Jak torrenty fungují v roce 2020? Komplexní průvodce


Slyšeli jste o torrentech? Přemýšleli jste někdy, jak torrenty fungují? Možná je vaši přátelé použili i vy’jste zvědaví, co se dělají, nebo byste se chtěli naučit, jak je používat sami.

V tomto článku si vysvětlíme, co torrenty jsou, jak torrenty fungují a jaké jsou výhody a nevýhody jejich používání..

Buďte v bezpečí, zatímco torrentingGet začal s jednou z nejlepších VPN pro torrenting: ExpressVPN ▸

Nejvýkonnější VPN na trhu pokrývá všechny torrentery’s požadavky na rychlost a zabezpečení.

NordVPN ▸

Nejen nejrychlejší VPN v současnosti, ale také ta, která má pro uživatele nějaké skvělé nabídky.

CyberGhost ▸

Levné a uživatelsky přívětivé - CyberGhost nabízí skvělý seznam serverů a dobré funkce P2P.

Na konci článku, vy’Budu vědět nejen o torrentech, ale také o tobě’Budete-li tak moci, můžete je použít pro stahování obsahu, distribuci souborů a ochranu online.
Za prvé, my’Podívám se na klíčové pojmy a žargony spojené s torrenty a poté vysvětlím, o co jde. Další, my’Budu mluvit o hledání torrentů a hledání obsahu, který bude pro vás užitečný.

Takže, bez dalšího povyku, ať’Ponořte se do toho, jak torrenty fungují a jak můžete nejlépe procházet prostor torrentu.

Jak torrenty fungují?

Abychom komplexně prozkoumali, jak torrenty fungují, jsme’Nejdříve musím pokrýt několik důležitých důvodů.

Co je to torrent?

Nechat’s demystifikujte terminologii, než začneme další diskusi. Torrent je pouze malý soubor (s příponou .torrent) s podrobnostmi o souborech a složkách, které budou distribuovány.

Ale na rozdíl od běžných přímých stahování, jako jsou ta, která můžete získat z webů, jako je Facebook nebo Softpedia, jsou torrenty distribuovány na několika počítačích..

Jak funguje síť BitTorrentZdroj obrázku.

Co dělá torrenty zvláštními?

Torrenty jsou založeny na technologii peer-to-peer, která byla poprvé vyrobena na platformách jako Napster a Limewire, a umožňuje více počítačům hostit všechny soubory (nebo jejich části). V síti P2P mohou počítače spolu mluvit přímo, aniž by museli projít serverovým počítačem.

To znamená, že pokud se jeden nebo více počítačů přepne do režimu offline, budou kopie souboru stále k dispozici ke stažení. Znamená to také, že se jedná o globální platformu, protože kousky souborů lze rozložit na počítače umístěné v mnoha zemích.

Různé druhy torrent klientů

Chcete-li používat torrenty, potřebujete torrent klienta, což je aplikace, kterou nainstalujete do počítače. Populární klienti v roce 2020 jsou Vuze, uTorrent, Deluge, BitTorrent, qBittorrent.

uTorrentová domovská stránka

Všechny jsou zdarma k použití a některé mají více funkcí než jiné. Výběr, který torrent klient má použít, je osobní volbou v závislosti na tom, kolik zvonků a píšťalek si myslíte’Budu potřebovat, ale každý z nich bude mít práci hotovou.

Při instalaci torrent klienta vždy stáhněte instalační program ze spolehlivého zdroje. A zrušte zaškrtnutí možností, které se mohou objevit během procesu nastavení, které mohou instalovat nežádoucí panely nástrojů nebo jiný software jako součást ‘svazek’.

Klienti Torrentu mají spoustu užitečných funkcí, jako je priorita torrentů, grafy rychlosti stahování, vizualizace semen a vrstevníků, upozornění na dokončení stahování souborů, přehrávače médií a mnoho dalšího.

Další zajímavou skutečností o torrent klientech je to, že některé z nich lze nainstalovat také na smartphony, což vám umožní stahovat obsah na cestách. Je zajímavé, že některé moderní prohlížeče, jako je Opera, začaly nabízet podporu torrentům a umožňují vám je stahovat přímo z okna.

Nicméně, oni ne’• nenabízejí velké množství funkcí, které bude mít vyhrazený klient.

Co jsou semena, vrstevníci a pijavice?

Když se dostanete do torrentu, narazíte na pojmy jako semena a pijavice. Nechat’s rozdělit tyto podmínky pro vás.

A secí stroj je osoba, která nejprve sdílí soubor, který bude distribuován. Toto je původní soubor, který bude sdílen a uložen v bitech a blocích po celé torrentové síti, dokud nebude mít více počítačů úplnou kopii.

A peer je osoba, která má kousky a části naočkovaného souboru, ale ne úplnou kopii. Vrstevníci současně nahrávají i stahují kousky souboru. Jakmile získají úplnou kopii, mohou se pomocí sdílení souboru změnit na semena (nahrát).

Očkování je důležitým aspektem silné komunity torrentůZdroj obrázku.

Je dobré, když se budete chtít setkat s osvícením’Dokončili jsme stahování souboru.

Lidé, kteří’Po ukončení stahování se vyvolá semeno pijavice. Pijavice jsou ve většině torrentujících komunit zamračeny, protože snižují zdraví torrentu, zatímco osivo je podporováno.

Představte si, že hledáte ke stažení knihu, kterou opravdu potřebujete, ale nejsou tam’dost semen na to, abych vám dal úplnou kopii. To se stane, když torrent není’t zdravé, takže byste se měli pokusit vrátit komunitě torrentů nasazením tak dlouho, jak je to možné.

Výsev po stažení

Tento snímek obrazovky ukazuje, jak se soubory torrentu automaticky přepnou do režimu očkování, jakmile je soubor dokončen stahování.

Hledání torrentů

Teď, když’Mám docela dobrou představu o základech torrentů, ať’Podívejte se, jak můžete začít s hledáním těchto torrentů.

Některé populární webové stránky

Pokud nainstalujete torrent klienta, narazíte také na pojmy jako Seed Ratio.

Počáteční poměr je měřítkem toho, kolik dat jste nahráli, děleno počtem dat, která jste nahráli. Pokud máte poměr více než 1, znamená to, že jste’Nahrál jsem více než vy’stáhli, a to je hodně podporováno v mnoha torrent komunitách, jako jsou soukromé sledovače.

Další termín, na který byste se mohli setkat, je tracker. Sledovač je server, který sleduje data, která mají být přenášena mezi vrstevníky a semeny, a sleduje, kolik z nich každý nahrál nebo stáhl. K dispozici jsou otevřené i soukromé sledovače.

The Pirate Bay

My’už jsem prošel nejlepšími torrentovými weby, které stále fungují v roce 2020.

Soukromé sledovače

Na rozdíl od otevřených sledovacích zařízení, jako jsou ty na webových stránkách, jako je RarBG, soukromé sledovače jsou servery, které vyžadují, abyste byli členy, abyste je mohli používat. Soukromý sledovač má mnoho výhod, ale také některé nevýhody.

Jakmile se zaregistrujete na soukromém sledování, což často zahrnuje pozvání někoho, koho znáte, máte přístup k velké komunitě nadšených fanoušků. Většina soukromých sledovačů má vysoce kvalitní obsah, s vyššími rychlostmi a bezpečnějším stahováním. Často můžete najít obsah u soukromých sledovačů, které nelze najít u otevřených sledovačů, včetně vzácných, zastaralých torrentů.

Nevýhodou je, že registrace na soukromém sledovacím zařízení je často obtížná a pokud se tak stane, může to vyžadovat náročný proces pohovoru’neznám někoho, kdo’je již členem. Rovněž jste povinni udržovat určitý minimální poměr osiva, abyste udrželi komunitu’s torrenty zdravé.

Obecně také musíte dodržovat přísná pravidla pro každého soukromého sledovače a musíte zůstat zapojeni a aktivní, proto před výběrem této možnosti pečlivě zvažte..

Stahování torrentu

Stahování torrentu je velmi jednoduché.

Nejprve vyhledejte požadovaný soubor. Z výsledků vyberte soubor s dostatečným množstvím semen a potom klikněte na odkaz souboru, který chcete stáhnout, a otevře se stránka jako je tato:

Jak stahovat torrenty - stahování torrent souboru

Vyberte tlačítko Stáhnout Torrent nebo odkaz a prohlížeč stáhne torrent soubor. Otevřete tento soubor a spustí klienta torrent a okamžitě zahájí stahování.

Tady’s tip pro vás: každý torrent web má komentáře ke každému souboru, což vám může pomoci určit, zda je soubor kvalitní nebo ne. Pokud je k určitému torrentu dostatek negativních nebo pozitivních komentářů nebo zpětné vazby, může vám pomoci rozhodnout se, zda pokračovat v stahování, nebo ne.

Magnetické spoje

V posledních letech byly soubory torrentu (s příponou .torrent) nahrazovány stále více magnetickými odkazy. Jde v zásadě o URL nebo hypertextový odkaz obsahující hash kód pro tento torrent.

Váš torrent klient může pomocí magnetického odkazu začít hledat semena a vrstevníky, kteří sdílejí tento soubor. Magnetické spoje don’Nevyžadují sledovač ani žádná další stahování.

Použití magnetických spojů

Použití magnetických spojů je velmi snadné. Mnoho webových stránek, včetně RARBG, nabízí ve výchozím nastavení magnetické odkazy. Jednou’Nalezli jste soubor, který chcete stáhnout, stačí kliknout na ikonu ve tvaru magnetu a váš prohlížeč automaticky otevře klienta torrent, např. Vuze a stahování začne.

Magnetické spojení Pirate Bay

Odkaz na magnet je malá ikona magnetu vedle názvu torrentu.

Vydělávejte co nejvíce torrentů

Abychom měli nejlepší zážitek, když jste’Pokud používáte torrenty, můžete vylepšit některé důležité věci.

Optimalizace rychlosti stahování

Rychlost stahování torrentu závisí na mnoha faktorech. V některých případech mohou být velikosti souborů, které chcete stáhnout, obrovské, například 20 GB. Hodně záleží na šířce pásma vašeho internetového připojení, ale pokud si myslíte, že je to dostačující, pak byste se měli podívat na další faktory, jako je omezení ISP, počet semen a vrstevníků pro váš torrent, zatížení připojení a nastavení správného a rychlosti odesílání v rámci vašeho torrent klienta.

Můžete také zkontrolovat, zda je vaše rychlost připojení podle očekávání od klienta torrentu, a podle toho nastavit rychlosti stahování a odesílání.

V případě, že problémy přetrvávají, možná budete muset zkontrolovat, zda váš firewall umožňuje procházet tokem torrentů a provést nezbytná nastavení. Web pro váš torrent klient bude mít k tomu potřebné pokyny.

V závislosti na klientovi, kterého používáte, by měla být ve spodní části obrazovky přístupná možnost změnit omezení rychlosti stahování a odesílání.

Změňte rychlostní limity stahování a odesílání

Pokročilé funkce torrent klientů

jestli ty’Kdykoli jste měli potíže se sledováním streamu na YouTube, možná jste si uvědomili, že rychlost stahování a kvalita videa jsou ovlivněny dostupnou šířkou pásma. Stahování může mít často dopad na ostatní uživatele vaší sítě a naopak.

Když víte, jak torrent funguje, můžete si představit, že by zabírali velkou šířku pásma a vy’d být v pořádku!

Jednou z funkcí, které nabízejí Vuze, uTorrent a někteří další klienti, je plánovač pro nastavení dnů nebo hodin, kdy budou vaše torrenty aktivní. Můžete například nastavit předvolby pro točení torrentů pouze semen, jít plnou rychlostí nebo omezenou rychlostí, nebo zastavit torrenty úplně během předdefinovaných časování.

To je užitečné pro lidi, kteří si to nedělají’Nechci ovlivnit domácnost’s internetovou šířkou pásma během dne, ale běžte torrenty v noci, když všichni spí.

Dálkové ovládání

Další skvělá volba, pokud’jsi zaneprázdněný člověk, který’Je vždy na cestách, je funkce dálkového ovládání pro uTorrent a některé další klienty. Jde v podstatě o aplikaci pro chytré telefony, která vám umožní přihlásit se a ovládat své torrenty spuštěné v počítači z telefonu.

Můžete pozastavit, obnovit, odstranit a spustit nové torrenty na dálku, což je opravdu pohodlné.

Jsou torrenty nezákonné?

Jednou z nejpopulárnějších otázek ohledně torrentu je jeho legálnost. Nechat’teď se na to podívej.

Co říká zákon

Torrenty mají pověst nezákonnosti, ale jsou ve skutečnosti? Ukázalo se, že technologie za torrenty není nezákonná ani neporušuje žádné jiné zákony.

Používání torrentů k distribuci a stahování obsahu chráněného autorskými právy, jako jsou filmy, televizní pořady, elektronické knihy, hudba a další média, je však v mnoha zemích a teritoriích nezákonné. Je však naprosto legální sdílet a distribuovat obsah, který není chráněn autorskými právy, a nebudete tak čelit žádným problémům.

Mnoho společností ve skutečnosti používá torrenty jako způsob, jak rychle a efektivně distribuovat svůj software, včetně Ubuntu, Linuxu a dalších softwarových společností..

Přečtěte si více: Je torrenting nelegální?

Udržujte se v bezpečí

Pokud se rozhodnete používat torrenty, doporučujeme vám podniknout některá opatření, která vás ochrání před vymáháním práva a orgány prosazujícími zákon DMCA (Digital Millennium Copyright Act). Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je použít službu VPN ke skrytí vaší IP a zabránit detekci.

Dalším problémem, který si musíte dát pozor, je malware, adware a další ošklivý software, který může infikovat váš počítač stahováním torrentů. Měli byste nainstalovat antivirový software a zajistit jeho aktuálnost. Jako vždy nikdy stahujte soubory z podezřelých / nespolehlivých webů.

Přečtěte si více: Jak se nechat chytit Torrenting?

Falešné torrenty špinění

Dalším nebezpečím, na které byste si měli dát pozor, když torrentování jsou falešné soubory, které mohou obsahovat škodlivý obsah, jako je spyware, viry nebo adware. Tyto soubory lze zamaskovat jako normální mediální soubory, jako jsou MP3 nebo dokonce jako soubory .zip nebo .rar chráněné heslem.

Měli byste být obzvláště opatrní v případě multimediálních souborů končících příponami .exe. Nejbezpečnějším způsobem stažení torrentů je použití ověřených torrentů, které někdo na webu označil za bezpečné.

Závěr

Nyní znáte podrobnosti technologie za torrentem a jak torrenty fungují a nebudou mít potíže s přístupem do světa informací a médií, které torrenty nabízejí..

Nezapomeňte používat spolehlivé weby, vyhýbat se podezřelým torrentům a dodržovat etiketu dobrého torrentování. Chcete-li zvýšit zabezpečení, zvažte také použití služby VPN.

Doporučené čtení:

Nejlepší VPN pro Torrenting

Nejlepší Torrent stránky

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + = 8