10 nejlepších torrent klientů v roce 2020 pro superrychlé stahování


Praxe torrentingu se často mění. Jak lobbisté pokračují v cílení na web hostující torrent v boji proti internetovému pirátství, známé vyhledávače jako Pirate Bay a isoHunt padají jako mouchy.

Na druhé straně klienti typu Torrent jsou obvykle v bezpečí, protože se obvykle vyhýbají hostování souborů. S tím bylo řečeno, mnoho z nejlepších klientů torrentu z rozkvětu sdílení souborů - jako LimeWire a μTorrent - ztrácí laskavost nebo mizí úplně. Softwaroví inženýři si vždy navzájem konkurují a jejich pokusy o vylepšení svých klientů mohou buď nesplnit nové standardy, nebo zcela zničit software..

Jako takový’stojí za to provést inventarizaci nejlepšího torrent softwaru, který mají uživatelé k dispozici v roce 2020. To je zvláště důležité, pokud jste’stále používám μTorrent, věk oblíbený, který byl nedávno kritizován za šíření malwaru a umožnění těžby dat. Účelem tohoto článku je vést uživatele - zejména nováčky - k nejbezpečnějšímu a nejúčinnějšímu torrentování.

Buďte v bezpečí, zatímco torrentingGet začal s jednou z nejlepších VPN pro torrenting: ExpressVPN ▸

Nejvýkonnější VPN na trhu pokrývá všechny torrentery’s požadavky na rychlost a zabezpečení.

NordVPN ▸

Nejen nejrychlejší VPN v současnosti, ale také ta, která má pro uživatele nějaké skvělé nabídky.

CyberGhost ▸

Levné a uživatelsky přívětivé - CyberGhost nabízí skvělý seznam serverů a dobré funkce P2P.

Samozřejmě jsou různí klienti postaveni tak, aby vyhověli různým potřebám, a někteří jsou navrženi tak, aby fungovali na výkonnějších systémech; To jsou faktory, které jsme během našeho výzkumu zvažovali, abychom poskytli širokou škálu možných možností. Za tímto účelem jsme vyhodnotili deset nejlepších torrent klientů z hlediska těchto faktorů:

  • snadnost použití
  • Dostupné možnosti
  • spotřeba energie
  • obsah reklamy

Jedním z problémů při sestavování tohoto seznamu je to, že ne každý má přístup ke stejnému širokopásmovému balíčku; přirozeně to může ovlivnit uživatelský zážitek méně výkonných klientů torrentu. (Pro upřímnost byly naše rychlosti stahování 33,6 Mb / s a ​​stahování 6,95 Mb / s.)

qBittorrent

qBittorrent je software s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že může být (a je) vytvářeno spolupracujícími dobrovolníky.

qBittorrent nejlepší torrent klienti

Tak jako μTorrent nadále odcizuje své uživatele v důsledku nadměrného obsahu reklam a malwaru, qBittorrent se stal široce uznávaným jako hodný nástupce. Byl vytvořen různými softwarovými inženýry díky licenci open source a výsledkem je vše μTorrent býval: lehký, chytrý a bezproblémový.

Instalace je rychlá a snadná a klient se nepokouší přimět uživatele ke stahování obsahu třetích stran. Obzvláště jsme byli ohromeni postranním panelem, který obsahuje komplexní seznam torrentingových nástrojů prezentovaných atraktivním způsobem.

QBittorrent však není zdaleka zcela základním torrentovým klientem, ale obsahuje celou řadu pokročilých funkcí, jako je správa trackeru a super-seeding, které jsou pouze v případě, že je potřebujete. Co’Skutečně pozoruhodné o tomto klientovi je to, že spotřebovává okolo 25–30% CPU, což je relativně lehké množství pro tak výkonný kus softwaru.

qBittorrent je skvělý všestranný hráč a díky své open source licenci to je’je zcela bez reklam; jeho údržba závisí zcela na darech. Můžeme s jistotou nazvat tento nejlepší torrent klient k použití v roce 2020.

Přenos

Přenos je snadno nejnepříznivějším torrent klientem; to’Je navržen tak, aby běžel na pozadí, i když to je’je dost malý na to, aby na to zapomněl’s v popředí.

Přezkum torrent klienta recenze

Ačkoli se přenos zdá zpočátku malý, je to’je to opravdu robustní kus softwaru. Všechny pokročilé funkce očekávané od klientů torrentu jsou zhuštěny do robustního malého torrentovacího stroje. Tyto funkce udržují nízký profil, ale jsou snadno dostupné uživatelům veteránských torrentů, kteří vědí, co hledat.

Pro začátečníky to však platí’je pozoruhodně zjednodušující. To’Je navržen tak, aby vypadal jako jakýkoli program - ať už jde o Windows nebo OSX - a představuje pouze nezbytné informace, které bude potřebovat náhodný uživatel torrentu. Ještě lepší, to’Je okamžitě připraven k akci po procesu bezbolestné instalace.

Další výhodou jeho stručného vzhledu je nedostatek místa pro obsah reklamy. Přenos je pouze tak, že zabírá tak málo CPU (obvykle kolem 20%) jako prostor na obrazovce. Jako takový’Je to jeden z nejlepších torrent klientů pro nové uživatele a je dostatečně spolehlivý, aby získal chválu od pokročilejších uživatelů torrentu.

Potopa

Zatímco Transmission pokrývá základy torrentingu pomocí kompaktního rozhraní, Deluge je jedním z nejpopulárnějších torrent klientů mezi technicky zdatnými uživateli.

Deluge torrent klient

Po instalaci se klient zdá divný.

Jeho design je docela neobvyklý, ačkoli to’Je to určitě uživatelsky přívětivé, pokud jste’Při zkušenostech s torrentováním se to může zpočátku zdát podivně nepřístupné. Opravdu je to proto, že Deluge není’t váš běžný torrent klient; to’je navržen tak, aby byl přizpůsoben uživateli’s uspokojením.

Na oficiálních stránkách je obrovský seznam plug-inů (uvedených níže), které umožňují klientovi přizpůsobit se jednomu’s potřeby. Přestože rozsah, který vývojář nabízí, je pozoruhodný, samotná hmotnost těchto modulů plug-in může být pro běžného uživatele torrentu ohromující. V takovém případě však můžete volně opustit společnost Deluge.

Zásuvné doplňky

Některé z těchto doplňků pokrývají možnosti dostupné pro pokročilejší klienty torrentu. V tom však leží génius Deluge: bez plug-inů klient spotřebuje pouze 22–27% CPU.

V zásadě se jedná o velmi efektivní software, který uživateli umožňuje přizpůsobit správu napájení podle přání, díky čemuž je Deluge dokonalým klientem torrentu pro dobrodružného uživatele..

Vuze

Vuze patří mezi pokročilejší klienty torrentu a od dob LimeWire a μTorrent.

Vuze recenze

V novějších verzích, nicméně, Vuze byl důsledně kritizován jak ‘nafouklý.’ My’d mají sklon souhlasit; po testování softwaru pro sebe jsme zjistili, že klient je mírně ohromující. Tohle není’nutně špatná věc - tam’Je to zjevně trh pro vyspělejší software - ale to se jistě může zdát zastrašující pro začínající nováčky.

Ve skutečnosti se zdá, že Vuze je zcela spokojený a zdá se být obtížný. Pod ‘Preference’ uživatel si může vybrat své ‘Znalost uživatelů,’ s možností volby ‘Začátečník,’ ‘středně pokročilí,’ a ‘Pokročilý.’ Určitě pochopíme, že se to jeví jako možnost zvýšení dostupnosti, ale tam’Je to něco, co vylučuje přítomnost obtížného nastavení.

Vuze je také k dispozici v ‘Pro’ režim, který byl původně uveden jako 29,90 $ ročně. Podle inzerátů ve bezplatné verzi je hlavní výhodou možnost přehrávat videa během stahování; tato funkce je však snadno dostupná u mnoha bezplatných klientů.

Proces instalace se dále pokusí stáhnout software třetích stran na každém kroku.

Uživatelé, kteří touží po výkonnějším torrent klientovi, mohou ve Vuze najít hodně lásky, ale to’Nezapomeňte, že s tak výkonným klientem přicházejí značné požadavky na zpracování: jediné stažení může v průměru spotřebovat 40–60%. Jedná se tedy o torrent klienta, ke kterému by se mělo přistupovat opatrně.

BitTorrent

Pro μTorrent uživatelé neochotní provést změnu, to’stojí za zvážení BitTorrent; to’s vyvinutou stejnou společností μTorrent, a jako takový, má přesně stejné rozhraní.

BitTorrent torrent klient recenze

BitTorrent je efektivnější μTorrent a bohužel to znamená, že v dostupných možnostech poněkud chybí. Výhodou však je, že se BitTorrent stává v důsledku toho poměrně nepříznivým torrent klientem. Jeho reklamy fungují pouze poloviční čas a v každém okamžiku má sklon spotřebovávat méně než 20% CPU.

Přestože se zdá, že v některých ohledech je ohromující, předčí BitTorrent klienty jako Vuze a Folx prostřednictvím svého přehrávače médií, který je k dispozici pouze v placených verzích těchto klientů. Proces instalace je také rychlý, jednoduchý a uživatelsky přívětivý a nepokouší se uživatele přimět uživatele ke stažení obsahu třetích stran..

Výsledkem je, že BitTorrent je dalším užitečným torrent klientem pro začátečníky, i když není’t tak atraktivní jako některé jiné modely.

WebTorrent

WebTorrent je dalším klientem torrentu, který není dokonalý, má jedinečnou výhodu: je’s jedním z nejestetičtějších klientů v současné době v provozu.

Recenze Webtorrent

Jedinou nevýhodou takového návrhu je, že se jedná o skutečně propagované torrenty a začátečník by měl být opatrný, aby se vyhnul jejich náhodnému stažení. WebTorrent také zaostává ve své možnosti dostupnosti; skutečně se zdá, že většina standardních možností dostupných u torrent klientů vůbec chybí.

WebTorrent’hlavní výhodou je však to, že spotřebovává malé množství energie; většinou používá méně než 10% CPU. Ačkoli je to technicky nabité reklamami, jeho hlavním tahem je, že prezentuje obsah vizuálně příjemným způsobem.

Přestože má WebTorrent své nevýhody, má to’je vysoce doporučeno pro začínající nováčky; to’je to lehký klient, který se šťastně chrlí na pozadí a není’t dírka, pokud chcete sledovat rychlost stahování.

BitLord

BitLord je inzerován jako ‘nejjednodušší torrent downloader,’ což je jistě vysoký nárok; sdílí však mnoho aspektů s uživatelsky přívětivým qBittorrentem a rozhodně patří mezi nejvýraznější torrent klienty dostupné v roce 2020.

Recenze BitLord

Během instalace však BitLord udělá špatný první dojem. Pro klienta, který spotřebuje skromný 25–30% CPU, program’Velikost souboru je snadno největším klientem, který my’testoval jsem. To vede k dlouhému období stahování a instalaci - přinejmenším podle moderních standardů.

Nicméně BitLord má oproti konkurenci určité malé, ale jedinečné výhody. Rychlosti stahování jsou uvedeny v horním i dolním pruhu nabídek, což uživatelům usnadňuje sledování rychlosti stahování. K dispozici je také specifická vyhledávací funkce pro otevřené titulky, což může být zachránce pro fanoušky filmů v cizím jazyce.

Jedinou skutečnou nevýhodou BitLordu po instalaci je obsah reklamy; i přesto však samotné reklamy jsou na hlavní stránce stahování poměrně minimální. Celkově se jedná o atraktivní klienta, který se velmi blíží dosažení úrovně kvality qBittorrentu a chybí mu jen několik malých překážek.

FrostWire

FrostWire je veteránský torrent klient, který byl vyvinut v roce 2004 jako open source odnož nyní zaniklého LimeWire.

FrostWire torrent klient

Jednou z našich nejoblíbenějších věcí na FrostWire - jak zvláštní se může zdát - je proces instalace. Všechno je prezentováno přátelským způsobem a vysvětleno laikem a program se nepokouší přimět spěchajícího klikáka ke stažení potenciálně nebezpečného obsahu třetích stran.

Jakmile je klient v provozu, poskytuje také jasné pokyny ke stažení prvního torrentu. Stejně jako u mnoha dalších hodnotných torrentů uvedených zde, FrostWire nabízí možnost přehrávat mediální obsah jako takový’s stahování. Jeho rozhraní je také atraktivně navrženo a jeho měkké modré barevné schéma je pro oči snadné.

Jedinou skutečnou nevýhodou s FrostWire je to’s mírně těžkopádný kus softwaru; Stahování jediného torrentu může způsobit jeho spotřebu až 50% CPU. Kromě toho je to jeden z nejlepších torrent klientů pro začátečníky, i když by tito začátečníci měli zajistit, aby jejich systémy fungovaly na rozumně výkonných procesorech.

Folx

Folx je méně známý torrent klient, i když ten, který nedávno získal uznání jako jeden z nejrychlejších manažerů sdílení souborů na webu.

Folx nejlepší torrent klienti recenzi

Nemáme’Nebylo však možné potvrdit životaschopnost těchto tvrzení, protože se zdálo, že Folx měl ‘mimo týden’ s námi - ve skutečnosti to byl jeden z nejpomalejších torrent klientů, které jsme testovali. Byli jsme však ohromeni tím, jak efektivní byl tento klient v praxi, protože během našich testovacích stahování sotva praskl 10% CPU.

Taková účinnost má samozřejmě i nevýhody. Ještě více než BitTorrent postrádá Folx většinu výchozích možností dostupných u nejlepších torrent klientů. U všech účtů jsou tyto možnosti k dispozici, pouze pokud si zakoupíte ‘Pro’ verzi tohoto klienta, kterou vás žádá, abyste to dělali každých pět minut.

U základní verze Folxu se zdá, že uživatel je schopen stahovat torrenty a nedělat nic jiného. To by samozřejmě mohlo být přesně to, co si někteří uživatelé přejí od torrent klienta, a jiní jednotlivci mohou program zažít’s hlášeny vysokorychlostní stahování. Pokud vše, co potřebujete, je holé minimum, zkuste Folx všemi prostředky.

Tribler

Tribler je nejunikátnější torrent klient my’včetně zde a je přísně vyhrazeno pro nejpokročilejší uživatele torrentu.

Přezkumník

Tento torrent klient používá směrování cibule, které umožňuje anonymní sdílení souborů v protokolu BitTorrent (síť peer-to-peer). Díky směrování cibule je síťový provoz náhodně odrazen na globálních IP adresách, což vás v podstatě činí neviditelným na internetu, protože brání každému, aby mohl sledovat vaši identitu nebo polohu..

Důležité je, že to není tak jednoduché, jak se zdá. Provoz směrovaný cibulí musí nakonec opustit decentralizovanou síť, a to prostřednictvím výstupních uzlů; tyto výstupní uzly se stanou zodpovědnými za veškerý provoz směrovaný touto sítí. Starší verze Tribler automaticky vytvořily uživatele’s IP jako výstupní uzel, což vedlo k zasílání oznámení DMCA uživatelům za torrent, který neudělali’ani stáhnout.

Novější verze Tribler to neprovádějí automaticky, ale stále nabízejí možnost tak učinit; nikdy nedovolte, aby se váš počítač stal výstupním uzlem. Chcete-li být stále bezpečnější, použijte VPN, kterou my’Velmi brzy zakryju.

Proto je Tribler navržen pro dobrodružného uživatele torrentu. To’je to těžký klient, který často spotřebovává asi 90% CPU, ale je to’je rychlý, atraktivní a obsahuje vestavěný vyhledávač, který převyšuje všechno ostatní’testoval jsem. Kromě několika chybějících možností se Tribler jeví jako jeden z nejrobustnějších torrent klientů, které jsou dnes k dispozici - jen se ujistěte’znovu bezpečně používat.

Bezpečnost při používání torrentů

Jak jsme již zmínili na začátku, torrenting se v posledních letech dostal do ohně kvůli pokračujícímu boji proti pirátství v oblasti autorských práv. Na některých územích bylo torrentování zcela nezákonné a uživatelům může být uložena pokuta za stahování obsahu chráněného autorskými právy.

Zde je šest zemí, kde tomu tak je:

  • Spojené království
  • Francie
  • Německo
  • Finsko
  • Japonsko
  • Spojené arabské emiráty

Kromě toho je třeba si uvědomit, že torrenting pracuje na sdílení souborů peer-to-peer, což znamená, že obsah se přenáší mezi secími stroji (osobami, které mají úplný soubor) a pijavice (osobami, které také stahují soubor)..

Tito uživatelé tedy technicky nahrávají obsah - zejména secí stroje -, který umožňuje uživatelům na mnoha územích přístup k přijímání stížností od právnických organizací známých jako autorská práva..

Z tohoto důvodu’Je důležité používat torrent (virtuální privátní síť) při torrentování. Téměř jako směrování cibule VPN přeskakuje vaši skutečnou IP adresu na zcela náhodný server, což znemožňuje komukoli sledovat vaši aktivitu. To vás chrání před oznámeními o autorských právech a dopisy o narovnání, z nichž oba představují riziko vysokých pokut (nebo dokonce trestů odnětí svobody).

Běžná mylná představa s VPN je taková, že přesměrováním vaší IP adresy omezují vaši skutečnou rychlost stahování. To rozhodně není tento případ; naše testy byly provedeny pomocí VPN, a jak jsme řekli na začátku, fungovali jsme rychlostí vyšší než 33 Mb / s, což znamená, že jsme mohli stáhnout velké torrent soubory (1–2 GB) za méně než deset minut.

Opravdu, my’provedli jsme vlastní testy nejlepších VPN, které jsou v současné době k dispozici. Opět je to absolutní nutnost pro uživatele torrentu, protože to zajišťuje, že zůstanete v bezpečí po celý svůj zážitek z torrentu.

Shrnutí: nejlepší torrent klienti

Prostřednictvím našeho výzkumu můžeme s jistotou říci, že qBittorrent je největší všestranný torrent klient, který je dnes v provozu; pro začátečníky, nováčky a odborníky na torrenting’s tímto softwarem nejde daleko.

S tím řekl, my’d argumentovat nejlepší torrent klient pro absolutní začátečníky je FrostWire, nejvíce uživatelsky příjemný software my’narazil jsem během naší testovací fáze.

Frostwire je celkově nejlepší torrent klient, pokud jste’absolutní začátečník, Folx pro lehké uživatele a Deluge je nejlepší pro technicky zdatné uživatele.

Pro uživatele, kteří potřebují odlehčeného a výkonného klienta, doporučujeme Folx (nebo WebTorrent, pokud ano)’re estete). Pro ty nejnáročnější uživatele jsme znovu’d ručit za Deluge kterýkoli den v týdnu.

Takže, který z nejlepších klientů torrentů zde uvedených používáte v roce 2020? Existují nějaké ty hlavní, které my’zmeškal jsem?

Každý, kdo jsme’uvedli jsme, že mají problémy? Dejte nám vědět v komentářích níže!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 11 = 14