Mac için Şanzıman: Hafif bir torrent istemcisi


Mac kullanıcılarının’ torrent için ilk tercih Transmission idi. Transmission platformlar arası gitmeye karar verdiğinden beri o günler çoktan gitti. Ama hala Şanzamanın sahip olduğu şöhret ve sunduğu özellikler nedeniyle denemeye değer olduğunu düşünüyoruz.

Aktarma

İnsanlar Mac için Transmission'u çok iyi bir nedenden dolayı seviyorlar. En çok “Mac benzeri” torrent istemcisi var. Mac kullanıcıları kendilerini diğerlerinden farklı olarak görürler ve uygulamalarının da farklı olmasını isterler. Muhtemelen bu, Transmission'un bugünlerde birçok insana cazibesini kaybetmesinin nedenlerinden biriydi..

Her neyse, İletim çok hafif ve basittir. Ama öyle değil’t Daha az özelliğe sahip olduğu anlamına gelir. Özellikleri oldukça etkileyici, kabul etmeliyiz. Tasarım açısından minimalist bir yaklaşım benimsemesinin ana nedeni, herkesin onu kullanmasını sağlamaktır. Uygulama çok az yapılandırma gerektiriyor veya hiç yapılandırma gerektirmiyor.

Bazı insanlar böyle basitliği tercih etseler de, torrent istemcilerinin daha fazlasını yapmasını isteyen kullanıcılar var. Ancak, Mac için Transmission hakkındaki kararımızı vermeden önce,’sunduğu özelliklere bakın.

Torrent yaparken güvende olun Torrent için en iyi VPN'lerden birini kullanmaya başlayın: ExpressVPN ▸

Piyasadaki en güçlü VPN tüm torrentleri kapsar’s hız ve güvenlik ihtiyaçları.

NordVPN ▸

Şu anda sadece en hızlı VPN değil, aynı zamanda kullanıcılar için harika fırsatlar sunan bir VPN.

CyberGhost ▸

Ucuz ve kullanıcı dostu - CyberGhost harika bir sunucu listesi ve iyi P2P özellikleri sunar.

Temel özellikler

 • Yerel bağlı sistem
 • İzleyici düzenleme
 • Akranları değiştirin
 • İndirme ve yükleme yöneticisi
 • Mıknatıs bağlantı desteği

Temel özellikler mevcut diğer mac torrent istemcileri ile karşılaştırıldığında daha az görünse de, bu özelliklerin,’bilgisayarlarına fazla yük bindirmek istemiyorlar. Dürüst olmak gerekirse, torrent istemcilerinin özelliklerinin çoğu, çoğu kullanıcı tarafından bir kez bile kullanılmaz.

Mac'te Aktarım nasıl kurulur

Transmission torrent'i kurmak, sahip olduğu arayüz kadar basittir. Adımlar, daha önce başka bir torrent istemcisi kullanmayan herkes için çok basit ve takip edilmesi kolaydır..

 • Transmissionbt.com adresine gidin ve Transmission torrent'in en son sürümünü indirin.
 • .Dmg dosyasını açın
 • İletimi Uygulamalar klasörüne sürükleyin

Mac üzerinde İletim yükleyin 1

Buyrun, Transmission kullanıma hazır!

Kurulum süreci, esasen uygulamanın nihai hafif yapısı nedeniyle bu kadar basittir. Daha ağır uygulamaların yüklenmesi genellikle daha uzun sürer ve ayrıca daha karmaşık adımlar içerir.

İletim ile dosya indirme

Böyle hafif bir torrent istemcisini kullanmanın en büyük dezavantajı,’t Torrent dosyalarını doğrudan uygulamadan arayabilme. Torrent'i diğer üçüncü taraf web sitelerinden indirmeniz ve ardından dosyayı indirmek için torrent'i İletim ile açmanız gerekir.

Mac 2'de İletim Yükleme

İlk olarak, istediğiniz dosyanın torrentini güvenilir bir web sitesinden indirin. Don’Birçoğu bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım koyacağından, çevrimiçi olarak gördüğünüz herhangi bir siteye gitmeyin. Dosya indirme işlemini başlatmak için torrent'i ilgili bir klasöre kaydedin.

Şimdi İletim torrentini açın ve indirip vurduğunuz .torrent dosyasında gezinmek için kullanın Açık.

Mac 3'te İletim Yükleme

Bu sizi bir onay penceresine götürecektir. Burada, .torrent dosyası olarak indireceğiniz tüm dosyaların listesini görebileceksiniz.’s parçası. İstenmeyen dosyaları bu listeden kolayca silebilirsiniz. Onay kutuları ile indirmek istediğiniz dosyaları seçtiyseniz, indirme işleminin başlaması için hazırsınız demektir. Tıklayın Ekle.

Mac 4'te İletim Yükleme

İndirme işlemi hemen başlar ve İletim Mac pencerenizde dosya adlarını, indirme hızını ve tahmini süreyi görebilirsiniz. Ayrıca, bilgi İletim simgesinin yerleştirildiği Dock cihazınızda da bulunur. İndirme hızını görmek için tüm uygulama penceresini açmaya gerek olmadığından bu çok güzel bir özellik.

Ayrıca, indirme ve yükleme hızını size göre sınırlamayı da seçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, indirilmekte olan dosyayı sağ tıklamak için sınırınızı seçmek.

Sevdiğimiz şeyler

Transmission Mac hakkında beğendiğimiz şeylerin listesi:

 • Çok hafiftir ve minimum kaynakları kullanır
 • Çok basit ve kolay indirme işlemi
 • Kurulumu kolay
 • İyi hız
 • Ücretsiz

Yapmadığımız şeyler’beğenmedim

Şanzıman torrentinde eksik olduğunu düşündüğümüz şeyler:

 • Yerleşik arama seçeneği yok
 • Çok fazla gelişmiş özellik yok
 • Medya oynatıcı yok
 • Süper tohumlama yok
 • Yerleşik izleyici yok

Kararımız

Transmission torrent'i beğenip beğenmeyeceğiniz, tamamen torrent istemcinizden aldığınız tercihlere ve beklentilere bağlıdır. Çok yoğun bir kullanıcıysanız ve her gün çok sayıda dosya indirmeniz gerekiyorsa,’Transmission Mac uygulamasının sizin için doğru seçim olacağını düşünüyorum. Ağır kullanıcılara qTorrent veya BitTorrent gibi istemcileri kullanmanızı öneririz.

Ancak hafif bir kullanıcıysanız ve arada sırada bir veya iki film indiriyorsanız, Aktarım torrentini her gün kullanabilirsiniz. Bunun yerine, bu istemciyi bu tür kullanıcılar için kullanmak daha iyidir, çünkü önemli miktarda kaynak kaydedilebilir.

Bazı kullanıcılar, Transmission mac kötü amaçlı yazılım sorunuyla ilgili endişelerini zaman zaman ifade etti ve bu bizim için oldukça ciddi görünüyordu. Yine de uygulamanın kendisinin hatası olduğundan emin olmasak da, güvenlik duvarı ve anti-virüs kullanılması önerilir. Yapabilirsin’daha dikkatli olma, biliyorsun!

Not: Transmission kullanırken güvenli kalmak için yanında bir VPN kullanılmalıdır.

Transmission'ı Mac torrent istemciniz olarak kullandınız mı? Deneyiminiz nasıldı? Bize ve diğer torrent kullanıcılarına yorum yaparak bildirin. Don’diğer torrent istemcileriyle karşılaştırıldığında nasıl performans gösterdiğini belirtmeyi unutmayın’ve kullandım.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =