Je v Austrálii torrentování nelegální


Torrenting, známý také jako sdílení souborů P2P, je pro Aussies velmi populární snahou, ale nejprve musíme odpovědět na základní otázku.

Buďte v bezpečí, zatímco torrentingGet začal s jednou z nejlepších VPN pro torrenting: ExpressVPN ▸

Nejvýkonnější VPN na trhu pokrývá všechny torrentery’s požadavky na rychlost a zabezpečení.

NordVPN ▸

Nejen nejrychlejší VPN v současnosti, ale také ta, která má pro uživatele nějaké skvělé nabídky.

CyberGhost ▸

Levné a uživatelsky přívětivé - CyberGhost nabízí skvělý seznam serverů a dobré funkce P2P.

Je v Austrálii torrentování nelegální?

TL; DR: Ne.

Obecně platí, že stahování obsahu prostřednictvím torrentů není v žádné zemi nezákonné, pokud víme. Ďábel je však v detailech: vše záleží na tom, jaký typ obsahu jste’znovu stahujete. Jde o to, že pokud’znovu stahujete materiál chráněný autorskými právy pomocí torrentingu’opětovné zapojení do nezákonné činnosti podle australského práva.

Torrenting v Austrálii

Podle oficiálních průzkumů není torrenting v Austrálii tak populární, jak bývala’s klesá od roku 2014. Pokles popularity je údajně způsoben větší dostupností právního obsahu, podle průzkumu australské vlády, jako jsou streamingové služby jako Stan a Netflix.

Frekvence spotřeby digitálního obsahu v Austrálii 2018

Pokud jde o preference torrentingu, většina Australanů používá klienty BitTorrent ke stahování filmů, hudby a videoher. To’Za zmínku stojí, že australská vláda zablokovala více než padesát pirátských webů, které byly po stížnosti organizace proti krádeži autorských práv (Creative Content Australia) nelegálně sdíleny televizními pořady a filmy, a tak se torrenting meziročně snížil o dvacet procent od roku 2014. Například v roce 2016 používalo pirátský obsah 21 procent Australanů, zatímco v roce 2017 to bylo 16 procent.

Torrenting v Austrálii je nejoblíbenější mezi 18-24letými, přičemž téměř sedmdesát procent příslušné skupiny připouští, že se podle zprávy za rok 2010 účastnilo nějaké formy šíření / online pirátství. Více než polovina země’Populace používala torrenting software k pirátství televizních pořadů a filmů, podle stejné zprávy, tj. torrenting je velmi populární mezi Aussies, bez ohledu na věk a sociální status.

Jako zábavný faktoid požádal americký velvyslanec Jeffrey Bleich před několika lety Australany prostřednictvím zprávy na Facebooku, aby zastavil (nelegálně) stahování třetí sezóny hry o trůny. Důležité je, že Australané berou své torrenting vážně.

Právní dokumenty definující použití torrentových webů / souborů

Australská vláda nedávno schválila řadu zákonů, které to umožňují “Velký bratr” sledovat své občany online a my’znovu mluvíme o závazných právních předpisech o údajích a rozhodnutí federálního soudu, které umožňuje orgánům stíhat se proti jednotlivci “piráti.” V červnu 2015 také australský parlament schválil zákon o autorských právech (porušení zákona), jehož cílem je omezit pirátství online..

Právní důsledky pro šíření materiálů chráněných autorskými právy v Austrálii

Příslušnou legislativou o stahování materiálů chráněných autorskými právy je zákon z roku 1968, australský zákon o autorských právech. Aby se uživatelé, kteří se účastní šíření obsahu chráněného autorskými právy, stali trestným činem, musí tak učinit v komerčním měřítku. Pokud však majitelé práv zažádají, mohou být uživatelé, kteří video nahrají / sdílejí, nuceni platit zákonné / kompenzační škody, které jsou v zásadě neomezené, tj.’s australským právem není stanovena maximální odpovědnost za duševní vlastnictví.

Statistiky soudních sporů v Torrentingu v Austrálii

Dobrou zprávou pro torrenting milovníky je, že se zdá, že Austrálie praktikuje “laissez faire” politika v oblasti internetového pirátství. V podstatě neexistují žádné záznamy o osobách, kterým byla v Austrálii udělena pokuta za porušení této země’s on-line zákony o autorských právech týkající se torrentingu.

Jak bezpečně torrentovat v Austrálii - použijte VPN!

Nyní přichází zábavná část, jako my’Naučím se, jak se bezpečně a anonymně torrentovat v Austrálii. Pokud již máte na svém počítači nainstalovaného klienta BitTorrent (uTorrent / BitTorrent / cokoli), zde’s krátkým návodem krok za krokem:

Krok 1: vyberte poskytovatele služeb VPN a stáhněte / nainstalujte software do svého počítače podle pokynů.

Krok 2: vyberte server P2P (mějte na paměti, že někteří poskytovatelé VPN nabízejí vyhrazené servery pro torrenting) a připojte se k němu.

Krok 3: před spuštěním torrentování zkontrolujte, zda je vaše skutečná IP adresa skrytá. Klepnutím sem zobrazíte svou skutečnou adresu IP, poté ji znovu zkontrolujte při spuštěné službě VPN a zkontrolujte, zda se změnila.

Krok 4: po navázání připojení VPN a změně skutečné adresy IP můžete bezpečně zahájit torrentování.

Nejlepší VPN pro torrenting v Austrálii

NordVPN je pravděpodobně nejlepší VPN pro torrenting v Austrálii. Proč? Existuje několik důvodů, z nichž nejdůležitější jsou o soukromí a bezpečnosti. Austrálie je součástí aliance pěti očí, které vytváří alianční zpravodajskou alianci mezi 5 státy (Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Spojené království a Spojené státy americké); Austrálie v podstatě sleduje veškerý internetový provoz, včetně občanů’ soukromá komunikace mimo jiné prostřednictvím dohledového systému ECHELON.

Panamské (že’je to obrovské plus, pokud jde o jurisdikci) NordVPN dosáhl legendárního postavení mezi torrentujícími milovníky kvůli jeho soukromí v nule soustředěná politika. Poskytovatel VPN, který jasně uplatňuje zásadu nulového záznamu, znamená, že NordVPN neukládá všechny vaše online aktivity, včetně torrentingu.’s totéž platí pro vaši IP adresu a vaše jméno, včetně “metadata.” Nic není uloženo ani sdíleno s nikým, včetně Big Brother.

A co se týká bezpečnosti, nabízí NordVPN Šifrování AES-256 jako standard pro veškerý jejich síťový provoz, včetně torrentingu. A navíc, vy’Využijete různé protokoly připojení spolu s integrovanou funkcí přepínače kill, která ochrání vaši anonymitu při torrentování, i když vaše připojení k internetu z jakéhokoli důvodu klesne.

Torrenting je především o rychlosti stahování, a tady NordVPN opravdu svítí, protože nabízí prvotřídní a spolehlivé služby pro torrenting, jako je vyhrazená IP adresa, která vám poskytuje stejnou IP adresu na konkrétních serverech, spolu s Tor Over VPN a Double VPN. Tor Tor VPN je poměrně unikátní funkce, díky které bude váš internetový provoz prakticky nevysledovatelný. jestli ty’Pokud jde o torrent maniaka, díky této funkci budete v noci lépe spát.

A pak, tam’je to Dvojitá funkce VPN, což nabízí dvojitou ochranu, jako v případě dvojitého šifrování, jak název napovídá. Podle odborníků na bezpečnost je toto šifrování v zásadě nerozbitné. Použití této skvělé funkce však může způsobit pokles rychlosti stahování. Ale hej, nejprve zabezpečení, správně?

V neposlední řadě NordVPN ve skutečnosti podporuje torrenting, protože nabízejí servery ve své rozsáhlé síti (více než 5 700 serverů v 60 zemích), které jsou optimalizovány pro sdílení P2P, tj. když vyberete server P2P, vy’Budete automaticky připojeni k tomu nejlepšímu pro torrenting na základě vaší polohy a typu připojení. Server můžete také vybrat ručně ze seznamu zemí. Nakonec je NordVPN kompatibilní se všemi hlavními OS’es, včetně MacOS, Windows, Linux, iOS, Android atd. a umožňuje šest současných připojení z jednoho účtu.

Doporučené čtení:

Nejlepší VPN zdarma pro Austrálii

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 4 =