ABD’de torrent yasadışı mı


Eğer sen’Sen büyük bir hayranı torrenting, sen’bugün olduğu gibi doğru yere indim’makalesi temel bir soruya cevap verecektir: ABD'de torrent yasadışı mı? “torrent sorunu” üç basit soru ile özetlenebilir: yasal mı? Güvenli mi? Ve eğer ilk sorunun cevabı “Hayır,” o zaman yakalanırsan ne olur? İzin Vermek’en önemli soru, yasallık sorusuyla başlıyoruz ve biz’oradan halledeceğim.

ABD'de torrentin yasal statüsü

TL; DR: It’yasal.

Ancak, orada’buna bir uyarı: hepsi ne olduğuna bağlı’indiriyorum.

Hayatta birçok şeyde olduğu gibi,’ABD'de torrent hakkında konuşuyoruz, biz’çok yönlü bir konuyla uğraşıyoruz, yani bu soru basit bir evet veya hayır ile cevaplanamaz. Bunu basitleştirmek için, telif hakkıyla korunan materyalleri indirirseniz,’kanunları çiğnemek.

Ve siz sormadan önce torrent, korsanlığın karşılığı değil. Buraya’Anlaşma: torrent protokolü, insanların içeriği daha kolay indirmelerine yardımcı olmak için geliştirilmiş bir teknolojidir. O’s torrent göndermeyi yasadışı yapan veya yapmayan ilgili içeriğin doğası. ABD yasaları, telif hakkıyla korunan ve telif hakkıyla korunmayan materyallerin indirilmesi arasında ayrımcılık yapar.

Torrent yaparken güvende olun Torrent için en iyi VPN'lerden birini kullanmaya başlayın: ExpressVPN ▸

Piyasadaki en güçlü VPN tüm torrentleri kapsar’s hız ve güvenlik ihtiyaçları.

NordVPN ▸

Şu anda sadece en hızlı VPN değil, aynı zamanda kullanıcılar için harika fırsatlar sunan bir VPN.

CyberGhost ▸

Ucuz ve kullanıcı dostu - CyberGhost harika bir sunucu listesi ve iyi P2P özellikleri sunar.

ABD'de Torrent

Bazılarının düşünebilmesine rağmen, ABD'de torrent yapmak hala çok popüler. Dahası, ABD, 2018 verilerine göre torrent sitelerine / indirme portallarına / akış sitelerine neredeyse 28 milyar ziyaretle bu konuda dünyaya öncülük ediyor. Çoğu kişi (bu ziyaretlerin yüzde 53'ü) Spotify ve Neflix gibi akış sitelerine giderken, hala filmleri, TV dizilerini yasadışı olarak indirmek için torrent istemcilerini kullanan on milyonlarca insan var. 2016), müzik veya kitaplar.

Kuzey Amerika grafiğinde dosya paylaşımı

Demografik özelliklerden bahsetmişken, genç yetişkinler torrent istemcilerini en çok kullanma eğilimindedir ve biz’18 ile 29 yaşları arasındaki insanlardan bahsediyoruz. İstatistiksel verilere göre, bu demografinin yarısından fazlası torrent kullanarak içerik indirdi. 30 ila 49 yaşları arasındaki İnternet kullanıcılarının da, torrentler aracılığıyla düzenli olarak içerik indirdikleri biliniyor.’ve telif hakkıyla korunan içeriği indirdik. 50 yaşın üzerindeki Amerikalıların sadece yüzde 12'si torrent aracılığıyla dosya indirdiklerini bildirdi.

İndirme davranışı Amerika Birleşik Devletleri'ndeki eğitim düzeyi ve hane halkı geliri ile ilişkili olduğundan, öğrencilerin İnternet'ten içerik indirme olasılığı daha yüksektir, yani daha az kazananlar daha yasadışı içerik indirme eğilimindedir.

O’Ayrıca çoğu insanın film ve TV şovları / dizileri (ABD tüketicilerinin yaklaşık yüzde 24'ü) indirmek için torrent kullandığını, müzik (ABD tüketicilerinin yüzde 35'i) ve kitaplar (ABD'de en az 16,5 milyon kişi 2017).

Torrent sitelerinin / dosyalarının kullanımını tanımlayan yasal belgeler

Sorunu daha iyi anlamak istiyorsanız, Kuzey Amerika'daki torrent sitelerinin ve / veya dosyaların kullanımını tanımlayan yasal bilgiler hakkında bilgi edinmelisiniz. ABD'de, 2005'te iki bölümden oluşan federal bir yasa olan Aile Eğlencesi ve Telif Hakkı Yasası var: Sanatçı’s Haklar ve Hırsızlık Önleme Yasası ve Aile Evi Film Yasası.

Önceki bölüm, hem yazılımda hem de filmlerde telif hakkı ihlali cezalarını artırmaktadır. Orada’Ayrıca, dijital akış ve bu tür şeyler ile ilgili ses kayıtları / müzik için telif hakkı konularını düzenleyen Müzik Modernizasyonu Yasası 2018. Daha eski federal yasalar arasında 1998'den itibaren DMCA ve CTEA ve ayrıca belirli koşullar altında telif hakkı ihlali yapan kişilerin cezai takibatına izin veren Elektronik Hırsızlık Yasası (1994) bulunmaktadır..

ABD'de telif hakkıyla korunan materyallerin torrentinin yasal sonuçları

Eğer sen’ABD'de telif hakkıyla korunan materyalleri alırken hapis cezası (en kötü senaryo) veya ev hapsi ve para cezalarıyla karşılaşabilirsiniz. Örneğin, FBI 2005'te son derece popüler BitTorrent web sitesi EliteTorrents.org'u kapattıktan sonra, site yöneticileri ceza komplo suçlamalarından suçlu bulundular ve bazı sanıklar hapis cezası aldılar (5 ay hapis cezası + 3 yıl gözaltı), ev hapsi veya para cezaları (3000-15.000 dolar). Son zamanlarda, yasadışı bir şekilde müzik indirirken yakalanan kullanıcılar Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği tarafından dava edildi ve indirilen her şarkı için yaklaşık 750 $ ödemek zorunda kaldı.

Virgin Records America, Inc - Thomas-Rasset davasında, sanıklar bir jüri önünde yargılanmış ve halka ücretsiz olarak sunduğu 24 şarkı için 220.000 dolar ödeme emri vermiştir..

ABD'de işkence ile ilgili dava istatistikleri

Bu konu torrent meraklıları için çok önemlidir, çünkü internet korsanlığı / telif hakkı ile ilgili davaların sayısı artıyor. ABD'deki çoğu telif hakkı ihlali davası, nispeten bilinmeyen 2 şirket olan Strike 3 Holdings (ne’bir adı var, değil mi?) ve Malibu Media.

2018'in ilk yarısında, bu iki şirket ABD mahkemelerine 1.700'den fazla ayrı dosya paylaşımıyla ilgili dava ile aşırı yük bindirdi. Justitia'ya göre 2018'de toplamda 6.000'in üzerinde dosya paylaşımıyla ilgili vaka vardı.

Temel olarak, çoğu dava mahkemeye çıkarıldığı için iş modeli tehdit üzerine yoğunlaşmaktadır. Duruşmaya dava açmak, birkaç kamuya açıklanmış örnek dışında, olası mali getiri açısından çok risklidir. Son on yıl boyunca, yasadışı dosya paylaşım davalarının sayısı nispeten sabit kalıyor gibi görünüyor.

ABD'de güvenli bir şekilde nasıl kullanılır

Şimdi eğlenceli kısım geliyor, biz’ABD'de güvenli ve anonim olarak nasıl torrent yapılacağını öğreteceğim. Makinenizde zaten bir BitTorrent istemciniz varsa, burada’Kısa bir adım adım öğretici:

Aşama 1: Torrent için en iyi VPN'yi seçin ve talimatları izleyerek yazılımı bilgisayarınıza indirin / yükleyin.

Adım 2: Bir P2P sunucusu seçin (en iyi VPN sağlayıcılarının torrent için özel sunucular sunduğunu unutmayın) ve bu sunucuya bağlanın.

Aşama 3: Torrentlemeye başlamadan önce gerçek IP adresinizin gizli olup olmadığını kontrol edin. Gerçek IP adresinizi görmek için burayı tıklayın, ardından VPN hizmeti başlatıldığında tekrar kontrol edin ve değişip değişmediğini görün.

4. Adım: VPN bağlantısı kurulduğunda ve gerçek IP adresiniz değiştirildiğinde, güvenli bir şekilde torrent kullanmaya başlayabilirsiniz.

ABD'de torrent için en iyi VPN

Muhtemelen, ABD'de torrent için en iyi çok yönlü VPN servis sağlayıcısı ExpressVPN'dir. Neden? O’gerçekten basit: ilk olarak, ExpressVPN'in 94 ülkede 3.000'den fazla sunucusu var.’dünyanın her yerinde yüksek hızda indirme hızlarından yararlanacaksınız.

Bunun da ötesinde, ExpressVPN sıkı bir sıfır günlük politikasına sahiptir ve tüm sunucularında sınırsız bant genişliği ve P2P desteği sunar. Ancak daha da iyi hale geliyor: Şirket, söz konusu veri saklama yasaları olmayan bir gizlilik cenneti olan İngiliz Virgin Adaları'nda bulunuyor. Tüm bu özellikler ExpressVPN'i ABD'deki torrentler için en iyi seçim haline getiriyor.

Önerilen okumalar:

ABD için en iyi VPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

65 + = 68