Torrent nasıl kullanılır

Torrentleri anonim olarak ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın çok sayıda içerik indirmek için kullanabilirsiniz. Ancak, torrentlerin nasıl kullanılacağını bulmak, özellikle internetin sezgisel olmadığı insanlar için biraz zor olabilir..


Torrentleri adım adım kullanma sürecinde size rehberlik ederek sizin için bununla ilgileneceğiz..

Bu kılavuz, torrentleri anonim olarak indirme sürecinde size yol gösterecek ve indirme için kullanabileceğiniz bazı güvenilir web sitelerinden bahsedecektir. ‘.sel’ Dosyalar.

Torrent yaparken güvende olun Torrent için en iyi VPN'lerden birini kullanmaya başlayın: ExpressVPN ▸

Piyasadaki en güçlü VPN tüm torrentleri kapsar’s hız ve güvenlik ihtiyaçları.

NordVPN ▸

Şu anda sadece en hızlı VPN değil, aynı zamanda kullanıcılar için harika fırsatlar sunan bir VPN.

CyberGhost ▸

Ucuz ve kullanıcı dostu - CyberGhost harika bir sunucu listesi ve iyi P2P özellikleri sunar.

Torrent dosyalarınızı nasıl açacağınızı ve torrentlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için ipuçları ve püf noktaları vereceğiz..

İzin Vermek’gizliliğinizin bozulmadan kalmasını sağlarken zengin içeriklere erişmek için .torrent dosyalarını adım adım nasıl kolayca açabileceğinize bir göz atın.

Adım 1 ile başlayacağız - güvenli torrent için bir VPN indirme.

1. Adım: Güvenli torrent için bir VPN indirin

Torrent için Zenmate VPN

Sanal Özel Ağlar, IP adresinizi harici bir sunucu üzerinden maskeleyerek torrentleri anonim ve güvenli bir şekilde indirmenize izin verir. Ne yazık ki, bu hizmetlerin genellikle ödemeniz gereken aylık hizmet ücreti vardır. Ancak, bu hizmetlerin çoğunun satın almadan önce test etmeniz için ücretsiz veya deneme sürümü vardır.

Bir VPN kullanmak için tek yapmanız gereken, tercih ettiğiniz VPN istemcisini indirmek, bir hesap açmak ve VPN arka planda etkinken torrentleri kullanmaya başlamaktır. VPN kayıt işlemi oldukça basit ve hızlı.

Piyasada bulunan torrentler için en iyi VPN'lerden bazıları şunlardır:

  • Hotspot Shield (ücretsiz günlük 500 MB veri)
  • ExpressVPN (özel torrent sunucuları ve 30 günlük para iade garantisi)
  • Windscribe (aylık 10 GB sınır)
  • NordVPN (diğerlerinden daha ucuz)
  • ZenMate (birçok özellik)

Torrent için Hotspot Shield VPN

2. Adım: Bir torrent istemcisi indirin

UTorrent nasıl indirilir

Torrent istemcisi, sizin yüklediğiniz ve indirdiğiniz tüm verileri işleyecek olan uygulama olduğundan, ilk önce indirmeniz gereken şeydir. Hem ücretsiz hem de ücretli kullanımınız için birçok müşteri var.

Size deneyiminizi geliştirmek yerine torrent açma süreci hakkında bilgi vermek istediğimizden, kendilerini farklılaştırmak için özelliklerine güvenenlerden ziyade sezgisel bir his ve erişim kolaylığı olan müşterilere bakacağız..

Web torrent

Webtorrent incelemesi

Web Torrent, 2017'de sadece var olan yeni bir müşteri. Ancak, kullanım kolaylığı ve minimalist his nedeniyle hızla oldukça büyük bir takip kazandı. Bu istemci herkes için olmasa da, yeni torrent kullanıcıları kesinlikle şık arayüzü ve şaşırtıcı sunumu beğenip beğenmediklerini görmeye çalışmalıdır..

Web torrent, hiçbir şey yüklemeden web tarayıcınızın içinde çalışabilen açık kaynaklı bir istemcidir. Biraz daha somut bir şey istiyorsanız, birden fazla işletim sistemi için mevcut olan uygulamayı da alabilirsiniz. Uygulama her iki modda da aynı şekilde çalışır.

Torrent'inizi kullanmaya başlamak için, indirme işlemini başlatmak için yalnızca torrent dosyasını veya mıknatıs bağlantısının URL'sini pencereye yapıştırmanız gerekir. Bir özellik makinesi olmayabilir, ancak çoğu müşteriyi tatmin etmek için yeterlidir. Chromecast'e video akışı yapma, yerleşik video oynatıcısına harici altyazı ekleme ve tüm torrentlerinizi kolayca yönetme seçeneğiniz vardır.

Sonuçta, daha önce torrent kullanmış olanlar Web torrent hakkında karışık duygular yaşayabilirler, ancak yeni kullanıcılar muhtemelen Web torrent'in sunduğu rahatlığı ve erişilebilirliği sevecek ve kesinlikle bir şans vermelidir..

qBittorrent

qBitTorrent arayüzü

qBittorrent, internetteki en tanınmış torrent istemcilerinden biridir. QBittorrent'i tanımlamanın en iyi yolu, ‘komple paket’. Özellikler tarafında ağır değil (ama aynı zamanda hafif değil) veya şık bir arayüz için yolundan çıkan bir müşteri değil.

Gerçekten qBittorrent'i diğerlerinden ayıran şey, üzerindeki her şeyin yeterince iyi olmasıdır, böylece hepsini bir araya getirdiğinizde, gerçekten harika bir müşteriniz varmış gibi hissedersiniz.

QBittorrent ile, hiç kimsenin indirmelerinizle uğraşmaması için arayüzü şifre ile koruma fırsatı da dahil olmak üzere birçok özelleştirme seçeneğine sahip reklamsız bir deneyim elde edersiniz. Ayrıca, torrentleri doğalarına göre segmentlere ayırabilir ve bunları hevesinize göre düzenleyebilir veya aradığınız torrentleri bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz..

qBittorrent, hem dünyanın, özelliklerin hem de sadeliğin en iyisini elde etmek isteyen insanlar için mükemmel bir seçim olabilir.

µsel

uTorrent indirme

µTorrent, dünyanın en çok kullanılan torrent istemcisidir. Son derece küçük boyutu ve tükettiği çok küçük miktarda kaynağı ile bilinir. Torrent istemcilerinin gittiği ilk gerçek pazar dominator olan BitTorrent istemcisini oluşturan aynı ekip tarafından yönetiliyor.

Mevcut boyut µTorrent, ortalama mp3 parçanızdan daha az kullanır. Bilgisayarınızı başka amaçlarla kullanırken arka planda kolayca çalışabilir ve bant genişliği denetleyicileri, mobil cihazlarınızı bağlama seçeneği ve torrentleri isteklerinize göre sıralamak gibi makul miktarda özellik sunar.

µTorrent, hayatınız boyunca kullandığınız torrent istemcisi olabilir. Oldukça yaygındır ve iyi bir torrent istemcisi olarak çalışması için gereken tüm özelliklere sahiptir. Hangi istemciyi kullanmanız gerektiğinden emin değilseniz, µBir deneyin ve neden her yerde bu kadar popüler olduğunu kendiniz görün.

Buradan itibaren, µAçıkladığımız her şey için tercih edilen müşteri olarak sel. Üç istemci (veya seçtiğiniz diğer herhangi bir istemci) arasındaki işlem benzerdir ve herhangi bir istemcide bu kılavuzda verilen talimatlara uyulduğunda herhangi bir sorun olmamalıdır..

3. Adım: Güvenilir bir torrent web sitesi bulun

Bir torrent istemcisini bulup yerleştirdikten sonra, işlemin bir sonraki bölümüne geçebilirsiniz. Burada, kullanımınız için .torrent dosyalarını indirebileceğiniz çeşitli farklı web sitelerine bir göz atacağız..

Davetiye almanızı gerektiren 1 ile birlikte 2 ücretsiz web sitesinden bahsetmeye karar verdik. Bu listedeki web sitelerinin her birinin sahip olduğu avantajlara ve dezavantajlara bir göz atacağız. Sonunda, yeni bir kullanıcıysanız ve ne seçeceğinizden emin değilseniz, ilk ikisinden birini seçmeniz yeterlidir.

Korsan Koyu

Pirate Bay torrent sitesi incelemesi

Kickass Torrents'ın kapanmasından bu yana, birçok kişi Pirate Bay'i torrentlerin tartışmasız kralı olarak görüyor. Burada seçim çok büyük ve inanılmaz çeşitli. Sadece bu da değil, en iyi 100 liste ve kategorilere / alt kategorilere göre torrentlere göz atmanın birçok yolu var..

Bu web sitesinde bulduğumuz sorunlardan biri, veritabanında zaman zaman boşluklar var gibi görünüyor. Hemen hemen her kategoride, en son tekliflerle doludur ve çoğu kullanıcı için yeterli olması için yeterli derinliğe sahiptir. Ancak, genellikle diğer web sitelerinde bulunan torrentlere boş kalır.

Çoğu insan için, Pirate Bay fazlasıyla yeterli. Kullanılamayan bir torrent için zaman zaman diğer bazı web sitelerine gitmeniz gerekebilir, ancak var olan her torrent sitesinde bu durum söz konusudur..

1337x

1337x torrent sitesinin gözden geçirilmesi

Bu web sitesi bizim kişisel favorimiz. Pirate Bay'in inşa ettiklerini alır ve başka bir seviyeye ilerletir. Ücretsiz hesabınızı oluşturduğunuzda bir dizi ekstra özellik ve rakiplerinden çok daha büyük bir filtre listesi gibi TPB'nin sahip olduğu tüm ekstra özelliklere sahiptir..

Web sitesinin arayüzü ve renk şeması hemen göz atmayı kolaylaştırır. Web sitesinin erişilebilirliği indirme aşamasına kadar devam eder. Sadece bu da değil, buradaki koleksiyon Pirate Bay'in koleksiyonundan çok daha büyük görünüyor, birçok insanın farkında olmadığı bir şey.

Kitap selleri için 1337x

1337x ve TPB arasındaki seçim çoğunlukla kişisel tercihe bağlıdır. 1337x'i tercih ediyoruz, çünkü çok daha sorunsuz çalışıyor, daha iyi bir torrent koleksiyonuna sahip (bizim görüşümüze göre) ve rakiplerinden daha az kesinti süresi var gibi görünüyor.

IPTorrents

IP Torrents incelemesi

Başlamadan önce, bunun saygın bir web sitesi olmadığını ve sahiplerin yıllar boyunca gölgeli iş uygulamalarına dahil oldukları için ünlü olduklarını belirtmek önemlidir. IPTorrents, kullanıcıların diğer kullanıcılardan birinden platforma davet edilmesini veya bu nedenle bağış yapmasını ve hizmete katılmasını sağlayan bir hizmettir..

IPTorrents'ı buraya dahil etmenin ana nedeni, genellikle başka hiçbir yerde bulunmayan niş sellere sahip olmalarıdır. Bunun nedeni, torrentlerinden indirdiğiniz kadar veri yüklemeniz gerektiğidir ve bu, torrentlerin düzgün bir şekilde tohumlanmasını sağlar. Tohumların ne olduğundan emin değilseniz, bu kılavuzda daha sonra keşfedeceğimiz için endişelenmeyin.

Üzerinde hizmet olan birini tanımıyorsanız, ancak IPTorrents'ın avantajları yoksa bu hizmete girmek oldukça zordur. Ancak, itibarı üzerinde böyle bir olumsuzluk bulutu olması, oldukça fazla insanı caydırıyor ve bu web sitesine de yaklaşırken dikkatli olmalısınız!

Adım 4: .torrent dosyasını açın

Artık tüm kurulumunuzu yaptığınıza göre, yukarıda belirtilen web sitelerinden birine gidin ve ihtiyacınız olan bir torrent arayın. Arama sonuçlarını gördüğünüzde, bu torrentdeki Tohum ve Sülüklerin sayısına dikkat edin. Basitçe söylemek gerekirse, tohumların sülüklere oranı ne kadar yüksek olursa, torrent o kadar sağlıklı olur ve indirme hızınız o kadar yüksek olur.

Tohumlar şu anda yalnızca veri yükleyen kişi sayısıdır ve sülükler yüklediklerinden daha fazla veri indiren kişi sayısıdır. İhtiyacınız olan torrent'i ve iyi bir tohum / sülük oranı olan bir seleyi seçtikten sonra, mıknatıs simgesini tıklayın.

Pirate Bay'in mıknatıs bağlantısı

Bu, varsayılan torrent istemcinizi açmanızı ister ve dosya indirilmeye hazır olur.

Adım 5: Torrent dosyasını indirin

İndirme konumunuzu ayarlayın

Şu anda kullanılan istemcilerin çoğu otomatik olarak torrentinizin indirileceği dizini seçme seçeneği sunar. Torrent istemcinizde bir mıknatıs URL'si açtığınızda açılan menüden belirli torrent için kolayca bir klasör atayabilirsiniz.

Bununla birlikte, bunu yapmayı hatırlamadıysanız ve torrent indirmenizin konumunu değiştirmek istiyorsanız, torrent'i sağ tıklayın, ilerleyin ve ardından seçin ‘İndirme Konumunu Ayarla’. Program şimdi torrentinizin yeni konumunu girmenizi isteyecek ve şimdiye kadar indirilen tüm dosyalar özgeçmişleri indirmeden önce yeni konuma taşınacak.

Artık web'in her yerinden torrentleri kolayca indirip kullanabilmelisiniz. Torrents hemen hemen her şey için kullanılabilir ve sadece iyi bir tohum / sülük oranına sahip olanı bulmak meselesidir.

Söyleyecek bir şeyin var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Önerilen okumalar:

Torrentleri güvenli bir şekilde indirme?

Torrent'i hızlandırma?

En iyi torrent siteleri

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =