Je torrent v USA nezákonný


Ak ty’ty si veľkým fanúšikom’pristál som na správnom mieste, ako dnes’článok bude zodpovedať zásadnú otázku: je torrenting v USA nezákonný? “problém s torrentom” možno zhrnúť v troch jednoduchých otázkach: je to legálne? Je to bezpečné? A ak je odpoveď na prvú otázku “žiadny,” čo sa stane, keď vás chytia? nechať’Začneme najdôležitejšou otázkou, otázkou zákonnosti a my’Vymyslím to odtiaľto.

Právny štatút torrentingu v USA

TL; DR: To’s legálne.

Avšak, tam’Výzva na to: všetko záleží na tom, čo vy’sťahovanie.

Ako je to v prípade mnohých vecí v živote, keď my’keď už hovoríme o torrentingu v USA, my’pokiaľ ide o mnohostranný problém, t. j. na túto otázku nemožno odpovedať jednoduchým áno alebo nie. Ak to chcete urobiť skutočne jednoduchým, stiahnite si materiál chránený autorskými právami’porušovanie zákona.

A predtým, ako sa spýtate, torrenting nie je ekvivalentom pirátstva. Tu’Riešenie: protokol torrent je iba technológia vyvinutá na uľahčenie sťahovania obsahu ľuďom. to’s povaha príslušného obsahu, ktorý robí torrenting nezákonným alebo nie. A zákony USA rozlišujú medzi sťahovaním materiálov chránených autorskými právami a materiálov bez autorských práv.

Buďte v bezpečí, zatiaľ čo torrentingGet začal s jednou z najlepších VPN na torrenting: ExpressVPN ▸

Najvýkonnejšia VPN na trhu pokrýva všetky torrentery’s rýchlosť a bezpečnostné potreby.

NordVPN ▸

Nielen najrýchlejší VPN v súčasnosti, ale aj ten, ktorý má pre používateľov skvelé ponuky.

CyberGhost ▸

Lacný a užívateľsky prívetivý - CyberGhost ponúka vynikajúci zoznam serverov a dobré možnosti P2P.

Torrenting v USA

Napriek tomu, čo si niektorí môžu myslieť, torrenting v USA je stále veľmi populárny. USA sú v tomto smere svetovým lídrom, keď podľa údajov z roku 2018 navštívilo stránky torrentov / portálov na sťahovanie / streamovanie údajov takmer 28 miliárd návštev. Zatiaľ čo väčšina ľudí (53 percent z týchto návštev) navštevuje streamingové servery, ako sú Spotify a Neflix, stále existujú desiatky miliónov ľudí, ktorí používajú klientov, ktorí torrenting nelegálne sťahujú filmy, televízne seriály (prečítajte si Game of Thrones, najviac pirátske televízne seriály v 2016), hudba alebo knihy.

Zdieľanie súborov v severoamerickom grafe

Keď už hovoríme o demografii, mladí dospelí majú tendenciu využívať klientov s najväčším počtom klientov a my’ide o ľudí vo veku od 18 do 29 rokov. Podľa štatistických údajov si viac ako polovica tejto demografickej skupiny stiahla obsah pomocou torrentov. Používatelia internetu vo veku 30 až 49 rokov sú tiež známi pravidelným sťahovaním obsahu prostredníctvom torrentov, pričom 27% alebo viac uvádza, že’Stiahol som obsah chránený autorskými právami. Iba 12 percent Američanov vo veku nad 50 rokov hlásilo sťahovanie súborov prostredníctvom torrentingu.

U študentov je väčšia pravdepodobnosť, že si stiahnu obsah z internetu ako ne-študenti, pretože správanie pri sťahovaní súvisí s úrovňou vzdelania a s príjmami domácností v Spojených štátoch, t. J..

to’Za zmienku tiež stojí, že väčšina ľudí používa torrenting na sťahovanie filmov a televíznych programov / seriálov (približne 24 percent spotrebiteľov v USA), spolu s hudbou (35 percent spotrebiteľov v USA) a knihy (najmenej 16,5 milióna ľudí v USA stiahlo knihy v 2017).

Právne dokumenty, ktoré definujú použitie webových stránok / súborov torrent

Ak sa chcete lepšie zoznámiť s týmto problémom, musíte sa dozvedieť viac o právnych subjektoch, ktoré definujú použitie webových stránok torrentu a / alebo súborov v Severnej Amerike. V USA máme zákon o rodinnej zábave a autorskom práve, federálny zákon z roku 2005, ktorý pozostáva z dvoch častí: umelec’s Zákon o prevencii práv a krádeží a Zákon o domácom domácom filme.

Predchádzajúca časť zvyšuje pokuty za porušenie autorských práv tak na softvér, ako aj na filmy. tam’je tiež zákon o modernizácii hudby 2018, ktorý upravuje otázky autorských práv na zvukové nahrávky / hudbu, pokiaľ ide o digitálne vysielanie a veci tohto charakteru. Medzi staršie federálne zákony patria zákon DMCA a CTEA z roku 1998 a tiež zákon proti elektronickým krádežiam (1994), ktorý umožňuje trestné stíhanie jednotlivcov, ktorí sa za určitých okolností podieľajú na porušení autorských práv..

Právne dôsledky šírenia obsahu chráneného autorskými právami v USA

Ak ty’v USA, môžete čeliť času vo väzení (najhorší scenár) alebo v domácom väzení a pokuty. Napríklad po tom, ako FBI v roku 2005 zrušila veľmi populárnu webovú stránku BitTorrent EliteTorrents.org, správcovia stránok sa priznali vinným z obvinenia z trestného sprisahania a niektorí obžalovaní dostali tresty odňatia slobody (5 mesiacov väzenia + 3 roky probácia), domáce väzenie alebo pokuty (3 000 - 15 000 USD). Nedávno boli používatelia, ktorí chytili nelegálne sťahovanie hudby, žalovaní Americkým združením nahrávacieho priemyslu a boli nútení zaplatiť približne 750 dolárov za každú jednotlivú stiahnutú skladbu..

V prípade Virgin Records America, Inc proti Thomasovi Rassetovi, bol obvinený súdený pred porotou a bolo mu nariadené zaplatiť 220 000 dolárov za 24 skladieb, ktoré sprístupnila verejnosti bezplatne..

Štatistika súdnych sporov súvisiacich s torrentom v USA

Táto téma je veľmi dôležitá pre torrent-freaks, pretože počet súdnych sporov súvisiacich s internetovým pirátstvom / autorským právom stúpa. Vo väčšine prípadov porušenia autorských práv v USA dominujú 2 relatívne neznáme spoločnosti, Strike 3 Holdings (čo’s menom, správne?) a Malibu Media.

Práve v prvej polovici roku 2018 tieto dve spoločnosti preťažili americké súdy viac ako 1 700 samostatnými súdnymi spormi o zdieľanie súborov. Podľa Justitia sa v roku 2018 vyskytlo spolu viac ako 6 000 prípadov týkajúcich sa zdieľania súborov.

Ich obchodný model sa v zásade sústreďuje na hrozbu, pretože väčšina prípadov je vedená mimosúdne. Začatie súdneho konania, okrem niekoľkých zverejnených príkladov, je príliš riskantné z hľadiska pravdepodobnej finančnej návratnosti. Zdá sa, že v poslednom desaťročí zostal počet prípadov nezákonného zdieľania súborov relatívne konštantný.

Ako bezpečne torrent v USA

Teraz prichádza zábavná časť, ako sme my’Naučím sa bezpečne a anonymne torrentovať v USA. Ak už máte na svojom počítači nainštalovaný klient BitTorrent, tu’s krátkym návodom krok za krokom:

Krok 1: Vyberte si najlepšiu VPN na torrentovanie a stiahnite si / nainštalujte softvér do svojho počítača podľa pokynov.

Krok 2: Vyberte server P2P (nezabudnite, že najlepší poskytovatelia VPN ponúkajú dedikované servery na torrenting) a pripojte sa k nemu.

Krok 3: Pred spustením torrentovania skontrolujte, či je vaša skutočná adresa IP skrytá. Kliknutím sem zobrazíte svoju skutočnú adresu IP, potom ju znova skontrolujte pri spustenej službe VPN a zistite, či sa zmení.

Krok 4: Po nadviazaní spojenia VPN a zmene skutočnej adresy IP môžete bezpečne spustiť torrenting.

Najlepšie VPN pre torrenting v USA

Pravdepodobne najlepším poskytovateľom služieb všade okolo sveta pre torrenting v USA je ExpressVPN. Prečo? to’Je to skutočne jednoduché: po prvé, ExpressVPN má viac ako 3 000 serverov v 94 krajinách, čo znamená, že ste’Využijete rýchle horúce rýchlosti sťahovania kdekoľvek na svete.

Okrem toho má ExpressVPN prísnu politiku nulových protokolov a ponúka neobmedzenú šírku pásma a podporu P2P na všetkých svojich serveroch. Ale je to ešte lepšie: spoločnosť sídli na Britských Panenských ostrovoch, ktoré sú rajom súkromia bez toho, aby sa o nich hovorilo podľa zákonov o uchovávaní údajov. Všetky tieto funkcie robia z ExpressVPN najlepšiu voľbu pre torrenting v USA.

Odporúčané znenie:

Najlepšie VPN pre USA

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 2