TorGuard torrent için iyi mi?


BitTorrent, büyük dosyaların her gün milyonlarca kişi tarafından dünya çapında paylaşılmasına izin veren bir tür dosya paylaşımı devrimidir. Tabii ki, torrent üzerinde paylaşılan birçok materyal telif hakkı yasasını ihlal ettiğinden, telif hakkıyla korunan materyalleri paylaşan kullanıcılara uygulanan ücretlerde de bir artış oldu..

Uyarı!

VPN olmadan iş yapmak sorun

Torrent çoğu ülkede yasal olmakla birlikte, telif hakkıyla korunan içeriği indirmek değildir. Don’Bunu yaparken yakalanmayın - VPN kullanın!

TorGuard'ı Hemen Alın ▸

Torrentlerini korumak için giderek daha fazla kullanıcı, trafiklerini ve torrent etkinliklerini meraklı gözlerden korumak için Sanal Özel Ağlara (VPN'ler) yöneliyor. Torrent hizmetlerini korumaya odaklanan daha popüler seçeneklerden biri TorGuard.

TorGuard torrent için iyi mi? Bu soruyu gerçekten cevaplamak için, yakından bakmamız gereken birkaç anahtar kriter var. Yani, TorGuard kullanıcılarının kimliğini ve trafiğini nasıl koruyor, kullanıcıları hakkında ne kadar bilgi kaydediyorlar ve torrent için kullanıldığında ne kadar hızlı TorGuard?

TorGuard ile torrent kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

TorGuard logosu

Sorularımız’Yukarıda sordum ve bir sürü küçük ayrıntıya bölünebilir, bu yüzden’s önemli şeylerle başlar. Kullanıcıların TorGuard hakkında bilmek isteyecekleri en önemli şey hızdır. Ne kadar hızlı? Bununla bağlantılıyken hala işleri iyi bir hızda sürdürebilir misiniz??

TorGuard özellikle torrent trafiğine iyi gelecek şekilde tasarlanmıştır. Buna göre, 50'den fazla ülkede 3.000'den fazla sunucuya sahipler, bu da büyük miktarda hız ve çok yönlülük sağlar. TorGuard, özellikle içerdiği güvenlik özellikleri göz önüne alındığında, torrent trafiğini korumak için en hızlı araçlardan biri olarak kabul edilir. Bağlantı hızları, doğru sunucuyu kullanırken yalnızca minimum yavaşlamalarla karşılaşır ve bir VPN kullanmak, ISS kısma ile mücadeleye yardımcı olabilir ve bu da torrent hızlarınızı artırabilir..

Bu notta TorGuard, AES-256 bit şifreleme kullanır ve OpenVPN, WireGuard, SSTP, IKEv2 ve L2TP / IPSec dahil olmak üzere çeşitli tünel protokolleri sunar. AES-256 + OpenVPN kombinasyonu endüstri standardıdır ve çok güvenli olduğu düşünülmektedir. Önyükleme için kullanılabilen çok çeşitli protokol seçenekleriyle TorGuard'ın VPN pazarında bu kadar popüler olması şaşırtıcı değil.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir özellik, öldürme anahtarıdır. Bir kill switch özelliği VPN arızası durumunda trafiğinizin bağlantısını keser, bu da bağlantınızın trafiğinizi göstermesini durdurur. Neyse ki, TorGuard işlevsel bir öldürme anahtarı özelliği kullanıyor, bu yüzden VPN aniden çalışmayı durdurması durumunda IP ve trafiğiniz gösterilmeyecek.

TorGuard ayrıca Deep Packet Inspection'ı atlamak için işlevsellik de içerir, bu da Çin'den torrent almak isteyen kişiler tarafından kullanılabileceği anlamına gelir. Bir başka harika özellik, Windows, macOS, Linux, iOS, Android ve en önemlisi TorGuard'ı kullanmak için yapılandırılmış yönlendiricileri içeren çok çeşitli cihaz desteğidir. Yönlendirici desteği, özellikle torrent aracılığıyla çok fazla veri paylaşan insanlar için gerçekten güzel.

TorGuard'ı torrentler için kullanma açısından bakmak isteyeceğimiz son şey yasal şeyler.

Ne tür yasal konulardan endişelenmeliyiz?

7 günlük ücretsiz deneme sunan torguard

Herhangi bir VPN ile, özellikle torrentleri kullanmayı planlıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç yasal şey vardır. İlk soru yargı yetkisidir. VPN hizmeti, İnternet gizliliğini düzenleyen katı yasalara sahip bir ülkeye veya geniş kapsamlı bir istihbarat ittifakının (Beş Göz ittifakı gibi) parçası olan bir ülkeye dayanıyorsa,’kötü haber.

Ne yazık ki, TorGuard servisi ABD merkezli. Bu, Beş Gözün kurucu üyesi olduğu ve siber güvenlik açısından da kötü bir sicile sahip olduğu için, bir VPN hizmetinin dayandığı oldukça kötü bir yargı alanıdır. Bununla birlikte, şirketin kendisinin kesin bir kayıt tutmama politikası vardır ve kullanıcı hesaplarını takip etmek için sadece küçük miktarlarda veri tutar. Ancak, kendilerine verdiğiniz bilgileri isteyerek kaydedeceklerdir, bu nedenle mümkün olduğunca az bilgi edinin.

TorGuard kolluk kuvvetleri tarafından veri günlüklerini devretmeye zorlanabilirken,’Herhangi bir suç kullanıcısını ilgilendirecek bu veri günlüklerinde çok fazla olmamak, onları daha az tanımlamak (bu tür bilgiler isteyerek verilmedikçe). Bu gerçekten aşırı gizliliğe ihtiyaç duyan insanlar için (politik mülteciler gibi) endişe verici olsa da, TorGuard ile torrent kullanan kullanıcılar, eğer daha fazla veya daha az iyi olmalılar’dikkatli ol.

Toring için TorGuard'ın artıları ve eksileri

Gördüğünüz gibi, özellikle torrent için kullanmak isteyen kullanıcılar için TorGuard hakkında çok şey var. Kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri alırken çok iyi bir güvenlik ve sadece küçük gizlilik sorunları vardır. Ne olduğunu özetlemek gerekirse’ve bitti, hadi’TorGuard'ın bazı artı ve eksilerine bir göz atın:

Profesyoneller

Profesyoneller

  • Mükemmel güvenlik. Güçlü şifreleme ve çeşitli protokollerin birleşimi TorGuard'ı piyasadaki en güvenli VPN çözümlerinden biri yapar.
  • Mükemmel hızlar. 50'den fazla ülkedeki sunucu kapsamı ve ince ayarlı torrent özelliği, bunu çok hızlı bir VPN yapıyor ve bu da torrent için mükemmel.
  • Güvenilir kayıt tutmama politikası. Diğer şirketler ince baskılarında kabataslak dil gizlediğinde, TorGuard yasal değil gibi görünüyor’t Kullanıcı verilerinin günlüklerini tutar ve ayrıca ToS'larında torrent oluşturmaya izin verir.
  • Çin'deki kullanıcılar için iyi. Deep Packet Inspection'ı atlayabilme, bunu Çin içinden medya sunmak isteyen kullanıcılar için iyi bir seçenek haline getiriyor.
  • Torrent için tasarlandı. Bu istemci torrent trafiği için yapıldı. Eğer sen’torrent için iyi bir VPN arıyoruz, TorGuard'dan başka bir yere bakmayın.

Eksiler

Eksiler

  • Gizlilik. Kullanıcı hesapları ve ödeme yöntemleri ile ilgili bazı gizlilik endişeleri var, ancak çok önemli bir şey yok.
  • yargı. Hizmet, Five Eyes ittifak ülkesi olan ABD'de yerleşiktir..

Açıkçası burada bazı küçük endişeleri dile getiren birkaç şey var, ancak genel resim TorGuard için oldukça iyimser görünüyor.

Ne olmuş yani’karar nedir? TorGuard torrent için iyi mi?

Dürüst olmak gerekirse, bu müşteri endüstrideki büyük erkek çocuklara (NordVPN veya ExpressVPN gibi) rakip olan güvenlik özelliklerine sahip olduğundan,’Toring için VPN'i önermek kolaydır. Hızlar ve güvenilir gizlilik politikası sadece turtanın üstündeki kirazlardır. Eğer sen’torrent trafiğini korumak için iyi bir VPN için pazarda, TorGuard'dan başka bir yere bakmayın.

Önerilen okumalar:

TorGuard incelemesi

Torrenting için En İyi VPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

84 − = 83