Ako torrenty fungujú v roku 2020? Komplexný sprievodca na cestu


Už ste počuli o torrentoch? Už ste niekedy premýšľali, ako torrenty fungujú? Možno ich používali vaši priatelia a vy’zaujíma vás, čo robia, alebo by ste sa chceli naučiť, ako ich používať.

V tomto článku si vysvetlíme, čo sú to torrenty, ako pracujú a aké sú výhody a nevýhody ich použitia..

Buďte v bezpečí, zatiaľ čo torrentingGet začal s jednou z najlepších VPN na torrenting: ExpressVPN ▸

Najvýkonnejšia VPN na trhu pokrýva všetky torrentery’s rýchlosť a bezpečnostné potreby.

NordVPN ▸

Nielen najrýchlejší VPN v súčasnosti, ale aj ten, ktorý má pre používateľov skvelé ponuky.

CyberGhost ▸

Lacný a užívateľsky prívetivý - CyberGhost ponúka vynikajúci zoznam serverov a dobré možnosti P2P.

Na konci článku, vy’Budem vedieť nielen o torrentoch, ale aj o tebe’V takom prípade ich budete môcť používať na sťahovanie obsahu, distribúciu súborov a ochranu online.
Najprv sme’Oboznámim sa s kľúčovými pojmami a žargónom spojeným s torrentmi a potom vysvetlím, o čo ide. Ďalej, my’Budem hovoriť o hľadaní torrentov a hľadaní obsahu, ktorý bude pre vás užitočný.

Takže, bez ďalších okolkov, nechaj’s ponorte sa do toho, ako torrenty fungujú a ako môžete najlepšie prechádzať priestorom torrentu.

Ako torrenty fungujú?

S cieľom komplexne preskúmať, ako torrenty fungujú, sme’Najprv budem musieť pokryť niektoré dôležité dôvody.

Čo je to torrent?

nechať’s demystifikujte terminológiu skôr, ako začneme ďalšiu diskusiu. Torrent je iba malý súbor (s príponou .torrent) s podrobnosťami o súboroch a priečinkoch, ktoré sa budú distribuovať.

Ale na rozdiel od bežných priamych sťahovaní, ako sú súbory, ktoré môžete získať z webových stránok ako Facebook alebo Softpedia, sú torrenty distribuované na viacerých počítačoch..

Ako funguje sieť BitTorrentZdroj obrázka.

Čo robí torrenty výnimočnými?

Torrenty sú založené na technológii typu peer-to-peer, ktorá sa prvýkrát stala populárnou na platformách ako Napster a Limewire, a umožňuje viacerým počítačom hostiť všetky súbory (alebo ich časti). V sieti P2P môžu počítače navzájom komunikovať priamo bez toho, aby museli prejsť serverovým počítačom.

To znamená, že ak sa jeden alebo viac počítačov prepne do režimu offline, kópie súboru sú stále k dispozícii na stiahnutie. Znamená to tiež, že ide o globálnu platformu, pretože kúsky súborov možno rozložiť na počítače nachádzajúce sa v mnohých krajinách.

Rôzne druhy klientov torrentu

Na používanie torrentov potrebujete torrent klienta, čo je aplikácia, ktorú inštalujete do svojho počítača. Populárnymi klientmi v roku 2020 sú Vuze, uTorrent, Deluge, BitTorrent, qBittorrent.

uTorrentová domovská stránka

Všetky sú voľne použiteľné a niektoré majú viac funkcií ako iné. Vyberanie toho, ktorý torrent klient má použiť, je osobnou voľbou v závislosti od toho, koľko zvončekov a píšťaliek si myslíte’Budem potrebovať, ale každý z nich bude mať prácu hotový.

Pri inštalácii torrent klienta si vždy stiahnite inštalátor zo spoľahlivého zdroja. A zrušte začiarknutie možností, ktoré sa môžu objaviť počas procesu nastavenia, ktoré môžu inštalovať nežiaduce panely nástrojov alebo iný softvér ako súčasť systému Windows ‘zväzok’.

Klienti Torrentu majú veľa užitočných funkcií, ako sú prioritizácia torrentov, grafy rýchlosti sťahovania, vizualizácie semien a rovesníkov, upozornenie na dokončenie sťahovania súborov, prehrávače médií a oveľa viac..

Ďalším zaujímavým faktom o torrent klientoch je to, že niektoré z nich je možné nainštalovať aj do smartfónov, čo vám umožňuje sťahovať obsah na cestách. Zaujímavé je, že niektoré moderné prehliadače, ako je Opera, začali ponúkať podporu pre torrenty a umožňujú vám ich sťahovať priamo z okna.

Avšak, oni nie’t ponúka veľké množstvo funkcií, ktoré vyhradený klient bude.

Čo sú semená, vrstovníci a pijavice?

Keď sa dostanete do torrentu, narazíte na pojmy ako semená a pijavice. nechať’s rozpis týchto podmienok pre vás.

rozsievač je osoba, ktorá najprv zdieľa súbor, ktorý sa bude distribuovať. Toto je pôvodný súbor, ktorý sa bude zdieľať a ukladať v bitoch a blokoch v celej sieti torrentov, kým nebude mať viac počítačov úplnú kópiu..

peer je osoba, ktorá má kúsky a kúsky očkovaného súboru, ale nie úplnú kópiu. Partneri súčasne nahrávajú aj sťahujú kúsky súboru. Akonáhle dostanú úplnú kópiu, môžu sa zmeniť na semená zdieľaním súboru (odovzdaním).

Výsev je dôležitým aspektom silnej komunity, ktorá sa šíriZdroj obrázka.

Je dobrým zvyčajným etiketami, aby sa semená pridávali aj naďalej’Dokončil som sťahovanie súboru.

Ľudia, ktorí nie’Po ukončení sťahovania sa volá semeno leechers. Pijavice sa vo väčšine komunít s výskytom torrentu mračia, pretože znižujú zdravie torrentu, zatiaľ čo osivo sa podporuje.

Predstavte si, že chcete sťahovať knihu, ktorú skutočne potrebujete, ale nie sú tam’t dostatok sejačiek, aby ste dostali úplnú kópiu. To sa stane, keď torrent nie je’t zdravé, takže by ste sa mali pokúsiť vrátiť komunite torrentov naočkovaním čo najdlhšie.

Výsev po stiahnutí

Tento obrázok ukazuje, ako sa súbory torrent automaticky prepínajú do režimu očkovania po dokončení sťahovania súboru.

Nájdenie torrentov

Teraz, keď ste’Mám celkom dobrú predstavu o základoch torrentov’Pozrime sa, ako môžete začať s hľadaním týchto torrentov.

Niektoré populárne webové stránky

Ak nainštalujete torrent klienta, narazíte aj na pojmy ako Seed Ratio.

Počiatočný pomer je miera množstva údajov, ktoré ste nahrali, vydelené počtom údajov, ktoré ste nahrali. Ak máte pomer viac ako 1, znamená to, že ste’Odovzdal som viac ako vy’stiahli sa a to je veľa podporované v mnohých komunitách torrentov, ako sú napríklad súkromné ​​sledovače.

Ďalším výrazom, s ktorým by ste sa mohli stretnúť, je tracker. Sledovač je server, ktorý sleduje údaje, ktoré sa majú prenášať medzi rovesníkmi a semenami, a sleduje, koľko každý z nich odovzdal alebo stiahol. K dispozícii sú otvorené aj súkromné ​​sledovače.

The Pirate Bay

my’Už som prešiel cez tie najlepšie torrent stránky, ktoré stále fungujú v roku 2020.

Súkromné ​​sledovače

Na rozdiel od otvorených sledovačov, ako sú sledovače na webových stránkach ako RarBG, súkromné ​​sledovače sú servery, ktoré vyžadujú, aby ste boli členom, aby ste ich mohli používať. Súkromný sledovač má veľa výhod, ale aj niektoré nevýhody.

Akonáhle sa zaregistrujete na súkromnom sledovači, ktorý často zahŕňa pozvanie niekoho, koho poznáte, máte prístup k veľkej komunite nadšencov torrentingu. Väčšina súkromných sledovačov obsahuje vysokokvalitný obsah s vyššou rýchlosťou a bezpečnejším sťahovaním. Často môžete nájsť obsah na súkromných sledovačoch, ktoré nie je možné nájsť v otvorených sledovačoch, vrátane zriedkavých zastaralých torrentov.

Nevýhodou je, že registrácia na súkromnom sledovači je často zložitá a ak sa tak stane, môže to vyžadovať náročný proces pohovoru’nepoznám niekoho, kto’je už členom. Tiež sa vyžaduje, aby ste udržali určitý minimálny pomer semien, aby ste udržali komunitu’s torrentmi zdravé.

Vo všeobecnosti tiež musíte dodržiavať prísny súbor pravidiel pre každého súkromného sledovača a musíte zostať zapojený a aktívny. Pred výberom tejto možnosti preto starostlivo zvážte.

Sťahovanie torrentu

Stiahnutie torrentu je veľmi jednoduché.

Najprv vyhľadajte požadovaný súbor. Z výsledkov vyberte súbor s dostatočným počtom semienok a potom stačí kliknúť na odkaz súboru, ktorý chcete stiahnuť, a otvorí takúto stránku:

Ako sťahovať torrent - stiahnutie torrent súboru

Vyberte tlačidlo alebo odkaz na stiahnutie a váš prehľadávač stiahne súbor torrent. Otvorte tento súbor a spustí klienta torrent a okamžite začne sťahovanie.

Tu’s tip pre vás: každá webová stránka torrent obsahuje komentáre ku každému súboru, čo vám môže pomôcť určiť, či je súbor kvalitný alebo nie. Ak je k určitému torrentu dostatok negatívnych alebo pozitívnych komentárov alebo spätnej väzby, môže vám to pomôcť pri rozhodovaní, či pokračovať v sťahovaní alebo nie..

Magnetické spoje

V posledných rokoch boli súbory torrentu (s príponou .torrent) stále viac nahradené magnetickými odkazmi. Ide v podstate o URL alebo hypertextový odkaz obsahujúci hash kód pre tento torrent.

Váš torrent klient môže pomocou magnetického odkazu začať vyhľadávať semená a kolegov, ktorí zdieľajú tento súbor. Magnetické spojenia don’nevyžadujú sledovač ani žiadne ďalšie sťahovanie.

Použitie magnetických spojov

Používanie magnetických spojov je veľmi jednoduché. Mnoho webových stránok, vrátane RARBG, ponúka v predvolenom nastavení magnetické odkazy. Raz ty’keď ste našli súbor, ktorý chcete stiahnuť, stačí kliknúť na ikonu v tvare magnetu a váš prehliadač automaticky otvorí váš torrent klient, napr. Vuze a sťahovanie sa začne.

Magnetické spojenie pirátskeho zálivu

Odkaz na magnet je malá ikona magnetu vedľa názvu torrentu.

Čo najlepšie využiť torrent

Aby ste mali čo najlepší zážitok, keď ste’pri použití torrentov sú niektoré dôležité veci, ktoré môžete vylepšiť.

Optimalizácia rýchlosti sťahovania

Rýchlosť sťahovania vášho torrentu závisí od mnohých faktorov. V niektorých prípadoch môžu byť veľkosti súborov, ktoré chcete stiahnuť, veľké, napríklad 20 GB. Veľa záleží na šírke pásma vášho internetového pripojenia, ale ak si myslíte, že je to postačujúce, mali by ste sa pozrieť na ďalšie faktory, ako je škrtenie poskytovateľa internetových služieb, počet semien a rovesníkov vášho torrentu, zaťaženie pripojenia a nastavenie správneho nastavenia. a rýchlosti nahrávania v rámci vášho torrent klienta.

Môžete tiež skontrolovať, či je vaša rýchlosť pripojenia podľa očakávania od klienta torrentu a podľa toho nastaviť rýchlosti sťahovania a nahrávania.

V prípade pretrvávajúcich problémov bude pravdepodobne potrebné skontrolovať, či brána firewall umožňuje prenos torrentu a vykonať potrebné nastavenia. Webové stránky pre váš torrent klienta budú mať potrebné pokyny.

V závislosti od toho, ktorého klienta používate, by mala byť v dolnej časti obrazovky dostupná možnosť zmeniť obmedzenia rýchlosti sťahovania a nahrávania.

Zmeňte obmedzenia rýchlosti sťahovania a nahrávania

Pokročilé funkcie torrent klientov

Ak ty’Už ste niekedy mali problémy so sledovaním streamu na YouTube, možno ste si uvedomili, že rýchlosť sťahovania a kvalita videa sú ovplyvnené dostupnou šírkou pásma. Stiahnutím môže často ovplyvniť ostatných používateľov vašej siete a naopak.

Keď viete, ako funguje torrent, viete si predstaviť, že by zabrali veľkú šírku pásma a vy’d mať pravdu!

Jednou z funkcií, ktoré ponúkajú Vuze, uTorrent a niektorí ďalší klienti, je plánovač na nastavenie dní alebo hodín, kedy budú vaše torrenty aktívne. Napríklad môžete nastaviť svoje preferencie pre torrenty, aby počas preddefinovaných časovaní časovali iba semeno, plnú rýchlosť alebo obmedzenú rýchlosť, alebo úplne zastavili torrenty..

Je to užitočné pre ľudí, ktorí nie’nechcem ovplyvniť domácnosť’s internetovou šírkou pásma cez deň, ale behajte torrenty v noci, keď všetci spia.

Diaľkové ovládanie

Ďalšou skvelou možnosťou, ak ste’ste zaneprázdnený človek, ktorý’Je vždy na cestách, je funkcia diaľkového ovládania pre uTorrent a niektorých ďalších klientov. Ide v podstate o aplikáciu pre smartfóny, ktorá vám umožňuje prihlásiť sa a ovládať svoje torrenty spustené v počítači z telefónu.

Môžete pozastaviť, obnoviť, odstrániť a spustiť nové torrenty na diaľku, čo je skutočne pohodlné.

Sú torrenty nezákonné?

Jednou z najpopulárnejších otázok, pokiaľ ide o torrenting, je jeho zákonnosť. nechať’pozri sa na to teraz.

Čo hovorí zákon

Torrenty majú povesť nezákonnosti, ale v skutočnosti sú? Ukazuje sa, že technológia, ktorá stojí za torrentmi, nie je nezákonná ani neporušuje žiadne iné zákony.

Používanie torrentov na distribúciu a sťahovanie obsahu chráneného autorskými právami, ako sú filmy, televízne programy, elektronické knihy, hudba a ďalšie médiá, je však v mnohých krajinách a teritóriách nezákonné. Zdieľanie a distribúcia obsahu, ktorý nie je chránený autorskými právami, je však úplne zákonné, a nebudete tak čeliť žiadnym problémom.

V skutočnosti veľa spoločností používa torrenty ako spôsob na rýchlu a efektívnu distribúciu svojho softvéru, vrátane Ubuntu, Linux a ďalších softvérových spoločností..

Čítaj viac: Torrenting je nezákonný?

Zabezpečenie bezpečnosti

Ak sa rozhodnete používať torrenty, odporúčame vám prijať určité opatrenia na ochranu pred orgánmi činnými v trestnom konaní a orgánmi presadzujúcimi zákon DMCA (Digital Millennium Copyright Act). Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je použitie služby VPN na skrytie vašej adresy IP a zabránenie detekcii.

Ďalším problémom, na ktorý si treba dávať pozor, je malware, adware a iný škaredý softvér, ktorý môže infikovať váš počítač stiahnutím z torrentu. Mali by ste nainštalovať antivírusový softvér a zabezpečiť jeho aktuálnosť. Ako vždy, nikdy nepreberajte súbory z podozrivých / nespoľahlivých webových stránok.

Čítaj viac: Ako sa nechať chytiť Torrenting?

Stretnutie falošných torrentov

Ďalším nebezpečenstvom, ktoré by ste si mali dávať pozor, keď torrentujete, sú falošné súbory, ktoré môžu obsahovať škodlivý obsah, ako napríklad spyware, vírusy alebo adware. Tieto súbory môžu byť maskované ako bežné mediálne súbory, ako sú MP3 alebo dokonca ako súbory .zip alebo .rar chránené heslom.

Mali by ste si dať pozor najmä na mediálne súbory končiace príponami .exe. Najbezpečnejším spôsobom sťahovania torrentov je použitie overených torrentov, ktoré niekto na webe označil za bezpečné.

záver

Teraz viete podrobnosti o technológii, ktorá stojí za torrentom a o tom, ako torrenty fungujú, a nebudete mať problém s prístupom do sveta informácií a médií, ktoré torrenty ponúkajú..

Nezabudnite používať spoľahlivé webové stránky, vyhnúť sa podozrivým torrentom a dodržiavať etiketu dobrého torrentu. Kvôli zvýšenej bezpečnosti zvážte použitie služby VPN.

Odporúčané znenie:

Najlepšie VPN pre Torrenting

Najlepšie torrent stránky

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

27 − = 26