Selmak Singapur’da yasa dışı mı?


Singapur, Güney Asya'da, bugün muhtemelen dünyanın en iyilerinden biri olan en yeni nesil internet altyapısına sahip, son derece gelişmiş bir ülke olduğundan,’s makalesi orada yaşayan meraklıları sel amaçlıdır. İzin Vermek’s temellerle başlar.

Singapur'da torrent yasadışı mı?

TL; DR: Hayır.

Ancak, orada’bir uyarı: hepsi ne olduğuna bağlı’indiriyorum.

Peer to Peer aka P2P teknolojisi aslında dosya paylaşımı için çevrimiçi bir platform olduğundan, Singapur'da başınızı belaya sokabilecek tek şey, içeriğin doğasıdır. Materyal kaynağı koşer ise ve ilgili çevrimiçi içeriği yükleyen kişi, telif hakkı sahibinden bunu yapma iznine sahipse,’tüm tek boynuzlu atlar ve gökkuşağı.

Torrent yaparken güvende olun Torrent için en iyi VPN'lerden birini kullanmaya başlayın: ExpressVPN ▸

Piyasadaki en güçlü VPN tüm torrentleri kapsar’s hız ve güvenlik ihtiyaçları.

NordVPN ▸

Şu anda sadece en hızlı VPN değil, aynı zamanda kullanıcılar için harika fırsatlar sunan bir VPN.

CyberGhost ▸

Ucuz ve kullanıcı dostu - CyberGhost harika bir sunucu listesi ve iyi P2P özellikleri sunar.

Singapur'da işkence

Biz beri’soruyu zaten cevapladım “Singapur'da yasadışı sel,” İzin Vermek’s ülkedeki torrent tarihine hızlı bir bakış. Singapur, dünyanın en teknolojik olarak gelişmiş ülkelerinden biri olduğundan, evlerin büyük bir çoğunluğu geniş bant bağlantısı ile internete bağlı olduğundan, torrent ve dosya paylaşımı genel olarak çok popülerdir. Resmi verilere göre, nüfusun en az yarısı (görüşülen iki kişiden biri)’sahip değilsin “Ahlaki mesele” torrent aracılığıyla telif hakkıyla korunan içeriği indirerek.

Ancak,’Singapur'un Fikri Mülkiyet Ofisi'ne göre, 5 Singapurludan yüzde 80'inin veya 4'ünün fikri mülkiyete saygı göstermenin önemli olduğunu iddia ettiğini öğrenmek komik’s son anketi. Torrenting, iki ana gerçek nedeniyle Singapur'da büyük bir şeydir: hızlı internet hızları ve çok sayıda ücretsiz / açık (dolayısıyla anonim) Kablosuz LAN internet erişim noktaları, internet kafelerde ve halk kütüphanelerinde mevcuttur.

Singapur'da torrentin yaygın olmasının bir başka nedeni de’s dijital içeriğin indirilmesi / akışı için yasal yolların yetersizliği. Söylemeye gerek yok, torrent, sırasıyla 18-24 yaş demografisi olan genç Singapurlular arasında en popüler olanıdır ve bunların yaklaşık yüzde 40'ı torrent aracılığıyla düzenli olarak film ve TV şovları indirdiklerini söylüyor.

Torrent sitelerinin / dosyalarının kullanımını tanımlayan yasal belgeler

Torrent sitelerinin kullanımı ve torrentlere katılmaya ilişkin ilgili mevzuat Telif Hakkı Yasası (Singapur) 2014'tür..

Singapur'da telif hakkıyla korunan materyalin işlenmesinin yasal sonuçları

Singapur ceza hukukuna göre, ticari bir avantaj elde etmek için kasıtlı ve önemli bir telif hakkı ihlali suçundan mahkum edilmesi, 20.000 dolara kadar para cezasına çarptırılabilir ve 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılabilir. Tekrarlanan suçlular 50.000 dolara kadar para cezasına çarptırılabilir ve 3 yıla kadar hapis cezası verebilir.

Singapur'da telif hakkı ihlaline ilişkin zamanaşımı süresi 6 yıldır. O’Singapur'daki telif hakkı yasasının Avustralya mevzuatına dayandığını belirtmek gerekir.

Singapur'da sel ile ilgili dava istatistikleri

Dava istatistiklerinden bahsetmişken, 2006 yılında Singapur Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAS), ABD-Singapur Serbest Ticaret Anlaşması uyarınca sırasıyla torrent faaliyetleri, yasadışı müzik dosya paylaşımı ile ilgili ilk davaları açtı. Bir yıl sonra, 2007'de bir anime distribütörü (Odex) torrent kullanıcılarına karşı takip etmeye ve hatta yasal tehditler göndermeye başladı. Singapur’mahkemeleri internet servis sağlayıcılarına aboneleri açıklamalarını emretti’ kişisel bilgi.

Durdurma ve vazgeçme mektupları, Odex tarafından dokuz yaşından küçük kullanıcılara gönderildi ve bu eylemler mahkeme yerleşim yerlerine kişi başına en az 2.000 $ karşılığında yol açtı. Son zamanlarda, Singapur'daki internet servis sağlayıcıları, ülkeden gelen siparişleri takiben bir dizi torrent sitesini engelledi’s Korsan Koyu ve Kickass Torrents dahil Yüksek Mahkeme.

Singapur'da güvenli bir şekilde nasıl kullanılır

Şimdi eğlenceli kısım geliyor, biz’Singapur'da güvenli ve anonim olarak nasıl torrent yapılacağını öğreteceğim. Makinenizde zaten bir BitTorrent istemciniz (uTorrent / BitTorrent / ne olursa olsun) yüklü olması şartıyla, burada’Kısa bir adım adım öğretici:

Aşama 1: Bir VPN servis sağlayıcısı seçin ve talimatları izleyerek yazılımı bilgisayarınıza indirin / yükleyin.

Adım 2: Bir P2P sunucusu seçin (en iyi VPN sağlayıcılarının torrent için özel sunucular sunduğunu unutmayın) ve bu sunucuya bağlanın.

Aşama 3: Torrentlemeye başlamadan önce gerçek IP adresinizin gizli olup olmadığını kontrol edin. Gerçek IP adresinizi görmek için burayı tıklayın, ardından VPN hizmeti başlatıldığında tekrar kontrol edin ve değişip değişmediğini görün.

4. Adım: VPN bağlantısı kurulduğunda ve gerçek IP adresiniz değiştirildiğinde, güvenli bir şekilde torrent kullanmaya başlayabilirsiniz.

Singapur'da torrent için en iyi VPN

NordVPN, Singapur'da torrentler için en iyi VPN'dir. Gerçek şu ki, torrent ile ilgili olarak, NordVPN gerçek olamayacak kadar iyi,’Web'e güvenli ve tamamen anonim olarak göz atmak için en iyi VPN servis sağlayıcısını arıyoruz.

NordVPN incelememizin tamamını okuyun

Başlangıç ​​olarak, NordVPN her iki torrent için de mükemmel & P2P ve video akışı, tüm dünyaya yayılmış 5.7000'den fazla sunucuya sahip olduğu ve tüm verileriniz için askeri sınıf şifrelemenin yanı sıra varsayılan olarak OpenVPN olan sektördeki en iyi VPN protokollerini kullanıyor (AES 256- sırasıyla bit şifreleme).

NordVPN'i torrent için mükemmel bir seçim yapan ana özellikler, sıkı bir sıfır günlük politikası, ücretsiz bir SOCKS5 proxy'si sunması ve şirketin Panama'da yerleşik olduğu gerçeği -’Veri saklama yasalarına sahip olmak.

Tüm sunucuları torrent göndermeye izin vermese de, aslında olanlar P2P dosya paylaşımı için optimize edilmiştir, yani torrentler için optimize edilmiştir, yani’yüksek hızlı indirme hızlarından yararlanacaksınız.

Önerilen okumalar:

Singapur için en iyi VPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =