Avustralya’da torrent yasadışı mı


P2P dosya paylaşımı olarak da bilinen Torrenting, Avustralyalılar için çok popüler bir çabadır, ancak önce temel bir soruyu cevaplamalıyız.

Torrent yaparken güvende olun Torrent için en iyi VPN'lerden birini kullanmaya başlayın: ExpressVPN ▸

Piyasadaki en güçlü VPN tüm torrentleri kapsar’s hız ve güvenlik ihtiyaçları.

NordVPN ▸

Şu anda sadece en hızlı VPN değil, aynı zamanda kullanıcılar için harika fırsatlar sunan bir VPN.

CyberGhost ▸

Ucuz ve kullanıcı dostu - CyberGhost harika bir sunucu listesi ve iyi P2P özellikleri sunar.

Avustralya'da torrent yasadışı mı?

TL; DR: Hayır.

Genel kural olarak, torrentler aracılığıyla içerik indirmek hiçbir ülkede bildiğimiz kadarıyla yasa dışı değildir. Bununla birlikte, şeytan ayrıntılarda gizlidir: hepsi ne tür içeriğe bağlı olduğunuza bağlıdır’yeniden indiriyoruz. Mesele şu ki, eğer’telif hakkıyla korunan materyali torrent yoluyla indiriyorsanız,’Avustralya yasalarına göre yasadışı bir faaliyette bulunmak.

Avustralya'da Torrent

Resmi anketlere göre, Avustralya'da torrent yapmak eskisi kadar popüler değil’Avustralya hükümetinin yaptığı bir araştırmaya göre Stan ve Netflix gibi akış hizmetlerinin beğenisine göre, popülerlikteki düşüşün yasal içeriğin daha fazla kullanılabilirliğinden kaynaklandığı iddia ediliyor..

Avustralya'da dijital içerik tüketim sıklığı 2018

Torrent tercihleriyle ilgili olarak, çoğu Avustralyalı film, müzik ve video oyunları indirmek için BitTorrent istemcilerini kullanır. O’Avustralya hükümeti, telif hakkı hırsızlığı grup örgütünün (Creative Content Australia) şikayetinden sonra TV şovlarını ve filmlerini yasadışı olarak paylaştığı bilinen elliden fazla korsan web sitesini engellediğinden, torrentin yıllık% yirmi düştüğünü belirtmek gerekir. Örneğin, 2016'da Avustralyalıların yüzde 21'i korsan içerik kullandı, 2017'de yüzde 16.

Avustralya'da işkence yapmak, 18-24 yaşları arasında en popüler olanıdır ve ilgili grubun neredeyse yüzde yetmişi 2010 raporuna göre bir tür torrent / çevrimiçi korsanlığa katıldığını itiraf etmektedir. Ancak, ülkenin yarısından fazlası’S popülasyonu aynı rapora göre TV şovlarını ve filmlerini korsanlamak için torrent yazılımını kullandı, yani torrent, yaş ve sosyal durumdan bağımsız olarak Avustralyalılar arasında oldukça popüler.

Eğlenceli bir factoid olarak, birkaç yıl önce ABD Büyükelçisi Jeffrey Bleich, Facebook mesajıyla Avustralyalılardan Game of Thrones'un 3. sezonunu indirmeyi (yasadışı olarak) durdurmalarını istedi. Mesele şu ki, Avustralyalılar torrentlerini ciddiye alıyorlar.

Torrent sitelerinin / dosyalarının kullanımını tanımlayan yasal belgeler

Avustralya hükümeti son zamanlarda bir dizi yasa kabul etti. “Büyük kardeş” vatandaşlarını çevrimiçi takip etmek için’zorunlu veri mevzuatı ve yetkililerin bireye karşı yasal yollara başvurmalarına izin veren bir Federal Mahkeme kararı hakkında konuşmak “korsanlar.” Ayrıca, Haziran 2015'te Avustralya Parlamentosu, çevrimiçi korsanlığı engellemeyi amaçlayan Telif Hakkı Değişikliği (Çevrimiçi İhlal) tasarısını kabul etti.

Avustralya'da telif hakkıyla korunan malzemelerin torrentle işlenmesinin yasal sonuçları

Telif hakkıyla korunan materyalin indirilmesine ilişkin ilgili mevzuat, sırasıyla 1968 yılında Avustralya Telif Hakkı Yasası'ndan geçen bir yasadır. Ceza gerektiren bir suç haline gelebilmek için, telif hakkıyla korunan içeriğe hizmet eden kullanıcıların bunu ticari ölçekte yapması gerekir. Bununla birlikte, hak sahipleri tarafından dava edilirse, yükleyenler / paylaşanlar temelde kapatılmamış yasal / telafi edici hasarlar ödemek zorunda kalabilirler, yani’s fikri mülkiyet ile ilgili olarak Avustralya yasaları uyarınca belirlenmiş hiçbir maksimum yükümlülük yoktur.

Avustralya'da işkence ile ilgili dava istatistikleri

Torrent meraklıları için iyi haber, Avustralya'nın “Laissez faire” İnternet korsanlığı politikası. Temel olarak, ülkeyi ihlal ettiği için Avustralya'da para cezasına çarptırılan kişilerin kaydı yok’s torrentle ilgili çevrimiçi telif hakkı yasaları.

Avustralya'da güvenli bir şekilde nasıl işlenir - bir VPN kullanın!

Şimdi eğlenceli kısım geliyor, biz’Avustralya'da güvenli ve anonim olarak nasıl torrent yapılacağını öğreteceğim. Makinenizde zaten bir BitTorrent istemciniz (uTorrent / BitTorrent / ne olursa olsun) yüklü olması şartıyla, burada’Kısa bir adım adım öğretici:

Aşama 1: bir VPN servis sağlayıcısı seçin ve talimatları izleyerek yazılımı bilgisayarınıza indirin / yükleyin.

Adım 2: bir P2P sunucusu seçin (bazı VPN sağlayıcılarının torrent için özel sunucular sunduğunu unutmayın) ve bu sunucuya bağlanın.

Aşama 3: torrent göndermeye başlamadan önce gerçek IP adresinizin gizli olup olmadığını kontrol edin. Gerçek IP adresinizi görmek için burayı tıklayın, ardından VPN hizmeti başlatıldığında tekrar kontrol edin ve değişip değişmediğini görün.

4. Adım: VPN bağlantısı kurulduğunda ve gerçek IP adresiniz değiştirildiğinde, güvenli bir şekilde torrent kullanmaya başlayabilirsiniz.

Avustralya'da torrentler için en iyi VPN

NordVPN, Avustralya'da torrent almak için tartışmasız en iyi VPN'dir. Neden? Bunun birçok nedeni vardır ve en önemlileri gizlilik ve güvenlikle ilgilidir. Avustralya, 5 eyalet (Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri) arasında bir Anglofon istihbarat ittifakı sağlayan beş gözlü ittifakın bir parçasıdır; Temel olarak, Avustralya vatandaşlar dahil tüm internet trafiğini izler’ diğer şeylerin yanı sıra, ECHELON gözetim sistemi aracılığıyla özel iletişim.

Panama merkezli (bu’NordVPN, torrent tutkunları arasında efsanevi bir statü elde etti. sıfır günlük gizliliği merkezli politika. Sıfır günlük politikasını açıkça uygulayan bir VPN sağlayıcısı, torrent dahil olmak üzere tüm çevrimiçi etkinliklerinizin NordVPN tarafından saklanmadığı anlamına gelir’ve aynı şekilde IP adresiniz ve adınız için de geçerlidir. “meta.” Big Brother dahil hiçbir şey depolanmaz veya paylaşılmaz.

Ve güvenlikten bahsetmişken, NordVPN şunları sunar: AES-256 şifreleme torrent dahil olmak üzere tüm ağ trafiği için standart olarak. Üstüne üstlük sen’İnternet bağlantınız herhangi bir nedenle düşse bile torrentinizi anonim koruyacak yerleşik bir kill switch özelliği ile birlikte çeşitli bağlantı protokollerinden faydalanabilirsiniz..

Torrenting indirme hızıyla ilgilidir ve burada TorV VPN ile birlikte belirli sunucularda aynı IP adresini sağlayan özel bir IP adresinin sevdiği torrentler için birinci sınıf ve güvenilir hizmetler sunduğu için NordVPN gerçekten parlıyor ve Çift VPN. Tor Over VPN özelliği oldukça benzersiz bir özelliktir ve internet trafiğinizi neredeyse izlenemez hale getirecektir. Eğer sen’torrent manyak, bu özellik geceleri daha iyi uyumanızı sağlayacaktır.

Ve sonra, orada’s Çift VPN özelliği, adından da anlaşılacağı gibi, çift şifrelemede olduğu gibi çift koruma sağlar. Güvenlik uzmanlarına göre, bu şifreleme temelde kırılmaz. Ancak, bu harika özelliğin kullanılması indirme hızlarında düşüşe neden olabilir. Ama hey, önce güvenlik, doğru?

Son olarak, NordVPN geniş ağlarında sunucu sundukları için torrentleri teşvik ediyor (60 ülkede 5.700'den fazla sunucu), yani P2P paylaşımı için optimize edilmiştir, yani bir P2P sunucusu seçtiğinizde,’konumunuza ve bağlantı türünüze bağlı olarak torrent için en iyisine otomatik olarak bağlanacaktır. Ayrıca, ülkeler listesinden manuel olarak bir sunucu da seçebilirsiniz. Son olarak, NordVPN tüm büyük işletim sistemleriyle uyumludur’es dahil macOS, Windows, Linux, iOS, Android vb. ve bir hesaptan altı eşzamanlı bağlantıya izin verir.

Önerilen okumalar:

Avustralya için En İyi Ücretsiz VPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + = 14