Může vám VPN pomoci obejít síťovou neutralitu?


Neutralita sítě zajistila, že každý poskytovatel internetových služeb (ISP) zachází se všemi online daty stejně. Po zrušení ze strany FTC v roce 2018 se však v USA všechno změnilo. To znamenalo, že menší podniky, začínající podniky a uživatelé se mohli ocitnout v pomalém pruhu, zatímco velké společnosti získaly všechny příležitosti prostřednictvím “placené prioritizace.”

Většina online komunit protestovala, že internet by měl zůstat bez cenzury a poskytovatelé internetových služeb museli být zastaveni v omezování rychlosti internetu. Smrt neutrality sítě však také poskytla určité palivo pro vzestup sítí VPN (jako je NordVPN), které umožňují uživatelům a menším podnikům obejít neutralitu sítě.

Vaše současná online zkušenost může zcela záviset na tom, ve kterém státě žijete. Dobrou zprávou je, že VPN vám umožňuje chránit vaši identitu tím, že přenáší váš provoz přes server v jiné zemi mimo předpisy ve vašem státě..

Co je to neutralita sítě?

V životě jsou vždy dvě strany jakéhokoli argumentu a neutralita sítě se neliší. Boj mezi spotřebiteli a jejich poskytovateli internetových služeb je o něco složitější, než si mnozí uvědomují. Pozitivní je, že neutralita sítě nabízí úplnou svobodu projevu, kdy koncový uživatel rozhodne, ke kterému blogu, webové stránce nebo streamovací službě mohou přistupovat..

Internet, ve kterém jsme všichni vyrostli, poskytuje občanům po celém světě stejnou digitální příležitost. Rovné podmínky, kde je vše doručeno tak rychle, jak to vaše připojení k internetu umožňuje. Stručně řečeno, neutralita sítě zastaví zavádění rychlých internetových pruhů a zabrání poskytovatelům internetových služeb v nabíjení tvůrců obsahu za vyšší šířku pásma. Bez něj by poskytovatelé internetových služeb mohli také prodávat vaše data prohlížení marketingovým společnostem.

Poskytovatelé internetových služeb však budou argumentovat, že nejsou zlí. Naše neukojitelná touha po streamování videa, které je náročné na šířku pásma, a velká stahování znamenají, že si to nepřejí’Nemám prostředky na inovace. Pokud by měli možnost účtovat velkým pěti technologickým společnostem poplatky za své služby náročné na zdroje, mohli by investovat do implementace vylepšení, která by zlepšila naše online zkušenosti. Údajně.

Poskytovatelé internetových služeb rovněž tvrdí, že by jim to umožnilo lépe hlídat internet. Mohli by zabránit tomu, aby se obsah pro dospělé dostal do nesprávných rukou a vymýtil nezákonné sdílení souborů typu peer-to-peer. V konečném důsledku bude váš postoj k neutralitě sítě záviset na tom, zda jste rádi, že máte necenzurovaný internet pro globální komunitu, a souhlasíte s tím, že svoboda projevu má klady a zápory.

Použití VPN k obcházení zneužití neutrality sítě

Může VPN obejít neutralitu sítě? Odpověď zní ano, ale je tu několik věcí, které byste si měli uvědomit, než slepě vyberete službu VPN pro vás nebo vaše podnikání v této probíhající bitvě mezi vámi a vaším poskytovatelem internetových služeb.

Hra na kočku a myš začíná okamžikem, kdy VPN šifruje a zamaskuje vaši internetovou aktivitu, aby zabránil vašemu poskytovateli internetu vidět, co děláte.

Přestože zakódování dat oslňuje poskytovatele internetových služeb od sledování vaší online aktivity, může zjistit, zda se opakovaně připojujete k serveru VPN. Mnoho firem však poskytuje vzdáleným pracovníkům VPN pro účely zabezpečení. ISP musí být schopen prokázat, že se úmyslně vyhýbáte opatřením, která přijali, než budou moci podle toho jednat.

Některé VPN jsou lepší než jiné. Před výběrem sítě VPN je třeba zajistit, aby poskytovateli Internetu neposkytla žádná vodítka. Zkontrolujte, zda existují přísné zásady no-logs spolu s ochranou proti úniku. Pokud vážně používáte VPN, abyste se vyhnuli neutralitě sítě, musíte také zajistit silné šifrování a pokročilé funkce zabezpečení.

Služby jako NordVPN nebo ExpressVPN splňují všechny tyto požadavky a další.

NordVPN Hodnocení NordVPN VPNpro: 9,6/10

Mohou poskytovatelé internetových služeb omezit provoz VPN?

Pokud se budete řídit výše uvedenými pravidly a pečlivě si vyberete poskytovatele VPN, můžete zastavit poskytovatele připojení k Internetu v omezení vašeho připojení VPN. Váš poskytovatel služeb Internetu uvidí pouze připojení k serveru VPN.

Pokud zvolíte nesprávného poskytovatele, váš poskytovatel internetových služeb může brzy zjistit, že se připojujete přes VPN a automaticky aktivovat škrticí proces, dokud jej znovu nevypnete. Předvídatelně jsou bezplatné služby VPN a proxy snadné volby pro vašeho poskytovatele služeb Internetu.

Naštěstí existuje několik užitečných online průvodců, kteří vám pomohou zastavit škrtící činnost ISP navždy. Jen nezapomeňte udělat svůj vlastní výzkum a pamatujte na zlaté pravidlo, že pokud kupujete levné, pravděpodobně vám nakonec zaplatí dvakrát.

Žiji v zemi bez neutrality sítě. Potřebuji stále VPN?

Jak se jiné země zabývají neutralitou sítě mimo USA, se v jednotlivých regionech výrazně liší. Země bez neutrality sítě, jako je Rusko a Čína, jsou často obviňovány z používání postupů proti spotřebitelům. Populární taktika je nabídnout bezplatný provoz na vybraných webech s dražšími datovými plány.

Naštěstí jsme se vzdálili od naznačování, že VPN používají pouze zločinci a lidé, kteří mají co skrýt. Realita je taková, že bez ohledu na to, zda máte síť neutrality, kde žijete, může VPN poskytovat větší ochranu a svobodu, když je online.

Zvyšuje se povědomí o ochraně našich osobních údajů a soukromí online. Nastavením soukromého účtu Facebook, vymazáním souborů cookie každý den nebo používáním anonymního režimu v prohlížeči jej již uživatelé neřežou. Ale ty ne’nemusíte ztratit anonymitu pokaždé, když se připojíte k internetu.

Již víme, že mnoho poskytovatelů internetových služeb sestavuje protokoly procházení od svých uživatelů a prodává je reklamním společnostem. To’s vaše data, která inzerentům umožňují přizpůsobit jejich obsah přímo celým regionům. Síť VPN může vylepšit a chránit vaše online prostředí.

Náš stále více digitální svět ničí geografické bariéry a omezení, která určují, co můžete číst, prohlížet a slyšet. V době, kdy technologie spojuje globální komunitu a podporuje bezproblémovou spolupráci, proč by někdo chtěl vrátit zdi omezení zpět?

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

27 − = 19