Linux için NordVPN – NordVPN’in Yerel Linux Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Linux'u duyduğumuzda, bu işletim sistemini meraklılar, kodlayıcılar ve güvenlik bilincine sahip profesyonel düzeydeki bilgisayar kullanıcıları ile ilişkilendirme eğilimindeyiz. Gözlüklü bir adam, muhtemelen keçi sakalı ve kareli bir gömlek bile çizebiliriz. Stereotipleme - genel olarak bu konuda oldukça iyiyiz, değil mi? Ancak, gerçek şu ki, Linux büyüyen bir kullanıcı topluluğu için Windows'tan çok daha popüler hale geldi; ve sadece BT uzmanları için değil. Muhtemelen bu yüzden sonunda yerel bir NordVPN Linux uygulaması var Linux kullanıcılarını diğer platformlar gibi korumak için. Hantal manuel konfigürasyonlara veda edebilirsiniz.

Her şeyi sektördeki en iyi VPN'lerden biriyle edininNordVPN'den yararlanın’s büyük sunucu listesi, kusursuz gizlilik kaydı ve su geçirmez güvenlik özellikleri - hepsi sadece 3,49 $ / ay. NordVPN'i edinin

Linux'un Ubuntu, Linux Mint ve Debian gibi birkaç varyasyonu vardır. Ancak, güvenlik, hız ve kullanıcı hakkında veri toplama eksikliği söz konusu olduğunda bunların hepsi aynıdır. Başka bir deyişle, bir Linux işletim sistemini kullanmak Windows'tan çok daha özel ve güvenlidir. Ancak, denkleme NordVPN Linux eklediğinizde, anonim ve güvenli kalmak için mümkün olan en iyi kombinasyon sanal alanda ne yaparsanız yapın çevrimiçi.

Linux için NordVPN'in nasıl kurulacağını ve kullanılacağını açıklamadan önce,’ne sunabileceğini görüyorum.


NordVPN Linux'un sundukları

Var’t Özel bir Linux uygulamasına sahip olabilecek çok fazla VPN hizmeti. NordVPN, Linux'ta OpenVPN için manuel yapılandırma sunuyordu, bu da takip edilmesi nispeten hantal bir süreçti ve yerel bir NordVPN Linux uygulamasını birkaç adımda yüklemek kadar uygun değildi. Aslında, Linux desteği sunan diğer VPN'lerin çoğu, OpenVPN ve IPSec için kurulum kılavuzlarını IKEv2 ile paylaşmayı seçiyor.

Şimdi olmasına rağmen yol Linux kullanıcılarının NordVPN Linux uygulamasını kurmaları daha kolay, büyük bir alandaki diğer müşterilerden farklıdır: GUI'si yok (Grafiksel kullanıcı arayüzü). Başka bir deyişle, GUI'yi kullanmak yerine VPN hizmetinize komut vermek için terminali kullanmanız gerekecektir; örneğin, bir sunucuya bağlanmak için menü veya haritası.

Ama izin ver’Bu VPN'in sizin için neler yaptığını görün Linux için en iyi VPN'lerden biri:

 • Bugün alabileceğiniz en iyi küresel kapsama alanı olan 60 ülkede 5.700+ sunucu;
 • Sıkı kayıt yok politikası;
 • İnternet / Uygulama öldürme anahtarı;
 • Çift VPN, VPN Üzerinden Soğan ve Gizlenmiş Sunucular dahil olmak üzere ticari güvenlik ve gizlilik özelliklerinin başında;
 • İhtiyaçlarınıza göre yapılandırılabilir internet protokolleri. Eğer peşinde olduğunuz bağlantı hızı ise, UDP kullanın. Güvenlik düzeyi daha önemliyse, TCP'yi seçin..
 • Sizi kötü amaçlı yazılımlardan, kimlik avından ve diğer tehditlerden korumak için CyberSec özelliği;
 • Tek bir hesapla 6 eşzamanlı bağlantı.

Netflix için NordVPN Linux

NordVPN ile ilgili en iyi şeylerden biri, titiz Netflix VPN algılamasına karşı hala kaleyi tutmasıdır. Geçtiğimiz yıllarda birçok rakip IP adresleri engellendiği için bu savaştan vazgeçmiş olsa da, bu VPN hala kullanabileceğiniz özel sunuculara sahip En sevdiğiniz TV programlarını aksatmadan izleyin. NordVPN hız cephesinde de oldukça iyi olduğundan, kullanıcılar kesintisiz yüksek kaliteli akış sadece Netflix'ten değil, BBC iPlayer, Hulu ve benzeri diğer medya merkezlerinden de.

Netlfix için NordVPN hakkında daha fazla bilgi edinin

Torrent için NordVPN Linux

Bu VPN hizmetinin bir başka gücü de özel P2P sunucuları, büyük dosya paylaşımı için optimize edilmiştir. Bu, BitTorrent veya uTorrent deneyiminizi daha güvenli hale getirir. Avustralya gibi bazı ülkeler torrentin hayranı değildir; onlarca veya yüzün üzerinde torrent sitesini bile engelliyorlar. Yani, yapmasan bile’t Telif hakkı ihlali söz konusuysa, torrent günleriniz çevrimiçi medya paylaşmayla ilgili daha katı ve daha katı kurallarla bitmiş olabilir. Bu, NordVPN gibi birinci sınıf bir VPN kullanışlı olduğunda.

Torrenting için NordVPN hakkında devamını oku

Çevrimiçi oyun oynamak için NordVPN Linux

Bazı bölgelerdeki kullanıcılar diğerleri kadar şanslı değildir. Ülkeniz belirli web sitelerini, oyun uygulamalarını sansürleyebilir ve engelleyebilir, ayrıca hükümetiniz tarafından yeterince etik bulunmayan çevrimiçi oyunlara erişim sağlayabilir. Ve şu’bir tür VPN kullanmak zorunda kaldığınızda, en sevdiğin oyunların engelini kaldır. O’uluslararası NordVPN sunucularının bulunduğunuz yere ve bağlandığınız sunucuya bağlı olarak bazen 200 ms'den fazla gecikme süreleri olabilir. Bununla birlikte, bağlantı hızları çevrimiçi oyun da dahil olmak üzere genellikle tüm ihtiyaçlarınız için fazlasıyla yeterlidir. NordVPN kesinlikle piyasadaki en hızlı olmasa da, bu hizmet her anlamda oldukça sağlam ve güvenilir.

Çin için NordVPN Linux

2018'in başında, Çin tüm VPN'leri yasakladı ve sadece birkaç onaylı devlet sağlayıcısının belirli koşullar altında Çin Büyük Güvenlik Duvarı'nın ötesinde çalışmasına izin verdi. Bu, sansür krallığında güvenli ve anonim olarak kullanabileceğiniz VPN hizmetlerinin sayısını azalttı..

İyi haber şu ki Çin'de Linux için NordVPN'i kullanabilirsiniz hükümetin onayladığı için değil. Bu VPN ile birlikte gelir gizlenmiş sunucular, şifreli VPN trafiğiniz hemen yetkilileri uyaracağından Çin'de çok faydalıdır. Ve sen yapmıyorsun’sansürün efendileriyle uğraşmak istemiyorum, değil mi??

Tabii ki, Çin sansür buzdağının sadece en üst noktasıdır ve gözetim ve içerik engelleme söz konusu olduğunda kesinlikle yalnız değildir. İran, Rusya ve Türkiye, anonimliğinizi korumak için hangi VPN hizmetini seçeceğiniz konusunda daha dikkatli olmanız gereken ülkelerdir.

Çin'de NordVPN hakkında devamını oku

Linux'a NordVPN kurmak için 7 adım

NordVPN nihayet Ağustos 2018'de özel bir Linux uygulamasına sahip birkaç VPN sağlayıcısına katıldı.’t NordVPN'i Linux ile kullanmak için tek seçenek olarak sunulan manuel konfigürasyonlara dayanmak. İşletim sisteminizi NordVPN ile manuel olarak kurmayı seçebilmenize rağmen, Linux uygulamasını indirmek ve yüklemek kesinlikle çok daha kolay ve hızlı.

Linux'a NordVPN kurmak için şu 7 adımı izleyin:

 1. Linux uygulamasını resmi web sitesinden indirin: VPN uygulamaları menüsü ve tıklayın Linux simgesi
 2. Komut satırı terminalini (Ctrl + Alt + T) açın ve aşağıdaki komutu çalıştırın: sudo apt-get install / [indirme yolunuz buraya gelir] /nordvpn-release_1.0.0_all.deb
 3. İstendiğinde kök şifrenizi girin ve devam etmeden önce kurulumun bitmesini bekleyin.
 4. Apt-get paket listesini girerek güncelleyin: sudo apt-get update
 5. NordVPN Linux uygulamasını kurun: sudo apt-get install nordvpn
 6. NordVPN hesabına giriş: nordvpn giriş
 7. Optimum bir NordVPN sunucusuna bağlanın: nordvpn connect

Yukarıdaki adımları izlerseniz, Linux VPN uygulamanızın birkaç dakika içinde çalışır durumda olması gerekir.

NordVPN Linux'u manuel olarak kurma

İşleri manuel olarak yapmayı tercih eden hardcore bir kodlayıcı olabilmeniz için manuel yapılandırma adımlarını da paylaşmaya karar verdik. Yani, ne zaman’hazır mısın burada’NordVPN Linux'u manuel olarak nasıl kuracağınız:

 1. Terminali açın (Ctrl + Alt + T) ve şu komutu girerek OpenVPN istemcisini kurun: sudo apt-get install openvpn
  Bir şifre girmeniz istenebilir, bu nedenle hesabınızı oluşturmak için kullandığınız şifreyi girin.
 2. Şu komutu çalıştırarak OpenVPN yapılandırma dizinine gidin: cd / etc / openvpn
 3. OpenVPN yapılandırma dosyalarını şu komutla indirin: sudo wget https://downloads.nordcdn.com/configs/archives/servers/ovpn.zip
  Alabilirsiniz “HATA: sertifikası ‘nordvpn.com’ güvenilir değil” hata mesajı. Böyle bir durumda, “ca-sertifikalar” paketini girerek: sudo apt-get install ca-sertifikalar
 4. Ayrıca,’t Paketi açınız. Yüklemek için şu komutu çalıştırın: sudo apt-get install unzip
 5. Şimdi, “config.zip” tarafından çalıştırılan arşiv: sudo unzip ovpn.zip
 6. Kazandığınız dosyaları silin’t gerek artık: sudo rm ovpn.zip
 7. Sunucu yapılandırmalarının bulunduğu klasörü açın (ovpn_udp veya ovpn_tcp): cd / etc / openvpn / ovpn_udp / veya cd / etc / openvpn / ovpn_tcp /
 8. Kullanılabilir sunucuların tam listesini kontrol etmek istiyorsanız, şu komutu girin: ls -al
 9. Bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçin. Aralarından seçim yapabileceğiniz 5.100+ sunucu olduğundan, önerilen bir sunucuyla gitmek isteyebilirsiniz. Konum tercihinize göre bu sağlayıcının sizin için ne önerdiğini görmek için NordVPN web sitesini ziyaret edin. Bu örnek için, bizimle gitmeyi seçtik1049.nordvpn.com.
 10. Aşağıdaki komutlarla seçilen bir yapılandırmayla OpenVPN'i başlatın:
  sudo openvpn [dosya adı]
  sudo openvpn us1049.nordvpn.com
  sudo openvpn /etc/openvpn/ovpn_udp/us1049.nordvpn.com
 11. İstenirse, NordVPN hesap kimlik bilgilerinizi girin.
 12. OpenVPN bağlantısıyla bağlantıyı kesmek için terminali başlatın ve klavyenizdeki Ctrl + C tuşlarına basın.

Linux Network Manager ile NordVPN nasıl kurulur

Linux'ta NordVPN kullanmanız için bir başka seçenek de Ağ Yöneticisi (Ubuntu Unity). Buraya’s nasıl ayarlayabilirsiniz:

 1. Terminali başlatın (Ctrl + Alt + T) ve şu komutu çalıştırarak Ağ Yöneticisi'ni kurun: sudo apt-get install network-manager-openvpn-gnome
  Şifrenizi girmeniz istenebilir.
 2. Kurulumdan sonra, yöneticiyi şu şekilde yeniden başlatmanız gerekir: sudo service network-manager restart
  Bu olmazsa’Çalışmıyorsa, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.
 3. Şimdi, İnternet bağlantısı açılır menüsünü açmak için çift ​​ok simgesi ekranınızın sağ üst köşesinde Bağlantıları Düzenle seçeneği.
 4. Öğesine dokunun. Ekle düğmesi Ağ Bağlantıları penceresinde.
 5. İstendiğinde aşağıdaki bağlantı türünü seçin: Kaydedilmiş bir VPN yapılandırmasını içe aktarma…
 6. Basın Oluşturmak… buton.
 7. Şimdi, daha önce kaydettiğiniz klasörden içe aktarmak için bir yapılandırma dosyası seçin. Eğer sahipsen’t Kullanmak istediğiniz sunucu için bir yapılandırma dosyası indirdiyseniz, Sunucular sayfası resmi sitede. Önerilen veya istenen bir sunucuyu seçtikten sonra, Kullanılabilir protokoller bağlantısını göster istenen yapılandırma dosyasını seçmek ve indirmek için.
 8. Basın Aç düğmesi seçtiğiniz yapılandırma dosyasını almak için.
 9. Açılır pencerede NordVPN hesap kimlik bilgilerinizi (kullanıcı adı ve şifre) girin ve tıklayın Kayıt etmek.
 10. Bağlantılar menüsünü tekrar tıklayarak çift ​​ok simgesi ve seçin VPN bağlantıları seçeneği bu zaman.
 11. Listeden istediğiniz sunucuyu seçin ve hazırsınız.

Linux'ta NordVPN nasıl kullanılır

Grafik arayüzün olmaması, Linux'ta NordVPN kullanımını terminaldeki tüm komutları yazmanız gerektiğinden biraz rahatsız ediyor. NordVPN Linux istemci ayarlarına erişmek için aşağıdaki mevcut komutlardan birini yazın:

 • NordVPN Linux uygulamanıza giriş yapın: nordvpn login
 • Bir VPN sunucusuna bağlanma: nordvpn connect veya nordvpn c
 • Sunucudan bağlantıyı kes: nordvpn disconnect veya nordvpn d
 • Uygulamanızı yapılandırın: nordvpn set veya nordvpn s
 • Geçerli VPN ayarlarını listele: nordvpn ayarları
 • Bağlantı durumunu kontrol edin: nordvpn durumu
 • Sunucu listesini yenile: nordvpn refresh
 • Ülkeler listesini görüntüle: Nordvpn ülkeleri
 • Komut listesini veya bir komutun yardımını görüntüleme: nordvpn help veya nordvpn h
 • VPN'nizden çıkış yapın: nordvpn çıkış

Sonuç olarak, NordVPN'in kesinlikle Linux için sağlam ve güvenilir bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. O’Piyasadaki en iyilerden birini isteyip istemediğinize veya daha az özel ve daha yavaş bir hizmetle iyi olup olmadığınıza bağlı.

Önerilen okuma:

NordVPN İncelemesi

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 6 =

Adblock
detector