Je ProtonVPN bezpečný?

Vzhledem k tomu, že převážnou většinu našich klíčových činností provádíme přes internet, potřebujeme ujištění o naší bezpečnosti. A přestože zde vždy slyšíme a čteme o hackerském útoku, škodlivém softwaru nebo phishingovém e-mailu jinde, máme tendenci podceňovat hodnotu online soukromí a zabezpečení.


Pokud někdo slíbil náš provoz a díval se na naše interakce online, mohlo by to mít závažné důsledky pro naše soukromí a bezpečnost online. V takovém případě by byly naše datové protokoly ohroženy nebo předány třetím stranám a definice “třetí strany” je velmi široký: může to být hacker, kybernetický zločin, scammer, donucovač autorských práv nebo vládní agent v cenzurně těžkém státě.

Abychom chránili naše digitální aktiva a zabránili poskytovatelům internetových služeb (ISP) v uchovávání a sdílení protokolů našich dat, můžeme pomocí VPNs maskovat náš online provoz, identitu a umístění před externími agenty, které mohou představovat hrozbu.

I některé značky VPN však mohou tvrdit, že to tak není’t udržet nebo sdílet naši aktivitu a interakce, když to skutečně dělají, což je nejhorší druh bezpečnostního rizika, protože věříme našemu online soukromí a bezpečnosti jim a oni “zradit” nás. Naštěstí to ne všechny společnosti VPN dělají a technologie stále představuje pozitivní vývoj směrem k bezpečnému používání internetu.

ProtonVPN je vysoce uznávaná značka VPN. Obdržel velké uznání za opatření na ochranu obsahu a zásady ochrany osobních údajů. Je však ProtonVPN bezpečný?

Technologie VPN: Xs a Os

VPN znamená virtuální privátní síť. Jsou to nástroje pro šifrování provozu, které lidé používají k maskování svého sdíleného online obsahu, identity a informací o poloze před potenciálně nebezpečnými agenty, jako jsou hackeři, počítačoví zločinci, vývojáři malwaru, kryptoměni a další.

Protože sítě VPN usnadňují anonymní prohlížení skrytím skutečné adresy IP, můžete se také vyhnout nechtěným situacím, které mohou ovlivnit vaše online zkušenosti, jako je státní dohled, cenzura, vymáhání autorských práv, cílená reklama a další..

Technologie Virtual Private Network implementuje protokoly VPN (jako je OpenVPN, L2TP / IPSec, SSTP, IKEv2, PPTP a další) a vytváří virtuální tunel, pomocí kterého vaše šifrované informace (historie prohlížení, identita, údaje o poloze, časová razítka, přenos, a další podrobnosti) projdou, chráněné před výše uvedenými scénáři.

Technologie VPN byla vynalezena v roce 1996, ale stala se populární poté, co tisíciletí obrátilo svou stránku. Nyní je to více než jen nástroj, jak zlepšit lidi’s bezpečnost a soukromí: lidé díky funkcím spoofingu podle polohy jej používají k získání přístupu k webům a službám, na které se vztahují omezení geografického blokování.

Aplikace VPN se v zásadě umísťuje mezi uživatele a webový server’znovu se pokouším získat přístup. Klient VPN nebo aplikace bude sloužit jako “prostředník” protože dostane uživatele’s žádost o připojení a předat ji na web pod jinou IP adresou. Nejlepší VPN společnosti mají tisíce serverů a desítky míst.

Technologie VPN jako celek vám může pomoci zvýšit vaši bezpečnost. Ne všechny značky však spadají do této kategorizace, protože některé z nich ve snaze dosáhnout dalšího zisku vedou záznamy o svém provozu a činnosti a prodávají je nejvyšší nabídce..

ProtonVPN: ceny a nabídky

ProtonVPN je značka VPN, která nabízí čtyři typy předplatného, ​​jeden z nich je zdarma. Tato bezplatná verze má pouze tři servery (ve Spojených státech, Japonsku a Nizozemsku), ale nemá’t cap využití dat, což je velmi lákavá alternativa, nemáte žádný rozpočet.

Dalšími plány jsou Basic (4 $ za měsíc), Plus (8 $ za měsíc) a Vizionář (24 $ za měsíc) a vlastnosti a efektivita se v každém případě přirozeně zvyšují. Základní plán zahrnuje funkce P2P a dvě současná připojení.

Režim Plus umožňuje pět připojení současně a nabízí další funkce, jako jsou servery Plus, Secure Core, Tor servery a funkce Secure Streaming. Účet Visionary zahrnuje službu ProtonMail a deset současných spojení se všemi vlastnostmi nalezenými v plánu Plus.

ProtonVPN nabízí kompatibilitu s iOS, Android, Windows, macOS a Linux. Způsoby platby jsou velké: všechny hlavní kreditní karty, PayPal, dárkové karty a bitcoiny (pro stávající uživatele). Aplikace ProtonVPN Android nabízí více než 450 serverů ve 35 zemích po celém světě.

Zásadní otázka: Je ProtonVPN bezpečný?

ProtonVPN nabízí jasnou politiku bez protokolování. Společnost to vysvětluje “pokud používáte ProtonVPN, NESMÍME provádět žádné z následujících akcí:

  • Protokolovat uživatele’ provoz nebo obsah jakékoli komunikace
  • Diskriminujte zařízení, protokoly nebo aplikace
  • Omezte připojení k internetu.”

Značka vysvětluje, že zaznamenává vaši e-mailovou adresu, lístky podpory a platební údaje, jako je vaše jméno a poslední čtyři číslice vaší kreditní karty, stejně jako časové razítko, ale uvádějí, že obdrží “přepsáno pokaždé, když se úspěšně přihlásíte” a můžete požádat personál, aby jej vymazal. Přestože je zaznamenáno několik prvků, společnost neměla žádné problémy ohledně sdílení těchto datových bitů.

Zatímco téměř polovina vývojového týmu je ve Spojených státech (země se zákony o uchovávání dat), ProtonVPN’Původy jsou vázány na talentované lidi z MIT, odborníky na online bezpečnost a ochranu dat.

Pokud jde o bezpečnostní funkce, ProtonVPN je bezpečný. Extrémně bezpečný: implementuje 256bitové šifrování AES pro vojenské účely, což je pro průmysl zlatý standard. ProtonVPN uvádí, že jeho “výměna klíčů se provádí pomocí 2048bitové RSA a HMAC se SHA256 se používá pro ověřování zpráv.”

Nabízí protokoly OpenVPN a IKEv2 / IPSec jako protokoly VPN, což není’příliš mnoho, ale to’je dost pro většinu uživatelů, protože první je velmi bezpečný.

Společnost je také schopna nabídnout další vlastnosti, jako je “Tor přes VPN” a “Zabezpečené jádro” servery. “ProtonVPN’s Architektura Secure Core poskytuje naší zabezpečené službě VPN jedinečnou schopnost bránit se proti síťovým útokům.”

Zatím je vše dobré. Podle jejich zásad ochrany osobních údajů a jejich bezpečnostních funkcí bychom byli ochotni říci, že ve skutečnosti jde o velmi bezpečnou značku VPN, která chrání vaše digitální aktiva..

Závěrem lze říci, že ProtonVPN je bezpečný, protože prakticky zaručuje, že žádný externí agent nebude mít přístup k vašemu obsahu ani znát vaši skutečnou polohu. Její politika ochrany osobních údajů je neprůstřelná a její nástroje a prostředky na ochranu údajů jsou bohaté.

Je tedy ProtonVPN bezpečný? Odpověď zní ano a můžete si klidně uvědomit, že vaše informace, dokumenty a další digitální aktiva procházejí virtuálním tunelem, který tato značka VPN založená na zabezpečení vytváří.

Doporučené čtení:

ProtonVPN recenze

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 6 =