ProtonVPN pro iOS

Zatímco nejvýznamnější služby VPN podporují Mac a iOS, rozhodně ne všechny. Při vstupu na trh se poskytovatelé zaměřují nejprve na nejpopulárnější platformy. To’je to jen logické. ProtonVPN je stále považován za “dítě” v aréně VPN - spíš jako probíhající práce. Tento tým, který kdysi tvrdě pracuje, právě spustil dlouho očekávanou aplikaci ProtonVPN pro iOS.


Uvedení tohoto produktu se ve skutečnosti shoduje s tím, že jejich uživatelská základna dosáhla ohromujícího čísla - 1 milion. Zmínili jsme se o tom’je také k dispozici zdarma? Nechat’Podívejte se, jak tato nová aplikace ProtonVPN pro iOS v našich testech fungovala.

ProtonVPN v kostce

Tato relativně nová VPN pochází ze země, která může být spojena s ochranou soukromí nejvíce - Švýcarsko. Neexistují žádné zákony o uchovávání údajů a svět’Nejobsáhlejší předpisy chrání vaše online soukromí. Mohlo by existovat lepší místo pro centrálu VPN?

ProtonVPN se objevil na scéně v roce 2016. Pocházelo z týmu vědců CERNu, který nám dal ProtonMail. Od té doby tento produkt působivě rostl. V současné době má 450+ serverů ve 35 zemích - samozřejmě že’Není to tisíce některých hlavních hráčů, kteří se mohou pochlubit. Ale čísla stále rostou.

Jedním z hlavních lákadel o ProtonVPN je jeho bezplatný plán. Na rozdíl od většiny bezplatných sítí VPN ProtonVPN’s bezplatná verze ne’• omezte šířku pásma nebo data. Samozřejmě také 3 placené plány: Basic, Plus a Visionary. Všechny mají své vlastní další funkce, včetně vyšších rychlostí, více serverů a dalších možností zabezpečení.

Prozkoumejme nyní, co tato aplikace iOS VPN může nabídnout. Pro naše testy jsme použili aplikaci ProtonVPN iOS s předplatným Plus.

Bezpečnostní & Soukromí

ProtonVPN pro iOS v zásadě nabízí stejné funkce zabezpečení a soukromí jako ostatní klienti. Podporuje to Zabezpečené jádro a Tor přes VPN pro placené plány a má pseudo-kill switch nazývána VPN typu Always-on VPN. Tradiční přepínač zabíjení není podporován v systémech iOS, MacOS a Android. Proto Proton přišel s řešením Always-on VPN.

Pro klienty iOS a macOS je funkce Vždy zapnutá VPN automaticky zapnutá; v klientovi Android je třeba to provést ručně. Jednou to bylo’s, tato funkce zabezpečení zajišťuje, že i když vaše připojení klesne, ProtonVPN automaticky obnoví bezpečný tunel VPN.

Protože Proton má své vlastní soukromá síť DNS a ochrana proti úniku DNS, šance na úniky DNS je tak nízká, že by mohla být také nulová. Díky těmto vlastnostem je ve spojení s technologií VPN vždy zapnutá, aby tato síť VPN byla neprůstřelná.

Tato VPN je o bezpečnosti a soukromí.

Našli jsme to Proton zaznamenává holé minimum uživatelských dat - časové razítko z vašeho posledního úspěšného pokusu o přihlášení. Naštěstí to nestačí k osobní identifikaci. Jinými slovy, vy’Při použití ProtonVPN pro iOS znovu bezpečně a anonymně.

Ale ani to nestačí pro ProtonVPN. Nabízí také vícekanálové přeskočení Zabezpečené jádro Vlastnosti. To vyžaduje objížďku přes jeden z hyper-zabezpečené servery ve Švýcarsku, Švédsku nebo na Islandu, a teprve poté se připojí k vybranému cílovému serveru. Ještě další vrstva zabezpečení pro ty z nás, jejichž životy na tom závisejí.

Naše testy ukazují žádné úniky vůbec. Aplikace ProtonVPN pro iOS je stejně anonymní a bezpečná, jak získává.

Open-source a auditované

21. ledna 2020 společnost ProtonVPN oznámila, že jejich aplikace jsou nyní otevřeným zdrojovým kódem. Podle společnosti to tak bylo “přirozený další krok.” Hlavním cílem této aktualizace bylo zvýšit zabezpečení.

ProtonVPN ve stejné tiskové zprávě uvedla, že investuje do podrobnějších auditů třetích stran. Tím se společnost snaží pokračovat v plnění svého poslání a zajistit bezpečný a bezpečný zážitek z prohlížení.

Jak používat aplikaci iOS ProtonVPN

Vy’Pravděpodobně se vám to bude líbit: když se zaregistrujete k účtu zdarma, můžete’Automaticky získám 7denní zkušební období pro placenou verzi Plus. Máme však pocit, že vy’Jakmile vyprší, zmeškám tyto další funkce a rychlost. Pokud již máte účet ProtonMail, máte jej’Je to možné použít k přihlášení k plánu.

Tento nový klient vyžaduje iOS 10.0 nebo novější. To’je kompatibilní s iPhone, iPad a iPod touch.

Před připojením k umístění serveru VPN se musíte přihlásit ke svému účtu.

Jak používat aplikaci iOS ProtonVPN

Aplikace ProtonVPN pro iOS vypadá docela pěkně a rozhraní je také velmi uživatelsky přívětivé. Jediným klepnutím na domovskou obrazovku Ikona napájení, můžete se připojit k vybranému serveru.

ProtonVPN pro iOS

V nejnovější aktualizaci ProtonVPN pro iOS jsou vyhrazené servery (TOR a P2P) jako takové označeny vedle místa. To vám usnadní výběr požadovaného umístění VPN.

Pokud chcete vybrat jeden z několika serverů dostupných na konkrétním místě, klepněte na ikonu Ikona šipky vedle názvu země. Poté klepněte na ikonu Ikona napájení vedle vybraného serveru. Vy’Uvidíte servery rozdělené do kategorií (zdarma, základní a plus), kdykoli jsou k dispozici.

ProtonVPN aplikace pro iOS - připojena k serveru

Jak vidíte, všechny servery uvádějí své zatížení v procentech. To by vám mělo naznačit, ke kterému je lepší se připojit.

Pro další vrstvu anonymity můžete chtít zapnout Možnost Secure Core. Vše, co musíte udělat, je přepnout Použijte zabezpečené jádro v horní části obrazovky (pouze u placených verzí). Tímto způsobem zvolené virtuální umístění projde jedním ze zabezpečených serverů na Islandu, ve Švýcarsku nebo ve Švédsku.

Klepnutím na ikonu si můžete vybrat nejoptimálnější zabezpečený server Ikona šipky na pravé straně požadované polohy. Pokud je však Secure Core zapnuto a klepnete na ikonu Napájení pro vybrané umístění, aplikace ProtonVPN iOS vás automaticky spojí pomocí optimálního výběru zabezpečeného serveru. To’je možné, že tam’Je k dispozici pouze jeden takový server pro dané místo.

ProtonVPN aplikace pro iOS - není připojen

Nezapomeňte však, že používání multi-chmele může výrazně snížit rychlost stahování. Jak však ukazují naše matoucí testy rychlosti (viz část níže), mohou ji také zvýšit.

My’Všiml jsem si, že přepínání Zabezpečené jádro zapnutí a vypnutí může způsobit nejasnosti ohledně toho, ke kterému serveru se později připojíte. Pokud máte pochybnosti, klepněte na ikonu Ikona šipky nebo Připojený štítek nahoře otevřete Stavová obrazovka.

ProtonVPN aplikace pro iOS - stav připojení

Na této obrazovce jsou zobrazeny všechny podrobnosti o aktuálním připojení. Pokud chcete, můžete je uložit jako profil.

Celkově vzato je tento klient ProtonVPN iOS přímý a intuitivní. Některé jsme však zažili připojení klesne poté, co naše zařízení iOS například prošlo do režimu spánku. Pokud však ponecháte funkci Vždy zapnutou VPN zapnutou, nemělo by docházet k žádnému úniku.

Možnosti nabídky ProtonVPN iOS

Ve spodní části obrazovky je pět možností nabídky:

  • Země: Toto je výchozí obrazovka, seznam serverů roztříděných podle zemí
  • Mapa: Pokud jste více vizuální osoba, můžete pomocí mapy světa změnit svou polohu
    Možnosti nabídky aplikace ProtonVPN pro iOS
  • Rychlé připojení / odpojení: jediným klepnutím se připojte k optimálnímu výchozímu serveru nebo se odpojte od aktuálního serveru
  • Profily: vytvořte nebo upravte profily, abyste měli preferované servery na jedno klepnutí
  • Nastavení: na této obrazovce jsou informace o vašem účtu a možnost Vždy zapnutá zabezpečení VPN

Vytvoření profilu ProtonVPN

V novém klientovi ProtonVPN pro iOS máte možnost vytvořit profil, který se připojí k náhodnému serveru v určené zemi. Vše, co musíte udělat, je otevřít Nabídka profilů, klepněte Vytvořit profil, a vyberte zemi.

ProtonVPN pro iOS

Poté, co vyberete umístění, Náhodná volba se zobrazí v horní části seznamu serverů. Klepnutím na něj se náhodně připojíte k některému ze serverů, které země nabízí, kdykoli použijete tento profil.

Další možnost týkající se náhodných serverů lze nalézt v Doporučená sekce na obrazovce Profily. To je v podstatě a Profil náhodného připojení který vás připojí k jakémukoli serveru po celém světě.

ProtonVPN pro iOS

ProtonVPN iOS pro Netflix

Zatímco Free verze vyhrála’Pokud vám nedovolí přístup k Netflixu, placené verze určitě budou. To’Je snadné najít server USA Plus, který bude stream Netflix USA bez závady. Mohli jsme’• Obejít detekci Netflixu pro regiony Spojeného království nebo Austrálie. Stále, to’Dobrá zpráva o Netflixu USA, správně?

Toto je výsledek testu rychlosti Netflix při připojení k serveru USA Plus:

ProtonVPN iOS pro Netflix

K streamování v HD potřebujete přibližně 5 Mbps, zatímco 19Mbps je téměř dost na 4K (přibližně 25 Mbps).

Bez ohledu na vaše předplatné, vy’Při použití aplikace BBC iPlayer s touto aplikací ProtonVPN pro iOS pravděpodobně selže. Díky tomu si stále můžete užívat Proudy v kvalitě HD z YouTube a mnoho dalších mediálních center. My ano’t zažít nějaké zpoždění nebo ukládání do vyrovnávací paměti. Ale rychlost VPN je samozřejmě složitá věc.

Rychlost

Připojení k serveru pomocí aplikace ProtonVPN pro iOS může být rychlé nebo pomalé. I když je to všechno normální, měli bychom to také občas zmínit, že jsme to nemohli’• připojit se k určitým serverům. Aplikace pro iOS jednoduše přestala zkoušet přibližně po 10 sekundách.

Přestože se vyskytly stížnosti na pomalé rychlosti, naše testy ukazují jasnější obraz. Při provádění testů rychlosti aplikace ProtonVPN iOS to byla naše základní rychlost (bez VPN):

Výsledky testu rychlosti aplikace ProtonVPN pro iOS

Vyzkoušeli jsme několik míst s funkcí Secure Core i bez ní. Zde jsou výsledky:

New York

ProtonVPN iOS app test rychlosti v New Yorku

New York přes Švýcarsko

ProtonVPN iOS app test rychlosti new york přes švýcarsko

Sydney

ProtonVPN iOS test rychlosti aplikace sydney

Sydney přes Švédsko

ProtonVPN iOS aplikace test rychlosti sydney přes Švédsko

Londýn

ProtonVPN iOS app speed test london

Londýn přes Švýcarsko

ProtonVPN iOS app test rychlosti v Londýně přes Švýcarsko

Všechny tyto rychlosti jsou dobré pro streamování videa ve vysokém rozlišení, online hraní her a geodblokování, všechny zůstávají anonymní a chráněné. Rozhodně ne bleskové rychlosti, ale my’Viděl jsem také horší. Mějte na paměti, že můžete mít zcela odlišné rychlosti v závislosti na vaší poloze, hardwaru, základní rychlosti internetu, denní době, vzdálenosti od zvoleného serveru atd..

Závěr

Když vezmeme v úvahu všechny věci, tleskáme za tuto novou barvu na paletě ProtonVPN. Jedná se o skvělou aplikaci pro iOS pro skvělou a maximální zabezpečení VPN. Můžete získat základní plán za 5 $ / měsíc, plus za 10 $ / měsíc a vizionář za 30 $ / měsíc.

ProtonVPN stále pracuje, ale zdá se, že tento pokrok je na vysoké úrovni!

Další informace naleznete v naší recenzi ProtonVPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

80 − = 70