ExpressVPN pre Čínu

Ak ty’hľadať VPN pre konkrétny účel (napr. streamovanie servera Hulu alebo pomocou torrentov) je jednoduché vybrať si z našej stránky Najlepšie služby VPN..


Ešte v niektorých prípadoch nemusia byť všeobecne uznávané nástroje pre túto prácu najlepšie, najmä ak ide o lezenie cez Veľký čínsky firewall. V tomto článku sme’Pokúsim sa odpovedať, či je používanie ExpressVPN pre Čínu dobrý nápad.

Podľa správy Freedom House je najľudnatejšou krajinou sveta tiež svet’je najväčším porušovateľom slobody internetu. A najhoršie je, že Čína túto korunu nosila ‘Cisár Cenzor’ už tretí rok po sebe. Takže zatiaľ čo súkromie a anonymita zostávajú problémom, žiadny z poskytovateľov VPN nemôže s úplnou istotou povedať, že ich služba bude fungovať budúci mesiac alebo dokonca budúci týždeň..

V auguste 2018 BBC prešla na protokol HTTPS a čínska vláda ju zakázala. Pretože väčšina webových stránok prechádza z protokolu HTTP na bezpečnejší protokol, pravdepodobne nemáte’Nepotrebujem fortune teller, aby predpovedal, že pribúdajú ďalšie zákazy. Ak teda aj BBC odporúča používanie siete VPN v Číne, s kým nesúhlasíme?

Jedinou zostávajúcou otázkou je: mali by ste sa rozhodnúť minúť svoje peniaze na ExpressVPN pre Čínu?

Pred cestou do Číny je potrebné urobiť jednu vec

Keď už hovoríme o utrácaní peňazí, bez ohľadu na to, ktorú VPN si vyberiete, je to’Je lepšie si ju kúpiť pred cestou do Číny. Po príchode sa dozviete, že väčšina webových stránok poskytovateľa VPN je blokovaná a niektoré, napríklad NordVPN, nie’Neponúkame v Číne bezplatnú skúšobnú verziu a problémom môže byť aj platenie.

V prípade ExpressVPN by ste to mali skontrolovať a nastaviť pred vstupom do Číny. Anonymné platby za ExpressVPN v Číne nebudú problémom; preto to nerobíte’nemusím sa predplatiť na dlhý čas vopred zo strachu, že nebudem môcť streamovať Netflix v nasledujúcich mesiacoch.

Pokiaľ ide o bezplatnú skúšobnú verziu, ExpressVPN nemá’vôbec neponúkam. Čo však ponúka, je 30-dňová záruka vrátenia peňazí, ktorá by mala byť viac ako dostatočná na to, aby ste sa rozhodli.

Výber siete VPN pre Čínu: Je potrebné zvážiť 4 kľúčové body

výber kupónu pre porcelán

Potrebujete dobrú sieť VPN pre Čínu, ktorá dokáže obísť Veľký firewall a chrániť vaše súkromie. Ale aj tá najbezpečnejšia služba sa stáva zbytočnou, ak je rýchlosť pripojenia pomalá alebo klientsky softvér hádže chyby a zlyháva častejšie ako Windows 98. A nikto nechce platiť viac, ako je’to stojí za to, takže ak je cena VPN vyššia ako priemer v priemysle, je to’d lepšie ponúknuť niečo špeciálne.

Pred výberom siete VPN pre Čínu by ste však mali zvážiť aj niektoré konkrétne body, pretože služba, ktorá nebude doručená v týchto oblastiach, vám pravdepodobne spôsobí veľa bolesti hlavy:

  1. Počet serverov v Ázii
  2. Počet serverov na západnom pobreží USA
  3. Protokoly dostupné pre každú platformu (najmä či VPN ponúka “tajný protokol”)
  4. Kvalita podpory zákazníkov

Ako sa ExpressVPN cestovné v Číne podľa týchto 4 kritérií?

ExpressVPN má viac ako 3 000 serverov vo viac ako 90 krajinách, druhý z nich je jedným z najväčších konkurentov. Kým ExpressVPN nemá’• Uveďte skutočný počet serverov, ktoré majú, pokrývajú viac ako 35 miest v 25 krajinách Ázie, čo znamená, že by sa rýchlosť vášho pripojenia nemala meniť’t byť problém, pretože váš server VPN sa nachádza na druhej strane zemegule.

Nemôžeme povedať, či sa ExpessVPN silne zameriava na používateľov v Číne alebo Ázii všeobecne. Z celého zoznamu 160 regiónov je najmenej 35 miest (asi 22%) v Ázii, ale to hovorí len málo o skutočnom počte serverov. Toto číslo je dôležité pre tých, ktorí zvažujú použitie ExpressVPN pre Čínu z dôvodu blokovania IP adresy.

Čína neustále blokuje servery, a preto čím viac serverov (a rôznych IP) existuje, tým je menej pravdepodobné, že čínska vláda zablokuje všetky servery. Všeobecne, ExpressVPN má povesť stabilných spojení v Číne.

Čo môžeme urobiť, je skontrolovať rýchlosti pripojenia pri pripojení k ázijským serverom a porovnať ich s rýchlosťami, ktoré získame bez VPN. Urobili sme nasledujúci test z Európy.

Pripojili sme sa k serverom v Hongkongu, na Taiwane av Južnej Kórei (kvôli ich blízkosti k Číne a skutočnosti, že ExpressVPN má v týchto krajinách viac ako jednu serverovú možnosť). Tu sú výsledky.

Aké rýchle môžu byť servery ExpressVPN v Ázii?

Európa, bez VPN

expressvpn servery - Európa, bez VPN

Pôvodná rýchlosť sťahovania, ktorú sme použili ako referenciu, je 47,6 Mb / s. Rýchlosť nahrávania je 34 Mbps.

ExpressVPN Taiwan-1, Taiwan Mobile

Servery ExpressVPN Taiwan-1, Taiwan Mobile

Výsledky odhalili rýchlosť sťahovania 30 Mbps a priepustnú rýchlosť 1 Mbps. Dúfame, že rýchlosť nahrávania je iba dočasná.

ExpressVPN Hong Kong-4, NCIC Telcom

Servery ExpressVPN Hongkong-4, NCIC Telcom

Tu máme rýchlosť sťahovania 36 Mbps a 6 Mbps pre nahrávanie. Pretože to predstavuje 76% pôvodnej rýchlosti sťahovania, je to možné’s veľmi dobrým vzhľadom na to, že sme pripojení k serveru na druhej strane Eurázie.

Rýchlosť nahrávania je trochu ošúchaná, ale na väčšinu vecí by mala stačiť.

ExpressVPN Južná Kórea-2, KGEX ISP

Servery ExpressVPN Južná Kórea-2, KGEX ISP

Rýchlosť sťahovania 25 Mb / s je najnižšia zo všetkých troch, ale je rýchla’Je to stále dobré, zatiaľ čo nahrávanie 3 Mb / s nie je skvelé, aj keď pravdepodobne pre väčšinu použití dosť.

Výsledky rýchlostného testu ExpressVPN pre ázijské servery

Najskôr je potrebné poznamenať, že naše rýchlosti trpia vzdialenosťou medzi Európou a Ďalekým východom. Rýchlosti by určite boli lepšie pri pripojení z Číny.

Po vykonaní týchto testov vidíme, že priemerná rýchlosť sťahovania je 30 Mbps (65%) pôvodnej rýchlosti. To by malo byť dosť rýchle pre väčšinu úloh vrátane streamovania, hrania hier a videohovorov.

Opäť my’rád by som zdôraznil, že by ste mali pamätať na percentuálnu hodnotu, pretože skutočnú rýchlosť nemožno určiť presne bez toho, aby ste vzali svoj laptop, odleteli do Pekingu a niekoľkokrát spustili test z hotela, v ktorom budete bývať.

Má ExpressVPN nejaké servery na západnom pobreží USA?

Do celkového zoznamu serverov môžeme tiež pridať najmenej 10 miest na západnom pobreží, ak by sa vyskytli nejaké problémy s miestami v Číne. Zdá sa však, že žiadny z nich nie je optimalizovaný pre prenos z Číny, hoci stránka venovaná riešeniu problémov ExpressVPN.com uvádza, že existujú dva servery - USA - Los Angeles - 5 a USA - Santa Monica, ktoré sa majú použiť pri ťažkostiach v Číne..

Podľa niektorých recenzentov by US Los Angeles-3 mal byť najrýchlejším serverom, ktorý ExpressVPN ponúka pre čínskych používateľov.

Je ExpressVPN dostatočne rýchly pre Čínu?

Vo všeobecnosti môžeme konštatovať, že ExpressVPN v Číne je dostatočne rýchly servis pre každodenné činnosti. Možno to nebude také rýchle v porovnaní s AstrillVPN, ktoré je známe svojou silnou prítomnosťou v Ázii, ale určite je dosť rýchle na to, aby ste túto možnosť neprekopali, najmä ak ste to už vyskúšali a páčili sa vám.

Používatelia v Číne budú mať z ExpressVPN radosť’s Funkcia rozdelenia tunelov, čo vám umožňuje vybrať aplikácie, ktoré sa musia pripojiť cez sieť VPN, a tie, ktoré nie sú k dispozícii’nemusím. Týmto spôsobom môžete využiť svoju plnú rýchlosť pripojenia pre lokálne schválený softvér, ako je napríklad WeChat, Baidu Cloud alebo Aliwangwang..

Nakoniec, aby ste získali čo najrýchlejšie a najspoľahlivejšie pripojenie, mali by ste zvážiť nákup nie jednej, ale dvoch VPN. Týmto spôsobom, ak sa jeden spomalí alebo sa úplne zablokuje, je pravdepodobné, že budete môcť druhý použiť na prístup k dôležitým údajom online, napríklad na kontrolu počtu hodnotení, ktoré ste dostali pre svoj selfie, keď jedíte škorpióny na paličke.

Zohľadnenie protokolu v Číne

Keď už hovoríme o protokoloch, ktoré sú k dispozícii pre používateľov ExpressVPN, existuje viac než dosť možností, ale nie všetky sú dostupné na všetkých platformách..

Protokoly ExpressVPN

Samozrejme, že podporuje OpenVPN (UDP a TCP), ale Čínu’s Hlboká kontrola paketov (DPI) má tendenciu blokovať prevádzku OpenVPN. Používatelia ExpressVPN majú okrem toho tiež prístup k PPTP, L2TP / IPsec, ako aj IKEv2 / IPsec.

Anonymita pri platení a registrácii

Anonymita je rozhodujúca, ak musíte v Číne vykonávať transakcie pre služby VPN. Zadanie osobných údajov nie je niečo, čo by ste chceli robiť, keď ste’opätovne sledovaná vládou (ktorá obsahuje podrobnosti o kreditnej karte).

Našťastie pre vás, ExpressVPN ponúka množstvo platobných možností. Začína PayPal, pokračuje AliPay a UnionPay (čo je výhodné pre miestnych zákazníkov) a končí bitcoinmi. Môžete tiež použiť Tor, aby ste sa dostali na ExpressVPN’s ukrytým .onion webom, čo možno budete musieť urobiť, ak zistíte, že verzia .com je zablokovaná v Číne alebo len kvôli bezpečnosti.

podpora

V Číne je nevyhnutná podpora klientov VPN používateľov. Žiadna krajina nie je schopná obmedziť svojich občanov’ sloboda a súkromie online. To znamená, že’s väčšou pravdepodobnosťou narazíte na problémy, ktoré by ste sami nedokázali vyriešiť.

Ale neboj sa. Aj keď vložíme ExpressVPN’s vynikajúcou službou 24 hodín denne, 7 dní v týždni nájdete veľa riešení v komplexnom sprievodcovi riešením problémov. Prípadne môžete napísať e-mail alebo otvoriť podporný lístok a reálne očakávať rýchlu odpoveď.

Hodnotiaca stránka môže byť tiež ich sprievodcom sprievodcom internetovým prístupom. Odporúčame vám to skontrolovať, najmä ak sa nachádzate v krajine, ktorá je viac než ochotná sa na to pozrieť.

Ak vyberiete ExpressVPN pre Čínu?

Takže na otázku: funguje ExpressVPN v Číne? Odpoveď je definitívne áno. Je však ExpressVPN najlepšou voľbou pre používateľov v Číne?

Jednoducho povedané, dostať čokoľvek lepšie pre Čínu ako ExpressVPN je ťažké, ale možné.

S touto VPN budete’znovu získať veľmi dobrú rýchlosť a bezpečnosť, spolu s užitočnou zákazníckou podporou nepretržite. Áno, ExpressVPN je jednou z najvýznamnejších sietí VPN a nefunguje’neponúkajte tajný protokol. Ale zároveň aj to’je najmenej dvakrát lepšia ako vaša priemerná sieť VPN, ktorá zjavne nie je vhodná na ťažkú ​​prácu v Číne.

Odporúčané čítania

Kontrola ExpressVPN

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

26 − 20 =

map