Torrent akışı ve bugün nasıl başlayacağınız hakkında her şey


İnternet kullanıcılarının birçoğu, video içeriği akışının tek nedeni olarak oluşturulmuş akış sitesi sayısı olduğunda neden herkesin torrentleri akış yollarını aradığını anlamakta zorlanıyor.

Bu akış sitelerinin çoğu, TV şovları, filmler ve aklınıza gelebilecek diğer tüm iyi içeriklere anında erişmenizi sağlar. Ancak, farklı akış abonelik hizmetlerinden tüm bu akış güzelliklerini aldığınızda neden torrent akışını tercih etmelisiniz? Eğer merak ediyorsanız, bu okumak için makale.

Torrent yaparken güvende olun Torrent için en iyi VPN'lerden birini kullanmaya başlayın: ExpressVPN ▸

Piyasadaki en güçlü VPN tüm torrentleri kapsar’s hız ve güvenlik ihtiyaçları.

NordVPN ▸

Şu anda sadece en hızlı VPN değil, aynı zamanda kullanıcılar için harika fırsatlar sunan bir VPN.

CyberGhost ▸

Ucuz ve kullanıcı dostu - CyberGhost harika bir sunucu listesi ve iyi P2P özellikleri sunar.

Biz’Neden torrent akışına birazdan başlamanız gerektiğini açıklayacağım. Bu kılavuzda size göstereceğimiz şudur:

 • Torrenting 101 - temel bilgiler
 • Akış ve neden’önemli
 • Torrent akışı nedir
 • Akış için gereksinimler
 • Torrent akışı - Başlamak için 5 yol

Şimdi, internet kullanıcılarının neden akarsu aboneliği hizmetlerini bırakarak torrent akışını tercih etmesine geri dönelim. Peki, şu şekilde bakın: en sevdiğiniz TV şovlarını izlemek için torrent sitelerini kullanmanın yasallığını bir kenara bırakmak, bir kez bir film izlemeyi tercih edersiniz ve daha fazla erişemezsiniz veya bir film izleyip ömür boyu erişime sahip misiniz??

İkincisi, insanların torrent dosyalarını kullanarak akış yapmayı tercih etmesinin başlıca nedeni.

Videoları akıştan sonra bile dosyaları koruyabilirsiniz ve her iki senaryoda da ne kadar bant genişliğinin kullanıldığına baktığınızda, bunlar aynıdır.

Torrenting 101 - temel bilgiler

Bu bölüm torrentin temellerini ve arkasındaki teknolojiyi kapsar. Bir fikriniz varsa bu bölümü atlamaktan çekinmeyin.

Yeni başlayanlar için torrent, muhtemelen bir yerde okumuş olduğunuz gibi internetteki en yasadışı suç değildir. Temel olarak, kullanıcıların genel olarak birkaç bilgisayardan dosya ve içerik paylaşmasına olanak tanıyan eşler arası teknolojidir..

İndirmenin geleneksel yolu, tarayıcınızdaki indirme düğmesine tıklamaktır ve dosyalar bilgisayarınıza sihir gibi girer. Torrent ile tamamen farklıdır; Bir torrent, bir sunucudan tek bir dosya indirmek yerine dosyayı paketler olarak adlandırır.

Bu paketler ekim makinesi olarak adlandırılan bir sunucudan gelir, ancak tam olarak indirdiğiniz dosyaları indiren paylaşılan bir makine ağından da gelir.

Aksi takdirde torrent dilindeki eşler veya sülükler olarak bilinen bu grup, indirilecek dosyaların farklı bölümlerine sahiptir, bu nedenle indirirken kullandığınız torrent dosyası, hangi paketlere sahip olduğunun sekmelerini tutar ve bu torrent dosyası, paketlerinizin geldiği yeri değiştirmeye yardımcı olur gerektiğinde.

Akış ve neden’önemli

İstek Üzerine Video, şu anda video akışı teknolojisinin en popüler kullanımıdır. Video dosyalarını herhangi bir sunucuda barındırabilirsiniz ve bunlar internete bağlı bir bilgisayarı olan herkes tarafından kullanılabilir hale gelir..

Medya akışı, birden fazla kullanıcının internet üzerinden akış teknolojisine erişmesini sağlar. Tenis ve futbol gibi canlı oyunların video akışlarını izlemenizi sağlar. Akışın sağlayıcısına bağlı olarak, iki canlı işlem akışı arasında geçiş yapmayı seçebilirsiniz. Bazı kullanıcılar haberlerin ve diğer güncel olayların video akışlarını canlı olarak izleyebilir.

Kısacası, video akışı için birçok kullanım alanı vardır. İnternet kullanıcıları, kullanılan video akış yazılımı türüne bağlı olarak içeriği doğrudan odalarından da aktarabilir.

Torrent akışı nedir?

Torrent ve medya akışının temellerini anladıktan sonra,’akışın ne hakkında olduğunu ve bunu neden dikkate alacağınızı öğrenme zamanı.

Orada’burada konuşacak fazla bir şey yok. Video akışı kavramını zaten biliyorsanız, torrentlerle akış yaparken teknoloji farklı değildir.

Tıpkı geleneksel akış sitelerinde olduğu gibi, torrent dosyalarınızı yayınlamaya başlamak için izin verir vermez içeriğinize anında erişebilirsiniz. Böylece, indirme işlemlerinizi tamamlamadan önce medya dosyalarınızı akışa almaya başlayabilirsiniz.

Torrent veri akışı yapıldığında, indirmeler dosyanın önden arkaya doğru sıralı olarak yapılmasına zorlanır. Yeterli dosya indirildiğinde, medya akışı başlar.

Akış için gereksinimler

Akışa başlamadan önce yerinde olması gereken bazı şeyler vardır. Bu bileşenlerden herhangi biri olmadan, bir torrent dosyasından ortam akışı imkansızdır:

 1. torrent sitesi
 2. bir torrent dosyası
 3. bir akış platformu

Torrents akışı - Başlamanın 5 yolu

İzin Vermek’Bugün torrent akışıyla başlamanın en iyi beş yolunu keşfedin.

1. Akış için torrent istemcilerini kullanma

Akış selleri söz konusu olduğunda en iyi seçeneklerden biri torrent istemcisi kullanmaktır. UTorrent, Vuze ve Tixati gibi büyük BitTorrent istemci yazılımları torrent dosyalarınızı kusursuz bir şekilde indirme işini yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bu istemci yazılımları indirmek için çok güçlü ve güvenilir olsa da, hepsi size video akışı yapma olanağı sağlamaz.

En popüler istemci yazılımı olan uTorrent, premium kullanıcılarının tarayıcı işlevlerini kullanarak torrent medya dosyalarını akışına almalarını sağlar. Buharlama web sitelerini ziyaret ederek başlayabilirsiniz.

uTorrent akışı

UTorrent web uygulamasını yükledikten sonra, akış ve indirme işlemlerini üç kolay adımda yapabilirsiniz:

 • Arama çubuğunu kullanarak bir torrent dosyasını arayın
 • Akışı başlatmak için bir bağlantı indirin veya kullanın
 • Medya dosyalarınızı indirirken akış olarak alın

Torrent dosyanızı aşağıda gösterildiği gibi içe aktarmak için iki seçeneğiniz vardır:

 1. Web'den bir mıknatıs bağlantısını tıklayın
 2. Bilgisayarınızdan indirilen bir torrent dosyasını açın

Torrent akış adımları

Tarayıcı, torrent dosyasını bağlantıdan veya bilgisayarınızdan tanımlayıp yüklediğinde, resimde gösterildiği gibi çalmaya başlar.

Oynatırken dosyaları aynı anda indirebilirsiniz.

Torrent akış dosyası

# 2 Meşale kullanarak akış

Meşale tarayıcısı gerçekten popüler bir web sitesi değil, ancak torrent dosyalarını bir tarayıcıyla akışa alma konusunda en iyileri arasında. Chrome görünümlü tarayıcı, Chrome'dan daha fazla özelliğe sahiptir.

Bazı harika özellikler medya oynatıcılar, oyun hızlandırıcı, torrent indirme ve akış sel.

Meşale akışı oynatıcı

Torrent aktarım özelliği, indirirken video oynatmanıza izin verir. Torch tarayıcısını kullanarak akış yapmak için torrent dosyanızı tarayıcıya yükledikten sonra,’isteyeceğim:

 • Torrent dosyasını yükle
 • Dosyanın video üzerinde akışa alınacak bir klasör göstermesini bekleyin
 • Sağ tıklayın ve oynat'ı tıklayın

# 3 Rox Player'ı yükleyin

Rox player diğer minimalist medya oynatıcılara benziyor, ama aslında çok sofistike. Bir medya oynatıcıdan doğrudan dikiş yapmak isterseniz, Rox oynatıcı en iyi seçiminiz olacaktır. Torrentinizi Rox ile ilişkilendirmek için üç seçeneğiniz var, bunlar:

 • Torrent'i bir dosyadan açma
 • Torrent'i bir URL'den aç
 • Manyetik bağlantıdan torrent aç

Rox oyuncu adımları

Torrent dosyasını üç seçenekten herhangi birine aktardığınızda, torrent dosyanız yüklendikten sonra akışa başlar.

# 4 Torrentleri doğrudan Pirate Bay'den aktarın

Pirate bay, en popüler torrent sitelerinden biridir. Bazı nedenlerden dolayı, yetkililerin sitelerini devralması zor olmuştur. Pirate bay, web sitelerinden videoları buharlamanızı sağlar. Bunun için önerilen akış yazılımını yüklemeniz gerekebilir.

Bunun diğer torrent web sitelerinin taklit edebileceği bir özellik olduğunu düşünüyoruz..

Korsan koyundan akışa başlamak için, arama çubuğundan indirmek istediğiniz torrent dosyasını arayın veya torrent dosyalarına göz atın. Torrent dosyasını seçtikten sonra, nerede yazdığını arayın “videoları oynat / yayınla” ve korsan bay medya oynatıcısına yönlendirileceksiniz.

Pirate Bay ile sel akışı

Medya yürütücünün değiştiğini ve bu nedenle makinenize başka bir disk takmanız gerekebileceğini unutmayın..

# 5 Patlamış Mısır Zamanından Yararlanın

Popcorn Time, kullanıcılarının dahili bir VPN ile video akışı yapmasına izin veren birkaç akış platformundan biridir. Yapabiliriz’t torrent kullanırken VPN'lerin ne kadar önemli olduğunu vurgulayın. O’torrent dosyalarınıza erişirken ve indirirken anonimliğinizi korumak çok önemlidir. Popcorn Time bir VPN'nin önemini biliyor ve bu yüzden dahili bir VPN hazırladılar.

Patlamış mısır Zaman adımları

Popcorn Time'ı kullanarak torrent akışına başlamak için web sitelerini ziyaret edin ve resmi Popcorn Time yazılımını indirin. İndirme ve kurulumdan sonra torrent dosyasını Popcorn Time yazılımına sürükleyerek akışa başlayın.

Bu kılavuzun torrent akışıyla ifade edilmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Bir veya iki yöntem seçin ve hangisinin sizin için en uygun olduğunu görün. Bu yöntemlerden bazıları önümüzdeki birkaç yıl içinde modası geçmiş olabilir, çünkü torrent ile, özellikle yasadışı torrent hizmetini çalıştırırken birçok kaynak ve hizmet her zaman aşağı çekilebilir.

Önerilen okuma:

Torrentleri güvenli bir şekilde indirme?

Torrent için En İyi VPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 − = 32