Je torrentování bezpečné v roce 2020?


Torrenting je úžasný způsob přenosu souborů. Distribuce stahování přes celé množství vrstevníků a secích strojů umožňuje stahování velkých souborů s menším dopadem na síť as větším potenciálem pro distribuci souborů z menších strojů.

Jak již bylo řečeno, povaha protokolu BitTorrent znamená, že se nakonec připojíte k velkému počtu počítačů. Ty ne’Vždycky vím, kdo jsi’znovu se připojujete, nebo pokud by mohli poškodit váš počítač.

Buďte v bezpečí, zatímco torrentingGet začal s jednou z nejlepších VPN pro torrenting: ExpressVPN ▸

Nejvýkonnější VPN na trhu pokrývá všechny torrentery’s požadavky na rychlost a zabezpečení.

NordVPN ▸

Nejen nejrychlejší VPN v současnosti, ale také ta, která má pro uživatele nějaké skvělé nabídky.

CyberGhost ▸

Levné a uživatelsky přívětivé - CyberGhost nabízí skvělý seznam serverů a dobré funkce P2P.

S BitTorrentem je spojeno mnoho rizik; zejména pro lidi, kteří by mohli být s protokolem méně obeznámeni a obecně sdílet soubory. V oblasti osobní bezpečnosti a soukromí však bylo dosaženo velkého pokroku a existuje mnoho způsobů, jak omezit některá nebezpečí z torrentu.

Vzhledem k tomu, že tolik různých klientů a služeb slibuje vysoké rychlosti a soukromí, musíme si položit otázku: je torrentování bezpečné? Abychom mohli odpovědět na tuto otázku, jsme’Podívám se na několik různých témat:

  • rizika spojená s torrentováním
  • způsoby, jak se udržet v bezpečí
  • který torrent klient je nejbezpečnější?
  • verdikt: je bezpečné torrentování?

Doufejme, že jednou’Pokryli jsme tato témata trochu hlouběji, my’Budete moci lépe odpovědět na otázku a pomoci uživatelům, jako jste vy, v bezpečném a soukromém sdílení souborů. Je torrentování bezpečné?

Nechat’s podívejte se.

Rizika torrentingu

Torrenting nám umožňuje přenášet velké soubory přes malou šířku pásma, pomocí domácích počítačů k tomu, na rozdíl od velkých serverových farem. Protokol účinně dává kontrolu nad obrovským přenosem dat do rukou mas, což se může jevit jako dobrá věc.

Když se však připojíme k tolika uživatelům a potenciálně sdílíme naše soubory s celým světem, riskujeme to. To znamená, že torrenting nás vystavuje riziku infekce malwarem, což může být velké riziko pro vaše soukromí a pohodu vašeho počítače.

Tam’s právními důsledky, které se mezi jednotlivými zeměmi liší a vždy se mění. Abychom mohli bezpečně torrentovat, musíme pochopit, jak tyto rizikové faktory fungují.

Rizika malwaru

Protokol BitTorrent funguje tak, že umožňuje stahovat malé části dat z distribuovaných zdrojů. I když to přináší mnoho výhod pro přenos souborů, vystavuje váš počítač také velkému množství potenciálně škodlivých připojení. Tam’je také možnost stahování škodlivého softwaru maskovaného jako legitimní soubor.

Kromě těchto rizik klienti torrentu obvykle umožňují ostatním uživatelům připojit se k počítači a stahovat také soubory, které můžete dodat, což poskytuje další cestu ke škodlivému softwaru nebo jiným manipulacím.

Škodlivý software může ohrozit váš počítač’s funkčnost a soukromí v mnoha způsoby, a to může být velmi obtížné odstranit. Nějaký malware může dokonce trvale poškodit váš počítač, nebo jeho části unesou, aby je mohl použít někdo jiný, aniž byste to věděli. Abychom omezili tato rizika, samozřejmě chceme omezit naši expozici potenciálním infekcím malwarem.

Právní dopady

Většina souborů přenášených protokolem BitTorrent jsou nezákonnými kopiemi médií; jako jsou filmy, videohry a hudba.

Stahování těchto souborů je ve většině zemí obvykle nezákonné. I když je vždy dobré stahovat soubory pouze vy’znovu legálně oprávněným, může být stále dobrý nápad chránit vaše soukromí, když se torrentuje pro právní účely.

Některé organizace vlastně chodí dělat to, čemu říkají “trolling autorských práv”. To znamená vymáhání autorských práv za účelem zisku prostřednictvím soudního sporu. I když tato praxe může legitimně chránit vlastníky duševního vlastnictví, existuje velké množství aktivit zaměřených na návnadu a nabíjení pachatelů, kteří stahují soubory chráněné autorskými právy, které byly poskytnuty speciálně pro tento účel.

Vuze - je torrentování bezpečné?

Zachytit torrenting něco nezákonného může dostat vás do hodně problémů, tak to’Je vždy ve vašem nejlepším zájmu chránit vaše soukromí. Dobrým nápadem je také informování o místních zákonech. Podívejte se, zda ve vaší oblasti existuje velká kultura trollingu autorských práv, a buďte opatrní při šíření oblíbených položek, které mohou být poskytovány za účelem sledování nezákonného stahování..

Takže je torrentování bezpečné? Klíčem je zde informování, prvním krokem k bezpečnému torrentování je znát související rizika.

Způsoby, jak se udržet v bezpečí

Jakmile pochopíte rizika, může se torrenting zdát, že to nestojí za to. Potenciál škodlivého softwaru a ohrožení soukromí je značný. Hlavní věcí, na kterou se chceme zaměřit pro zvýšení bezpečnosti našich torrentů, je soukromí.

Torrenty jsou spojeny s sledovači, které ukládají informace o IP adresách a softwarových paketech uživatelů BitTorrentu. To umožňuje protokolu usnadnit velké stahování přes distribuované sítě uživatelů, ale také zvyšuje riziko sledování vaší IP.

Nejlepší způsoby, jak se chránit před těmito riziky, je použít odpovědné postupy stahování a ochranu soukromí.

Postupy bezpečného stahování

První věc, kterou můžete udělat, abyste se vyhnuli zbytečnému sledování nebo malwaru, je stažení odpovědně. To znamená, že používáte důvěryhodné weby a ujistěte se, že soubory máte’Stahování je to, co říkají.

První věc, kterou můžete udělat, je seznámit se s webem, který máte’znovu používám.

Pokud se ujistíte, že používáte pouze důvěryhodné weby, sníží se velké riziko stahování škodlivého softwaru, který by mohl ohrozit vaše soukromí nebo funkčnost vašeho zařízení. Chcete-li rozlišit mezi bezpečnými a nebezpečnými webovými stránkami, musíte provést nějaký průzkum a zjistit, co o webu říkají ostatní lidé..

Nebezpečné torrentující weby

Pokud je na webu mnoho lidí, kteří říkají dobré věci, pak je to tak’Je to pravděpodobně (většinou) bezpečné. Pokud však existují rozsáhlé negativní komentáře nebo dokonce oznámení o škodlivém hlášení (například u TorrentKing, na obrázku výše), pak je’Je to znamení, jak odtamtud dostat sakra!

Dalším aspektem bezpečného stahování je zajistit, aby stahovaný soubor byl ten, který chcete. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je vždy zajistit, aby se soubory v torrentu shodovaly se soubory uvedenými na webových stránkách, a zkontrolovat jejich velikost souborů.

Pokud se neshodují nebo se zdají divné (jako Ben Hur v HD pro 3,1 MB), mohou potenciálně obsahovat škodlivý software maskovaný jako legitimní data.

Doporučené čtení:

Jak bezpečně stahovat torrenty?

Ochrana soukromí

Kromě malwaru je dalším závažným rizikem spojeným s torrentováním soukromí. Stahování nevyžádaného softwaru z desítek distribuovaných zdrojů vám může snadno přistát s tunou spywaru, který ucpává váš počítač. Tento kompromitující software může být použit k farmě dat o vašem počítači a procházení zvyků, nebo dokonce převzít kontrolu nad částí vašeho počítače bez vašeho vědomí.

Protože torrenty sledují IP adresu, která se k nim používá, pomocí proxy nebo virtuální privátní sítě (nebo VPN) k privatizaci vašeho připojení je pravděpodobně vaše nejlepší sázka. Síť VPN umožňuje připojení prostřednictvím privátní sítě, která je speciálně navržena tak, aby umožnila uživatelům připojení k internetu soukromě, se zvýšenou bezpečností a funkčností, kterou poskytuje proprietární server VPN.

expressvpn cena vpnpro

Existuje mnoho sítí VPN a všechny nabízejí různé sady funkcí a ceny. Zjištění, která VPN je nejlepší pro torrenting, by mohla sama o sobě vytvořit celý článek, ale můžeme zde projít několik základů.

Dobrá VPN bude efektivně privatizovat vaše připojení při zachování slušné rychlosti. Problém s většinou VPN je v tom, že vyžadují, aby vaše připojení prošlo dalším krokem před dosažením cíle, což vždy zpomaluje stahování a webové stránky..

Jak již bylo řečeno, existuje spousta kompetentních sítí VPN, které nabízejí slušné rychlosti a ceny. ExpressVPN je ten, který je vysoce doporučován. Nabízí plnou ochranu soukromí za rozumnou cenu a pravidelně nabízí slevy a nabídky svých služeb.

Který klient je nejlepší pro bezpečné torrentování?

Dalším krokem, který můžete udělat, je zajistit, aby vás’pomocí správného torrent klienta. Mnoho z těchto klientů nabízí širokou škálu bezpečnostních funkcí, jako je například možnost přizpůsobit způsob připojení vrstevníků k vašemu klientovi a získat plnou kontrolu nad stahováním souborů..

Které funkce jsou pro bezpečnost nejdůležitější?

Existují některé funkce, které klienti torrent nabízejí, které jsou velmi účinné při řešení obav o soukromí.

Mnoho torrent klientů nabízí podporu VPN a většina z nich také umožňuje uživateli nastavit nastavení proxy pro automatické připojení přes proxy. Mezi další patří podpora šifrování dat, aby se kdokoli pokusil podívat na to, co vy’opětovné stahování vyhráno’být schopen vidět, co vy’dělám.

q Možnosti proxy proxy vpnpro

Abyste dosáhli maximálního soukromí při torrentování, musíte použít VPN společně s proxy. To zastaví torrent tracker v protokolování skutečné IP adresy a skryje vaši aktivitu, aby nikdo nemohl vidět, co vy’dělám. Nejlepší torrent klienti vám to umožní jako vestavěnou funkci a budou mít také věci, jako jsou IP filtry, takže můžete automaticky zakázat škodlivým IP adresám připojení k vašemu zařízení.

qBittorrent je skvělý klient pro ochranu soukromí. Má jednoduchou instalaci, open source architekturu a minimalistický soubor funkcí založený na soukromí. K dispozici je spousta dobrých VPN, které lze snadno použít is qBittorrentem.

Který klient je opravdu nejlepší?

Je torrentování bezpečné? Nakonec to bude záviset na klientovi a konfiguraci, kterou nakonec použijete při torrentu. Existují desítky vysoce doporučovaných klientů, kteří se velmi dobře integrují do různých dostupných sítí VPN. Někteří další klienti mají sady funkcí, které velmi přispívají k ochraně soukromí a obecné bezpečnosti.

Koneckonců, nejlepší torrent klienti jsou ti, které uživatelé skutečně chtějí používat. Zajištění bezpečnosti uživatelů je jednou z nejjednodušších věcí, které může dobrý klient udělat, aby se stal atraktivním pro uživatele torrentu.

Deluge torrent klienta pro bezpečnost

Mnoho klientů je vybaveno open-source architekturou, což může být velmi dobré z hlediska bezpečnosti a ochrany soukromí. Velká komunita vývojářů obvykle funguje lépe než osamělý kodér pracující z jeho garáže.

Klient jako Deluge má skvělou podporu pluginů, která umožňuje rozsáhlé přizpůsobení rozhraní a bezpečnostních funkcí. Má také standardní iterace desktop a klient-server.
Tento klient je vysoce doporučen pro použití se systémy úložiště Nordic a FreeNAS. Typickým uživatelům bude instalace stolního počítače v pořádku, ale klient je dostatečně silný na to, aby torrent freaks provozoval také specializované operační systémy pro ukládání dat.

Když přejdete na stránku stahování, najdete seznam operačních systémů, pro které je instalační program k dispozici. Pokud kliknete na odkaz Windows, najdete seznam nahraných souborů:

Deluge torrent klientské verze vpnpro

Jednoduše stáhněte a spusťte nejnovější .exe, abyste nainstalovali Deluge. Instalační program nemá žádný záludný zvláštní software nebo nabízí v něm, tak to’je poměrně jednoduché nastavení. Jednou vy’znovu běžet, ty’Budu chtít projít některým nastavením, abych se ujistil’děláte vše, co můžete, aby bylo zajištěno vaše soukromí:

Získejte důležitá nastavení vpnpro

Je důležité zajistit, aby síťové doplňky byly pro veřejné sledovače zapnuty, protože zajistí nejlepší a nejrychlejší připojení k semenům a vrstevníkům. To je důležité, pokud vy’znovu používáte VPN, protože tyto programy mohou výrazně zpomalit vaše připojení.

Nastavení šifrování dole vám umožní zůstat anonymní při připojení k trackeru pomocí kryptografie. Ujistěte se, že jsou příchozí i odchozí šifrování nastaveny na “Povoleno” zajistí, že zůstanete alespoň trochu anonymní.

Verdikt: je torrent bezpečný?

Celkově může být torrenting velmi riskantní činností. Tam’spousta humbuků postavených na zákonnosti a bezpečnosti sdílení souborů typu peer-to-peer a pro všechny pokračující strachy, které se dějí,’zjistil jsem, že torrenting je v roce 2020 poměrně bezpečný; pokud přijmete nezbytná opatření, abyste se chránili.

Riziko napadení malwarem a ohrožení soukromí je docela děsivé a tam’s mnoha legálními problémy se můžete dostat za nelegální stahování materiálu chráněného autorskými právy (nebo, bože, nechte svůj počítač unesen do škodlivého botnetu). Naštěstí většina klientů a služby VPN jsou velmi usilovní, aby zůstali o krok napřed před trolly autorských práv a programátory malwaru..

Jako cokoli jiného, ​​pokud’Pokud jste ochotni se vzdělávat a chránit sami sebe, torrenting může být za to riziko.

Jak se udržujete v bezpečí při torrentování v roce 2020? Je něco, co jsme’zmeškal jsi, že budeš muset sdílet? Dejte nám vědět v komentářích níže!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

49 − 45 =