Android’de torrent nasıl indirilir


Eşler arası dosya paylaşım protokolü olan BitTorrent, küresel internet bant genişliği kullanımında YouTube'un hemen arkasındadır. Yakın zamana kadar, bu şaşırtıcı miktarda veri hareket halindeki kullanıcılar tarafından kullanılamıyordu. Android'in basit telefon işletim sisteminden tam özellikli bir mobil bilgi işlem platformuna evrilmesiyle kullanıcılar artık torrentler aracılığıyla yüzlerce terabayt içeriğe erişebiliyor.

Torrent yaparken güvende olun Torrent için en iyi VPN'lerden birini kullanmaya başlayın: ExpressVPN ▸

Piyasadaki en güçlü VPN tüm torrentleri kapsar’s hız ve güvenlik ihtiyaçları.

NordVPN ▸

Şu anda sadece en hızlı VPN değil, aynı zamanda kullanıcılar için harika fırsatlar sunan bir VPN.

CyberGhost ▸

Ucuz ve kullanıcı dostu - CyberGhost harika bir sunucu listesi ve iyi P2P özellikleri sunar.

Torrentleri indirmek isteyen mobil kullanıcılar için Android bunu kolaylaştırır. İşte biz’aşağıdakiler de dahil olmak üzere tüm temel unsurları kapsayacaktır:

  • Bir torrent istemcisi seçme ve indirme
  • Torrent istemci kurulumu ve kurulumu
  • Arama motorları ve izleyicilerle torrent bulma
  • Torrent dosyalarını torrent dosyalarını ve mıknatıs bağlantılarını kullanarak Android cihazlara indirme

Torrent güvenliğini uygulama

Emin olmanın yanı sıra’virüs veya diğer kötü amaçlı yazılımları indirmiyorsanız,’Başka yollarla torrent yaparken kendinizi güvende tutmanız önemlidir.

Biz’çevrimiçi P2P etkinliklerinizin olabildiğince anonim olduğundan emin olmaktan bahsediyoruz ve bu, kendinizi örtbas etmek için bir Sanal Özel Ağ (VPN) kullanmak anlamına geliyor. Don’Endişelenme: biz’torrent için zaten en iyi VPN'leri zaten ele aldık, bu yüzden bu makaleyi okuduktan sonra, oraya gerçekten huzuru sağlayabilmeniz için oraya gitmenizi önemle tavsiye ederiz..

Android torrent istemcisi seçme ve indirme

Google'da çok sayıda torrent istemcisi mevcut’s Play Store'da. Birçoğu, müşteri seçimini zorlaştırabilecek benzer bir dizi desteklenen protokol ve özellik sunar. Aşağıda, biz’kaliteli bir torrent istemcisinin sahip olması gereken bazı temel özellikleri inceleyeceğim.

Desteklenen protokoller

BitTorrent, kullanıcıların doğrudan istemciden istemciye veri paylaştığı anlamına gelen eşler arası bir uygulamadır. Her akran aynı torrent paylaşan diğer akranları keşfetmek için bir yol gerekir. BitTorrent bunu üç ana yöntem kullanarak başarır:

  • .izleyici ile torrent dosyaları
  • DHT (Dağıtık Karma Tablolar)
  • mıknatıs bağlantıları.

İzleyici, her kullanıcının IP'sini sunan bir telefon defteri gibi çalışan merkezi bir sitedir ve torrent dosyası izleyiciyle iletişim kurmak için gerekli verileri içerir. Buna karşılık, DHT veri paylaşan her kullanıcının IP adresini torrent dosyasının kendisine kodlar ve merkezi izleyici ihtiyacını ortadan kaldırır. Mıknatıs bağlantıları, bir torrenti özel olarak biçimlendirilmiş bir URL'ye indirmek için gereken tüm verileri kodlayarak bir adım ileri gider.

Torrent izleyicileri sık sık çevrimdışı olduğundan üç indirme yönteminin tümü için destek önemlidir. Oyun deposundaki BitTorrent istemcilerinin çoğunluğu, mıknatıs bağlantıları ve DHT ile bazı zorluklar olsa da, üç ana protokolü de destekliyor..

Arayüz ve özellikler

Google'daki uygulamaların çoğu gibi’Play Store'da, Android torrent istemcilerinin çoğu, bunları kaldırmak için premium bir seçenekle reklam desteklenir. Reklamlar tam ekranda veya arayüzün altında Flud gibi invaziv olmayan bir banner olarak görüntülenebilir. Minimum agresif reklamcılığı tercih eden bir müşteri seçin.

Torrent'ler büyük dosyalar için mükemmel bir dağıtım yöntemi olduğundan, sınırlı bant genişliği planlarında bulunanlar yalnızca Wi-Fi indirmeyi destekleyen bir istemciyi tercih etmelidir. Play Store'daki çoğu modern torrent istemcisi şimdi bu seçeneği sunuyor. Ancak, bazıları yapılandırma ayarlarının derinliklerine gömüyor.

Son olarak, kaliteli bir torrent istemcisi bant genişliği kullanımını ve bağlantı sayısını ayarlamak için kolayca erişilebilir seçeneklere sahip olacaktır. Bazı Wi-Fi yönlendiricileri, birçok istemcinin varsayılan yapılandırma olarak kullandığı yüzlerce bağlantıyla mücadele edebilir ve torrentler tüm ağı tüketebilir’s trafik yoksa kullanılabilir bant genişliği’t kısıtlanmış.

Torrent istemcisi bulma

Android torrentleri indirmek için hantal üçüncü taraf sitelerinin kullanılmasını gerektiren iOS'un aksine Android bunu kolaylaştırır. Bir torrent istemcisi bulmak, Google'ı açmak kadar basit’s Play Store ve giriş “torrent istemcisi” arama kutusuna.

Android selleri indirmek için nasıl 1

Oyun mağazasında düzinelerce ücretsiz, genellikle reklam destekli ve ücretli reklamsız seçenek bulunur. Yukarıda belirlenen kriterlere göre, biz’Play Store'a bakacağız’s en iyi öneri Flud Torrent Downloader.

Flud torrent istemci kurulumu ve ilk çalıştırma kurulumu

Flud'un yüklenmesi, diğer herhangi bir Play Store uygulamasını yüklemek kadar basittir. Play Store aramasından Flud Torrent Downloader'a gidin ve etiketli yeşil düğmeye basın “Yüklemek.”

Android 2'de torrent nasıl indirilir

Hızlı indirme ve kısa kurulumdan sonra, yeşil “Açık” düğmesi Mağaza penceresinde görünür ve Android gezgininde bir simge görünür. o’Flud Torrent Downloader'ı yüklemek için her şey var.

İlk çalıştırma kurulumu

Flud'u ilk açarken kullanıcı, uygulamanın cihazdaki fotoğraflara, medyaya ve dosyalara erişip erişemeyeceğini soran tanıdık bir Android izinler penceresiyle karşılaşacak. Dokunmak “Kabul etmek” Flud'un dosya sisteminize erişmesine izin vermek için.

Android 3'te torrent nasıl indirilir

Daha sonra, kullanıcı Flud, torrentlerin yalnızca wifi üzerinden indirilip indirilmeyeceğini sorar. Torrent'ler çok fazla bant genişliği kullanabileceğinden, sınırlı veri planlarına sahip kullanıcılar bu kutuyu işaretli bırakmalıdır.

Android 4'te torrent nasıl indirilir

Kurulum ve ilk kurulum tamamlandığında,’indirmek için ilk torrentlerimizi bulmaya hazırız.

Torrent bulma

Flud, birçok müşteri gibi, torrentler için uygulama içi arama sunar. Ne yazık ki, birçok torrent istemcisi gibi, bir Google aramasından biraz daha fazlası ve’İhtiyacınız olanı bulamaz. İndirilecek torrentleri bulmak için, doğrudan torrent izleyicide arama yapabilir veya torrent arama motorunu kullanabiliriz.

Başlıca torrent izleyicileri

Genel amaçlı Pirate Bay, video merkezli Rarbg ve anime dolgulu Nyaa gibi siteler, çok sayıda metin yazımı içeren popüler izleyicilerdir. Android kullanıcılarını indirmek isteyen bir mobil kullanıcı olarak’reklamları engelleyen tarayıcılar için destek çok sayıda site içeriyor..

Telif hakkı içermeyen torrent izleyicileri

Genellikle korsanlıkla ilişkilendirilse de, yalnızca telif hakkı bulunmayan içeriğe odaklanan çok sayıda izleyici vardır. İnternet Arşivi, telif hakkının geçtiği büyük bir ses ve video hacmine ev sahipliği yapar ve Legit Torrents açık kaynaklı ve yaratıcı ortak lisanslı yazılım, müzik ve videoya ev sahipliği yapar.

Android 5'de torrent nasıl indirilir

Torrent arama motorları

Torrent izleyicilerini tarayan Torrent arama motorları, BitTorrent dünyasında yeni olanlar için kullanışlıdır. Ancak, birçok ISS bunları engellemeye başladı ve telif hakkı ihlali iddiaları nedeniyle sık sık çevrimdışı oluyor. Torrents.me ve Torrentz2, bir avuç ana torrent izleyicisini tarayan ve telif hakkı iddiaları karşısında esnek kalan iki yaygın meta arama motorudur..

Seçilen izleyiciye bağlı olarak, indirme .torrent dosyası, mıknatıs bağlantısı veya her ikisi olarak kullanılabilir. Aşağıda, biz’hem mıknatıs bağlantılarını hem de .torrent dosyalarını indirmek için Flud'u kullanarak dolaşacağız.

Android'de torrent nasıl indirilir

Torrentleri Android'e indirmek, istemciyi yüklemek kadar kolaydır. Hem mıknatıs bağlantıları hem de .torrent dosyalarının Flud'a aktarılması kolaydır. Hangi yöntemi kullanmak izleyici ve kullanıcı tercihi tarafından sunulana bağlıdır.

Torrent dosyaları torrentin içeriği hakkında meta veriler içerir ve kullanıcının hangi dosyaları indireceğini ve indirme önceliğini seçmesine izin verir. Mıknatıs bağlantıları don’t torrent'i istemciye ekledikten sonra indirilen meta veriler içeriyor. Kullanıcıların dosya indirme tercihlerini yapılandırmadan önce torrent meta verilerinin indirilmesi için birkaç dakika beklemesi gerekecek.

Torrent dosyalarını ve mıknatıs bağlantılarını içe aktarma

.Torrent dosyaları kırmızı ile Flud'a aktarılır “+” simgesini tıklayın. İçe aktarmak, istenen .torrent dosyasına göz atmak ve dosya adına dokunmak kadar kolaydır.

Android 6'da torrent nasıl indirilir

Mıknatıs bağlantıları kullanarak torrentleri indirmek, .torrent dosyalarını kullanarak torrentleri indirmeye benzer. Bir mıknatıs bağlantısı kullanarak indirmek için önce URL'yi panoya kopyalayın, ardından bağlantıyı Flud'a aktarmak için arayüzün üstündeki mıknatıs simgesini tıklayın. Bir torrent dosyasını içe aktardıktan sonra kullanıcıdan aşağıda tartışacağımız indirmeye özgü seçenekleri yapılandırması istenir.

Android 7'de torrent nasıl indirilir

Flud, mıknatıs bağlantılarını otomatik olarak diyalog kutusuna yapıştıracaktır. İndirmeye özgü yapılandırma seçeneklerine geçmek için Tamam'a dokunun.

İndirmeye özgü seçenekleri yapılandırma

Torrent içe aktarıldıktan sonra Flud kullanıcıdan ad, depolama konumu ve sıralı indirme seçeneği gibi indirmeye özgü seçenekleri ayarlamasını ister. İstediğiniz seçenekleri düzenlemek için arayüzdeki kurşun kalem simgesini seçin.

Android 8'de torrent nasıl indirilir

Bizim durumumuzda, bu torrent'i adlı yeni bir dizine indirmek istiyoruz. “Müzik” harici bir SD karta. Saklama yolunun yanındaki kurşun kalem simgesini seçin ve istediğiniz indirme konumuna gidin. Yeni klasörler “Yeni dosya” Gezgin penceresindeki düğmesine basın..

Android 9'da torrent nasıl indirilir

Şimdi biz’indirmeye özgü seçenekleri ayarlamak için “+ Torrent Ekle” indirmeye başlamak için sağ üstteki düğmesine basın.

Android 10'da torrent nasıl indirilir

Tamamlandığında, torrent dosyası başlayacaktır “tohumlama,” diğer kullanıcılara yüklüyor. Tohumlama genel izleyiciler için isteğe bağlıdır, ancak dosyayı diğer kullanıcılara dağıtmaya yardımcı olur ve eşler arası ağı güçlendirir.

Android 11'de torrent nasıl indirilir

Torrent indirmek isteyen mobil kullanıcılar için Apple, Apple nedeniyle tek gerçek seçimdir’s iTunes mağaza kısıtlamaları. Play Store'un açık doğası, geliştiricilerin kullanıcı deneyimini büyük ölçüde artıran tam özellikli uygulamalar oluşturmalarına izin verdi.

Flud ve biraz bilgi birikimi gibi kullanımı kolay bir müşteriyle donatılmış, özgürce kullanılabilir bir içerik dünyası artık avucumuzun içinde.

Android'de torrentleri nasıl indireceğinizi biliyor musunuz? Kaçırdığımız bir şey var mı, sorularınız mı var??

Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2