Je torrentování v USA nezákonné


jestli ty’jsi velký fanoušek torrenting, ty’přistál jsem na správném místě, jako dnes’Článek bude odpovídat na základní otázku: je torrenting nelegální v USA? “torrentový problém” lze shrnout ve třech jednoduchých otázkách: je to legální? Je to bezpečné? A pokud odpověď na první otázku zní “Ne,” co se stane, když vás chytí? Nechat’Začneme nejdůležitější otázkou, otázkou legality a my’Vypracuji to odtamtud.

Právní postavení torrentingu v USA

TL; DR: To’s legální.

Nicméně, tam’je to námitka: vše záleží na tom, co vy’znovu stahujete.

Jak je tomu u mnoha věcí v životě, když my’když už mluvíme o torrentingu v USA, my’znovu se zabýváme mnohostranným problémem, tj. na tuto otázku nelze odpovědět jednoduchým ano nebo ne. Aby to bylo skutečně jednoduché, stáhnete-li materiál chráněný autorskými právy, vy’znovu porušuje zákon.

A než se zeptáte, torrenting není ekvivalentem pirátství. Tady’s řešit: torrent protokol je pouze technologie vyvinutá na pomoc lidem snadnější stahování obsahu. To’je povaha příslušného obsahu, který způsobuje, že torrenting je nezákonný nebo ne. A americké zákony rozlišují mezi stahováním materiálů chráněných autorskými právy a materiálů bez autorských práv.

Buďte v bezpečí, zatímco torrentingGet začal s jednou z nejlepších VPN pro torrenting: ExpressVPN ▸

Nejvýkonnější VPN na trhu pokrývá všechny torrentery’s požadavky na rychlost a zabezpečení.

NordVPN ▸

Nejen nejrychlejší VPN v současnosti, ale také ta, která má pro uživatele nějaké skvělé nabídky.

CyberGhost ▸

Levné a uživatelsky přívětivé - CyberGhost nabízí skvělý seznam serverů a dobré funkce P2P.

Torrenting v USA

Navzdory tomu, co si někteří mohou myslet, torrenting v USA je stále velmi populární. USA jsou v tomto ohledu na prvním místě v USA, kde podle údajů z roku 2018 navštívilo torrentové servery / portály ke stažení / streamingové servery téměř 28 miliard návštěv. Zatímco většina lidí (53 procent z těchto návštěv) chodí na streamovací weby, jako jsou Spotify a Neflix, stále existují desítky milionů lidí, kteří používají klienty torrentingu k nelegálnímu stahování filmů, televizních seriálů (přečtěte si Game of Thrones, nejvíce pirátské televizní seriály v 2016), hudbu nebo knihy.

Sdílení souborů v grafu Severní Ameriky

Když už mluvíme o demografii, mladí dospělí mají tendenci používat klienty s torrentem nejvíce a my’jde o lidi ve věku 18 až 29 let. Podle statistických údajů si více než polovina této demografické skupiny stáhla obsah pomocí torrentů. Uživatelé internetu ve věku 30 až 49 let jsou také známí pravidelným stahováním obsahu prostřednictvím torrentů, přičemž 27 procent a více uvádí, že’stáhl jsem obsah chráněný autorskými právy. Pouze 12 procent Američanů nad 50 let ohlásilo stahování souborů pomocí torrentu.

Studenti s větší pravděpodobností stahují obsah z internetu než studenti, protože stahování je spojeno s úrovní vzdělání a příjmem domácnosti ve Spojených státech, tj. Lidé, kteří vydělávají méně, mají tendenci stahovat nezákonnější obsah..

To’je také vhodné zmínit, že většina lidí používá torrenting ke stahování filmů a televizních pořadů / seriálů (přibližně 24 procent amerických spotřebitelů), spolu s hudbou (35 procent amerických spotřebitelů) a knih (nejméně 16,5 milionu lidí v USA stáhlo knihy v 2017).

Právní dokumenty definující použití torrentových webů / souborů

Pokud chcete získat lepší pochopení problému, musíte se dozvědět o právních zástupcích, kteří definují použití torrentových serverů a / nebo souborů v Severní Americe. V USA máme zákon o rodinné zábavě a autorských právech, federální zákon z roku 2005, který se skládá ze dvou částí: umělec’s Zákon o předcházení právům a krádežím a zákon o rodinných filmech o rodině.

Předchozí část zvyšuje pokuty za porušení autorských práv jak u softwaru, tak u filmů. Tam’je také zákon o modernizaci hudby 2018, který upravuje otázky autorských práv k zvukovým záznamům / hudbě s ohledem na digitální streaming a věci této povahy. Mezi starší federální zákony patří zákon DMCA a CTEA z roku 1998 a také zákon proti elektronickým krádežím (1994), který umožňuje trestní stíhání jednotlivců, kteří se za určitých okolností zabývají porušováním autorských práv.

Právní důsledky šíření materiálů chráněných autorskými právy v USA

jestli ty’v USA, můžete čelit vězení (nejhorší scénář) nebo domácímu vězení a pokutám. Například poté, co FBI v roce 2005 vypnul velmi populární web BitTorrent EliteTorrents.org, se správci stránek přiznali k obvinění z trestného spiknutí a někteří obžalovaní obvinili z vězení (5 měsíců vězení + 3 roky probace), domácí vězení nebo pokuty (3 000–15 000 $). Více nedávno, uživatelé chytili stahování hudby nezákonně byli žalováni Recording průmyslovým sdružením Ameriky a nuceni zaplatit přibližně 750 $ za každou jednotlivou staženou skladbu.

V případě Virgin Records America, Inc proti Thomas-Rasset, byl obviněný souzen před porotou a nařídil zaplatit 220 000 dolarů za 24 písní, které zpřístupnil zdarma široké veřejnosti.

Statistiky soudních sporů v Torrentingu v USA

Toto téma je velmi důležité pro torrent-freaks, protože počet soudních sporů souvisejících s internetovým pirátstvím / autorským právem roste. Ve většině případů porušování autorských práv v USA dominují 2 relativně neznámé společnosti, Strike 3 Holdings (co’s jménem, ​​že?) a Malibu Media.

Právě v první polovině roku 2018 tyto dvě společnosti přetížily americké soudy více než 1700 samostatnými soudy o sdílení souborů. Podle Justitia se v roce 2018 vyskytlo celkem přes 6 000 případů týkajících se sdílení souborů.

V zásadě se jejich obchodní model soustředí na hrozbu, protože většina případů je vedena mimosoudně. Uskutečňování soudních případů, kromě několika zveřejněných příkladů, je příliš riskantní, pokud jde o pravděpodobnou finanční návratnost. Během posledního desetiletí se zdá, že počet případů nelegálního sdílení souborů zůstal relativně konstantní.

Jak bezpečně torrent v USA

Nyní přichází zábavná část, jako my’Naučím se, jak se bezpečně a anonymně torrentovat v USA. Pokud již máte na svém počítači nainstalovaného klienta BitTorrent, zde’s krátkým návodem krok za krokem:

Krok 1: Vyberte nejlepší VPN pro torrenting a stáhněte / nainstalujte software do svého počítače podle pokynů.

Krok 2: Vyberte server P2P (mějte na paměti, že nejlepší poskytovatelé VPN nabízejí vyhrazené servery pro torrenting) a připojte se k němu.

Krok 3: Před zahájením torrentování zkontrolujte, zda je vaše skutečná IP adresa skrytá. Klepnutím sem zobrazíte svou skutečnou adresu IP, poté ji znovu zkontrolujte při spuštěné službě VPN a zkontrolujte, zda se změnila.

Krok 4: Po navázání připojení VPN a změně skutečné adresy IP můžete bezpečně zahájit torrentování.

Nejlepší VPN pro torrenting v USA

Pravděpodobně nejlepším všestranným poskytovatelem služeb VPN pro torrenting v USA je ExpressVPN. Proč? To’Je to opravdu jednoduché: za prvé, ExpressVPN má více než 3 000 serverů v 94 zemích, což znamená, že jste’Využijete rychlých rychlostí stahování kdekoli na světě.

Kromě toho má ExpressVPN přísnou politiku nulových protokolů a nabízí neomezenou šířku pásma a podporu P2P na všech svých serverech. Ale je to ještě lepší: společnost sídlí na Britských Panenských ostrovech, což je ráj v soukromí, o kterém se nemluvě o zákonech o uchovávání dat. Díky těmto vlastnostem je ExpressVPN nejlepší volbou pro torrenting v USA.

Doporučené čtení:

Nejlepší VPN pro USA

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 5 =