2020’deki En İyi 10 UTorrent Alternatifi


Gizlilik ve güvenlik endişeleri çevrimiçi içeriğe erişen kullanıcılar için daha yaygın hale geldiğinden, torrent son yıllarda yeniden canlandı..

Buna ek olarak, Kodi ve platformda bulunan bazı üçüncü taraf eklentilerle ilgili devam eden sorunlar, yalnızca kullanıcıları torrent'lere geri itmeye yardımcı oluyor.

Torrent yaparken güvende olun Torrent için en iyi VPN'lerden birini kullanmaya başlayın: ExpressVPN ▸

Piyasadaki en güçlü VPN tüm torrentleri kapsar’s hız ve güvenlik ihtiyaçları.

NordVPN ▸

Şu anda sadece en hızlı VPN değil, aynı zamanda kullanıcılar için harika fırsatlar sunan bir VPN.

CyberGhost ▸

Ucuz ve kullanıcı dostu - CyberGhost harika bir sunucu listesi ve iyi P2P özellikleri sunar.

Ancak, torrentin doğası ve içeriğin zenginliği göz önüne alındığında, bu günlerde güvenilir bir torrent web sitesini bulmak zor. Yakın zamana kadar, torrent gereksinimlerimizi karşılamak için uTorrent'e bağlıydık, ancak son zamanlardaki sorunlarıyla, iyi bir uTorrent alternatifleri arayışı üzerimizde.

Neden uTorrent alternatiflerini düşünmemiz gerekiyor??

uTorrent son zamanlarda kullanıcıları etkileyen birkaç sorunla karşılaştı. Örneğin, Windows 10 bilgisayar kullanıcıları,’t Yazılımı bilgisayarlarında bile açma.

Ayrıca, Rus ve Ukraynalı kullanıcılar uTorrent'i yüklemeye çalıştıklarında Yandex tarayıcısını indirmek için kandırılmaktan şikayet ediyorlar. Diğer kullanıcılar, yükselttiğinizde sisteminize yüklenen rootkit kötü amaçlı yazılımlarından bahsetmiştir. Ayrıca, bilgisayar korsanlığı, indirilememesi ve yazılımla ilgili genel hoşnutsuzluk raporları da bulunmaktadır..

O’Bu nedenlerle ve güvenilir torrent sitelerinin gelmesi gittikçe zorlaştığından, dünya çapında torrent kullanımında artan kısıtlamalarla birlikte, kolay olmayan en güvenilir uTorrent alternatiflerini aramamız gereken diğer nedenlerden dolayı.

Ancak, torrent kullanıcısıysanız,’Endişelenmenize gerek yok! Bu yazıda biz’size kullanabileceğiniz uTorrent alternatifleri hakkında her şeyi anlatacağız. Bunların hepsi test edildi, bu yüzden şu anda biliyoruz ki’iyi çalışıyoruz.

Bunları bulmak oldukça zordu - sık sık kendimizi reklamlarla doldurulmuş sahte programları yüklemede sıkışıp kaldık. Bulduğumuz bazı programlar’t Her yerden erişilebilir. Bazıları güvenilmezdi.

Bu yüzden test ettiğimiz tüm programlar için bir dizi kriter oluşturduk. Aşağıdaki uTorrent alternatifleri aşağıdaki kriterlere göre sıralanmıştır:

 • Güvenilirlik
 • Esneklik
 • Depolama alanı

Biz’Ayrıca her birinin artılarını ve eksilerini tartmak ve sonra biz’Önerimizle birlikte size nihai bir karar vereceğim. Yani, eğer’Güvenli ve güvenilir uTorrent alternatifleri arıyoruz, okumaya devam edin!

En iyi 10 uTorrent alternatifi

Ve işte buradayız! Kapsamlı bir araştırmadan sonra,’En iyi on uTorrent alternatifinin bir listesini hazırladık. İzin Vermek’başlıyor!

# 1: Tixati

Şaşırtıcı özelliklere sahip bir uTorrent değiştirme

Tixati torrent istemcisi özellikleri

Tixati tüm gereksinimlerimizi karşıladı ve hatta aştı, bu da onu uTorrent kullanıcıları için mükemmel bir alternatif haline getirdi.

 • Güvenilirlik: Tixati, kullanıcı arayüzü olmasa bile oldukça güvenlidir’o kadar etkileyici. İnternetteki yüzlerce işe yaramaz torrent istemcisi gibi görünebilir, ancak’bunun için düşmeyin. O’Aslında oldukça iyi ve her zaman görünüşünü değiştirebilirsiniz.
 • Esneklik: Tixati, uTorrent'in eskiden olduğu gibi çok özelleştirilebilir olabilir, böylece arayüzünü uygun gördüğünüz gibi değiştirebilirsiniz. Muhtemelen bu yüzden varsayılan arayüzüne çok fazla vurgu yapılmamıştır. Kullanıcılar istedikleri gibi değiştirecek.
 • Depolama alanı: UTorrent gibi, Tixati oldukça hafiftir, yani depolama alanınızın çoğunun bu program için kullanılmayacağı anlamına gelir.

Buna ek olarak, mükemmel şifreleme özelliğine sahiptir ve azaltma, bant genişliği yönetimi ve sizin gibi diğer standart torrent özelliklerini içerir.’alışık oldum. Ayrıca, kullanıcılar arasındaki iletişimi geliştirmek için bir sohbet kutusu da içerir..

Karar: Hızlı, yıldırım hızlı torrent arayanların yanı sıra torrent yazılımlarını tercihlerine göre özelleştirmeyi sevenler için öneriyoruz.

# 2: Tufan

Destekli bir yedek

Torrent istemcisini deluge

Deluge bunu listemizin yanında yaptı, çünkü Tixati gibi, torrent kullanırken size fayda sağlayacak heyecan verici bir kaynak kombinasyonu sundu.

 • Güvenilirlik: Deluge, Windows, Linux ve her üç işletim sisteminin Kullanıcıları için kullanılabilir övgü söylüyor. Ayrıca, bir üçüncü taraf ve resmi destek eklentileri ile birlikte gelir. Orada’Ayrıca, Deluge ile karşı karşıya kalabileceğiniz sorunlara bakacak bir Deluge destek eklentisi.
 • Esneklik: Tufan çok esnektir. İsterseniz orijinal kaynak koduyla istediğiniz gibi indirebilirsiniz. RSS desteğini bile bırakabilirsiniz.’İstemiyorum. En sevdiğiniz özellikleri kolayca karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz.’çok özelleştirilebilir.
 • Depolama alanı: Deluge çok basit ve kullanıcı dostu arayüzü ile hafiftir.

Ek özellikler uzaktan erişim özelliklerini de içerir.

Karar: O’Ellerinizi kirletmek için yapabileceğiniz harika bir platformlar arası torrent.

# 3: qBittorrent

UTorrent'in yerine geçmeyen’hayal kırıklığına uğratmak

qbittorrent incelemesi

qBittorrent uTorrent'e çok benzer, bu da onu kişisel favorimiz yapıyor. Buraya’neden:

 • Güvenilirlik: qBittorrent, hem torrent dosyalarını hem de mıknatıs bağlantılarını destekleyen bir arama motoruyla güvenlidir. Ekstra eklentileri indirmek için bir yükleyici de var.
 • Esneklik: UTorrent'e benzer şekilde qBittorrent, torrentin kişiselleştirilmiş varyantlarını da oluşturmanıza izin veren özelleştirme özelliklerine sahiptir. Ayrıca, indirmeler bittikten sonra masaüstünü hazırda bekletme gibi akıllı özellikler de içerir.
 • Depolama alanı: qBittorrent hafiftir. Ayrıca uTorrent'de kaç tane olduğunu göz önünde bulundurarak gerçekten güzel bir reklam yok.

qBittorrent, uTorrent'in zirvede yaptığı her şeye ve daha fazlasına sahiptir. Bu yüzden başkalarına tercih ediyoruz. Tüm kontrol özelliklerini içeren ve kolayca gezilebilen çok kolay erişilebilir bir araç çubuğuna sahiptir..

Karar: qBittorrent, torrent yapmaya başlayanlar ve reklam sorunu olmadan uTorrent'i isteyenler için mükemmel.

# 4: Şanzıman

Harika bir uTorrent alternatifi.

Şanzıman torrent istemcisi incelemesi

Aktarım, popülaritesinin arttığı Linux, Mac ve Windows gibi çeşitli işletim sistemlerinde kullanılabilir. Popülerlikteki artışının arkasındaki neden, Transmission'un geçmiş sorunlardan kurtulan bir torrent yazılımı olmasıdır..

Eskiden güvenlik sorunları ve kötü amaçlı yazılımlarla doluydu, ancak son birkaç yıldır itibarını geri çevirdi ve torrent için harika olabileceğini gösterdi..

 • Güvenilirlik: Aktarma’ekibi çok güvenilir hale getirmek için çalışıyor. Kötü amaçlı yazılımlarla ilgili geçmiş deneyim, daha da güçlü ve daha güvenli hale gelmesine neden oldu. Önceki itibarı nedeniyle, İletim her kullanıcıyı yapmaya kararlı’deneyimi mümkün olduğunca olumlu.
 • Esneklik: Diğerinin aksine uTorrent alternatifleri Bu listede, İletimin’t En esnek. Özellikle Windows sürümü sadece temel özelliklere sahiptir. Arayüzü oldukça olağandışı, ancak işi kolayca halledebilmeyi başarıyor.
 • Depolama alanı: Şanzıman süper hızlı torrent işlemine izin verir. Bu n’t Depolamada da ağır, böylece’İletim için artı bir nokta.

Ancak, birçok kullanıcı için Transmission'dan büyük bir dönüş, arayüzdür. Belirtildiği gibi, arayüzü birçok kişi ile oldukça sıradışı ‘gizli’ yazılım aramak için sıkıcı bulmak seçenekleri. Ancak, eğer’zaman ayırıp bunları öğrenmek için istekli iseniz, o zaman mükemmel bir uTorrent alternatifiniz var!

Karar: İletim değildi’t İlk tercihimiz. Ancak, onu astığınızda, oldukça iyidir, bu yüzden öğrenmek için zaman ayırmanızı öneririz..

# 5: FrostWire

İhtiyacınız olmadığını hiç bilmediğiniz bir torrent istemcisi

FrostWire incelemesi

Listedeki bir diğer favorimiz FrostWire. FrostWire, istediğiniz torrent dosyalarını bulabileceğiniz bir arama motoru sağlar. Bu, FrostWire'ın kendisi için ekstra özellikler içerir.

 • Güvenilirlik: FrostWire indirme hızı ile çok güvenilir. Ayrıca, tüm temel torrent özelliklerini içerir’diğer torrentlerin karşılayamayacağı daha gelişmiş özelliklere de ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca, hem Windows hem de Mac ile uyumludur ve Android için istemciler de sunar.
 • Esneklik: FrostWire'ın çok basit bir arayüzü var.’Gerçekten değiştirilemez. Tasarımı biraz rahatsız edici olduğu için bu bazı insanlar için oldukça sıkıntı verici olabilir..
 • Depolama alanı: Bu listedeki çoğu torrent istemcisi gibi FrostWire değil’t Depolama alanında çok sert olması ya çalışmayı oldukça zahmetsiz hale getirir.

FrostWires özellik listesi, bulut tabanlarını ve BitTorrent dosyalarını kendi arama motorunda kolayca keşfetme özelliğini içerir. Bununla birlikte, biraz alışmaya ihtiyaç duyar, ancak bir kez alıştığınızda,’cephaneliğinizde harika bir yazılım var.

Karar: FrostWire, özellikle ses dosyaları için bir torrent istemcisi arayanlar için mükemmeldir. FrostWire aslında bu zihinle tasarlandı.’torrent istemcisinde bir iTunes eklentisi bulacaktır, genellikle diğer yazılımlarda bulunmayan bir şey.

# 6: CuteTorrent

Günlük torrent ihtiyaçlarınız için basit bir torrent yazılımı

CuteTorrent istemcisi

CuteTorrent yaptığınız her şeyi yapabilir’d Günlük torrent aktivitelerinize ihtiyaç. Ayrıca, eşler arası değişim ve web tohumlama gibi bir dizi ilginç özellik ve torrent filtreleme ve diğer torrent özelliklerini içerir..

 • Güvenilirlik: CuteTorrent'in güvenilir olma konusunda bir ünü vardır, bu yüzden bunu tüm temel torrent ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Aslında çalışmak oldukça basit ve kullanımı kolay.
 • Esneklik: CuteTorrent biraz özelleştirilebilir. Kapasiteleri sınırlıdır, ancak kullanıcılar bu yazılımı esas olarak torrent paylaşımı ve daha fazlası gibi içerdiği tüm özellikler için severler..
 • Depolama alanı: CuteTorrent çok hafiftir ve çalışmayı harika hale getirir. Bu yüzden çok fazla torrent kullanıcısı’ seçim ve kesinlikle içine bakmak gerekir harika bir uTorrent alternatif.

CuteTorrent, öğrenmesi oldukça kolay olan basit, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Bu listedeki diğer yazılımlardan farklı olarak, kazandınız’t tarafından ertelendi. CuteTorrent'in yaratıcıları, insanların farklı arayüzlere nasıl tepki verdiğini fark etti, böylece basit ve sezgisel tuttular.

Karar: CuteTorrent, alışmanın ne kadar kolay olduğu için kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir torrent istemcisidir. Ayrıca, yazılımın tam merkezinde çok güçlü bir BitTorrent kütüphanesi içerir, bu yüzden’İhtiyacınız olan her şeyi bulabileceksiniz.

# 7: rTorrent

Yararınız için C ++ ile yazılmış

rtorrent

CuteTorrent gibi, rTorrent de BitTorrent kütüphanesini çok çekirdekli kullanır ve bu da onu çok güçlü kılar. O’reklam eksikliği ve yapımcılarının kullanıcı deneyimi için sahip olduğu ilgi nedeniyle uTorrent'in kendisinden daha iyi.

 • Güvenilirlik: rTorrent, C ++ kullanılarak tasarlanmıştır. Bu yüzden üreticiler hız ve verimlilik gibi şeylere odaklanabiliyorlardı. RTorrent'in ana satış noktalarından biri, oldukça istikrarlı ve’t Kullanırken donarak torrent paylaşım topluluğunda son derece popüler hale getirir.
 • Esneklik: Aslında CLI tabanlı bir torrent istemcisidir, bu yüzden oldukça esnektir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, içerik oluşturucuları kullanıcı deneyimine karşı çok saygılıydı, bu yüzden’kalbinde basit ama temiz bir kullanıcı arayüzü ve genel olarak fantastik bir kullanıcı deneyimi bulacaksınız.
 • Depolama alanı: rTorrent performans göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır, bu yüzden çok hafiftir.

RTorrent'in C ++ ile nasıl tasarlandığını düşünürsek,’Gerçekten de hiç şaşırtıcı değil, tek bir torrent dosyası indiricisinde tüm torrent dosyalarını yönetmek gibi harika özelliklerin kullanılmasına izin veren harika bir algoritmaya sahiptir. Ama bu’hepsi değil, rTorrent ile, sıfır reklamla harika bir hız elde edersiniz.

Karar: rTorrent, sahip olduğu kütüphane ve yazıldığı dil nedeniyle çok güçlü. Bu nedenle,’büyük torrent dosyalarına dayanabilecek bir uTorrent alternatifi arıyorsanız, bu’iş için mükemmel.

# 8: Tribler

% 100 anonimlik ile sel

Tribler

Tribler, tam anonimlikte torrent yapmanızı sağlayan bir BitTorrent istemcisidir.

 • Güvenilirlik: Doğrudan BitTorrent protokolüne dayandığından, Tribler'ın kullanımı çok güvenilirdir. Aynı zamanda oldukça güvenlidir ve torrent kullanırken anonim kalmanıza izin verdiği için orada’s torrent ile ilgili ek bir endişe yok..
 • Esneklik: Tribler açık kaynaklı bir yazılımdır. Anonim eşler arası dosya paylaşımı ve herkesin gözdesi olmasını sağlar.
 • Depolama alanı: Tribler değil’hiç ağır bir dosya değil,’Depolama alanınızın büyük bir kısmını alarak endişelenmenize gerek yok.

Tribler, torrent istemcisinin ne kadar kararlı olduğu için popülerliğe yükseldi. Tüm favori dosyalarınıza çevrimiçi olarak erişmenizi sağlar ve Windows, Mac, Linux ve Android gibi çok çeşitli işletim sistemlerinde kullanılabilir.

Karar: Tribler'ı öneriyoruz, çünkü tüm dünyadaki hükümetler tarafından devralınan diğer torrent yazılımlarının aksine, Tribler bir zamanlar bunun konusu olmamıştı. Bunun nedeni, Tribler'ın yaratıcılarının torrent istemcisi için niyetlerini hızlı bir şekilde duyurmasıydı, burada insanların kendi içeriklerini özellikle başkalarıyla paylaşarak içerikten zevk almasına yardımcı olmak için yaratıldı..

# 9: Vuze

UTorrent'den çok farklı ama aynı derecede iyi

Vuze incelemesi

Bu listedeki diğer torrentlerden farklı olarak Vuze, hepsi gibi olmayan bir uTorrent alternatifidir. Bir kere, kilitli. Ancak, yazılımın beğeneceğiniz başka yönleri de var.

 • Güvenilirlik: Vuze, RSS katkısı, bant genişliği düzenleyicileri ve daha fazlası gibi heyecan verici özelliklere sahip güvenli, kullanıcı dostu bir ortam sunar.
 • Esneklik: Vuze kaynak kilitli. Bu demektir ki’t Hiç özelleştirmeyin. Bununla birlikte, Vuze Leap adlı kendi yedek torrent istemcisine sahiptir;’özelleştirme için bir tane.
 • Depolama alanı: Vuze tam olarak en hafif torrent istemcisi olmasa da, bilgisayarınızı da yavaşlatmaz. İndirmeler oldukça standart hızda mümkündür, bu yüzden’gerçekten o kadar da kötü değil.

Vuze ayrıca reklamlar içerir. Ancak, bu reklamlardan kurtulacak ve daha da fazla özelliğe erişmenizi sağlayacak bir abonelik paketi olan Vuze Plus'a kaydolabilirsiniz..

Karar: Vuze uTorrent'den tamamen farklı, ama bu değil’t Eski bir uTorrent kullanıcısı olarak kazandınız’t Kullanamaz veya hiç beğenemezsiniz. Sen yine de’Vuze kullanmayı öğrenmenin oldukça kolay olduğunu göreceksiniz. Özellikle tavsiye ediyorsanız,’torrent oyununda hala yeni bir başlangıç ​​yapıyorsun.

# 10: BitTorrent

UTorrent'i satın alan şirket değil’düşündüğün kadar kötü değil

BitTorrent uTorrent alternatifleri

BitTorrent'i dahil etmenin biraz garip göründüğünün farkındayız çünkü uTorrent'i satın alması esas olarak çöküşüne yol açtı. Bununla birlikte, bir şans vermeye karar verdik, çünkü tüm hataları için aslında oldukça iyi bir torrent istemcisi.

 • Güvenilirlik: Eğer sen’iş yapan torrentleri indiriyor ve senden başka bir şey yok’doğru yere geldim. BitTorrent, fazladan fazla ayrıntıya sahip olmayan oldukça standart bir torrent istemcisidir.
 • Esneklik: UTorrent'in aksine, BitTorrent hiç esnek değil. Ancak, torrentleri, mıknatıs bağlantılarını ve arama motoru dosyalarını destekler. UTorrent'e benzer’Torrent de yaratabilme avantajı ile çıplak temeller.
 • Depolama alanı: BitTorrent aslında hafif olsa da, çok sayıda kullanıcıyı rahatsız eden reklamlar içerir, ancak’Sadece torrent almak isteyen ve başka bir şey olmayan insanlardan birisin, bu senin için iyi.

Karar: BitTorrent orijinal torrent istemcisiydi. Aslında tüm torrent yazılımının varlığından sorumludur, bu yüzden oldukça basit ve reklamlarla dolu olsa da, endişelenmeden kullanmak güvenli olduğu için öneriyoruz.

Eğer sen’torrent kullanırken daha da fazla güvenlik arıyorsanız, o zaman reklam içermeyen bonus olan BitTorrent Pro'ya geçmenizi öneririz.

Sonuç

Sonunda, gördüğünüz gibi, aslında birkaç uTorrent alternatifi var. Onları çok sıkı aramalısın. Ancak, size gösterdiğimiz gibi, tüm aramalar işe yarar ve’uTorrent'i bile geçebilecek harika torrent istemcileri ortaya çıkardı’popülerliği.

Bizim favori torrent dosyamız özellikle qBittorrent idi.

En sevdiğimiz uTorrent alternatifimiz qBittorrent.

QBittorent'a bakarsanız,’uTorrent ile mükemmel eşleşmeyi bulacağım. Yazılıma çok benzer, ancak daha iyidir. QBittorrent'in, uTorrent'in yeni ve geliştirilmiş sürümü olduğunu söyleyebilirsiniz..

Buradaki torrent istemcilerinden bazıları, herkesin istemediği arayüzlerini tekrar öğrenmenizi istiyor. Bu güçlüğün mükemmel cevabı sadece qBittorrent'i seçmektir.

Peki, bugün burada listelenen uTorrent alternatiflerinden hangisini 2020'de kullanıyorsunuz? Yaptığımız önemli olanlar var mı’kaçırdım?

Herhangi biri’sorunları olan listelenmiş? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!”

Önerilen okumalar:

Torrentleri güvenli bir şekilde indirme?

Torrent'i hızlandırma?

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

90 − = 80