VPN vs proxy: Bitva vašich obránců soukromí


“Chceš mě bojovat? Prosím. Bitva se mnou? Prosím. S tvým tzv ‘tok’“
-Anonymouz VPN

Dámy a pánové,

Co ty?’Zítra večer je svědkem bezprecedentní bitvy mezi dvěma obránci vašeho soukromí - proxy a VPN! To’je čas rozhodnout, který z nich je služba go-to, na kterou budete fandit, a který z nich bude pohřben v internetových archivech. Může existovat pouze jeden!

VPN vs Proxy: Prezentace bojovníků

Editor’s poznámka: Pokud jste si přečetli náš předchozí článek o rozdílech mezi těmito dvěma, můžete přeskočit doprava do 1. kola.

V modrém rohu je boj s červenými kmeny současným odlehčeným šampiónem, vítězem mnoha neoficiálních zápasů bojujících na ulicích a v soukromých arénách, jediný, jediný - Ppppproxyyyyyyy SSSer-verrrrrrrr!
[dospívající výkřiky slyšely z nejlevnějších sedadel, rychle umlčely boosy z davu sedícího]

Proxy server

Proxy server funguje jako médium mezi vámi a zbytkem internetu. Může být nainstalován lokálně na routeru nebo na veřejných přístupových bodech Wi-Fi, např. na letišti. Používají se ke kontrole, kdo používá síť a ke správě přístupu k obsahu. Dnes o nich nebudeme mluvit.

Aby proxy fungoval, musí jej uživatel nakonfigurovat.

Náš zájem spočívá v proxy serverech, které jsou nastaveny na vzdálených serverech. V takovém případě mohou jednat opačným způsobem, což uživatelům umožňuje vidět omezený obsah. Aby proxy fungoval, musí jej uživatel nakonfigurovat. Pokud je správně nakonfigurován, proxy zajišťuje, že vaši IP adresu nelze vidět a zdá se, že přistupujete na web z umístění proxy serveru, který může být ve zcela jiné zemi. To také znamená, že webové stránky vám již nebudou moci zobrazovat cílené reklamy.

V závislosti na obsahu, ke kterému chcete přistupovat, budete pravděpodobně používat jednu ze dvou nejběžnějších variant proxy.

HTTP proxy

Pokud existuje’s web s odkazem na FTP a kliknete na něj - okamžitě ztratíte svou anonymitu.

To jsou nejstarší - díky své jednoduchosti dokázali přežít proces evoluce. Směrují provoz vašeho prohlížeče přes proxy server, takže k navázání úspěšného připojení by mělo stačit rozšíření prohlížeče. Jak název napovídá, tento proxy server je vytvořen pro procházení pomocí protokolu HTTP. Pokud ano’s web s odkazem na FTP a kliknete na něj - okamžitě ztratíte svou anonymitu, protože většina prohlížečů umožňuje nejen připojení HTTP, ale i FTP.

SOCKS proxy

Můžete jej také použít pro jiné služby, jako je torrenting nebo hraní her.

Toto je v podstatě pokročilá verze HTTP proxy, protože funguje na stejném principu. Jediný rozdíl je v tom, že SOCKS proxy je nesouvisí s vaším prohlížečem. To znamená, že jej můžete také použít pro jiné služby, jako je torrenting nebo hraní her. Ale stejně jako musíte nakonfigurovat HTTP proxy pro prohlížení webu, musíte nakonfigurovat SOCKS pro všechny služby zvlášť, což zabere nějaký čas, stejně jako párování ponožek po jejich omytí.

Virtuální privátní síť (VPN)

V červeném rohu, který nemá žádné kmeny, stojí současný šampion v těžké váze, který uznal mnoho soukromých a oficiálních vítězství, mladý zbraň, se kterým se počítá, pane V-P-N!
[většina davu křičí]

Virtuální privátní síť, zkrátka VPN, je také proxy, která funguje jako vzdálený server mezi uživatelem a zdrojem, kterého chce dosáhnout. Na rozdíl od jednoduchého proxy protokolu HTTP nebo SOCKS VPN šifruje veškerý provoz, což znamená, že vaše informace prochází zabezpečeným tunelem z vašeho zařízení a šokují. A co víc, úroveň šifrování je tak pokročilá, že je prakticky nemožné, aby ji jakýkoli hacker (kromě možná tohoto) dešifroval pomocí jakéhokoli typu zařízení.

Proto je oceňují nejen soukromí uživatelé, ale také společnosti a vládní instituce.

VPN jsou také schopny nést mnohem větší zátěž a zároveň zajišťovat stabilitu. Proto je oceňují nejen soukromí uživatelé, ale také společnosti a vládní instituce. To by mělo stačit, abyste si mohli užít nadcházející bitvu, ale pokud se chcete dozvědět více o tom, jak VPN funguje, podívejte se na tento článek.

Proxy je lehký, takže’Je to opravdu statečný nebo dokonce hot-headed vstoupit do ringu s mladší a mnohem větší soutěžící. Kdo to tedy bude - VPN nebo proxy? Dámy a pánové, chystáme se to zjistit. Takže bez dalšího přivolání, ať’připravte se na rachot!!!

Rozdíly mezi VPN a proxy. Prát se!

Tato bitva není mezi volnými proxy a volnými VPN, protože ani není to, co byste měli použít, pokud hledáte řešení zabezpečení a ochrany soukromí. Bezplatné proxy mají tyto hlavní nevýhody:

 • Nestabilní připojení
 • Pomalá rychlost
 • 7 z 10 serverů proxy je nebezpečných a do systému vstřikuje malware
 • Zobrazování reklam nebo prodej vašich osobních údajů

Zatímco bezplatné VPN mohou mít a někdy mají stejné problémy, jsou stále lepší alternativou, pokud si vyberete některé z nejlepších dostupných bezplatných nástrojů VPN.

Na první pohled se zdá, že VPN s vysokou hmotností nemá žádné slabiny a je považován za oblíbeného hráče, který vyhrál v tomto zápase proxy server vs VPN. Ale může Proxy najít ve své zbroji čip? My’dámy a pánové. 1. kolo, bojuj!

Kolo 1. Zabezpečení

rozdíl mezi proxy a vpn

Oba soupeři zahájí duel opatrně a hledají jeden druhého’Slabé stránky, jeden se snaží přistát úderem, druhý se snaží bránit a čelit úderům. Vypadá to, že nikdo z nich nečeká rychlý knockout a my’uvidíme další VPN vs Proxy bout!

Proxy mohou být šifrované a nešifrované. Nebudeme o tom moc mluvit, protože nabízejí minimální bezpečnost. Šifrovaná možnost umožňuje alespoň skrýt před poskytovatelem služeb Internetu. Měli byste si však být vědomi toho, že svoji IP adresu nikdy nemůžete skrýt před vlastníkem proxy. Zde přichází otázka použitého protokolu:

 1. HTTP proxy nenabízí žádné šifrování pro připojení k HTTP serverům. To’je dobré, pokud procházíte pouze webové stránky HTTP a potřebujete rychlost, ale ne zabezpečení. Majitel proxy může sledovat váš provoz.
 2. HTTPS proxy šifruje data mezi vámi a serverem, takže jsou mnohem bezpečnější, ale pomalejší. Vlastník proxy nemůže sledovat váš provoz.
 3. SOCKS zvládne různé typy provozu, dokonce i HTTPS, ale jsou pomalejší. Majitel proxy může sledovat váš provoz mimo HTTPS.

Ochrana, kterou každý proxy nabízí, je obvykle rozdělena do tří úrovní:

 • Průhledné servery proxy (úroveň 3). Don’Nechte se oklamat jménem - tyto servery proxy neposkytují téměř žádnou bezpečnost a otevřou vaši IP adresu..
 • Anonymní proxy (úroveň 2). Mnohem lepší než transparentní proxy na mnoha úrovních. Skrývají vaši IP dobře, ale všichni vás uvidí’pochází z proxy.
 • Elitní proxy (úroveň 1). Tyto informace vás neinformují’pocházejí z proxy, ale web může vidět IP proxy serveru. Protože každý chce být elitní, mají tito proxy sklon být nejvíce přeplněni, a proto pomalí.

Další kategorizace, se kterou se můžete setkat, je založena na exkluzivitě proxy, která se často používá k určení ceny, kterou jste’Budu platit.

 • Vyhrazený proxy - vy’je jediným uživatelem a má statickou IP. To je dobré pro rychlost, ale špatné pro bezpečnost, protože IP adresa vede konkrétně k vám.
 • Semi-shared proxy - zde máte další 3 osoby používající proxy, a tak obětují určitou rychlost pro větší bezpečnost.
 • Obecný proxy - sdílen s kýmkoli, takže vaše anonymita závisí na počtu davu. A také vaše rychlost.

Musíte si uvědomit, že HTTP proxy pokrývá pouze provoz vašeho prohlížeče. Pro torrenty a další aktivity byste potřebovali proxy server SOCKS. Naopak, VPN směruje a šifruje veškerý provoz, který prochází jeho servery, bez ohledu na to, zda navštívíte šifrovaný nebo nešifrovaný web. Nejlepší dostupné VPN používají šifrování na vojenské úrovni, zatímco některé nabízejí o něco méně bezpečné možnosti. Ale ve srovnání s nimi je úroveň zabezpečení proxy podobná té, kterou nabízí chrápající stráž.

Proxy vyvolá senátory, kteří jsou nezašifrovaní a pro soupeře snadné přijít na to. Na druhé straně pan VPN je rychlý a silný úderník, ale také zběhlý v bodech, které jsou mimo pochopení jeho nepřítele..

Veřejné použití

Používání renomované VPN je jako nosit modré džíny a ironické tričko - nikdo’Všimneme si vás, dokud to neplníte do bývalého.

Všichni víme, že použití vašeho domácího nebo kancelářského připojení je pravděpodobně bezpečnější než připojení k veřejnému Wi-Fi, zejména takové’je zdarma nebo dokonce chráněno heslem. Ale co když ty’v jiné zemi musíte naléhavě přistupovat ke svým soukromým údajům a jediná možnost, kterou chytíte, je nechráněná “Free_Candie_69” síť? Pokud nemáte nic, vy’vracím se do virtuálního světa tak, jak jsi přišel do skutečného světa - nahý. Použití proxy vás nechává nahoře a peníze, které jste měli pod spodním prádlem, na kterém jste tak tvrdě pracovali, se odebírají. Mezitím je používání renomované VPN jako nosit modré džíny a ironické tričko - nikdo’Všimneme si vás, dokud to neplníte do bývalého.

Protokolování a monitorování

Proxy servery maskují vaši IP adresu, ale stále ji vidí poskytovatel proxy. A většinu času bude poskytovatel vést záznamy o vaší činnosti.

To může být problém bez ohledu na to, který si vyberete - VPN nebo proxy. Jak jsme již zmínili, proxy servery maskují vaši IP adresu, ale stále ji vidí poskytovatel proxy. A většinu času bude poskytovatel vést záznamy o vaší činnosti - kde jste’Byl jsem a kdy a co jsi ty’dělal jsem tam - to je dost, abych tě vystopoval. VPN přinejmenším nabízejí zásady bez protokolování (nezapomeňte si přečíst celý dokument Zásady ochrany osobních údajů dříve, než se zavázáte), takže nemůžete vysledovat zpět, pouze sledovat.

Placené servery proxy ztratí placené sítě VPN v měkkých mocenských válkách reputace. VPN mohou nabízet své vlastní proxy servery pro ty, kteří nechtějí platit za VPN, a v tuto chvíli žádný z poskytovatelů proxy nemá známých značkových uživatelů, kterým již několik let důvěřují. Existuje tolik serverů proxy, většina z nich není ani zkontrolována, zatímco u sítí VPN si můžete téměř přečíst alespoň několik renomovaných zdrojů a rozhodnout se, zda je úroveň zabezpečení dostatečně dobrá pro vaše. Nejoblíbenější recenze VPN najdete také na našich webových stránkách.

Zásady ochrany osobních údajů

Sítě VPN pro Android také pravděpodobně přijdou s nějakou formou malwaru - ve skutečnosti ji má téměř třetina.

Měli byste si to přečíst předtím, než se připojíte k jakékoli VPN, protože vaše osobní data jsou vždycky šance záměrně vystaven třetím stranám, zatímco v případě použití placeného serveru proxy by se to stalo pouze kvůli malwaru, který byl do systému vložen, což má za následek shromažďování a prodej vašich dat spammerům. Sítě VPN pro Android také pravděpodobně přijdou s nějakou formou malwaru - ve skutečnosti ji má téměř třetina.

Jinými slovy, servery proxy pravděpodobněji povedou k nepříjemnostem na nízké úrovni, ale VPN vám může přinést velké množství problémů, pokud vaše aktivity začnou zajímat vládní instituce nebo podobné organizace..

První kolo začalo agresivním děrováním pana Proxyho, ale zdálo se, že těžká váha věděla každý další krok a bez námahy se vyhnul - takové byly nešifrované údery Proxy. Pak Proxy začal veřejně posmívat panu VPN a pokoušel se odhalit nějakou slabost, ale vyzývatel stál dobře a nedával žádná tajemství.

Vítěz prvního kola - Mr. VPN! Zatímco pan VPN vyhrál, zdá se, že zápas VPN vs Proxy není zdaleka u konce, dámy a pánové.

Kolo 2. Rychlost

proxy vs vpn - jehož rychlost je lepší

My’řekl jsem’Nebudeme diskutovat o volných proxy nebo VPN, ale musíme vás varovat, že proxy jsou obvykle velmi pomalí. Důvodem je to, že tuna uživatelů se snaží používat stejnou trasu ve stejnou dobu a jíst veškerou možnou šířku pásma.

Placené proxy jsou úplně jiný příběh. Omezují počet uživatelů na jednu bránu, takže rychlost se může dramaticky zvýšit.

Placené proxy jsou úplně jiný příběh. Omezují počet uživatelů na jednu bránu, takže rychlost se může dramaticky zvýšit. Protože je šifrován pouze přístup k proxy serveru, nikoli samotná data, přenos trvá kratší dobu. SOCKS bývají pomalejší než připojení HTTP, což znamená, že pro online hraní byste měli místo toho hledat rychlou VPN.

Proxy nemají žádné dopravní značky, což by mohlo vést k neočekávané havárii.

VPN nabízí nejen soukromou dálnici, ale také větší zabezpečení, což znamená, že se dostanete do cíle. Mezitím nemají proxy žádné dopravní značky, což by mohlo vést k neočekávané havárii. Klíčovými faktory ovlivňujícími rychlost vašeho připojení VPN je vaše vzdálenost k serveru VPN a rychlost zařízení, které používáte.

Obecná shoda spočívá v tom, že nejlepší VPN jsou obecně rychlejší než nejlepší proxy, ale vše spadá do vaší oblasti’znovu se připojujete z vašeho hardwaru a softwaru a skutečné VPN nebo proxy podle vašeho výběru. Proxy může být rychlejší při procházení webu, když není šifrování, ale v případech, jako je torrentování nebo hraní her, bude mít přednost VPN.

Přestože Proxy v 1. kole hodil mnoho údery, stále ukazuje nyní známky zastavení, útoku a dokonce častějšího zasažení pana VPN. Protiútoky s těžkými váhami se stejnou rychlostí, ale Proxy neopravňují k vážnému poškození. Takže, 2. kolo je sotva vyhráno panem VPN. Dámy a pánové, zůstaňte naladěni na další kolo VPN vs Proxy!

Kolo 3. Netflix

vpn nebo proxy - což je lepší pro netflix

Polovina uživatelů VPN používá VPN pro přístup k geo-lock mediálnímu obsahu, včetně Netflix. První věc je, že proxy ani VPN vám nemohou poskytnout 100% nepřetržitý přístup k Netflixu. To proto, že tam’je to neustálá bitva mezi seznamy IP adres Netflix a poskytovateli VPN, kteří přidávají nové servery. Není to levná věc, takže’Je těžké očekávat něco podobného od placených serverů proxy, protože se nemusí obtěžovat ani všechny placené VPN. V zásadě by jednou z nejlepších sítí VPN měl být váš výběr, pokud chcete mít nejvyšší šanci sledovat další epizodu, zejména pokud cestujete někam s omezením svobody informací.

Protože Netflix v podstatě vyžaduje pouze prohlížeč, je technicky možné odblokovat obsah pomocí HTTP proxy.

Protože Netflix v podstatě vyžaduje pouze prohlížeč, je technicky možné odblokovat obsah dostupný z USA, Velké Británie nebo Kanady pomocí HTTP proxy. Rovněž použití vyhrazeného serveru proxy se statickou IP vám pomůže zabránit zablokování.

Situace se dramaticky změní, pokud chcete přistupovat k Netflixu prostřednictvím aplikace - to by bylo nutné, pokud byste chtěli nastavit proxy pro router nebo chytrou TV. Aplikace Netflix může změnit zařízení’s Nastavení DNS, takže jeho umístění není’Nesouhlasí s vaší IP’s umístění, což má za následek zákaz Netlfix. V tomto případě je SOCKS jedinou možností.

Ujistěte se, že server proxy, který si vyberete, je v zemi, do které knihovny chcete přistupovat. A pokud ano’to nefunguje dobře, ty’Musím hledat další a znovu nakonfigurovat. Mezitím VPN bude vždy nabízet alespoň několik serverů a eliminuje potřebu drotování s čímkoli ručně.

V 3. kole začali oba soutěžící v bitvě VPN vs Proxy představovat publikum, zapomněli na opatrné děrování a přepínání na agresivní úder a občasný silný háček. A zatímco se Proxy podaří udržet pozornost svých fanoušků, zdá se, že pan VPN je mnohem zářivější a svou důvěru projevuje svou sílu. Kolo 3 proto patří panu VPN!

Kolo 4. Torrenting a P2P

vpn vs proxy pro torrenting

Klíčovým bodem této diskuse je počasí, které si ceníte rychlosti nebo více soukromí. Stejně jako v 2. kole hry Proxy Server vs VPN, proxy má zde výhodu, protože rychlost není omezována šifrováním a dešifrováním. Sítě VPN obvykle nabízejí pomalejší, ale stále dostatečně rychlé rychlosti, a zároveň zajistí, aby nebyla narušena vaše anonymita. Dobrá věc, o placených VPN, je, že některé z nich mají vestavěnou možnost používat proxy server SOCKS, v případě, že si musíte stáhnout 50 GB experimentálního evropského kina, abyste si mohli prohlédnout své nové datum z oddělení umění. Můžete se podívat na celkové nejlepší VPN pro torrenting a vybrat tu, která se vám líbí.

Pokud chcete zůstat u proxy, ujistěte se, že’Není to HTTP, ale SOCKS.

Pokud chcete zůstat u proxy, ujistěte se, že’Není to HTTP, ale SOCKS. Jediným důvodem, proč byste si mohli chtít stáhnout torrent pomocí protokolu HTTP, je zabránit tomu, aby se váš poskytovatel internetových služeb pokoušel omezit šířku pásma, což v podstatě zabraňuje jakémukoli použití proxy jako jeho jediné skutečné výhody oproti VPN dosud je rychlost. Ale i když tomu tak není’Nezáleží na tom, jakou šířku pásma používáte, věc je taková, že na rozdíl od SOCKS nebyl HTTP nikdy navržen k použití pro nic jiného než pro prohlížení, takže z toho důvodu můžete zaznamenat významná zpomalení..

A tady dosáhneme bodu, kde VPN nabízí lepší použitelnost šifrováním celého internetového připojení. Nechat’Řekněme, že kupujete skvělý proxy server pro torrenting. Ale pravděpodobně budete chtít pokrýt webové stránky sledovače, které navštěvujete? K tomu budete potřebovat další proxy, zatímco VPN to vše pokryje. Síť VPN může být nepříjemná, pouze pokud chcete přistupovat k internetu přes vaši skutečnou IP při stahování torrentů pomocí proxy serveru.

Abych to shrnul, VPN stojí více, protože mají více funkcí a jsou trochu pomalejší. Proxy jsou levnější, protože mají méně funkcí a jsou obvykle rychlejší. Takže odpověď na otázku “VPN nebo proxy?” opravdu záleží na vašich bezpečnostních preferencích. Pokud ne’Nezáleží na tom, že vás chytí torrenting a stačí odblokovat službu, proxy bude pravděpodobně fungovat dobře. Pokud však chcete zůstat anonymní jak při prohlížení webových stránek sledovacího zařízení, tak při stahování vašeho výběru, vyplatí se za další VPN několik dalších dolarů za dobrou VPN.

Kolo 4 končí remízou, ale krev byla odebrána - to’s na proxy’levé oko! Ano, obočí vypadá řezané! Žádný z odpůrců nezískal v tomto kole výhodu, ale můžeme si být jisti, že poslední polovina zápasu VPN vs proxy proxy bude zajímavá!

Kolo 5. Čína

vpn vs. proxy server - což je pro Čínu lepší

Kdo má moc prorazit Velkou čínskou zeď? Určitě se nejedná o mongolskou VPN nebo proxy, které zůstanou nad rámec tohoto článku.

Proxy servery jsou v Číně populární, protože umožňují odblokování webového obsahu, jako je YouTube, sociální sítě nebo Google.

Proxy servery jsou v Číně populární, protože umožňují odblokování webového obsahu, jako je YouTube, sociální sítě nebo Google. A pokud jste ctižádostivý novinář, který chce říct něco protivládního, raději použijte VPN a připojte se k serveru mimo pevninskou Čínu - to vám poskytne mnohem větší bezpečnost.

Přesto, i když v Číně používáte dobrou VPN, je pravděpodobné, že rychlost bude ve srovnání s tím, na co jste byli zvyklí, rychlosti pomalá, i když server’připojení k není daleko.

Ve skutečnosti může existovat alternativa jak pro běžnější proxy servery, tak pro VPN, mít nejlepší spojení v Číně. Místní kodéry vytvořily Shadowsocks, typ proxy používající Protokol SOCKS5. Funguje to lépe než VPN, protože to’je méně centralizovaný a to’je těžší zachytit váš provoz ve srovnání s většinou VPN. A co víc, VPN nikdy neměly za cíl obejít cenzuru - byly vytvořeny s cílem vytvořit bezpečné připojení. To také znamená, že zatímco vás Shadowsocks mohou spojit s Facebookem, pravděpodobnost vystavení je větší, protože zachování bezpečnosti v open source projektu není snadný úkol.

Taky, Shadowsocks vyžaduje docela jisté znalosti k nastavení. Nejprve začnete zapůjčením virtuálního soukromého serveru (VPS) mimo pevninskou Čínu, který podporuje Shadowsocks. Poté si stáhněte jednu z aplikací (existuje verze pro Windows i iOS) a otevřete VPS. jestli ty’znovu v IT, to není’t nejjednodušší věc udělat. Z tohoto důvodu, plus bezpečnostní úhel, doporučujeme běžným uživatelům, aby místo toho získali jednu z nejlepších VPN v Číně.

Mnoho webů VPN je blokováno, takže můžete mít potíže s přihlášením nebo stahováním, pokud ano’už v Číně.

jestli ty’nepoužíváte VPN právě teď a plánujete navštívit Čínu, měli byste si ji stáhnout a vytvořte si účet před odjezdem. Mnoho webů VPN je blokováno, takže můžete mít potíže s přihlášením nebo stahováním, pokud ano’už v Číně. Také se ujistěte, že vybraná VPN podporuje vaše preferovaná zařízení. Doporučuje se také platba předem.

Čína’s Hlavním cílem je cenzura, ne nutně potrestání, takže byste se měli rozhodnout vyzkoušet VPN i proxy, než se rozhodnete, která funguje nejlépe. Přinejmenším se můžete cítit dostatečně bezpečně, abyste vyzkoušeli VPN i proxy servery, pokud jste tam nepřišli, abyste vyvolali revoluci.

Také si uvědomte, že pokud chcete VPN, která má server v Číně, ke kterému se chcete připojit zvnějšku, mohlo by to znamenat, že by se jiná VPN lépe hodila ve srovnání s těmi, které doporučujeme v Číně používat pro přístup ven. Ale kvůli rostoucí cenzuře a přísným požadavkům na ukládání dat se počet VPN, které stále nabízejí servery v Číně, zmenšuje..

Uprostřed kola 5, Proxy vyvolá 5-punčovou kombinaci s názvem Shadowsocks, bojová umění se pohybovala pravděpodobně někde v Číně. To na okamžik omráčí pana VPN. Přesto se zdá, že bude trvat déle než 5 po sobě jdoucích úderů, aby se pan VPN zastavil, protože se vrací se stejnými starými spolehlivými a neostrými pohyby, které znovu proplétají Proxy přímo do levého oka, což se zdá být uzavírací. Otázkou je, zda to zkrátí a co tím myslí “to” - oko nebo zápas VPN vs Proxy?

Kolo 6. Snadné použití

vpn a proxy - což se snadněji používá

Všechny služby placeného serveru proxy a VPN se snaží zajistit co nejúplnější uživatelské prostředí. Proto nebudeme diskutovat o nuancích uživatelského rozhraní, protože si můžete snadno zvyknout na jakoukoli VPN nebo proxy uvedenou v nejlepších placených proxy serverech nebo v top placených VPN článcích. Místo toho se zaměříme na nastavení a kroky konfigurace, které jsou společné pro téměř jakoukoli VPN nebo proxy.

Na rozdíl od serverů proxy VPN nefunguje’nemusíte být nastaveni zvlášť pro každou aplikaci.

Chcete-li zahájit srovnání, používání služby VPN většinou znamená instalaci její aplikace, zatímco server proxy je přístupný z webové stránky (Pokud si to’s HTTP proxy). Ten je tedy lepší pro rychlý přístup na web pomocí veřejného zařízení a první z nich je z dlouhodobého hlediska snadnější, protože na rozdíl od proxy VPN’nemusíte být nastaveni zvlášť pro každou aplikaci.

Proxy může být také nutné nakonfigurovat pro konkrétní server, ke kterému se chcete připojit. To znamená, že nemůžete snadno přepínat mezi sledováním Netflixu v USA a německé Youtube. Pokud jde o VPN, mají často desítky serverů v různých zemích, takže jejich propojení je snadné a bezpečné.

Proxy’oko je zcela zavřené, nevidí skutečnost, že se soupeř metodicky dostává do pozice nesporné výhody. Kolo končí tím, že Proxy dělá 360, nedokáže najít svůj roh a křičí “Řez to!” svému zdravotníkovi. Režisér se omezil na reklamu. 6. kolo zápasu VPN vs Proxy patří panu VPN.

Kolo 7. Cena a platba

Cena a platba proxy a vpn

VPN nebo proxy, pokud chci zdarma?

Krátká odpověď není. Každý server stojí peníze a existuje jen málo dobrých Samaritánů provozujících nějakou charitativní VPN nebo proxy. Platíte za zobrazení reklam a / nebo vaše osobní údaje budou prodány třetím stranám. Pokud existují prohlížeče reklam a nákupci dat, majitelé serverů budou méně než ochotni zajistit, že získáte nejrychlejší, nejbezpečnější a soukromou službu, kterou mohou poskytnout. Ale pokud nás držíš ve zbrani, my’Mumuluji, že bezplatná VPN je mnohem lepší volbou pouze proto, že šifrují celé připojení a zvyšují pravděpodobnost, že zůstanou anonymní.

VPN nebo proxy, pokud jsem’m ochoten zaplatit?

Pokud jde o otevření vaší peněženky, získání slušné VPN je stále lepší volbou, protože ceny nejsou ve srovnání s proxy prodejci tak vysoké, a VPN obvykle nabízejí mnohem více funkcí, zabezpečení a podpory.

Zdá se, že kolo 7 je ve prospěch pana VPN. Proxy’Oko bylo odříznuto, ale otok’Příliš mnoho, takže je těžké se bránit před silnými údery pravé ruky z těžké váhy. Protože VPN vs Proxy může skončit každou minutu, chci si udělat čas a poděkovat našim sponzorům, počínaje nejštědřejšími… Ach ne! Proxy’je na zemi po správném úderu! Rozhodčí počítá - 3, 4, 5…

Vítěz zápasu - Mr. VPN vs Proxy?

…6, 7, 8… a Proxy hrdinsky vstane! Ale to’Levé oko je nepořádek a zdá se, že je dezorientovaný a marně hledá nejbližší východ. Rozhodčí mává rukama - to’je TKO! To’je všude! Vítězem je pan VPN, dámy a pánové!

I když to technicky nebylo’Pro knockout bylo VPN jmenováno novým šampionem a ochráncem našeho soukromí.

Proxy získají výhru pouze tehdy’je třeba neprodleně přistupovat k některým datům, zejména webovým, které nejsou dostupné z vaší polohy a jejich získání je důležitější než zachování vaší bezpečnosti.

Zatímco VPN obětuje určitou rychlost pro stabilitu, jeho uživatelská přívětivost, podpora a další funkce znamenají, že může svého protivníka v dlouhodobém horizontu snadno nosit. Ale i když my’znovu mluvíme o online hraní, stabilnější připojení a vyšší rychlosti jsou pro VPN. Pokud si to’s torrentem a P2P je situace víceméně stejná, ale VPN jsou pohodlnější, protože zabezpečují celé vaše připojení, nejen stahování / odesílání torrentů. Pro knihovny Netflix a Hulu v USA má VPN také výhodu, protože náklady na boj proti stálým IP blokům stojí hodně a VPN jsou vhodnější, aby vydržely dlouhodobé bitvy. Pro práci s chytrými televizory a směrovači bude také nutné nakonfigurovat servery proxy.

Naše rada je tedy ušetřit čas pokusem vybrat si vlastního vítěze tohoto serveru proxy vs VPN bitva a prostě jít za VPN dle vašeho výběru. Při výběru se ujistěte, že máte na paměti těchto 9 hlavních klíčů. A pokud chcete ušetřit čas hledáním nejlepších VPN - zde je náš úplný seznam nejlepších hráčů VPN.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 3