ProtonMail incelemesi

Bu ProtonMail incelemesinde,’bu güvenli e-posta istemcisinin iç çalışmalarına bir göz atacak ve Gmail ile nasıl karşılaştırıldığını göreceğiz.


İlk önce’Güvenli e-posta istemcileri hakkında konuşmak. Bu hizmetler, kişisel bilgilerinizi korumayı ve tüm iletilerin güvenli olmasını garanti etmeleri nedeniyle normal ücretsiz e-postanızın üstüne ve ötesine geçer. E-postalarınız üçüncü taraflarca ele geçirilememelerini veya okunamadıklarından emin olmak için şifrelenir.

Standart bir e-posta hesabı sınırlı miktarda şifreleme sunabilir, e-postanızı sonuna kadar koruyabilir, ancak genellikle alıcının tamamen korunduğunu garanti edemez. Güvenli e-posta istemcileri, mesajınızın güvenli bir şekilde gönderilmesini ve alınmasını sağlamak için çalışır.

ProtonMail nedir?

ProtonMail, İsviçre'deki bir grup mühendis, geliştirici ve bilim adamı tarafından oluşturulan web tabanlı bir e-posta hizmetidir. Grup, gizlilik ve çevrimiçi bireylerin sivil özgürlüklerini koruma konusunda tutkulu. İçerik oluşturucular teknik uzmanlıklarını güvenli ve anonim bir e-posta sistemi geliştirmek için kullandılar.

ProtonMail sunucuları Avrupa'da tutuluyor’Katı kayaların altında 1000 metre mesafede bulunan en güvenli veri merkezi. Şirket, azami güvenliği sağlama görevlerinin yanı sıra, İsviçre'deki katı gizlilik yasalarına tabidir. Bu, e-postalarınızın fiziksel ve yasal olarak kesinlikle güvenli olmasına eşittir.

ProtonMail'in kurucu ekibi, Avrupa Nükleer Araştırmalar Örgütü CERN'de çalışırken bir araya geldi. Bu teknik fikirli bireyler grubu rekor kıran bir kitle fonlaması programı sayesinde şirkete başladı. Şirket 2013 yılında kurulduğundan beri dünya haline geldi’bir milyondan fazla kullanıcısı olan en büyük güvenli e-posta sağlayıcısı.

ProtonMail güvenlik özellikleri şunları içerir:

  • Uçtan uca şifreleme
  • Açık kaynaklı şifreleme
  • Kullanıcı verilerine sıfır erişim

ProtonMail nasıl çalışır?

ProtonMail, e-postalarınız için tam güvenlik sağlamak amacıyla en son araştırma ve teknolojiyi kullanır. Tam şeffaflık için mesajlar açık kaynak kodu kullanılarak tamamen şifrelenir. Araştırma ekibi sürekli olarak teknolojik gelişmelere bakıyor ve diğerlerini de bunu dünyanın en güvenli e-posta hizmeti haline getirmeye katkıda bulunmaya teşvik ediyor.

Orada’s ProtonMail'in web tabanlı bir sürümü artı hem Android hem de iOS mobil cihazlar için uygulamalar. Web sürümü için herhangi bir yazılım indirmeye gerek yoktur. Güvenliğiniz korunurken hesabınız cihazlar arasında senkronize edilir. Uygulamalar şu anda 14 farklı dilde kullanılabilir.

Bazı kullanıcıların karşılaştığı sorunlardan biri, ücretsiz hesaplara uygulanan gönderme sınırıdır; saatte en fazla 50, günde toplam 150 e-posta göndermeniz önerilir. Bu, ProtonMail'in bütünlüğünü korumak için toplu e-posta, spam ve iade edilen e-postaları önlemeyi amaçlamaktadır. Hesabınızı spam raporu olmadan normal şekilde kullanmak veya ücretli bir hesaba yükseltmek gönderme sınırlarınızı artıracaktır.

ProtonMail şu anda başka bir adresten posta iletmek için POP3 hizmetleri sunmamaktadır. Belki de şirket sadece tamamen hizmetine geçmenizi istiyor. Ayrıca, kullanıcıları gönderme sınırlarını azaltmak ve bir kullanıcı ağı oluşturmak için arkadaşlarına e-posta hizmetini önermeye teşvik eder.

Profesyonel ve kişisel kullanım için

İşle ilgili yazışmalar için kişisel bir e-posta adresi kullanmanız gerekiyorsa, ProtonMail mükemmel bir seçenektir. İşiniz veya müşterilerinizle ilgili e-posta yoluyla gönderilen hassas bilgiler korunur. Şifreler veya finansal bilgiler tehlikeye girme korkusu olmadan gönderilebilir.

ProtonMail Professional kuruluşlar için güvenli bir e-posta hizmeti sunar. Normal e-posta hesaplarıyla aynı şifrelemeden yararlanır, ancak daha fazla depolama alanı, kullanıcı ve yöneticiye izin verilir. Şifrelenmiş e-postalar, kuruluşların Avrupa Birliği'ne uymalarına yardımcı olur’Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR).

ProtonMail güvenli midir??

ProtonMail tamamen güvenlikle ilgilidir. E-postalar gönderenden alıcıya her zaman şifrelenir. Şirket, iletilerinize erişemez veya şifresini çözemez, bu da e-postalarınızdaki herhangi bir bilginin veya kişisel bilgilerinizin üçüncü bir tarafa okunmasını veya üçüncü bir tarafa iletilmesini imkansız hale getirir..

2 faktörlü bir kimlik doğrulama işlemi, hesabınızda oturum açmak için cep telefonunuzdaki bir uygulama aracılığıyla alacağınız bir erişim kodu girmenizi gerektirir. Bu güvenlik düzeyinin bir dezavantajı, parolanızı unutursanız bile ProtonMail'in verilerinizi kurtaramamasıdır. Bu, iyi ve tamamen sizin ve yalnızca sizin olan bir e-posta hesabıdır.

ProtonMail isimsiz mi??

ProtonMail'in tamamen anonim olduğundan emin olabilirsiniz. Sen yapma’bir hesaba kaydolmak için herhangi bir kişisel bilgi girmeniz gerekmez. Şirket, IP adresinizin hiçbir şekilde e-posta hesabınıza bağlı olmaması için IP günlüğü tutmaz.

İnternet servis sağlayıcınız ve devlet bile e-posta mesajlarınıza erişemez. Şirket, hem bireylerin hem de kuruluşların özel iletişim kurma hakkına sahip olduklarını güçlü bir şekilde hissediyor. Amacı, e-posta mesajlarını mümkün olduğunca güvenli ve gizli hale getirmektir.

Ancak, birçok deneyimli kullanıcı’t Önce bir VPN'ye (Sanal Özel Ağ) bağlanmadan internete girme. Bu sadece onları anonimleştirmekle kalmaz, aynı zamanda bilgilerini genellikle askeri sınıf şifrelemeyle de şifreler.

Dolayısıyla, ProtonMail ile anonimleştirici bir VPN kullanmak, ProtonMail'i tek başına kullanmaktan daha fazla koruma sunabilir. Bir VPN almayı düşünüyorsanız, ilk 10 VPN listemize göz atabilirsiniz..

ProtonMail nasıl silinir

E-posta hesabınızı silmek istiyorsanız, Ayarlar menüsündeki Hesap sekmesine gidin ve “Sil.” Hesabı silmek istediğinizi onaylamak için şifrenizi girmeniz gerekecektir. Silme işleminin son olduğunu, hesabınızın geri yüklenemeyeceğini ve verilerinizin hiçbirinin daha sonra kurtarılamayacağını unutmayın.

ProtonMail ve Gmail

Gmail, dünyanın en popüler ücretsiz e-posta hizmetlerinden biridir, ancak aradığınız güvenliği sunuyor mu? İzin Vermek’ProtonMail'in güvenli e-posta hizmetinin Gmail'e karşı nasıl biriktiğine bir göz atın.

ProtonMail Gmail
kurucu Andy Yen, Wei Sun ve Jason Stockman Google
Yayınlandı 2013 2009, 5 yıllık beta testinden sonra
yer İsviçre Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz sürüm mevcut Evet Evet
Maliyet Aylık 5-30 EUR
aylık 1-2 EUR için ek depolama alanı, alan adı veya adres için ödeme yapın.
Ek depolama alanı ve uzman Google yardımı içeren aylık 1,59 £ 'dan başlayan Gmail 1'e yükseltme.
Posta kutusu depolama alanı Ücretsiz versiyon: 500 MB
Ücretli: 20 GB
Kullanıcıların her biri diğer Google hizmetleriyle (Google Drive ve Google +) paylaşılan 15 GB alır
Maks. bağlantı sınırı 25 MB ve 100 ek 25 MB
Güvenlik özellikleri 2 faktörlü kimlik doğrulama oturum açma işlemi
Tam gizlilik sağlamak için uçtan uca şifreleme
Temel şifre oturum açma yöntemi
Taşıma Katmanı Güvenliği (TLS)

ProtonMail 2013 yılında piyasaya sürüldü, merkezi Cenevre, İsviçre'de ve CERN'de araştırmacı olan ve parçacık fiziği uygulamaları üzerinde çalışan Dr. Andy Yen tarafından kuruldu. Gmail Google'a ait, 2005'ten beri var ve merkezi Kaliforniya, ABD'de.

Ücretsiz sürümler hem web'deki hem de mobil platformlardaki sağlayıcılardan edinilebilir. ProtonMail paketleri aylık 5-30 EUR tutarındadır veya alternatif olarak aylık 1-2 EUR tutarında ekstra depolama alanı, alan adı veya adres ödeyebilirsiniz. Ek depolama alanı ve uzman Google yardımı içeren aylık 1,59 £ 'dan başlayan Gmail 1'e yükseltebilirsiniz..

ProtonMail, ücretsiz sürümü ile 500 MB şifreli depolama alanı sunar veya 20 GB'a kadar ödeme yapabilirsiniz. Maksimum ek sınırı 25 MB ve 100 ektir. Gmail ayrıca 25 MB ek sınırına sahiptir ve standart bir hesap size 15 GB depolama alanı sağlar. Aylık ücret karşılığında 30 TB'a kadar çeşitli ek depolama paketleri vardır.

Güvenlik özellikleri ProtonMail, tam gizlilik sağlamak için 2 faktörlü bir kimlik doğrulama oturum açma işlemi ve uçtan uca şifreleme kullanır. Gmail, iletileri şifrelemek için temel bir şifre oturum açma yöntemi ve Aktarım Katmanı Güvenliği'ni (TLS) kullanır. Hem gönderenin hem de alıcının e-posta sağlayıcıları TLS kullanmıyorsa, e-postanız Gmail tarafından şifrelenemez.

ProtonVPN

Ek bir avantaj olarak, tüm ProtonMail hesapları ücretsiz bir ProtonVPN hesabı içerir. Bu hala genç VPN hizmeti, VPN pazarında hızla ilerliyor ve hızla en güvenli hizmetlerden biri haline geliyor. ProtonVPN, aktivistler, muhalifler ve gazeteciler gibi en hassas kullanıcı gruplarına yönelik gelişmiş özellikler sunar. VPN, bir paket anlaşma olarak da anlamlıdır, çünkü VPN, kullanıcıların ProtonMail hesaplarına erişmesini önleyen sansür önlemlerini atlamaya yardımcı olacaktır..

ProtonVPN incelememizin tamamını okuyun

Sonuç

Genel olarak, ProtonMail inceleme sonuçlarımız çok olumlu. Gönderim sınırları ve POP3 hizmetleri dahil olmak üzere hizmetle ilgili yalnızca birkaç küçük sorunumuz var. Şirketin arkasındaki teknik ekip ve sundukları güvenlik düzeyinden çok etkilendik. Ücretsiz sürüm muhtemelen çoğu kullanıcı için yeterli olacaktır ve ücretli paketler, ihtiyaç duyanlar için daha fazla depolama alanı ve özellik sunar.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

99 − 89 =