Top 8 nejbezpečnějších webových prohlížečů v roce 2020

Který webový prohlížeč je nejbezpečnější v roce 2020? Rychlá odpověď je: “Nikdo z těch, které většina z nás používá.” Abychom našli nejdůvěryhodnější prohlížeč, vyhodnotili jsme spoustu z nich na základě následujících kritérií:

 • Bezpečnostní funkce - jste chráněni před hackery a zranitelnostmi?
 • Možnosti ochrany osobních údajů - kolik vašich údajů se shromažďuje? Existují nějaké nástroje na ochranu vašeho soukromí?
 • Počet dostupných zabezpečených rozšíření a doplňků
 • Podpora více platforem

Nechat’Podívejte se, jak se prohlížeče řadí od nejbezpečnějšího k prvnímu, k tomu, který byste neměli mít’t dotknout se deset stop nohy.

VPN Bezpečnostní Soukromí Rozšíření Platformy
1. Prohlížeč Tor Velmi vysoko Velmi vysoko Nějaký Žádné iOS
2. Ungoogled Chromium
Vysoký Vysoký Mnoho Žádné iOS, Android
3. Statečný Vysoký Vysoký Málo Všechno
4. Firefox Vysoký Vysoký Mnoho Všechno
5. Safari Vysoký Střední Málo macOS, iOS
6. Chrome Vysoký Nízký Mnoho Vše, Chrome OS
7. Opera Vysoký Nízký Nějaký Všechno
8. Okraj Střední Nízký Mnoho Windows 10, Android, iOS, Xbox One

Nejbezpečnější soukromé a běžné webové prohlížeče v roce 2020

Níže je uveden kombinovaný seznam nejbezpečnějších běžných a soukromých prohlížečů v roce 2020. Samozřejmě najdeme pouze ty soukromé v horní části našeho seznamu, ale to nevypadá’To znamená, že běžný prohlížeč vám nemůže poskytnout slušné zabezpečení a soukromí.

Logo prohlížeče Tor


1. Tor Browser - král soukromých prohlížečů

Tor je často považován za nesporného krále soukromých prohlížečů. Tor je otevřený webový prohlížeč založený na prohlížeči Firefox, který přichází s řadou bezpečnostních funkcí, které chrání před otiskem prstu prohlížeče. Jak název napovídá, běží na síti Tor. A navíc’Je pravidelně aktualizován, aby se zabýval všemi novými bezpečnostními problémy.

 • Hodnocení bezpečnosti: velmi vysoké. Ve výchozím nastavení blokuje Tor všechny skripty a běží v režimu soukromého prohlížení. Když zavřete okno prohlížeče, nic se neuloží. To zahrnuje soubory cookie, historii a hesla. Tor tak poskytuje méně efektivní, ale bezpečnější procházení. Flash a Quicktime jsou ve výchozím nastavení také blokovány, aby se zabránilo kdokoli vniknout do zařízení pomocí jejich bezpečnostních chyb.
 • Hodnocení soukromí: velmi vysoké. Tor je postaven s ochranou soukromí v jeho samém jádru. Pomocí obrovské sítě “relé” aby odrazil provoz po celém světě, Tor znemožňuje prakticky sledovat a identifikovat to, co vy’dělám online. Integrace HTTPS Everywhere zajišťuje šifrování vašich dat při každém připojení k webové stránce. Tyto funkce a další dělají z Tor absolutního šampiona zabezpečených prohlížečů, pokud jde o soukromí v krabici.
 • Dostupná zabezpečená rozšíření: nějaký
 • Podporované platformy: Linux, Windows, MacOS, Android

Na druhé straně prohlížeč Tor blokuje skripty, které mohou vést k chybnému načítání webových stránek. Co’Navíc, Tor výrazně zpomaluje vaše připojení kvůli více vrstvám, které používá ke skrytí vašeho provozu. Také ne’t Doporučit pro začínající uživatele jako ladící prohlížeč Tor’Nastavení vám mohou snadno způsobit zranitelnost.

Skutečnost, že Tor je tak bezpečný a přátelský, vede mnoho lidí k tomu, aby tomu věřili’je vše, co potřebujete k ochraně. To může být v mnoha případech pravda, ale pro maximální zabezpečení byste měli zvážit doplnění Tor o zabezpečenou službu VPN, jako je NordVPN..

Logo prohlížeče Ungoogled Chromium

2. Ungoogled Chromium - bez obav společnosti Google ohledně ochrany osobních údajů

Google Chrome je projekt s otevřeným zdrojovým kódem a Chromium je jeho méně rušivá verze, která stále nabízí většinu Googlu’s produkty. Ale tam’s také neregulovanou verzí, která odstraní všechny odkazy na společnost a sedí vysoko na našem seznamu bezpečných prohlížečů a zároveň umožňuje instalaci rozšíření obchodu Chrome. Rovněž těží z pravidelných aktualizací zabezpečení prohlížeče Chromium a má skvělou funkci, která nutí všechny vyskakovací okna na nové karty.

 • Bezpečnostní hodnocení: vysoké. Zatímco Chromium již má vysoké skóre v bezpečnostním oddělení, ungoogled verze provádí další krok a odstraňuje požadavky na pozadí pro všechny webové služby. Odstraní také předem připravené binární soubory ze zdrojového kódu. Ungoogled Chromium používá HTTPS, pokud je to možné, zakáže automatické formátování URL v Omniboxu a zakáže pingování adresy IPv6.
 • Hodnocení soukromí: vysoké. Aby bylo vaše soukromí chráněno, ungoogled Chromium omezí všechny vazby na Google a její produkty odstraněním veškerého kódu specifického pro webové služby Google. To znamená, že se můžete rozloučit s Google Host Detector, Google URL Tracker, Google Cloud Messaging atd. Nakonec zakáže WebRTC, což bylo v Chromiu nemožné bez doplňku třetích stran nebo VPN.
 • Dostupná zabezpečená rozšíření: mnoho
 • Podporované platformy: Windows, MacOS, Linux

Uživatelé by si měli být vědomi toho, že většina nastavení vyžaduje ruční aktivaci, takže není tak přátelský k těm, kteří jsou s kybernetickou bezpečností méně obeznámeni. Ungoogled Chromium, protože je přenosný a nevyžaduje žádnou instalaci, řeší problém mobility vašeho zabezpečeného prohlížeče jen částečně’Je to stále žádná podpora pro mobilní zařízení.

Statečné logo prohlížeče

3. Statečný - lehký a bezpečný prohlížeč

Zatímco Brave je relativně nový soukromý prohlížeč založený na Chromiu, již podporuje všechny hlavní platformy - něco, čeho Tor a Ungoogled Chromium ještě musí dosáhnout. Hlavně vyvinutý Brandonem Eichem, bývalým přispěvatelem Mozilly a tvůrcem JavaScriptu, je Brave lehký, bezpečný a vyrobený speciálně s ohledem na soukromí..

 • Bezpečnostní hodnocení: vysoké. Ve výchozím nastavení Brave blokuje otisky prstů prohlížeče, skripty a soubory cookie. Má také solidní blokovač reklam a poskytuje integraci HTTPS Everywhere i relativně časté aktualizace zabezpečení.
 • Hodnocení soukromí: vysoké. S kompletně dešifrovanou kódovou základnou a přizpůsobitelnými soukromými okny, Brave dále zvyšuje své pověřovací údaje tím, že zcela chybí skandály a / nebo obavy o soukromí. To znamená, že’je stále nedokončená. Dokud Brave nepřidá další položky do své sbírky zabezpečených doplňků, to’Je obtížné jej doporučit jako nejbezpečnější dostupný prohlížeč.
 • Dostupná zabezpečená rozšíření: málo
 • Podporované platformy: Windows, Linux, MacOS, Android, iOS

Celkově lze říci, Brave je vynikající volbou pro ty, kteří don’nevadí použití experimentálního softwaru a don’bojovat s minimalistickou funkčností. Jeho jedinou nevýhodou je poměrně nízký počet podporovaných rozšíření prohlížeče. Někteří uživatelé také nemusí mít rádi zavedení reklam jako prostředek podpory této iniciativy.

Logo prohlížeče Firefox

4. Prohlížeč Firefox - nejbezpečnější běžný webový prohlížeč

Přestože může být Tor nejpraktičtějším soukromým prohlížečem po vybalení z krabice, Firefox má tak masivní podporu pluginů, že ji můžete nakonfigurovat tak, aby soutěžil o nejlepší místo. Stejně jako Tor je Firefox také open-source. Na rozdíl od Tor’Bylo plně auditováno a není’netrpí ztrátami rychlosti.

 • Bezpečnostní hodnocení: vysoké. Pokud si stáhnete několik pluginů na ochranu soukromí, Mozilla Firefox může být vaší odpovědí na online nebezpečí. Hlavním důvodem, proč je Firefox skvělou alternativou k Tor, je to, že jej můžete použít pro zabezpečené prohlížení a snadno přepnout na plně funkční prohlížení. Kromě toho tam’je prohlížeč Firefox Focus zaměřený na soukromí pro Android a iOS.
 • Hodnocení soukromí: vysoké. Stejně jako Tor a na rozdíl od Google’s prohlížeč Chrome, Firefox ne’t sledovat historii vašeho prohlížeče. To’Je také pravidelně aktualizována, aby se vypořádala s novými bezpečnostními hrozbami. Pokud ne’Při hledání tvrdé bezpečnosti je Mozilla Firefox tou nejlepší volbou.
 • Dostupná zabezpečená rozšíření: mnoho
 • Podporované platformy: Windows, MacOS, Linux, Android, iOS

Mozilla Firefox je většinou založen na přizpůsobení a je ideální pro ty, kteří chtějí zcela přizpůsobené prohlížení webu. Nezapomeňte, že nalezení správných pluginů, které potřebujete, může trvat poměrně dlouho, takže se ujistěte, že jste’jste ochotni investovat čas potřebný k tomu, aby se Firefox stal dokonalým prohlížečem.

Další informace o funkcích zabezpečení a ochrany osobních údajů naleznete v naší úplné recenzi Mozilla Firefox.

Safari

5. Apple Safari - nejbezpečnější výchozí prohlížeč

Od společnosti Google’s Chrome explodoval na web již v roce 2008, skoro každý výchozí prohlížeč trpěl v brázdě. Safari není výjimkou - jeho verze pro Windows byla od roku 2012 ukončena a je dostupná pouze uživatelům Apple. Přesto to stále považujeme za poměrně bezpečný prohlížeč obecně a pravděpodobně nejbezpečnější výchozí prohlížeč navzdory jeho pomalému doručování aktualizací.

 • Bezpečnostní hodnocení: vysoké. Safari provozuje webové stránky v karanténě, což zabraňuje neoprávněnému přístupu k datům a škodlivému kódu z jedné z vašich karet, které přebírají celý váš prohlížeč. To se provádí samostatnou karanténou každé otevřené karty. Mezi další skvělé funkce patří vestavěný správce hesel, ochrana před phishingem a falešnými webovými stránkami a režim soukromého prohlížení.
 • Hodnocení soukromí: střední. Přestože je Apple známo, že byl v minulosti obviněn ze sběru dat, společnost’Díky rozhodnutí přimět uživatele, aby se zapojili do technik sběru dat, se Apple stal’s produkty mnohem atraktivnější z hlediska ochrany soukromí. Stále, to’s tvůrci jsou součástí NSA’s programem PRISM, shromažďovaly historii prohlížení Safari a dokonce ji shromažďovaly, když byli uživatelé v soukromém režimu.
 • Dostupná zabezpečená rozšíření: málo
 • Podporované platformy: macOS, iOS

Pro úplný přehled všeho, co Safari nabízí, si přečtěte celou naši recenzi Safari.

Logo Google Chrome

6. Google Chrome - zabezpečené, ale málo soukromí

Po více než deseti letech od svého zavedení je Google Chrome nyní nejoblíbenějším webovým prohlížečem na této planetě. I když je skóre z hlediska zabezpečení mimořádně vysoké z důvodu častých aktualizací a množství užitečných funkcí, mnoho (včetně nás) by váhalo zavolat Google Chrome a “zabezpečený prohlížeč.” Tady’proč.

 • Bezpečnostní hodnocení: vysoké. Díky funkcím, jako je automatické skenování stahování, automatické aktualizace, automatické phishingové a malware upozornění na web, režim inkognito a karty karantény, není Chrome z hlediska zabezpečení rozhodně žádný problém. Nemluvě o tom, že Chrome se stal vítězem dvou hackerských událostí Pwn2Own. Přestože se hackeři snažili najít nejzranitelnější zranitelnosti v prohlížeči, prostě nemohli’t prasknout jeho obranu.
 • Hodnocení soukromí: nízké. Všechny možnosti ochrany soukromí na světě nemohly’Nenechte nás doporučit Chrome jako prohlížeč přátelský k soukromí. Hlavními důvody jsou Chrome’interakce s vaším účtem Google a funkcí synchronizace, která automaticky shromažďuje vaše data a odešle je zpět společnosti Google, včetně věcí, jako je vaše historie prohlížení, oprávnění webových stránek a historie vyhledávání. Co’mobilní verze prohlížeče Chrome poskytuje Googlu také údaje o vaší poloze.
 • Dostupná zabezpečená rozšíření: mnoho
 • Podporované platformy: Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Chrome OS

Pokud se chcete o Chromu dozvědět více’s ohledem na soukromí a jeho funkce zabezpečení, podívejte se na naši úplnou recenzi v prohlížeči Google Chrome.

Logo prohlížeče Opera

7. Opera - nedostatkem pluginů je Achille’s patou

Opera byla dlouhou dobu docela podceňovaným prohlížečem. Opera, která byla uvedena do provozu v roce 1995, byla po desetiletí považována za jeden z rychlejších a bezpečnějších prohlížečů bez výchozího nastavení. Je smutné, že pokud zahrneme pochybnou VPN, která sleduje šířku pásma a využití nebylo’Bylo to natolik, že ji získala čínská společnost Golden Brick Capital, která nadále vyvolává obavy ohledně svých praktik v oblasti ochrany osobních údajů.

 • Bezpečnostní hodnocení: vysoké. Opera má vestavěné funkce, jako je schopnost směrovat provoz přes jejich servery a velmi robustní blokovač reklam. To’Je také velmi dobrá při komprimaci vašeho provozu, takže může být skvělé, pokud máte pomalé připojení.
 • Hodnocení soukromí: nízké. Jak jsme zmínili výše, předinstalovaná síť VPN, která zaznamenává vaši online aktivitu a spoustu možností sledování opt-out, mluví do značné míry za sebe. Pokud si chcete nechat prohlížení v soukromí, don’nepoužívám Opera.
 • Dostupná zabezpečená rozšíření: nějaký
 • Podporované platformy: Windows, MacOS, Linux, Android, iOS

Hlavním problémem s Operou je, že k úplnému zabezpečení potřebuje pluginy. To se nemusí jevit jako obrovský problém pro uživatele Firefoxu nebo Chrome, ale vzhledem k nízké popularitě je nalezení správných pluginů pro Opera mnohem těžší..

jestli ty’znovu nerozhodnuto, přečtěte si naši úplnou recenzi Opery a dozvíte se více o tom, jak se Opera srovnává s jinými zabezpečenými prohlížeči na trhu.

Logo Microsoft Edge

8. Microsoft Edge - za každou cenu se vyhněte

Microsoft nechal Internet Explorer a jeho četná zranitelnost pozadu, postavil Microsoft Edge na platformě Chromium a zvýšil ante z hlediska technické bezpečnosti. To však znamená, že jeho řídce načasované aktualizace a nedostatek funkcí ochrany sledování stále stojí za většinou prohlížečů.

 • Hodnocení bezpečnosti: střední. Spouštění karet v karanténě, ve stylu Chrome, omezující podporu rozšíření a přidání filtru SmartScreen z aplikace Internet Explorer je vše v pořádku. Edge’Dlouhý seznam zranitelností srazí pár zářezů, pokud jde o zabezpečení.
 • Hodnocení soukromí: nízké. Z nějakého divného důvodu Microsoft Edge nezahrnul do svého režimu prohlížení InPrivate žádné funkce ochrany sledování, což znamená, že’jsou sledováni a monitorováni, i když si myslíte, že jste’re “inkognito.”
 • Dostupná zabezpečená rozšíření: mnoho
 • Podporované platformy: Windows 10, Android, iOS, Xbox One

Zabezpečte svůj prohlížeč pomocí VPN

Bez ohledu na to, jaký prohlížeč si vyberete, zabezpečení připojení pomocí VPN je stále nutné.

Síť VPN směruje vaši komunikaci přes vzdálený server, šifruje připojení a během procesu skrývá vaši IP adresu. To znamená, že každý, kdo se na vás snaží špehovat, vás pouze uvidí’znovu jste připojeni k VPN, aniž byste věděli, které webové stránky vás’Navštívil jsem nebo kde jsi’znovu se připojuji z.

Doporučujeme NordVPN pro zabezpečení vašeho prohlížeče, protože to’s nejbezpečnější dostupnou sítí VPN, která poskytuje šifrování vojenské úrovně, protokoly bez protokolování a dobré připojení.

NordVPN Hodnocení NordVPN VPNpro: 9,6/10

Co’přesto je to zabezpečený prohlížeč?

Zabezpečené webové prohlížeče jsou ty, které nemají’• sledujte svou aktivitu a snažte se vyhnout zranitelnostem, které by hackerům umožnily využít mezery v jejich kódování. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, dnes’Hlavní prohlížeče již nejsou nejsnadnějším cílem útočníků ke kompromisům.

Vestavěné funkce zabezpečení, jako je ochrana stahování, detekce škodlivého webu a automatické “nesledovat” Na základě žádostí byly velké prohlížeče jako Microsoft Edge, Mozilla Firefox a Google Chrome hodně “bezpečnější” z bezpečnostního hlediska.

Na druhou stranu, běžné prohlížeče, které vám umožňují procházet v tzv “soukromé” okna mohou stále sledovat vaši aktivitu a odesílat vaše data třetím stranám.

Porozumění soukromým prohlížečům

Soukromé prohlížeče, jak jim dnes rozumíme, se zaměřují na to, aby uživatelům poskytovaly větší kontrolu nad jejich soukromím online.

Proto mají soukromé prohlížeče jako Tor and Brave obvykle dodatečné ochranné funkce nebo jednoduše bez integrace Google a mohou lépe řešit potřeby soukromí náročnějších uživatelů..

Jedná se o prohlížeče vytvořené speciálně pro milovníky soukromí a jsou obvykle navrženy tak, aby blokovaly všechny druhy sledovačů a potenciálně nebezpečných skriptů..

Používání více než jednoho zabezpečeného prohlížeče

Dalším bezpečnostním opatřením, které doporučujeme pro online bezpečnost, je použití více než jednoho prohlížeče. Většina z nás chce procházet web a zároveň být připojena k více účtům. To je výhodné, ale také to usnadňuje sledování vašich aktivit a jejich propojení se stejnou identitou.

Řešením je nastavení pravidel pro používání jednotlivých prohlížečů. Například můžete chtít používat Mozilla Firefox pro své každodenní úkoly, které vyžadují přihlášení k e-mailu a dalším účtům. Druhý prohlížeč, např. Statečný prohlížeč, může být vyhrazen pro procházení v soukromém režimu při odhlášení. A konečně, prohlížeč Tor může být vyhrazen pro úkoly, které vyžadují maximální soukromí a zabezpečení.

Neváhejte a vytvořte si vlastní sadu pravidel a používejte různé prohlížeče. Nezapomeňte je porušit. A pokud jde o přihlášení, nikdy neukládejte svá hesla do prohlížeče. Pokud máte příliš mnoho hesel na zapamatování - je to’Je nejvyšší čas, abyste začali používat správce hesel.

Populární doplňky zabezpečeného prohlížeče

Jako ty’Asi jsem na to přišel, hodně záleží nejen na samotném prohlížeči, ale na dostupných doplňcích. Že’to je důvod, proč mají populární prohlížeče výhodu nad Safari nebo Opera. Níže je uveden seznam oblíbených doplňků, které by vám měly pomoci zvýšit zabezpečení a soukromí, protože je váš prohlížeč podporuje.

 • uBlock Původ - pravděpodobně nejlepší blokování reklam pro prohlížeče, které přichází také s ochranou sledování a slouží jako lepší alternativa k prohlížeči Chrome’s Bezpečné prohlížení
 • HTTPS všude - tento doplněk přinutí weby používat bezpečné šifrované připojení HTTPS kdykoli’je to možné
 • Decentraleyes - sledování bojů prostřednictvím sítí pro doručování obsahu (CDN)
 • Cookie Autodelete - automaticky odstraní nepoužité cookies
 • Ochrana osobních údajů Jezevec - účinně blokuje špionážní reklamy a sledovače

Přestože jsou tyto doplňky vyzkoušeny a testovány, buďte při instalaci aplikací třetích stran vždy opatrní, zejména pokud jsou bezplatné. Důvěřovat vysoké hodnocení Google nebo App Store není doporučeno - vždy byste měli hledat externí recenzi z autoritativního zdroje.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 22 = 30

Adblock
detector