Je v Kanadě nezákonné torrentování


Žijeme v den a věku, kdy se lidé v západním světě bojí zatčení za věci, které říkají a / nebo dělají na internetu, a to myslíme doslova. Proto dnes’s téma je věnováno našim čtenářům v Kanadě: je v Kanadě nelegální torrentování?

Buďte v bezpečí, zatímco torrentingGet začal s jednou z nejlepších VPN pro torrenting: ExpressVPN ▸

Nejvýkonnější VPN na trhu pokrývá všechny torrentery’s požadavky na rychlost a zabezpečení.

NordVPN ▸

Nejen nejrychlejší VPN v současnosti, ale také ta, která má pro uživatele nějaké skvělé nabídky.

CyberGhost ▸

Levné a uživatelsky přívětivé - CyberGhost nabízí skvělý seznam serverů a dobré funkce P2P.

Bez přílišného povyku’je přímo do masa tématu.

Je v Kanadě nezákonné torrentování?

TL; DR: Ne.

Kanada je velmi zajímavá země, pokud jde o prosazování autorských zákonů. Na jedné straně Kanada’Trestní zákon nepokrývá problémy s porušováním autorských práv, jako je torrenting a podobně. Na druhou stranu, pokud stahujete “citlivý” věci, které vytvářejí kriminalizovaný obsah, můžete spadat pod Kanadu’s trestním zákoníkem a pokutami a dokonce i vězením. Jako obvykle se všechno točí kolem povahy obsahu, který máte’opětovné stahování pomocí torrentu, nikoli na technologii, per se.

Torrenting v Kanadě

Kanaďané a torrentování jsou synonymem, protože sdílení souborů je běžnou praxí stahování všech typů obsahu v Kanadě, ať už jsme my’znovu mluvíme o obsahu chráněném autorskými právy nebo jinak. Podle zpráv OECD se Kanada v roce 2004 pyšnila nejvyšším procentem populace na světě pomocí torrentů, ale v současné době Kanada jen stěží činí první desítku, pokud jde o stahování obsahu chráněného autorskými právy. Nicméně, torrenting je stále velmi populární v Kanadě, kvůli zemi’Špičková internetová infrastruktura, která nabízí jedny z nejrychlejších rychlostí stahování na světě.

Z tohoto důvodu se stávají populární filmy a televizní pořady (většinou se týkají zábavy), a to zejména v posledních několika letech, stejně jako stahování knih, písní a dokumentů. Když už mluvíme o popularitě torrentů v Kanadě, podle oficiálních spotřebitelských průzkumů, 75 procent Kanady’s Netizens jsou v dobrém stavu, pokud jde o autorský zákon, tj. velká většina Kanaďanů tvrdí, že nikdy nestáhne obsah chráněný autorskými právy.

Přibližně pět procent Kanaďanů, kteří přistupují k televizi, filmům a jiným typům digitálního obsahu online, však uvádí, že příslušný obsah konzumují nelegálně. Federálně zadaný průzkum provedl rozhovor s více než 3300 Kanaďany ve věku dvanácti let.

Průzkum provedený společností Kantar TNS, který provedl rozhovory s kanadskými staršími občany (ve věku nad 65 let), zjistil, že polovina dotázaných Netizens získává nelegální prostředky alespoň část své digitální zábavy. Jeden ze čtyř Kanaďanů tvrdí, že ignoruje oznámení o porušení autorských práv od svých poskytovatelů internetových služeb, což znamená, že nejméně 25 procent Kanaďanů spotřebovává pirátský obsah tak či onak, včetně torrentingu. Demografické linie, pokud jde o porušení autorských práv v Kanadě, jsou dosti rozmazané, bez ohledu na region (venkovský / městský), pohlaví a postavení v zaměstnání. Přesto se zdá, že pirátství je častější mezi mladými a kupodivu mezi bohatými Kanaďany (příjmy domácnosti 100 000 dolarů nebo více). Studie zjistila, že “Ve vztahu k celkovým uživatelům internetu jsou uživatelé torrentingu častěji muži (62%) a jsou převážně ve věku 18 až 34 (52%) let.”

Právní dokumenty definující použití torrentových webů / souborů

Kanada’s právními předpisy týkajícími se torrentů se točí kolem zákona o modernizaci autorských práv, který byl zaveden již v roce 2011. Zde je několik výňatků ze zákona, které by mohly být pro torrenting milovníky z Kanady zajímavé:

-Omezuje částku zákonné škody v případě nekomerčního porušení na 100 až 5 000 USD za všechna porušení v jediném řízení pro všechna díla. Povinné škody za obchodní porušení se pohybují od 500 do 20 000 $ za každé porušené dílo.

-Přijímá a “oznámení a upozornění” režim, který vyžaduje, aby poskytovatelé internetových služeb předali všem dotčeným předplatitelům veškerá oznámení o porušení práv od vlastníků autorských práv.

Právní důsledky pro šíření materiálů chráněných autorskými právy v Kanadě

Torrenting materiálu chráněného autorskými právy v Kanadě (za předpokladu, že vás někdo chytí při činu), není trestný čin, ale civilní trestný čin, což znamená, že’Dostanu pokutu, ale ty’Nebudu čelit vězení. Za nekomerční porušení autorských práv je minimální pokuta 100 $, zatímco maximální výše činí 5 000 $ (za všechna porušení v konkrétním soudním řízení, nikoli za porušení).

Statistiky soudních sporů v Torrentingu v Kanadě

Podle kanadských novin začaly držitelé autorských práv zakročit proti internetovým pirátům na základě zákona z roku 2016, který vyžaduje, aby poskytovatelé internetových služeb odesílali e-mailová oznámení svým klientům, kteří jsou přistiženi při stahování obsahu chráněného autorskými právy.

I když většina lidí tyto e-mailové oznámení ignoruje’nejsou doslovnými hrozbami právního jednání, od roku 2017 bylo držiteli práv k filmu žalováno přibližně 1000 Kanaďanů. V některých případech Kanada’s federální soudy nařídily “online piráti” platit zákonné škody ve výši 5 000 $ za kus společnosti LHF Productions LLC a Headhunter LLC. Existuje také neznámý počet osob zapojených do soudních sporů John-Doe, kteří zaplatili nezveřejněné dohody o údajném porušení autorských práv.

Jak bezpečně torrent v Kanadě

Nyní přichází zábavná část, jako my’Naučím se, jak se bezpečně a anonymně torrentovat v Kanadě. Pokud již máte na svém počítači nainstalovaného klienta BitTorrent, zde’s krátkým návodem krok za krokem:

Krok 1: vyberte poskytovatele služeb VPN a stáhněte / nainstalujte software do svého počítače podle pokynů.

Krok 2: vyberte server P2P (mějte na paměti, že někteří poskytovatelé VPN nabízejí vyhrazené servery pro torrenting) a připojte se k němu.

Krok 3: před zahájením torrentování zkontrolujte, zda je vaše skutečná IP adresa skrytá. Klepnutím sem zobrazíte svou skutečnou adresu IP, poté ji znovu zkontrolujte při spuštěné službě VPN a zkontrolujte, zda se změnila.

Krok 4: Po navázání připojení VPN a změně skutečné adresy IP můžete bezpečně zahájit torrentování.

Nejlepší VPN pro torrenting v Kanadě

Nakonec vám nyní doporučíme nejlepšího poskytovatele služeb VPN pro torrenting v Kanadě. A vítězem je Astrill VPN.

Než se zeptáte, zde jsou hlavní důvody, díky nimž je Astrill VPN nejlepší volbou pro torrenting: za prvé, společnost je se sídlem na Seychelách, země, která ne’• nemáte zákony o uchovávání dat, což znamená, že vy’Budu zcela pokryta ochranou soukromí. Astrill má navíc více než 300 serverů ve více než 62 zemích, výroba pro poskytovatele služeb VPN vyšší třídy s prvotřídní a přátelskou podporou živého chatu (poměrně vzácná funkce) a sofistikovaným softwarem.

Očividně, P2P aplikace jsou povoleny a podporován v OpenVPN nebo StealthVPN na vybraných serverech a veškerý webový provoz je šifrován pomocí AES-256. Software je dodáván s funkcí povinného přepínače zabíjení, která automaticky vypne vaše připojení k internetu v případě, že software zhroutí nebo dojde ke kompromitaci, čímž zabrání odhalení vaší IP třetím stranám spolu s vestavěnou funkcí ochrana proti DNS, IPv6 a WebRTC netěsnosti.

To’Je velmi důležité se dozvědět, že Astrill nabízí dedikované servery pro aplikace založené na BitTorrentu, které jsou optimalizovány pro P2P / torrenting, tj. vy’Využijte výhod rychlého stahování vašeho oblíbeného obsahu a neomezené šířky pásma.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 71 = 81