Je torrent v Kanade nezákonný


Žijeme v deň a veku, keď sa ľudia v západnom svete obávajú zatknutia za veci, ktoré hovoria a / alebo robia na internete, a to myslíme doslova. Preto dnes’s téma je venovaná našim čitateľom v Kanade: je v Kanade nelegálne torrentovanie?

Buďte v bezpečí, zatiaľ čo torrentingGet začal s jednou z najlepších VPN na torrenting: ExpressVPN ▸

Najvýkonnejšia VPN na trhu pokrýva všetky torrentery’s rýchlosť a bezpečnostné potreby.

NordVPN ▸

Nielen najrýchlejší VPN v súčasnosti, ale aj ten, ktorý má pre používateľov skvelé ponuky.

CyberGhost ▸

Lacný a užívateľsky prívetivý - CyberGhost ponúka vynikajúci zoznam serverov a dobré možnosti P2P.

Bez príliš veľa pripináčika, nechaj’dostať sa priamo do mäsa témy.

Je torrent v Kanade nezákonný?

TL; DR: č.

Kanada je veľmi zaujímavá krajina, pokiaľ ide o presadzovanie autorských zákonov. Na jednej strane Kanada’Trestný zákon nezahŕňal problémy s porušovaním autorských práv, ako sú torrenting a podobne. Na druhú stranu, ak sťahujete “citlivý” veci, ktoré prispievajú k kriminalizovanému obsahu, môžete spadať pod Kanadu’trestný zákonník a čelia pokutám a dokonca aj väzeniu. Ako obvykle sa všetko točí okolo charakteru obsahu, ktorý máte’sťahovanie prostredníctvom torrentu, nie na technológiu, samo o sebe.

Torrenting v Kanade

Kanaďania a torrenting sú synonymá, pretože zdieľanie súborov je bežnou praxou sťahovania všetkých typov obsahu v Kanade, či už’hovoríme o obsahu chránenom autorskými právami alebo inak. Podľa správ OECD sa Kanada v roku 2004 chválila najvyšším percentuálnym podielom obyvateľov sveta, ktorý používa torrent v roku 2004, ale v súčasnosti je Kanada sotva na prvom mieste, čo sa týka sťahovania obsahu chráneného autorskými právami. Avšak, torrenting je stále veľmi populárny v Kanade, kvôli tejto krajine’Špičková internetová infraštruktúra, ktorá ponúka niektoré z najrýchlejších rýchlostí sťahovania na svete.

Z tohto dôvodu sa čoraz častejšie obľúbili filmové seriály a televízne programy (väčšinou sa týkajú zábavy), najmä sťahovanie kníh, piesní a dokumentárnych filmov. Keď hovoríme o popularite torrentov v Kanade, podľa oficiálnych spotrebiteľských prieskumov 75 percent Kanady’Pokiaľ ide o zákon o autorských právach, sú sieťové siete v dobrom stave, t..

Približne päť percent Kanaďanov, ktorí majú prístup k televízii, filmom a iným typom digitálneho obsahu online, však uvádza, že príslušný obsah nezákonne konzumujú. Federálne zadaný prieskum uskutočnil rozhovory s viac ako 3300 Kanaďanmi vo veku nad dvanásť rokov.

Prieskum Kantar TNS, ktorý uskutočnil rozhovory s kanadskými staršími občanmi (vo veku nad 65 rokov), zistil, že polovica opýtaných občanov získava nelegálne prostriedky aspoň časť svojej digitálnej zábavy. Jeden zo štyroch Kanaďanov tvrdí, že ignoruje oznámenia o porušení autorských práv od svojich ISP, čo znamená, že najmenej 25 percent Kanaďanov konzumuje pirátsky obsah tak či onak, vrátane torrentingu. Demografické línie v súvislosti s porušovaním autorských práv v Kanade sú dosť nejasné, bez ohľadu na región (vidiecky / mestský), pohlavie a postavenie v zamestnaní. Napriek tomu sa zdá, že pirátstvo je častejšie medzi mladými ľuďmi a predovšetkým medzi bohatými Kanaďanmi (príjmy domácnosti vo výške 100 000 dolárov alebo viac). Štúdia zistila, že “Vo vzťahu k celkovým užívateľom internetu je pravdepodobnosť, že užívatelia torrentu sú muži (62%) a sú prevažne vo veku 18 až 34 (52%) rokov.”

Právne dokumenty, ktoré definujú použitie webových stránok / súborov torrent

Kanada’s ohľadom na torrenting sa točí okolo zákona o modernizácii autorských práv, ktorý bol zavedený už v roku 2011. Tu je niekoľko úryvkov zo zákona, ktoré môžu byť pre torrentujúcich milovníkov z Kanady zaujímavé:

-Obmedzuje sumu zákonnej náhrady škody v prípade nekomerčného porušenia na 100 až 5 000 dolárov za všetky porušenia v jednom konaní pre všetky diela. Povinné náhrady škody za obchodné porušenie sa pohybujú od 500 do 20 000 dolárov za každé porušené dielo.

-Prijíma a “Oznámenie-and-oznámenia” režim, ktorý od poskytovateľov internetových služieb vyžaduje, aby postúpili všetkým dotknutým účastníkom akékoľvek oznámenie o porušení práv vlastníkov autorských práv.

Právne následky pre šírenie materiálov chránených autorskými právami v Kanade

Torrenting materiálu chráneného autorskými právami v Kanade (za predpokladu, že vás niekto chytí), nie je trestným činom, ale občianskym trestným činom, čo znamená, že v najhoršom prípade budete’Dostanem pokutu, ale ty’Nebudem čeliť väzeniu. Za nekomerčné porušovanie autorských práv je minimálna pokuta 100 dolárov, zatiaľ čo maximálna cena je 5 000 dolárov (za všetky porušenia v konkrétnom súdnom konaní, nie za každé porušenie).

Štatistika súdnych procesov v Kanade

Podľa kanadských novín začali držitelia autorských práv zákroky proti internetovým pirátom na základe zákona z roku 2016, ktorý vyžaduje, aby poskytovatelia internetových služieb posielali e-mailové upozornenia svojim klientom, ktorí sú chytení pri sťahovaní obsahu chráneného autorskými právami..

Aj keď väčšina ľudí tieto e-mailové upozornenia ignoruje, tak ako oni’nie sú doslovnými hrozbami súdneho konania, od roku 2017 bolo držiteľmi práv k filmom žalovaných približne 1 000 Kanaďanov. V niektorých prípadoch Kanada’Federálne súdy nariadili “on-piráti” zaplatiť spoločnosti LHF Productions LLC a Headhunter LLC zákonné škody vo výške 5 000 dolárov za kus. Existuje tiež neznámy počet osôb zapojených do súdnych sporov spoločnosti John-Doe, ktoré zaplatili nezverejnené dohody o údajnom porušení autorských práv..

Ako bezpečne torrent v Kanade

Teraz prichádza zábavná časť, ako sme my’Naučím sa bezpečne a anonymne torrentovať v Kanade. Ak už máte na svojom počítači nainštalovaný klient BitTorrent, tu’s krátkym návodom krok za krokom:

Krok 1: podľa pokynov si vyberte poskytovateľa služieb VPN a stiahnite si / nainštalujte softvér do svojho počítača.

Krok 2: vyberte server P2P (nezabudnite, že niektorí poskytovatelia sietí VPN ponúkajú dedikované servery na torrentovanie) a pripojte sa k nemu.

Krok 3: Pred začatím torrentovania skontrolujte, či je vaša skutočná adresa IP skrytá. Kliknutím sem zobrazíte svoju skutočnú adresu IP, potom ju znova skontrolujte pri spustenej službe VPN a zistite, či sa zmení.

Krok 4: Po nadviazaní spojenia VPN a zmene skutočnej adresy IP môžete bezpečne spustiť torrenting.

Najlepšie VPN pre torrenting v Kanade

Nakoniec vám odporúčame najlepšieho poskytovateľa služieb VPN na torrenting v Kanade. A víťazom je Astrill VPN.

Skôr ako sa spýtate, tu sú hlavné dôvody, vďaka ktorým je Astrill VPN najlepšou voľbou pre torrenting: po prvé, spoločnosť je so sídlom na Seychelách, krajina, ktorá nerobí’• nemáte zákony na uchovávanie údajov, čo znamená, že vy’Budem úplne chránený súkromím. Astrill má navyše viac ako 300 serverov vo viac ako 62 krajinách, vytvorenie poskytovateľa služieb vyššej úrovne VPN s prvotriednou podporou a priateľskou podporou živého chatu (pomerne zriedkavá funkcia) a sofistikovaným softvérom.

samozrejme, P2P aplikácie sú povolené a podporované v OpenVPN alebo StealthVPN na vybraných serveroch a všetok váš webový prenos je šifrovaný pomocou AES-256. Softvér je dodávaný s povinnou funkciou vypínača zabíjania, ktorý automaticky vypne vaše pripojenie na internet v prípade, že softvér zlyhá alebo bude ohrozený, čím zabráni odhaleniu vašej IP tretím stranám spolu so vstavanou funkciou ochrana proti DNS, IPv6 a WebRTC úniky.

to’Je veľmi dôležité sa dozvedieť, že Astrill ponúka dedikované servery pre aplikácie založené na BitTorrent, ktoré sú optimalizované pre P2P / torrenting, t’Využijete rýchle rýchlosti sťahovania obľúbeného obsahu a neobmedzenú šírku pásma.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 42 = 50