Je torrent v Austrálii nezákonný


Torrenting, známy aj ako zdieľanie súborov P2P, je pre Aussies veľmi populárnym úsilím, ale najskôr musíme odpovedať na zásadnú otázku..

Buďte v bezpečí, zatiaľ čo torrentingGet začal s jednou z najlepších VPN na torrenting: ExpressVPN ▸

Najvýkonnejšia VPN na trhu pokrýva všetky torrentery’s rýchlosť a bezpečnostné potreby.

NordVPN ▸

Nielen najrýchlejší VPN v súčasnosti, ale aj ten, ktorý má pre používateľov skvelé ponuky.

CyberGhost ▸

Lacný a užívateľsky prívetivý - CyberGhost ponúka vynikajúci zoznam serverov a dobré možnosti P2P.

Je torrent v Austrálii nezákonný?

TL; DR: č.

Ako všeobecné pravidlo, sťahovanie obsahu prostredníctvom torrentov nie je v žiadnej krajine, pokiaľ vieme, nezákonné. Diabol je však v detailoch: všetko záleží na tom, aký typ obsahu ste’sťahovanie. Ide o to, že ak’znovu sťahujete materiál chránený autorskými právami prostredníctvom torrentingu’opätovné zapojenie sa do nezákonnej činnosti podľa austrálskeho práva.

Torrenting v Austrálii

Podľa oficiálnych prieskumov torrenting v Austrálii nie je taký populárny ako predtým’s klesá od roku 2014. Podľa prieskumu austrálskej vlády, ako napríklad streamingových služieb ako Stan a Netflix, pokles popularity je spôsobený väčšou dostupnosťou právneho obsahu..

Frekvencia spotreby digitálneho obsahu v Austrálii 2018

Pokiaľ ide o preferencie torrentovania, väčšina Austrálčanov používa klientov BitTorrent na sťahovanie filmov, hudby a videohier. to’Za zmienku stojí, že keďže austrálska vláda zablokovala viac ako päťdesiat pirátskych webových stránok, o ktorých bolo známe, že nelegálne zdieľajú televízne relácie a filmy, a to na základe sťažnosti organizácie skupiny proti krádeži autorských práv (Creative Content Australia), medziročne poklesol o 20 percent od roku 2014. Napríklad v roku 2016 používa pirátsky obsah 21 percent Austrálčanov v porovnaní so 16 percentami v roku 2017.

Torrenting v Austrálii je najobľúbenejší medzi 18-24 ročnými, pričom podľa správy za rok 2010 takmer sedemdesiat percent príslušnej skupiny pripustilo, že sa zúčastnilo nejakej formy torrentovania / online pirátstva. Viac ako polovica krajiny’Obyvateľstvo používalo torrenting softvér na pirátske televízne programy a filmy, podľa rovnakej správy, t. j. torrenting je medzi Aussies veľmi populárny, bez ohľadu na vek a sociálne postavenie..

Ako zábavný faktoid pred niekoľkými rokmi požiadal americký veľvyslanec Jeffrey Bleich prostredníctvom správy na Facebooku Austrálčanov, aby prestali (nelegálne) sťahovať tretiu sezónu hry o tróny. Ide o to, že Austrálčania berú ich príťažlivosť vážne.

Právne dokumenty, ktoré definujú použitie webových stránok / súborov torrent

Austrálska vláda nedávno schválila niekoľko zákonov, ktoré to umožňujú “Veľký brat” sledovať svojich občanov online a my’znovu hovoríme o záväzných právnych predpisoch o údajoch a rozhodnutí spolkového súdu, ktoré orgánom umožňuje stíhať jednotlivca “piráti.” V júni 2015 tiež austrálsky parlament schválil zákon o autorských právach (porušenie online), ktorého cieľom je obmedziť online pirátstvo..

Právne dôsledky pre šírenie materiálov chránených autorskými právami v Austrálii

Príslušnou legislatívou o sťahovaní materiálov chránených autorskými právami je zákon z roku 1968, austrálsky zákon o autorských právach. Aby sa používatelia, ktorí sa zaoberajú šírením obsahu chráneného autorskými právami, stali trestným činom, musia tak urobiť v komerčnom meradle. Ak sú však vlastníci práv žalovaní, môžu byť používatelia, ktorí odovzdali video / zdieľajú, nútení platiť zákonné / kompenzačné škody, ktoré sú v zásade neobmedzené, t. J.’s austrálskym právom nie je stanovená maximálna zodpovednosť za duševné vlastníctvo.

Štatistika súdnych procesov súvisiacich s torrentom v Austrálii

Dobrou správou pre milovníkov torrentov je, že Austrália pravdepodobne praktizuje a “laissez faire” politika týkajúca sa pirátstva na internete. V podstate neexistujú žiadne záznamy o ľuďoch, ktorým bola v Austrálii udelená pokuta za porušenie krajiny’s autorskými zákonmi online týkajúcimi sa torrentingu.

Ako bezpečne torrentovať v Austrálii - použite sieť VPN!

Teraz prichádza zábavná časť, ako sme my’Naučím sa bezpečne a anonymne torrentovať v Austrálii. Ak už máte na počítači nainštalovaného klienta BitTorrent (uTorrent / BitTorrent / čokoľvek), tu’s krátkym návodom krok za krokom:

Krok 1: Vyberte si poskytovateľa služieb VPN a stiahnite si / nainštalujte softvér do svojho počítača podľa pokynov.

Krok 2: vyberte server P2P (nezabudnite, že niektorí poskytovatelia sietí VPN ponúkajú dedikované servery na torrentovanie) a pripojte sa k nemu.

Krok 3: Pred spustením torrentovania skontrolujte, či je vaša skutočná adresa IP skrytá. Kliknutím sem zobrazíte svoju skutočnú adresu IP, potom ju znova skontrolujte pri spustenej službe VPN a zistite, či sa zmení.

Krok 4: po nadviazaní spojenia VPN a zmene skutočnej adresy IP môžete bezpečne spustiť torrenting.

Najlepšie VPN pre torrenting v Austrálii

NordVPN je pravdepodobne najlepšia VPN na torrenting v Austrálii. Prečo? Existuje niekoľko dôvodov a najdôležitejšie dôvody sa týkajú súkromia a bezpečnosti. Austrália je súčasťou aliancie piatich očí, ktorá vytvára aliančnú spravodajskú alianciu medzi 5 štátmi (Austrália, Kanada, Nový Zéland, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty americké); Austrália v podstate monitoruje všetok internetový prenos vrátane občanov’ okrem iného súkromné ​​komunikácie prostredníctvom systému dohľadu ECHELON.

Panama na báze (tj’je to obrovské plus, pokiaľ ide o jurisdikciu) NordVPN získal legendárny štatút medzi milovníkmi nadšenia kvôli jeho súkromie bez záznamu zameraná politika. Poskytovateľ VPN, ktorý jasne presadzuje politiku nulového záznamu, znamená, že NordVPN neukladá všetky vaše online aktivity vrátane torrentingu.’a to isté platí pre vašu IP adresu a vaše meno vrátane “metadáta.” Nič nie je uložené ani zdieľané s nikým, vrátane Big Brother.

Keď už hovoríme o bezpečnosti, NordVPN ponúka Šifrovanie AES-256 ako štandard pre všetku ich sieťovú komunikáciu vrátane torrentingu. A navyše, vy’Využijete rôzne protokoly pripojenia spolu so vstavanou funkciou vypínača zabíjania, ktorý ochráni vašu anonymitu pri torrentovaní, aj keď vaše pripojenie na internet z akéhokoľvek dôvodu klesne..

Torrenting je predovšetkým o rýchlosti sťahovania a tu NordVPN naozaj svieti, pretože ponúka prvotriedne a spoľahlivé služby pre torrenting, podobne ako vyhradená IP adresa, ktorá vám poskytuje rovnakú IP adresu na konkrétnych serveroch spolu s Tor Over VPN. a Double VPN. Tor Tor VPN vec je pomerne jedinečná funkcia, a to bude vaša internetová prevádzka prakticky nevysledovateľná. Ak ty’Vďaka torrentu vám táto funkcia v noci zlepší spánok.

A potom tam’s Dvojitá funkcia VPN, čo ponúka dvojitú ochranu, ako pri dvojitom šifrovaní, ako naznačuje názov. Podľa odborníkov na bezpečnosť je toto šifrovanie v podstate nerozbitné. Používanie tejto skvelej funkcie však môže spôsobiť pokles rýchlosti sťahovania. Ale hej, najprv bezpečnosť, správne?

V neposlednom rade NordVPN v skutočnosti podporuje torrenting, pretože ponúka servery vo svojej rozsiahlej sieti (viac ako 5 700 serverov v 60 krajinách), ktoré sú optimalizované pre zdieľanie P2P, t. j. pri výbere servera P2P’Na základe vašej polohy a typu pripojenia sa automaticky pripojím k najlepšiemu na torrenting. Server si môžete vybrať aj ručne zo zoznamu krajín. Nakoniec je NordVPN kompatibilný so všetkými hlavnými OS’es, vrátane MacOS, Windows, Linux, iOS, Android atď. a umožňuje šesť súčasných pripojení z jedného účtu.

Odporúčané znenie:

Najlepšie bezplatné VPN pre Austráliu

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

99 − 98 =