentov, aj keď je vaša VPN aktívna.

Väčšina tlačiarní sa pripája k počítačom pomocou štandardných káblov USB AB, ktoré si môžete lacno vyzdvihnúť vo väčšine kancelárskych a výpočtových obchodov. Táto metóda je, samozrejme, nízka úroveň technológie a funguje iba vtedy, keď je tlačiareň pripojená k počítaču, takže je to tak’Najlepšie je vyskúšať jedno z vyššie uvedených riešení a problém natrvalo vyriešiť.

S toľkými opravami, ktoré máte’nezabudnite nájsť ten, ktorý pracuje pre vás a vaše dilema tlače. Pamätajte, že hoci môže trvať nejaký čas, kým sa vyriešia zlomy pri používaní VPN, bezpečnostné výhody prevažujú nad negatívmi.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1