Přehled služby Google Cloud VPN


Je těžké popřít, že Google se od té doby, co v posledních fázích 20. století propukla na scénu, značně rozrostl. Nakonec přešlo z pouhého vyhledávače k ​​poskytování široce používaných služeb a produktů, jako jsou YouTube a Google Mail, kromě jednoho ze světových’nejoblíbenější mobilní operační systémy ve formě Androidu. Tak, že’je bezpečné říci, že Google’s produkty vzaly svět bouřkou v posledních několika desetiletích.

Po zavedení platformy Google Cloud Platform v roce 2008 začal technický gigant poskytovat sbírku svých výpočetních zdrojů - zpřístupňoval je jako veřejná cloudová nabídka, kterou by mohla široká veřejnost plně využít. Do roku 2017 to Google udělal 22 zón a 8 zpravodajských oblastí k dispozici, což rozšířilo původní nabídku 18 zón v 6 regionech. To zahrnovalo Oregon, Iowa, Belgie, Tchaj-wan, Tokio a Jižní Karolínu.

Jednou z nejoblíbenějších služeb poskytovaných službou Google Cloud Platform je bezpochyby služba Google Cloud VPN - umožňuje vám připojit síť ve vašem areálu k síti Virtual Private Cloud (VPC) Google Cloud Platform. Tím se využívá zabezpečený Protokol tunelového propojení IPsec VPN který šifruje přenosy cestující mezi oběma sítěmi jednou bránou, pak ji dešifruje druhá brána VPN.

V následujícím článku jsme’Podrobněji se seznámím s tím, o čem všude je Google Cloud VPN a jak může pomoci zabezpečit soukromé sítě a veškerá data přenášená sítí. Takže, bez dalšího povyku, ať’je k tomu!

Co je to Google Cloud VPN a co dělá?

Než se podíváme na to, jak Google Cloud VPN funguje, bylo by vhodné přesně vysvětlit, co je první, že ?! Jde v zásadě o službu, která vám umožní připojit vaši existující infrastrukturu k široce používané Google Cloud Platform, jinak známé jako GCP..

Díky stejné infrastruktuře, která se používá pro produkty koncových uživatelů, jako jsou YouTube a Vyhledávání Google, přešla platforma Google Cloud Platform z síly na sílu v tom, že umožňuje její uživatelské základně využívat více než 50 služeb. Patří sem nejen Google Cloud VPN, ale také takové věci jako Nástroje pro ukládání a databáze, vytváření sítí a identity, správu a vývojáře, a mnohem víc.

Každá funkce platformy Google Cloud Platform může být použita samostatně nebo dokonce v kombinaci. Pokud tedy’Pokud chcete využívat službu Google Cloud VPN ve spojení s jinou službou, máte možnost to udělat přesně, pokud si to přejete..

Teď, když’Zjistili jsme něco o Google Cloud VPN a službě, kterou vám dokáže poskytnout’je čas, abyste přesně zjistili, jak to funguje a jak může pomoci zajistit vaše data přenášená po síti. Tady’je vše, co potřebujete vědět.

Jak funguje Google Cloud VPN?

jestli ty’Pokud se chystáte využívat službu Google Cloud VPN, je třeba se předem seznámit s některými věcmi. V této části bude následující část obsahovat všechny základní informace, které vám poskytnou hlubší pochopení toho, co Google Cloud VPN dokáže, když máte vše, co potřebujete k zahájení.

Jakmile se zaregistrujete do platformy Google Cloud Platform, budete mít možnost plně využít všech zdrojů dostupných prostřednictvím této služby. Google Cloud VPN je samozřejmě pouze jednou z dostupných služeb - umožňuje vám připojit vaši privátní síť v místě k zabezpečeným zdrojům na neuvěřitelně výkonné a zabezpečené platformě Google Cloud.

Provozování přes IPsec připojení pomocí sdíleného handshake (buď IKEv1 nebo IKEv2), Google Cloud VPN podporuje statické i dynamické trasy, pokud používáte cloudový směrovač. Důležité však je mít na paměti, že Google Cloud VPN je pouze pro připojení VPN router-směrovač VPN, a nikoli připojení mezi klienty. To byste udělali, kdybyste se připojovali pomocí zařízení, jako je počítač nebo tablet.

Celý proces nastavení by měl být relativně jasný a jednoduchý pro každého, kdo je odborníkem, pokud jde o nastavení připojení VPN. Chcete-li věci uvést do provozu, budete muset projít nastavení ve webovém rozhraní platformy Google Cloud Platform. Jakmile to uděláte přesně, budete moci připojit svou existující infrastrukturu k zabezpečené platformě Google Cloud přes internet - plně využít výhody ověřeného a šifrovaného připojení, které udržuje vaše osobní údaje a data vždy v bezpečí.

Nezapomeňte však, že i když je VPN mezi servery podporována SLA 99% dostupnosti služeb, budete potřebovat vyhrazenou fyzickou nebo virtuální bránu VPN na straně klienta. Nezapomeňte to mít na paměti, než se pokusíte vše připravit.

Závěrečné myšlenky

Takže tam to máte! Tím se uzavírá náš úplný přehled o Google Cloud VPN! To’je jasné, že vám umožňuje zabezpečit vaši soukromou síť šifrovaným připojením, a to vše při současném zajištění toho, aby veškerá data přenášená sítí byla v bezpečí a mimo dosah zvědavých očí.

Je to skvělá volba pro společnosti, které se snaží zabránit tomu, aby jejich data byla vystavena neoprávněnému přístupu, a umožňuje vám využívat výhody vašich zdrojů Google Cloud Platform (GCP) jejich připojením k soukromé síti přes VPN (Virtual Private Network) Co je to VPN?.

Celkově vzato, to’Je velmi důležité si uvědomit, že musíte udělat vše, co je v našich silách, aby vaše osobní informace byly chráněny v digitálním věku. Koneckonců, po celém světě se neustále zvyšuje počet počítačových útoků. Pokud tedy neučiníte nezbytná opatření, můžete se sami stát obětí. Naštěstí je VPN perfektním řešením, protože nejen chrání vaše data, ale také šifruje váš webový provoz a umožňuje vám také si užívat bezpečného a anonymního prohlížení.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

24 − 20 =