Kanada’da torrent yasadışı mı


Batı dünyasındaki insanların internette söyledikleri ve / veya yaptıkları şeyler için tutuklanmaktan korktukları bir gün ve yaşta yaşıyoruz ve bunu tam anlamıyla kastediyoruz. Dolayısıyla, bugün’s konusu Kanada'daki okuyucularımıza adanmıştır: Kanada'da yasadışı yollardan çıkmak?

Torrent yaparken güvende olun Torrent için en iyi VPN'lerden birini kullanmaya başlayın: ExpressVPN ▸

Piyasadaki en güçlü VPN tüm torrentleri kapsar’s hız ve güvenlik ihtiyaçları.

NordVPN ▸

Şu anda sadece en hızlı VPN değil, aynı zamanda kullanıcılar için harika fırsatlar sunan bir VPN.

CyberGhost ▸

Ucuz ve kullanıcı dostu - CyberGhost harika bir sunucu listesi ve iyi P2P özellikleri sunar.

Çok fazla uzatmadan, izin ver’konunun etine giriyorum.

Kanada'da torrent yasadışı mı?

TL; DR: Hayır.

Kanada, telif hakkı yasalarını uygulama konusunda çok ilginç bir ülke. Bir yandan, Kanada’ceza yasası torrent ve benzerleri gibi telif hakkı ihlali konularını kapsamıyordu. Öte yandan, eğer indirirseniz “hassas” kriminalize edilmiş içerikler için, Kanada'nın altına düşebilirsiniz’s ceza kanunu ve para cezaları ve hatta hapis cezası. Her zamanki gibi, her şey içeriğinizin doğası etrafında döner’teknoloji ile değil, torrent ile indirme.

Kanada'da Torrent

Kanadalılar ve torrentler eşanlamlıdır, çünkü dosya paylaşımı Kanada'da her türlü içeriği indirmek için yaygın bir uygulamadır.’telif hakkı korumalı içerikten veya başka bir şeyden bahsediyorsunuz. OECD raporlarına göre, Kanada 2004 yılında torrentleri kullanarak dünyanın en yüksek nüfus yüzdesine sahipti, ancak günümüzde Kanada, telif hakkıyla korunan adayların karşıdan yüklenmesi konusunda ilk on arasında yer almıyor. Bununla birlikte, torrent, ülke nedeniyle Kanada'da hala çok popüler’Dünyanın en hızlı indirme hızlarından bazılarını sunan birinci sınıf internet altyapısı.

Bu nedenle, filmleri ve TV şovlarını (çoğunlukla eğlence ile ilgilidir) özellikle son birkaç yıldır gittikçe daha popüler hale geldi, ayrıca kitap, şarkı ve belgesel indirdi. Resmi tüketici anketlerine göre, Kanada'daki torrentlerin popülaritesinden bahsetmişken, Kanada'nın yüzde 75'i’s netizens telif hakkı yasası ile ilgili olarak iyi durumda, yani Kanadalıların büyük çoğunluğu asla telif hakkıyla korunan içeriği indirmediğini iddia ediyor.

Ancak, TV'ye, filmlere ve diğer dijital içerik türlerine çevrimiçi erişen Kanadalıların yaklaşık yüzde beşi ilgili içeriği yasadışı olarak kullandıklarını söylüyor. Federal komisyon araştırması, on iki yaşından büyük 3300 Kanadalı ile röportaj yaptı.

Yine de, Kantar TNS tarafından Kanada yaşlı vatandaşlarıyla (65 yaşın üzerinde) görüşme yapılan bir ankette, ankete katılan netizenlerin yarısının dijital eğlencelerinin en azından bir kısmının yasadışı yollarla elde edildiği tespit edildi. Dört Kanadalıdan biri, ISP'lerinden gelen telif hakkı ihlali bildirimlerini göz ardı ettiklerini söylüyor. Kanada'da telif hakkı ihlaliyle ilgili demografik çizgiler, bölge (kırsal / kentsel), cinsiyet ve istihdam durumuna bakılmaksızın oldukça bulanıktır. Yine de, korsanlar zengin Kanadalılar arasında (100.000 $ veya daha fazla hane halkı geliri) gençler arasında daha sık ve garip bir şekilde yeterli görünmektedir. Çalışma, “Toplam internet kullanıcılarına kıyasla, torrent kullanıcılarının erkek olma olasılığı daha yüksektir (% 62) ve ağırlıklı olarak 18 ila 34 (% 52) yaşındadır..”

Torrent sitelerinin / dosyalarının kullanımını tanımlayan yasal belgeler

Kanada’s torrent ile ilgili mevzuatı, 2011 yılında yürürlüğe giren Telif Hakkı Modernizasyonu Yasası etrafında dönmektedir.

-Ticari olmayan ihlal durumları için yasal zararların miktarını, tüm işler için tek bir işlemde tüm ihlaller için 100 ila 5.000 dolar arasında sınırlar. Ticari ihlale ilişkin yasal zararlar, ihlal edilen iş başına 500 ila 20.000 dolar arasında değişir..

-Bir kabul eder “ihbar-ve-haber” İSS'lerin, telif hakkı sahiplerinden alınan hak ihlali iddiasını bildiren söz konusu abonelere iletmesini gerektiren rejim.

Kanada'da telif hakkıyla korunan malzemelerin torrentle işlenmesinin yasal sonuçları

Kanada'da telif hakkıyla korunan materyallerin işkence edilmesi (yasaya uymanız şartıyla) bir suç değil, medeni bir suçtur, yani en kötü senaryo,’para cezası alacağım, ama sen’hapis cezası ile karşı karşıya kalmayacağım. Ticari olmayan telif hakkı ihlallerinde minimum para cezası 100 ABD doları, maksimum tutar ise 5.000 ABD dolarıdır (belirli bir davadaki tüm ihlaller için, ihlal başına değil).

Kanada'da işkence ile ilgili dava istatistikleri

Kanada gazetelerine göre, telif hakkı sahipleri 2016 yılında geri gönderilen ve internet servis sağlayıcılarının telif hakkıyla korunan içeriği indirirken yakalanan müşterilerine e-posta bildirimleri göndermelerini gerektiren bir yasa uyarınca internet korsanlarını yıkmaya başladı..

Çoğu kişi bu e-posta bildirimlerini görmezden gelse bile,’gerçek bir yasal işlem tehdidi olmadığından, 2017 yılından bu yana yaklaşık film sahibi Kanadalı tarafından film hak sahipleri tarafından dava açıldı. Bazı durumlarda, Kanada’federal mahkemeler karar verdi “Online-korsanlar” LHF Productions LLC ve Headhunter LLC'ye 5.000 $ tutarında yasal zarar ödemek. Ayrıca, John-Doe davalarında, telif hakkı ihlali iddiasıyla ilgili olarak açıklanmayan ödemeler yapan bilinmeyen sayıda insan var..

Kanada'da güvenli bir şekilde nasıl kullanılır

Şimdi eğlenceli kısım geliyor, biz’Kanada'da güvenli ve anonim olarak nasıl torrent yapılacağını öğreteceğim. Makinenizde zaten bir BitTorrent istemciniz varsa, burada’Kısa bir adım adım öğretici:

Aşama 1: bir VPN servis sağlayıcısı seçin ve talimatları izleyerek yazılımı bilgisayarınıza indirin / yükleyin.

Adım 2: bir P2P sunucusu seçin (bazı VPN sağlayıcılarının torrent için özel sunucular sunduğunu unutmayın) ve bu sunucuya bağlanın.

Aşama 3: torrent işlemine başlamadan önce gerçek IP adresinizin gizli olup olmadığını kontrol edin. Gerçek IP adresinizi görmek için burayı tıklayın, ardından VPN hizmeti başlatıldığında tekrar kontrol edin ve değişip değişmediğini görün.

4. Adım: VPN bağlantısı kurulduğunda ve gerçek IP adresiniz değiştirildiğinde, güvenli bir şekilde torrent kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kanada'da torrentler için en iyi VPN

Son olarak, şimdi Kanada'da torrentler için en iyi VPN servis sağlayıcısını önereceğiz. Ve kazanan Astrill VPN.

Sormadan önce, Astrill VPN'yi torrent için en iyi seçenek yapan ana nedenler: ilk önce şirket Seyşel Adaları merkezli, yapmayan bir ülke’Veri saklama yasalarına sahip olmak, yani’gizlilik açısından tamamen kapsanacaktır. Bunun da ötesinde, Astrill'den daha fazlası var 62'den fazla ülkede 300 sunucu, birinci sınıf bir VPN servis sağlayıcısı ile üst düzey çentik ve arkadaş canlısı canlı sohbet desteği (oldukça nadir bir özellik) ve gelişmiş yazılımlar.

belli ki, P2P uygulamalarına izin verilir ve destekleniyor OpenVPN veya StealthVPN modunu seçtiğinizde tüm web trafiğiniz kullanılarak şifrelenir. AES-256. Yazılım, yazılımın çökmesi veya tehlikeye girmesi durumunda internet bağlantınızı otomatik olarak kapatan zorunlu öldürme anahtarı özelliğiyle birlikte gelir, böylece IP'nizin dahili ile birlikte üçüncü taraflara ifşa edilmesini önler DNS, IPv6 ve WebRTC'ye karşı koruma sızıntı.

O’Astrill'in size sunduğunu öğrenmek çok önemlidir özel sunucular P2P / torrent için optimize edilmiş BitTorrent tabanlı uygulamalar için, yani siz’En sevdiğiniz içerik için inanılmaz indirme hızlarından ve sınırsız bant genişliğinden yararlanacaksınız.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 − 76 =