Windscribe nasıl kullanılır

Son güncelleme: 11.11.2019


Windscribe VPN'in nasıl kullanılacağını öğrenmek kolaydır. Bu hizmet, onu piyasadaki en güzel ve en basit VPN'lerden biri haline getirmek için tüm özelliklere sahiptir..

Olurken’Beş Gözlü bir ülke olan Kanada dışında bulunan Windscribe, genel ihtiyaçlar veya daha fazlası için yeterli anonimlik sağlamak için çok çeşitli güvenlik ve gizlilik özelliklerine sahiptir. Birçok hizmet, bağlantı ve kullanım günlükleri de dahil olmak üzere hiçbir günlüğün olmadığını iddia eder. Ancak, çoğu sonunda bazı bilgileri günlüğe kaydeder. Windscribe bu konuda temiz ve sadece devletler “tanımlayıcı günlük yok,” bu gerçekten mantıklı (Windscribe hakkında daha fazlasını okuyun)’Günlük Kaydı Politikası).

Bu VPN çözümü 60'ın üzerinde ülkede 480'den fazla sunucuya sahiptir ve bu da global kapsamı iyidir. Masaüstü ve tarayıcı uygulamalarını birleştirmek size ekstra bir güvenlik katmanı sağlar. Windscribe ile ilgili bir başka iyi şey de, ABD, İngiltere, Kanada ve Japonya'daki Netflix kütüphanelerine erişmek için özel Windflix sunucularını kullanabilmenizdir..

Şimdi sizin için Windscribe'in nasıl kullanılacağını ve ne olduğunu daha ayrıntılı olarak ortaya çıkaralım’için iyi.

Windscribe ne işe yarar

Genel olarak, Windscribe'in bir VPN gerektiren herhangi bir yaygın ihtiyaç için iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar:

 • IP adresi sızdırma
 • İnternette anonim kalma
 • Sansürlü web içeriğinin coğrafi engellemesini kaldırma ve bu içeriğe erişme
 • Çevrimiçi oyunlar
 • Üç işaretli sunucu (Hindistan, Rusya ve Güney Afrika) hariç P2P dosya paylaşımı (torrent)
 • Halka açık wifi koruması
 • Video akışı (Netflix ve daha fazlası)

Windscribe VPN güzel olduğundan iyi hızlar, o’her ikisinde de video akışı yapılabilir HD ve 4K. Tabii ki, bu aynı zamanda cihazınızın yeteneklerine de bağlıdır. Büyük dosyaların indirilmesi veya yüklenmesi de nispeten hızlı olmalıdır. Onun sayesinde Gizli VPN özellikleri (gizleme), Windscribe'ı Çin, İran veya Rusya gibi VPN dostu düşmanca internet sansürleme ülkelerinde de kullanabilirsiniz..

Sonuç olarak, bunun çoğu çevrimiçi etkinlik için oldukça güvenli ve özel bir VPN olduğuna inanıyoruz..

Windscribe nasıl indirilir ve yüklenir

İki Windscribe sürümü vardır: Ücretsiz ve Profesyonel. Ücretsiz ve ücretli sürümler arasında iki büyük fark vardır. Windscribe Free VPN yalnızca 10 konum, ve aylık bant genişliği sınırınız 10 GB. Tabii ki, bu hala diğer ücretsiz VPN çözümlerinin çoğundan daha fazla. Hatta bu ücretsiz VPN yazılımının sunduklarından tamamen memnun olabilirsiniz.

Windscribe'i indirmenin en hızlı yolu, Başlamak ya da Windscribe düğmesini indir. Bir sonraki adım için sadece platformunuzu seçin.

VPN uygulamasını cihazınıza indirdikten sonra, Windscribe kurulumu’bir dakikadan fazla sürmez. Yazılımı başlattıktan sonra, Sonraki eğer tavsiye edilirseniz Hızlı Yükleme seçeneği. Prosedürü tamamlamak için öğesini tıklayın. Bitiş. Evet bu’hepsi. Aslında,’10 saniyeden fazla değil.

Windscribe VPN nasıl kullanılır

Windscribe'ı kullanabilmek için, her şeyden önce, hesabınıza giriş yapın. Bunun için öncelikle bir hesabınızın olması gerekir!

windscribe nasıl kullanılacağını gözden 1

Eğer yapmazsan’Windscribe hesabınız yoksa, Hayır. Ücretsiz kullanıcı wannabes, bu da sizin şansınız. Tıkladıktan sonra Hayır, sen’giriş yapabileceğiniz veya ücretsiz bir hesap oluşturabileceğiniz özel bir web sayfasına yönlendirilirsiniz. Windscribe VPN'i ücretsiz kullanmak istiyorsanız, bir kullanıcı adı girin ve bir hesap şifresi seçin. Ardından, Ücretsiz Hesap Oluştur düğmesi, ya sen’gitmek için iyi misin.

windscribe inceleme nasıl kullanılır

E-posta adresinizi girmek isteğe bağlıdır. Ancak, eğer’t, aylık veri sınırınız 2 GB. Eğer yapmazsan’Geçici bir e-posta adresi vermeyi unutmayın, Ayda 10 GB.

Windscribe size bunu hatırlatacaktır, elbette:

windscribe istemi e-posta ekle

Windscribe Ücretsiz VPN

Biz’ve bu hizmetin ücretsiz kullanıcılarına getirilen bazı sınırlamalar vardır. Her şeyden önce, sen’tüm sunucu konumlarını kullanmasına izin verilmez. Sen’aşağıdaki 10 konumla sınırlıdır:

 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Kanada
 • Birleşik Krallık
 • Hong Kong
 • Fransa
 • Almanya
 • Hollanda
 • İsviçre
 • Norveç
 • Romanya

Eh, kesinlikle küresel kapsam değil, ama’hala en ücretsiz VPN seçeneklerinin sunduğundan daha fazlası.

İkincisi, orada’s 10 GB aylık trafik sınırı. Bu yine VPN'lerin çoğunun sunabileceğinden çok daha fazla. Karşılaştırma yapmak için, TunnelBear'ın ücretsiz sürümü 500 MB sağlar. Tabii ki, eğer’hardcore bir torrent, 10 GB oldukça tatmin edici bulabilirsiniz. Bununla birlikte, genel kullanım için, bu yeterli olmalıdır.

Üçüncü olarak,’a Özel WINDFLIX sunucuları olmadığı için Netflix için Windscribe Free VPN kullanmayın’mevcut değil.

O’Ayrıca milyonlarca kullanıcı bu 10 konumdaki sunucuları kolayca kalabalıklaştırabildiğinden, ücretsiz sürümün biraz daha yavaş olması muhtemeldir. Ama sonuçta, bunun bugün piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmetlerinden biri olduğuna inanıyoruz.

Windscribe Pro VPN

Pro sürümü sunar sınırsız veri trafiği, 60+ ülkede 480+ sunucu, ABD, İngiltere, Kanada ve Japonya'da Netflix ve daha yüksek hızlar. Windscribe'ın güvenilir bir hizmet olduğunu gördük. “tanımlayıcı günlük yok” politika ve birkaç yararlı özellik. Pro sürümünün fiyatı, gizlilik ve çok yönlülük seviyesi göz önüne alındığında oldukça makul. İçin $ 4.08 / ay yıllık plan veya aylık plan için 9,00 $ -’hiç fena değil.

Windscribe VPN ile kendinizi nasıl korursunuz

Şimdi, Ücretsiz veya Pro hesabınız var ve’tekrar giriş yaptım.

windscribe giriş

Varsayılan olarak, Windscribe VPN istemcisi en uygun konumu sunar, bu normalde en yakın ve en hızlı VPN sunucusudur.

windscribe sunucu seçimi

Bu nedenle, varsayılan sunucuya bağlanmak için tek yapmanız gereken Güç düğmesi sağda. Bir kere’açıldı, sen’birkaç saniye içinde bağlanacak.

Konum listesini açtıktan sonra, tercih ettiğiniz konumu veya özel sunuculardan birini de seçebilirsiniz.

windscribe sunucu listesi

Gördüğünüz gibi, soldaki sinyal çubukları her sunucunun yükünü açıkça göstermektedir. Favori yerlerin bir listesini oluşturmak istiyorsanız, kalp simgesi yer adının sağında. Farklı bir konuma bağlanmak istiyorsanız, ülke veya şehir sunucusuna tıklayın; uygulama otomatik olarak bağlanacaktır. Sen yapma’t Bağlantıyı kesip tekrar bağlamanız gerekmez. Bu size birkaç gereksiz tıklama kazandırır. Windscribe hakkında bunu gerçekten seviyoruz.

Eğer istersen sızıntı koruması, aç Güvenlik duvarı özelliği (varsayılan olarak açıktır). Bu Güvenlik Duvarı aslında bir öldürme anahtarı, güvenilir bir gizlilik aracı için hayati önem taşır.

Windscribe’s mobil uygulamaları ve tarayıcı uzantıları, masaüstü uygulamalarına benzer şekilde görünür ve çalışır. Ancak, Chrome, Firefox ve Opera VPN uzantılarının bazı ek özellikleri vardır. Bu onları diğer platformlara faydalı bir ek yapar.

Windscribe VPN ayarları

Uygulamalar arasındaki temel fark, sundukları ayarlarda ve özelliklerde. Öyleyse izin ver’bunların ne olduğunu ve ne tür özelleştirmelerin Windscribe VPN'in size izin verdiğini görün.

Mobil uygulamalar

Windscribe son zamanlarda tamamen yeni mobil uygulamaları başlattı, tasarımları tarayıcı uzantılarına uygun.

Windscribe iOS uygulaması en az sayıda ayar ve özelleştirme seçeneği sunar. Öğesine dokunursanız 3 Çubuk simgesi tıklayın ve Bağ, sen’bulacaksınız:

Windscribe iOS uygulama ayarları

Burada yapabileceğiniz tek şey IKEv2 ve OpenVPN protokolleri arasında geçiş yapmak, tercih ettiğiniz bir bağlantı noktasını seçmek, güvenlik duvarını (kill switch) açmak veya kapatmak ve kazandığınız ağları beyaz listeye eklemek’t VPN'yi kullanma.

Buna karşılık, Android için Windscribe'in sunabileceği biraz daha fazlası var:

Windscribe Android uygulama ayarları

Burada bölünmüş tünelleme var, Android’yerli “Her zaman açık VPN” bir kill anahtarı, paket boyutu seçimi ve LAN trafiğine izin verme seçeneği gibi davranır. Orada’Ayrıca uygulamayı başlattıktan sonra otomatik olarak bağlanmak için genel bir ayar.

Gördüğümüz gibi, ne iOS ne de Android uygulaması çok sayıda özellik veya özelleştirme seçeneği sunmuyor. Ama eğer sen’ücretsiz bir Windscribe hesabı kullanıyorsanız, genel sahte IP web tarama etkinlikleriniz için yeterli olmalıdır.

Tarayıcı uzantıları

Tarayıcı uzantıları, benzersiz ayarların uzun bir listesini sunarak masaüstü özelliklerine mükemmel bir katkı sağlar. Tarayıcı uzantısı ayarları menüsü çağrılır Gizlilik seçenekleri. Ekrana tıklarsanız bu ekranı görüntüleyebilirsiniz. 3 Çubuk simgesi ve seç Gizlilik seçenekleri.

Buraya’Chrome, Firefox ve Opera Windscribe uygulamalarının sizin için yararlı özelliklerinin listesi:

Windscribe Chrome uzantısı Gizlilik ayarları

Masaüstü uygulamaları

Windscribe masaüstü uygulamaları en iyi donanıma sahiptir. Onlar’aynı zamanda en popüler olma ihtimali de var. Eğer 3 Çubuk simgesi tıklayın ve Tercihler, açacaksın Windscribe Tercihleri ​​penceresi.

Windscribe genel ayarları

Bu pencerede 5 sekme vardır: Genel, Bağlantı, Proxy, Paylaşım ve Hata Ayıklama. Genel sekmesi Tercihler penceresini görüntülediğinizde varsayılan sekmedir. Windscribe VPN uygulamasının genel davranışıyla ilgili seçenekler içerir.

Bağlantı sekmesi daha teknik ayarlara sahip.

Windscribe bağlantı ayarları

Daha deneyimli VPN kullanıcıları için bu sekme cennete yakındır. Buraya’bu ekranda optimize edebileceğiniz, ayarlayabileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz özellikler:

 • Güvenlik Duvarı Modu: Otomatik (varsayılan), Manuel ve Her Zaman Açık
 • Bağlantı modu: Otomatik (varsayılan) veya Manuel. Manuel'i seçerseniz, istediğiniz protokolü (IKEv2, UPD, TCP, Gizli veya WStunnel) ve buna atanan Bağlantı Noktasını seçebilirsiniz..
 • API Çözünürlüğü: Otomatik (varsayılan) veya Manuel IP. Bazı ağlar (ör. Çin) DNS isteklerinizi engelleyebilir veya değiştirebilir ve bu Windscribe için bir hataya neden olabilir. Bu ayar, Windscribe API'ye (Uygulama Programlama Arayüzü) erişmek için bir IP adresini manuel olarak yapılandırmanıza izin verir. Sonraki ayar da bu hatayla ilgilidir.
 • Bağlantı kesildiğinde DNS: Windscribe kullanmadığınızda hangi DNS sunucularının kullanılacağını seçme
 • SSL Hatalarını Yoksay: SSL hatalarını yok saymak ve tekrar giriş yapmak için bu kutuyu işaretleyin.
 • Bağlantıdan sonra tüm TCP soketlerini kapatmaya zorla

Üzerinde Proxy sekmesi, bir LAN proxy'sini aşağıdaki gibi yapılandırabilirsiniz:

Windscribe proxy ayarları

Paylaş sekmesi korumalı VPN bağlantınızı tekrar etkin nokta olarak paylaşmanıza olanak tanıyan harika bir özelliktir, böylece diğer kullanıcılar veya diğer cihazlar bundan yararlanabilir.

Windscribe paylaşım ayarları

Tek yapmanız gereken Etkin radyo düğmesi içinde Güvenli Erişim Noktası bölümü, ve bir ağ adı ve şifre girin. Bu hotspot'a başka bir cihaz bağlanırsa, tüm web etkinlikleri Windscribe sunucuları üzerinden proxy'ye alınır.

Yine bir başka üstün güvenlik özelliği Proxy Ağ Geçidi. Bu, Windows veya Mac bilgisayarınızda bir HTTP veya SOCKS5 proxy sunucusu yapılandırmanıza olanak tanır. Bu şekilde Smart TV'nizi, PlayStation'ınızı veya Xbox'ınızı güvenli VPN bağlantısını kullanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sonunda, Hata ayıklama sekmesi, günlükleri gönderip görüntüleyebileceğiniz, IPv6'yı devre dışı bırakabileceğiniz vb..

Windscribe hata ayıklama ayarları

Windscribe çekirdek özellikleri

Windscribe VPN, veda etmeden önce bahsetmeye değer daha güzel özelliklere sahip.

Liman Yönlendirme

Bu özellik için öncelikle satın almanız gereken bir Statik IP gerekir. İki tür Statik IP vardır: Veri Merkezi ($ 2 / m) ve Konut (8 $ / m). İkisi arasındaki bariz fark, Konut Statik IP'sinin konut bağlantısı kullandığından her türlü bloğa karşı daha etkili olmasıdır..

Statik IP'nizi aldıktan sonra, bu özelliği Windscribe hesabınızdan etkinleştirebilir ve web sitesinde bulunan talimatlarda açıklandığı gibi yapılandırabilirsiniz..

R.O.B.E.R.T.

Bu, kötü amaçlı yazılımları ve reklamları engellemek için harika bir özelliktir. Şimdi o’tüm cihazlarınız için kullanılabilir. Bu özelliği açmak için tekrar Windscribe hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

Seçim yapabileceğiniz 4 yapılandırma vardır:

 1. Devre Dışı: DNS filtrelenmeyecek.
 2. Malware / Kimlik Avı / Bot ağları: bu varsayılan seçenektir. Bilinen tüm kötü amaçlı yazılımları, kimlik avı ve botnet alanlarını engeller.
 3. Malware / Kimlik Avı / Bot ağları / Reklamlar / İzleyiciler: seçenek 2'ye ek olarak, bu seçenek bilinen reklam dağıtım ve izleme alan adlarını da engeller.
 4. Kötü Amaçlı Yazılım / Kimlik Avı / Botnet / Reklamlar / İzleyiciler / Sosyal Ağlar: seçenek 3'e ek olarak, bu seçenek izleme uygulamaları nedeniyle bilinen sosyal ağları da engeller.

ScribeForce

Tüm ekibinizi korumak için artık Windscribe ile bir ekip hesabı oluşturabilirsiniz. ScribeForce, her ekip üyesi için aylık 3 $ 'a satılmaktadır. Bu özelliği web sitesinde ayarlayabilir ve merkezi faturalandırmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz..

Sonuç

Özetle, Windscribe, tüm genel ihtiyaçlarınız için size iyi çevrimiçi güvenlik ve gizlilik sağlayabilen çok yönlü bir VPN hizmetidir. İşlerin yasal tarafında kalırsanız, Ücretsiz veya Pro sürümünü kullanmanız iyi olur.

Windscribe, en yaygın platformlar için destek sunar. Masaüstü VPN yazılımını tarayıcı uzantısıyla birlikte kullanmak da size daha yüksek bir çevrimiçi güvenlik sağlayacaktır. Sonuçta, bu çok sayıda tweaking fırsatları ile çok iyi bir hizmettir. Umarız Windscribe VPN'i nasıl kullanacağımızı netleştirmiş oluruz. Daha fazla bilgi için Windscribe VPN incelememizi okuyun.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

68 − = 67